چاپ کد خبر: 133024
10 بهمن 1402

۱۱ شیوه‌ طبیعی برای از بین بردن بوی بد کفش

بوی بد کفش اغلب می تواند برای افراد آزار دهنده و حتی در مواقعی خجالت آور باشد.ممکن است شما نیز اطلاعی از چگونگی از بین بردن این مشکل نداشته باشید.اما ا در این مقاله برای شما  چندین شیوه برای از بین بردن بوی کفش را آورده ایم که حتما بکارتان می اید.

بوی بد کفش

شیوه‌هایی برای از بین بردن بوی بد کفش
چه کاری می‌توان در مورد پاهای بدبو و کفش های بدبو انجام داد؟ این یک سوال رایج برای اکثر مردم است و ما در این بخش چند راه حل طبیعی برایش داریم. خبر مهم این است که شما می‌توانید آنها را باهم ترکیب کنید.

۱-از بین بردن بوی بد کفش با نمک

پوشیدن کفش ها بدون جوراب یکی از مهم ترین عواملی است که موجب ایجاد بوی بد در کفش ها می شود. کفش های کتانی به خصوص در تابستان بوی بسیار بدی می گیرند. نمک با جذب رطوبت کفش از ایجاد بوی بد جلوگیری می کند و بوی کفش را کاهش می دهد. برای استفاده از این روش سعی کنید هر چند روز یک بار مقداری نمک داخل کفش ها بریزید تا رطوبت موجود در کفش موجب ایجاد بوی بد آن نشود.

۲- از بین بردن بوی بد کفش با اسپری دئودورانت

استفاده از اسپری دئودورانت یک روش ساده و مؤثر دیگر برای رفع بوی بد پا و کفش است. اسپری دئودورانت مانع عرق کردن پاها می شود و از طرفی از رشد قارچ ها جلوگیری می کند. برای این کار تنها لازم است مقداری از این اسپری را روی پاها و داخل کفش هایتان اسپری کنید.

۳-اسپری سرکه

نسبت مساوی از آب و سرکه را مخلوط کنید, آن را در کفش‌های خود اسپری کنید تا باکتری‌ها را بکشید. حداقل ۳۰ دقیقه قبل از پوشیدن آنها بگذارید تا خشک شوند.

نکته: این روش می‌تواند بعضی از رنگ‌ها را روشن کند و از بین ببرد. مراقب باشید.

۴- رفع بوی بد پا و کفش با پودر بچه

شاید استفاده از پودر بچه تأثیر زیادی در از بین بردن بوی بد کفش نداشته باشد، اما پاشیدن مقداری پودر بچه روی پاها، قبل از پوشیدن کفش موجب می شود تا پاهای شما بد بو نشود. بنابراین اگر کفش هایتان را تازه تمیز کرده اید، برای جلوگیری از بوی بد پا می توانید از این روش استفاده کنید.

۵- از بین بردن بوی بد کفش با جوش شیرین

استفاده از جوش شیرین برای بوی کفش بسیار مؤثر است. برای این کار می توانید شب کمی جوش شیرین داخل کفش ها بریزید. سپس صبح جوش شیرین ها را از کفش خارج کنید و کفش هایتان را بپوشید. این کار از ایجاد بوی بد کفش جلوگیری می کند و نقش مؤثری بر کاهش میزان بوی کفش ها دارد.

بوی بد کفش

۶-از بین بردن بوی کفش با چای کیسه ای

استفاده از چای کیسه ای داخل کفش می تواند بوی بد آن را از بین ببرد. چای سیاه حاوی تانن است و برای از بین بردن باکتری های داخل کفش بسیار مؤثر است. برای این کار می توانید از چای کیسه ای خشک استفاده کنید. اما موثرترین روش این است که  چند چای کیسه ای را در قوری آب جوش قرار دهید. اجازه دهید چند دقیقه بجوشند. سپس کیسه ها را بردارید و برای ۵ دقیقه داخل یک ظرف بگذارید تا خنک شوند. حال می توانید این کیسه های خنک شده را حدود ۱ ساعت در کفش هایتان قرار دهید. بعد از این مدت کیسه ها را بردارید و داخل کفش را تمیز کنید.

۷-ماسک بو

گاهی اوقات اضافه کردن یک خوشبو کننده کافی خواهد بود. می‌توانید از پوست مرکبات, کیسه‌های چای، اسطوخودوس یا گیاهان دیگر استفاده کنید. آنها را در کفش خود بگذارید, خصوصاً در اطراف انگشتان و ناحیه پاشنه و اجازه دهید یک شب بماند.

۸-جوراب عرق‌گیر و ضدبو

همه طرفدار جوراب پوشیدن با کفش نیستند, اما جوراب‌های ساخته شده از پارچه پشمی، عرق را از بین می‌برد؛ این نوع جوراب‌ها تهویه خوبی هستند. اینها از مواد عرق گیر خوب، پشم مارینو، الفین یا مخلوط میکروفایبر تشکیل شده‌اند. به یاد داشته باشید که جوراب‌های خود را به طور مرتب تعویض کنید.

۹-خشک ماندن پاها

دقت کنید که پاهای خود را قبل از پوشیدن جوراب یا کفش خشک کنید, به خصوص اگر دوش گرفته بودید. آب بین انگشت های پا یک عامل باکتر است.

۱۰-تمیز نگه‌داشتن پاها

شستن روزانه پاها با صابون برای پاک بودن پاها و بوی آنها بسیار مفید است و می‌توانید پاهای خود را در محلول نمک اپسوم خیس کنید، این کار نه تنها باکتری‌ها را می‌کشد، بلکه به آرام سازی ماهیچه‌ها نیز کمک می‌کند.

۱۱-کفش خود را کمی استراحت بدهید

اگر به کفش‌هایتان اجازه دهید تا ۲۴ ساعت بعد از استفاده از آنها استراحت کنند، هوای داخلشان خارج می‌شود و بیشتر باکتری‌های فاسد می‌میرند.

 

 

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار