چاپ کد خبر: 133209
12 بهمن 1402

۱۱ عاداتی که افراد موفق قبل خوابیدن انجام می دهند

معمولا برای داشتن روز خوب و پرانرژی پیشنهاد های گوناگونی ارائه می شود.اما باید بدانید که کارهایی که قبل انجام می دهید بیشترین تاثیر را در شروع یک روز خوب و پرانرژی دارد.در این‌ مقاله می خواهیم ۱۱ عادت معمول که افراد موفق و باروحیه معمولا قبل خوابیدن انجام می‌دهند را بیان کنیم.

عاداتی که افراد موفق قبل خواب انجام می دهند

۱- پیاده‌روی آخر شب داشته باشید

بعد از شام مدتی فکرتان را از هیاهوی کار و مشغله‌های روزانه آزاد کنید، لباس راحت و گشادی بپوشید، از خانه خارج شوید و در هوای آزاد قدم بزنید. گوشی و تبلت را همراه خود‌تان نبرید.

۲-مطالعه قبل از خواب

مطالعه کردن قبل از خواب یک عادت سالم است. بسیاری از پژوهش‌های انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد ۱۵ دقیقه مطالعه قبل از خواب، استرس را از بین می‌برد. به دلیل اینکه مطالعه کردن آرامش بخش است، نگرانی و اضطراب را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود سریعتر خوابتان ببرد. فراموش نکنید که مطالعه کردن نباید از طربق صفحه کامپیوتر یا تبلت انجام شود. نور وسایل الکترونیکی به جای آرامش دادن، فرد را هوشیار نگه می‌دارد.

۳-تمام دستگاه‌های الکترونیک را از تخت‌خواب دور نگه دارید

عادت کنید که پریزها را بکشید، گوشی و تبلت را کنار بگذارید و لپ‌تاپ را خاموش کنید. حتا اگر با این وسایل کار هم نداشته باشید، روشن بودن آن‌ها حواس شما را پرت می‌کند و آرامش‌تان را می‌گیرد.

۴-اولویت‌بندی کنید

یادتان باشد که “هر روز فوق‌العاده‌ای از ۲۴ ساعت قبل شروع می‌شود”.رییس جمهور آمریکا هر روز عصر لیست کارهای روز بعد را مرور می‌کند. شما هم این کار را انجام بدهید تا هر روز صبح‌تان را با ذهن روشن و آماده شروع کنید.

۵-محیط خواب‌تان را پاکیزه نگه دارید

دقت کنید که تخت‌خواب‌تان تمیز و تشک‌تان طبی باشد. همیشه اتاق خواب را عاری از گرد و خاک نگه دارید و از بالش‌های خوب استفاده کنید.

۶-روز بعد را تجسم کنید

آیا قبل از اینکه به خواب بروید، برای روز بعد خود برنامه‌ریزی کرده و کار‌های خود را مرور می‌کنید؟ تجسم کردن روز بعد به تعیین اهداف شما کمک کرده و فعالیت‌های روزانه‌تان را تنظیم می‌کند. بهتر است به خود یادآوری کنید که چه کسی هستید و هدفتان در زندگی چیست. تجسم فردا یک استراتژی معمول و رایج در بین افراد موفق است. ولی فراموش نکنید که واقع بین باشید و اهداف زیاد و غیر قابل دسترسی را برای خود تعیین نکنید.

عاداتی که افراد موفق قبل خواب انجام می دهند

۷- اصرار نداشته باشید که هر کاری را تا پایان روز تمام کنید

وقتی روز به پایان می‌رسد، دست از کار و فکر کردن بردارید، حتا اگر کار نیمه‌کاره مانده، آن را رها کنید. خیلی از ایده‌های خلاقانه و موفق درست در زمانی به ذهن خطور می‌کنند که شما دست از کار می‌کشید و به خوتان استراحت می‌دهید.

۸-مدیتیشن

از روش‌های آزاد سازی استرس روزانه به هنگام خواب در شب مدیتیشن است. مطالعه اخیر در سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد که در بین ۱۹ هزار مورد مطالعاتی همگی بعد از مدیتیشن به آرامش روانی رسیده بودند و در این مطالعه مدیتیشن به عنوان یک روش آرامش بخش معرفی شده است.

۹-یادگیری را آغاز کنید

شاید عاقلانه و منطقی به نظر نرسد اما یکی از بهترین زمان‌ها برای یادگیری، بعد از یک روز طولانی و خسته‌کننده است. درست در همین لحظه‌ها شروع به یادگرفتن مفاهیم تازه و کانسپت‌های پیچیده کنید. چون به محض این‌که به خواب رفتید، بخش ناخودآگاه ذهن‌تان شروع به تحلیل و درک آن اطلاعات می‌کند و مطلب –به اصطلاح- در ذهن‌تان می‌نشیند.

۱۰-موارد استرس‌زا را یادداشت کنید

همیشه درست موقع خواب، تمامی افکار منفی، ناراحت‌کننده و استرس‌زا به ذهن انسان هجوم می‌آورند. یک کار بسیار مفید برای غلبه به این حالت، این است که قبل از خواب، تمام موارد این‌چنینی را روی کاغذ یادداشت کنید.

۱۱-به یک کار خوب که در آن روز انجام داده‌اید، فکر کنید

کارهای مهم را مرور کنید و به‌خصوص به یکی از کارهای خوبی که در روزی که گذشت انجام داده‌اید، فکر کنید. این کار موجب رشد افکار مثبت و خوش‌بینی در ذهن‌تان می‌شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار