چاپ کد خبر: 127203
11 آذر 1402

۱۲عادت افراد موفق قبل خواب برای شروع یک روز عالی

می توانید روز خود را با کار های معمولی و پر استرس آغاز کنید و در انتهای شب تمام آن انرژی های منفی را با خود به رخت خواب ببرید و یا برعکس با یک روال مثبت صبح خود را شروع کنید و همانند افراد موفق و همیشه سرحال باشید .

عادت افراد موفق قبل خواب

بیشتر افراد موفق راز شروع یک روز خوب را در شب قبل دانسته و به همین خاطر قبل از خواب چند کار به ظاهر ساده ولی کاملا موثر را انجام می دهند که در ادامه به ۱۲ مورد آنها اشاره خواهیم کرد.

برای آنکه روزتان را مثل افراد موفق و پرانرژی شروع کنید:

زندگی مدرن و پر از مشغله امروزی، زمان‌ بندی انجام خیلی از کارها را از شما می‌ گیرد و مدام با فکر انجام کارهای عقب افتاده روح تان را می‌ رنجاند. شما می توانید روز خود را با وقت گذرانی جلوی تلویزیون، بیدار ماندن با شبکه های اجتماعی و بردن تمام استرس های خود به رختخواب به پایان برسانید. با این حال، انجام این کارهای قبل از خواب روز بعد شما را با ناکامی در هدف ها مواجه می کند ولی با انجام روش های درست قبل از خواب، می توانید فردایی بهتر داشته باشید.

خواب از مهم ترین بخش های زندگی هر کسی است، پس کارهایی که قبل از خواب انجام می دهیم می تواند اهمیت زیادی داشته باشد. بسیاری افراد، قبل از خوابیدن تا دیروقت برنامه های تلویزیونی تماشا می کنند، مقداری فست فود به همراه نوشیدنی میل می کنند، شبکه های اجتماعی در دسترس شان را چک می کنند یا تا وقتی که از شدت خستگی خوابشان ببرد، کار می کنند؛ ولی افراد شاداب برای زمان قبل از خواب برنامه خاصی دارند تا خواب آرامش بخش و همچنین شروعی عالی برای روز بعد داشته باشند.

۱- صبحانه خود را آماده کنید
یکی از بزرگترین اقدامات مهم در اول صبح مصرف صبحانه می باشد . بسیاری از افراد صبحانه خوردن را نادیده می گیرند و می خواهند هرچه سریع تر منزل را ترک کنند اما شما نباید جزء این دسته از افراد باشید. فواید خوردن یک صبحانه سالم این است که به تعادل وزن شما کمک می کند ، انرژی بیشتری را در طول روز فراهم می کند ، همچنین عملکرد ذهنی را بالا می برد . یکی از بهترین اقداماتی که می توانید انجام دهید، این است که از شب قبل برای صبحانه فردا آماده داشته باشید تا مجبور نباشید که به خاطر عجله ، صبح روز بعد صبحانه را نادیده بگیرید.

۲-قبل از خواب مدیتیشن انجام دهید

جالب است اگر بدانید با انجام مراقبهت های ذهنی و مدیتیشن می‌ توانید یک خواب عمیق و آرام داشته باشید. شاید باورتان نشود اما گاهی حتی نفس عمیق کشیدن قبل از خواب برای تازه‌ کارها یک روش مدیتیشن به حساب می‌ آید و برای تجربه خوابی عمیق به شما کمک می‌ کند.

برای انجام مدیتیشن برای خواب عمیق و آرام کافی است قبل از خواب یک جای آرام و بدون سر و صدا را انتخاب کنید و چند نمونه از حرکات موثر مدیتیشن را پیاده سازی کنید.

عادت افراد موفق قبل خواب برای شروع روز

۳- لباس های خود را برای روز بعد آماده کنید
شما هم می توانید درست مثل افراد موفق وقت گرانبهای صبح را با آماده کردن لباس از شب قبل، صرفه جویی کنید . می توانید به جای اینکه صبح زمان بگذارید ؛ لباسهایی که قرار است بپوشید را از شب قبل آماده کنید. اطمینان حاصل کنید که همه چیز تمیز و آماده پوشیدن است که این همه چیز شامل لباس زیر، کفش و لوازم جانبی است که باید با دقت یکجا جمع و آماده باشند.

۴- قرار دادن همه موارد لازم نزدیک درب
کیسه یا کیف خود را با همه چیزهایی که برای روز بعد نیاز دارید، آماده و آنها را نزدیک درب قرار دهید. از یک چک لیست استفاده کنید که شامل:کیف پول (پول و شناسه در کیف پول)، چتر، عینک آفتابی، کتاب ورزشی و حوله سالن ورزشی، لپ تاپ، پلاگین برق لپ تاپ، خودکار، یو اس بی و هر چیزی که برای کار روزمره خود به آن نیاز دارید. علاوه بر این، همیشه کلیدهای آپارتمان را در همان محل قرار دهید تا برای پیدا کردنشان وقت هدر ندهید.

۵- روز خود را مرور کنید
یکی از مهم ترین کارهای افراد موفق قبل از خواب ، مرور روزی است که در حال اتمام است . مرور چند دقیقه ای برنامه روزانه اثرات مثبت قابل توجهی دارد ، از طرفی نوشتن برنامه روزانه خود در طول صبح یا حتی شب قبل کار بسیار مفیدی است پس شما هم چند دقیقه از زمان خود را به آن اختصاص دهید و مطمئن باشید که ضرر نخواهید کرد. شما می توانید هنگام شب اتفاقاتی که امروز رخ داده است را یادداشت کنید و اولویت تعیین کنید. مثلاً به نمونه های زیر توجه کنید:

  • آیا امروز همه ی کارهایی را که داخل لیست نوشته بودم انجام دادم ؟ اگر نه، چرا؟
  • امروز اتفاق خوبی افتاد؟
  • امروز چه کاری را درست انجام دادم؟ چگونه می توانم این کار را بیشتر انجام دهم؟
  • امروز چه اتفاقاتی نباید رخ می داد؟ چگونه می توانم از آن ها جلوگیری کنم؟
  • تعامل و معاشرت من با انسان های دیگر چگونه بود؟
  • آیا زود عصبانی شدم؟
  • چگونه می توانم فردا روز بهتری داشته باشم؟

کار هایی که افراد موفق قبل خواب انجام می دهند

۶-قبل از خواب فردا را برای خود تجسم کنید

از همین امشب که آماده خواب شدید، فردا را در ذهنتان تجسم کنید، فردا چگونه به استقبال ما خواهد آمد؟ برای فردا چه اتفاقات خوبی در انتظار ما می باشد؟

به هر چیز مثبتی که دوست دارید همین فردا اتفاق بیفتد فکر کنید، به تماسی که مدت ها منتظرش بودید، به دیدار یک دوست قدیمی یا یک نمره خوب در مدرسه! حتی یک اتفاق هیجان انگیز و ارتقای شغلی هم کلی هیجان انگیز خواهد بود.عادت کنید به چیزهای خوب فکر کنید، در این صورت ذهنتان را برای رسیدن به آن ها آماده می کنید و بی شک احساس خوب شما باعث داشتن یک خواب راحت و در نتیجه یک روز خوب خواهد شد.

۷- تمرین قدردانی
هر شب تلاش کنید و به اتفاقات خوبی که برایتان افتاده فکر کنید و قدردان آنها باشید ، با این کار مغز شما نسبت به زندگی انگیزه بیشتری پیدا می کند و در نتیجه می توانید روی جنبه های مثبت روزانه تمرکز کنید و برای آن ها شکرگزار باشید و به تدریج حس بهتری پیدا کنید. از طرفی شکرگزاری کمک خواهد کرد که مغز به تمام چیزهای خوب زندگی شما متصل شود و جنبه ی مثبت زندگی را در پیش بگیرد.

۸-برای پانزده دقیقه مطالعه کنید
افراد موفق افراد کتابخوانی هستند، کتاب خواندن ذهن شما را تحریک می کند ، اطلاعات شما را بالا می برد، دایره واژگان را گسترده می کند و تمرکز شما را افزایش می دهد. می توانید کتاب های تجاری بخوانید یا موضوعی بخوانید که به آن علاقه دارید ، حتی اگر به شغلتان مربوط نیست. همچنین می توانید کتاب هایی بخوانید که شخصیت شما را ارتقا دهد. خواندن کتاب و مطالعه تحریک شناختی را فراهم می آورد، شما را آگاه تر ساخته و تمرکز را بهبود می بخشد.چه چیزی باید بخوانید؟ در اینجا چند ایده وجود دارد:

  • کتابهای کسب و کار را بخوانید.
  • در مورد موضوعی که به آن علاقه دارید مطالعه کنید،حتی اگر به کار شما مربوط نیست.
  • برای بهبود خود کتاب بخوانید.

۹-قبل از خواب با دنیا قطع ارتباط کنید

بهتر است هزچه سریع تر عادت بردن موبایل زیر پتو  مشغول شدن در شبکه های اجتماعی تا ساعت ها را ترک کنید ، این کار می تواند روند خواب شما را مختل نماید و عواقب مضری برای سلامتی شما در آینده ایجاد نماید. همچنین اگر عادت کرده اید قبل از خواب به مشکلاتتان فکر کنید و یک بار دیگر همه آن ها را از اول تا آخر مرور کنید، یک ایست بزرگ به خود بدهید!

بی خیال شدن کاری دشوار است، ولی گاهی مجبوریم. این یکی از مهم‌ ترین درس‌ های زندگی است که همه‌ ما باید بیاموزیم. فقط با بی خیال شدن است که می‌ توانیم تکانی به زندگی‌مان بدهیم. فقط با بی‌خیالی می‌ توانیم ببخشیم، و شاید، فراموش کنیم.

وقتی به خودمان این فرصت را می‌ دهیم که بی‌خیال همه تنش‌ ها شویم، بدن می‌ تواند با استفاده از توانایی ذاتی‌ اش خود را درمان کند.با این کار متوجه خواهید شد چقدر خواب راخت تری دارید و برای شروع روز بعد خود چقدر آماده تر هستید.

عادت افراد موفق قبل خواب برای شروع یک روز عالی

۱۰. زود به رختخواب بروید
شب ها زود به رختخواب بروید تا صبح روز بعد زودتر از خواب بیدار شوید و زودتر روز خود را شروع کنید. اگر زود به رختخواب بروید ، صبح زود بیدار می شوید و در نتیجه بدن سالم تری خواهید داشت، زندگی ثروتمندتری را تجربه می کنید و هوشمندانه تر عمل می کنید . اکثر جوانان نیاز دارند که هر شب ۷ ساعت بخوابند و در نتیجه می توانید یک برنامه خواب منظم هنگام شب و بیدار شدن برای صبح روز بعد داشته باشید . اگر می خواهید فردایی عالی داشته باشید، امشب این ده روش را انجام دهید.

۱۱-  قبل از خواب ریلکس کنید
ده دقیقه قبل از خواب را به انجام کارهای آرامش بخش بپردازید تا سریع تر به خواب بروید. کیفیت خواب خود را افزایش دهید . از حرکات ریلکسیشن ، تمرینات تنفسی ، مدیتیشن ، یوگا ، تای شای و غیره استفاده کنید.

۱۲- زمان خواب منظم داشته باشید
داشتن یک روتین قبل از خواب باعث می شود ذهن ناخود آگاه شما نظم و ترتیب پیدا کند . ایده های روتین شبانه شامل موارد زیر است:

دوش آب گرم بگیرید:
یک دوش آب گرم بگیرید زیرا زمانی که از حمام خارج شده و وارد یک اتاق خنک می شوید ، دمای بدن شما افت می کند و در نتیجه همین امر سیگنالی به مغز ارسال می کند که عملکرد های متابولیک را کاهش می دهد و باعث می شود راحت استراحت کنید.

نخ دندان بکشید:
کشیدن نخ دندان قبل از مسواک زدن دندان ها، عاملی برای بیرون کشیدن مواد غذایی و جلوگیری از پوسیدگی دندان و تمیز شدن لثه ها است . حتی می توانید بعد از مسواک زدن هم نخ دندان بکشید. (فقط هر طور شده این کار را انجام دهید)

مسواک بزنید:
مسواک زدن دندانها حدوداً ۲ دقیقه هنگام شب به سلامت دهان و دندان شما کمک می کند.

صورت خود را بشویید:
در طول روز عوامل زیادی روی صورت شما جا خوش کردند و باعث ایجاد سلول های مرده ، چربی، باکتری ، عرق و آلودگی شدند . پس حتما قبل از خواب صورت خود را بشویید و پاکسازی کنید.

لباس راحتی بپوشید:
لباس راحتی مخصوص هوای سرد یا گرم بپوشید تا احساس آرامش بیشتری هنگام خواب داشته باشید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار