چاپ      کد خبر: 146855
30 خرداد 1403

۱۱ نکته مهمی که هنگام خرید کفش و صندل باید بدانید

برای حفظ سلامتی و راحتی پاهایتان انتخاب یک کفش استاندارد و مناسب بسیار واجب است.برای خرید کفش و صندل باید نکاتی را دانست تا بتوان کفش و یا صندل مناسبی خریدازی کرد که پاها را اذیت نکند.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا نکات مهمی که باید در خرید کفش و صندل بدانید را به شما معرفی کنیم.

نکات مهم خرید کفش و صندل

۱-تنوع سایز

اندازه کفش‌ها می‌تواند در میان برندها و مدل‌های مختلف به طور قابل توجهی متفاوت باشد. درنتیجه همیشه به جای اندازه مشخص شده داخل یا زیر یک کفش، آن را بر اساس نحوه قرارگیری پایتان درون آن انتخاب کنید.

۲-پنجه کفش را ساده نپندارید

پنجه کفش یکی از قسمت‌های کفش است که در زمان خرید کفش باید بسیار به آن توجه کنید. پنجه کفشی که انتخاب می‌کنید نباید باریک و تیز باشد. دقت کنید که نباید انگشت‌های پاهایتان داخل کفش روی هم قرار بگیرند. هم‌چنین انگشتان شستتان باید داخل کفش به اندازه کافی جا داشته باشند و بتواند به راحتی حرکت کند. هم‌چنین نباید از آن ور بام بیفتید! کفشی را انتخاب نکنید که آن قدر گشاد باشد که موقع راه رفتن پایتان از کفش بیرون بیاید.

۳-انطباق با شکل پا

کفشی را انتخاب کنید که با شکل پای شما مطابقت داشته باشد تا تناسب و راحتی بهتری را احساس کنید.

۴-اندازه گیری منظم

پاهایتان را به طور منظم اندازه‌گیری کنید زیرا اندازه پا می‌تواند در طول زمان تغییر کند، به خصوص برای زنان در دوران بارداری.

۵-انعطاف پذیری کفش را مورد توجه قرار دهید

پای شما جسم ثابتی نیست و زمانی که راه می‌روید، خم و راست می‌شود. در این مورد کفشی که انتخاب می‌کنید باید کاملا همراه با پاهایتان باشد. کفش‌های سنگین و سفت اجازه نمی‌دهند که پاهای شما به خوبی حرکت کند. این کفش‌ها آزادی پاهایتان را سلب می‌کنند و بسیار آسیب‌زننده هستند. برای انتخاب کفش انعطاف‌پذیر و مناسب برای حرکت و آزادی پاهایتان، مجددا توصیه می‌شود که خودتان را جای پاهایتان بگذارید!

نکات مهم خرید کفش و صندل

۶-هر دو پا مهم‌اند

در اکثر افراد یک پا کمی بزرگتر از پای دیگر است. برای راحتی بیشتر، کفشتان را به اندازه پای بزرگتر خریداری کنید.

۷-فضای کافی برای انگشتان پا

اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای بلندترین انگشت شما در انتهای هر کفش وجود دارد.

۸-آخر روز کفش بخرید

پاها در طول روز متورم می‌شوند بنابراین در پایان روز زمانی که پاهایتان در بزرگ‌ترین حالت خود قرار دارند، کفش‌ جدیدتان را انتخاب کنید.

۹-راحتی توپِ پا

مطمئن شوید که توپِ پا یا پهن‌ترین قسمت کف پای شما به راحتی در کفش قرار می‌گیرد. این امر مخصوصاً در صورتی که انحراف شست یا انگشت چکشی دارید مهم است.

۱۰-تست پیاده‌روی

با کفش‌ راه بروید تا مطمئن شوید خوب و راحت است.

۱۱-تناسب پاشنه

پاشنه شما باید به راحتی با کمترین لغزش در کفش جا شود.

یک باور نادرست

برخلاف تصور رایج، کفش راحت نباید ظاهری غیرجذاب یا ارتوپدی داشته باشد. بسیاری از فروشگاه‌ها کفش‌های شیک و در عین حال حمایت‌کننده از پا ارائه می‌دهند.

نکات مهم هنگام خرید صندل

کارشناسان می‌گویند از آنجا که آناتومی پای مردان و زنان متفاوت است، باید به تفاوت ساختار کف پا نیز توجه شود. توصیه آنها برای پاهای پهن، چه مرد و چه زن، این است که از انتخاب صندل‌هایی که رویه و کناره‌های بسته دارند خودداری کنند. مدل‌هایی که پا را فشرده نمی‌کنند و به پا آزادی حرکت می‌دهند، حامی سلامتی پا هستند.

همچنین مهم است که هنگام پوشیدن صندل، ضدآفتاب زدن به پا را از یاد نبرید

دقت داشته باشید که صندل‌های انگشتی تخت و ارزان، حتی بیشتر از کفش‌های پاشنه بلند، باعث بروز مشکلات پا می‌شوند. این نوع کفش‌ها پشتیبانی کمی ارائه می‌کنند که منجر به مشکلات مختلف پا می‌شوند.

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار