چاپ کد خبر: 122063
سه شنبه 4 مهر 1402

۱۳ کاربرد باور نکردنی فویل آلومینیومی

فویل آلومینیومی اغلب برای پخت و پز در فر به کار می رود. اما می توان از فویل آلومینیومی برای کاربردهای مفید در زمینه های دیگر نیز استفاده کرد. در این مقاله شما را با برخی از کاربردهای فویل آلومینیومی آشنا خواهیم کرد.

ورق آلومینیومی

خانم‌ها معمولا از فویل آلومینیومی برای آشپزی استفاده می‌کنند. جالب است بدانید، فویل آلومینیومی را می‌توان برای کارهایی غیر از پخت و پز نیز استفاده کرد. حال در ادامه این مقاله شما را با کاربردهای فویل آلومینیومی آشنا خواهیم کرد.

۱. به جای یک قیف استفاده کنید
اگر می‌خواهید یک مایع را در یک بطری بریزید و قیف در دسترس تان نیست می توانید با فویل آلومینیومی یک قیف موقت درست کنید. (همانطور که در شکل نشان داده شده است.)

۲. اتو کردن همزمان دو طرف لباس
قبل از اتو کردن، زیر لباس یک فویل آلومینیومی قرار دهید. (همانطور که در شکل نشان داده شده است) فویل بسیار سریع گرم می شود و این به این معنی است که همزمان لباس هایتان را از هر دو طرف می توانید اتو کنید.

۳. قیچی خود را تیز کنید
در مقاله‌ای جداگانه شما را با انواع روش‌های تیز کردن قیچی از جمله تیز کردن قیچی با فویل آلومینیومی آشنا کرده‌ایم. اگر می‌خواهید قیچی خود را تیز کنید و یا از زنگ زدگی آن جلوگیری کنید، یک قطعه فویل را ۷ الی ۱۰ بار برش دهید.

کاربرد ورق آلومینیومی

۴. عمر باتری را افزایش دهید
اگر باتری‌های شما از بین رفته‌اند و باتری جدیدی در دست ندارید، می‌توانید از فویل آلومینیومی استفاده کنید. فویل را طبق این شکل قرار دهید.

۵. الکتریسیته ساکن را از لباس های خود دور کنید
یکی از بهترین ترفندهای از بین بردن الکتریسیته لباس استفاده از فویل آلومینیومی است. با فویل آلومینیومی می‌توانید چند توپ درست کنید و آنها را همراه با لباس‌ها در لباسشویی قرار دهید. پس از شستشو، لباس‌های شما الکتریسیته ساکن ندارد و گرد و غبار و مو را جذب نمی‌کند.

۶. تمیز کردن سطوح آهنی
سطوح آهنی خود را می‌توانید با توپ فویلی پاک کنید.

۷. تمیز کردن وسایل نقره ای
برای تمیز کردن نقره، باید فویل آلومینیومی را در کف یک سینی قرار دهید. سپس مقداری نوشابه گازدار، نمک و آب جوش به آن اضافه کنید.

تمیز کردن نقره

۸. جابه جایی آسان مبلمان
به منظور جابجایی آسان مبلمان، قطعاتی از فویل را در زیر پایه های مبل قرار دهید و به راحتی آن را بکشید و جابه جا کنید.

۹. بهبود سیگنال Wi-Fi  
فویل آلومینیومی می‌تواند به بهبود سیگنال Wi-Fi کمک کند. فویل را چند بار دور خودش بچرخانید و آن را مانند یک صفحه پشت مودم قرار دهید.

۱۰. تفنگ چسب را تمیز کنید
شما به راحتی می‌توانید با یک تکه فویل، تفنگ چسب را از چسب‌های قدیمی که به اطراف آن چسبیده است تمیز کنید.

۱۱. پاک کردن زنگ زدگی از سطوح
توپ فویل آلومینیومی را خیس کنید و روی سطح زنگ زده بکشید.

پاک کردن زنگ زدگی

 ۱۲. فویل به عنوان قلم برای صفحه لمسی
صفحه نمایش لمسی به طور شگفت انگیزی به فویل واکنش نشان می‌دهد. اگر سر یک مداد را با فویل پوشانیدید، می‌توانید یک قلم دست ساز داشته باشید. اگر دستکش‌های حسگر ندارید، انگشت خود را با فویل پوشانید و از گوشی های هوشمند خود استفاده کنید.

۱۳. دندان هایتان را سفید کنید
برای سفید کردن دندان جوش شیرین را با خمیر دندان مخلوط کنید و یک لایه ضخیم از این مخلوط را روی یک نوار فویل قرار دهید. نوار را به دندان‌هایتان بزنید و بعد از یک ساعت آن را بردارید و دهان خود را کاملا بشویید.

۱۵ کاربرد جالب دستمال مرطوب که از آن بی خبرید

۲۰ کاربرد جالب گیره کاغذ که با دانستن آن ها متعجب میشوید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال