چاپ      کد خبر: 147753
8 تیر 1403

۱۲ گیاه آپارتمانی جذاب و مقاوم که بهترین گزینه برای نگهداری در محل کار هستند

حضور گیاهان تزیینی اداری بر روی میز کارمندان در ارتقای راندمان ذهنی آن ها تاثیرات مثبتی دارد. این اثر در کنار اثرات روانی ناشی از حضور گیاهان می‌تواند مقدمه ای برای بحث ها و جلسات سازنده و مسالمت آمیز به خصوص در روزهای با استرس و فشار روانی بالا باشد، که به صورت انکار ناشدنی می‌تواند موفقیت شرکت و یا اداره را تحت تأثیر قرار دهد. در این بخش بهترین و مناسب ترین گیاهان برای محل کار را معرفی می کنیم.پس تا انتهای ین مطلب با ما همراه باشید.

گیاهان مناسب محل کار

۱-کاکتوس

اگر تازه کار هستید با یک کاکتوس شروع کنید. این گیاهان در نور طبیعی رشد می کنند و فقط یک بار در هفته در بهار و تابستان و هر سه هفته یکبار در پاییز و زمستان نیاز به آبیاری دارند.

۲-گیاهان هوایی

این گیاه عنکبوتی حتی برای زنده ماندن به خاک نیاز ندارد. تنها کاری که برای آب دادن به آن‌ها باید انجام دهید این است که هر ۱۰ روز یک بار آنها را به مدت دو یا سه ساعت در آب غوطه‌ور کنید.

۳-بنفشه آفریقایی

گیاهی با گلبرگ هایی به رنگ بنفش که زیبایی خاص و منحصر به فردی را به میز کار شما می‌بخشند. این گیاه نسبت به دیگر گل و گیاهان اداری نام برده شده در این لیست، به مقدار آبیاری بیشتری نیاز دارد اما چون کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند، طرفداران زیادی دارد و قابل استفاده برای میز کامپیوتر است. بنابراین یک گزینه ایده آل برای خرید گل اداری است

گیاهان مناسب محل کار

۴-پتوس

مراقبت از این گیاه بسیار آسان است و می‌تواند تاریک‌ترین مکان ها و روشن‌ترین دفاتر پر از پنجره را به راحتی تحمل کند و زمانی که فراموش کنید به آن آب دهید، همچنان زنده می‌ماند. به دنبال نشانه هایی باشید که به چه نوع مراقبتی نیاز دارد برگ های زرد نشان دهنده آبیاری بیش از حد و یک گیاه افتاده تشنه است.

۵-گیاهان عنکبوتی

از آنجایی که گیاهان عنکبوتی ترجیح می دهند بین دو آبیاری خشک باشند معمولاً می توانید چند روز آبیاری را متوقف کنید.همچنین این گیاهان نور غیرمستقیم را دوست دارند بنابراین حتی اگر دفتری تاریک و بدون پنجره داشته باشید، شکوفه خواهند زد.

۶-گل جید Jade plant

جید یا Crassula ovate یک گیاه دوست داشتنی با گلبرگ های کوچک است که حداقل نیاز به آبیاری را دارد. این گیاه در فرهنگ عامه ژاپن به نام “گیاه پول” معروف است و به عنوان یک گیاه خوش یمن در کسب موفقیت های اقتصادی و اداری شناخته می‌شود.

گیاهان مناسب محل کار

۷-گیاه زامیفولیا

در حالی که زامیفولیاها در محیط‌هایی با نور متوسط تا روشن‌تر رشد کرده اما، در نور کم به خوبی مقاومت می‌کنند همچنین این گیاه مانند کاکتوس به آب کمی نیاز دارند، بنابراین لازم نیست همیشه نگران آبیاری آنها باشید. اگر برگهایش شروع به ریزش کرد کافی است آن را آبیاری کنید بلافاصله پس از آن باز خواهد گشت.

۸-آلوئه ورا

آیا فراموش کرده اید که آلوئه ورا خود را آبیاری کنید؟ مشکلی نیست در واقع آبیاری بیش از حد این گیاهان بدتر از آب ندادن آنهاست فقط هر هفته یا دو هفته آن را آبیاری کنید.

۹-گیاه مار

دارای گلبرگ هایی است که می‌توان گفت قابلیت رشد طولی بسیار بالایی دارند. برگ های سبز رنگ آن دارای قسمت های زرد روشنی در نواحی بیرونی هستند. این گیاه در پارتیشن بندی و تفکیک طبیعی فضا نیز به خوبی می‌تواند ایفای نقش کند.

گیاهان مناسب محل کار

۱۰-بامبو

این گیاه “خوش شانس” به نور بسیار کمی نیاز دارد به این معنی که اساسا برای روی میز بسیار مناسب است. از بامبو در فنگ شویی زیاد استفاده می شود پس با استفاده از این گیاه می توانید فضای محل کارتان را متحول کنید.

۱۱-ساکولنت ها

این گیاهان مومی در واقع آب را در برگ های ضخیم خود ذخیره می کنند. بنابراین، معمولاً فقط به آبیاری هفتگی نیاز دارند و از نور خورشید و هوای خشک لذت می برند.

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار