• 18 / خرداد 1402 / 23:13
  • شناسه خبر : 113918

۱۴ اشتباه وحشتناک هنگام تمیزکردن که باعث کابوس تان می شود

تمیز کردن، در بسیاری از موارد، بسیار ساده است. اما همانطور که شما هم میدانید، اگر از محصول یا روشی اشتباه استفاده کنید، ممکن است در خانه خود آسیب ببینید یا به وسایل خانه خسارت غیر قابل جبران بزنید.

به گزارش اول فارس ، برای جلوگیری از انجام اشتباهاتی که دیگران هنگام پاکسازی خانه ئ تمیز کردن انجام داده اند، شاید در گذشته نیز برخی از اشتباهات مشابه را مرتکب شده باشید، یا شاید این درس‌های سخت به دست آمده را برای آینده در حافظه خود نگه دارید.

cleaning mistakes lead

در هر صورت، این ۱۴ روش تمیز کردن اشتباهاتی هستند که قطعاً نمی خواهید مرتکب شوید.

۱. ریختن سفید کننده در مخزن توالت.
سفید کننده ابزاری قابل اعتماد برای از بین بردن میکروب های حمام و توالت است، اما مراقب باشید – اگر با دقت از آن استفاده نکنید، می تواند آسیب های عمده ای به بار آورد.

حتما شما هم دیده اید که کسی قبل از رفتن به مدت یک ماه سفید کننده را در مخزن توالت خود ریخت و متوجه شد که این ماده شیمیایی قسمت هایی از توالت را خورده است.

نکته مهم:همیشه دستورالعمل های موجود در پاک کننده های مبتنی بر سفید کننده خود را دقیقاً دنبال کنید و از استفاده از آن بر روی سطوحی که ممکن است آسیب ببیند خودداری کنید.

۲. استفاده از سفید کننده بدون پروتکل های ایمنی مناسب.
هنگام تمیز کردن با سفید کننده، وجود تهویه مناسب در محیط کاملا ضروری است. شما هم حتما  تحریک  گلو و بینی خود بر اثر مواد شیمیایی برایتان پیش آمده است که “برای روزها احساس سرماخوردگی بدی می کردید .” هر زمان که از سفید کننده استفاده می کنید، حتما پنجره ها را باز کنید، یک پنکه روشن کنید و در صورت امکان از ماسک استفاده کنید. اول ایمنی!

۳. استفاده از روغن لیمو روی وینیل.
اسانس لیمو به لطف خاصیت اسیدی خود می تواند رایحه ای تازه به هر فضایی اضافه کند و به طور قدرتمندی کثیفی را از بین ببرد. اما  می تواند به سطوح نیز آسیب برساند.  «من قبل از پاک کردن، روغن‌های ضروری علف لیمو را روی کف‌پوش‌های شطرنجی لمینت آشپزخانه‌ام می‌چکیدم تا در نهایت بوی خوبی داشته باشم. مواظب باشید روغن لیمو همیشه خوب نیست و دردسرهایی نیز ایجاد می کند.

۴. تمیز کردن سطح رنگ شده با پاک کننده فر
اگر تا به حال از پاک کننده اجاق فر استفاده کرده اید، تجربه کرده اید که چقدر در پاک کردن غذای سوخته و کثیف موثر است. در حالی که می توانید از پاک کننده اجاق برای تمیز کردن سطوح دیگر استفاده کنید، قطعاً از آن روی وسایل رنگ شده استفاده نکنید

۵. افزودن صابون ظرفشویی به ماشین ظرفشویی.
شاید ندانید اگر هرگز ماشین ظرفشویی نداشته اید باید از مواد شوینده مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید.  شوینده معمولی ظروف  از دستگاه نشت می کند و به آشپزخانه می ریزد و یک اوضاع کف آلود آشفته و غلیظ ایجاد می کند.

۶. مخلوط کردن سفید کننده با سایر مواد شیمیایی
یکی از قوانین اساسی تمیز کردن با سفید کننده این است که  هرگز آن را با مواد شیمیایی دیگر مخلوط نکنید. روز یک زن و شوهر در روز تعطیلی به این فکر افتادند که دو پاک‌کننده قوی – سفیدکننده و آمونیاک – را برای تمیز کردن کامل آپارتمان‌شان ترکیب کنند، گازهای متصاعد شده از ترکیب این دو  می توانند خطرات زیادی برای سلامتی ایجاد کنند، اما  آنها اینبار شانس آورده و  فقط با سوزش چشم و گلو  به بیمارستان رفتند.

۷. استفاده از پاک کن جادویی بر روی سطوح تمام شده
برای خراش روی دیوارها و علائم روی پیشخوان آشپزخانه پاک کن جادویی می تواند جادویی باشد. اما همانطور که بسیاری اززنان خانه دار حرفه ای متوجه شدند آنها برای هر سطحی در نظر گرفته نشده اند. خانم های زیادی می گویند  که از پاک کن جادویی بر روی چوب های سخت یا دیوارهای رنگ شده استفاده کرده اند که در نهایت باعث از بین رفتن پوشش آن می شود.

۸. اسپری گردگیر کامپیوتری در کشوی آشپزخانه
خرده های آشپزخانه می تواند خسته کننده باشد، اما بهتر است از جاروبرقی یا پارچه مرطوب برای تمیز کردن آنها استفاده کنید.، استفاده از اسپری گردگیر کامپیوتری برای پاک کردن گرد و غبار یا خرده‌ها از فضای آشپزخانه ایده خوبی نیست. “یک افزودنی در آن وجود دارد که ظروف دارای نقره را نابود می کند.”

۹. استفاده از پدهای ساینده روی فولاد ضد زنگ
وقتی صحبت از فولاد ضد زنگ به میان می‌آید، یک پارچه نرم راه حلی است – نه یک وسیله زبر و  ساینده، با اینکار سطح فلز را خراش می‌دهیم و آنرا آماده زنگ زدن می کنیم. پشم شیشه بدترین ایده است،  برخی می گویند که قسمت زبر یک اسفنج معمولی نیز می تواند آسیب برساند.

۱۰. استفاده از سرکه روی سطوح سنگی
سرکه به دلیل خاصیت اسیدی خود می تواند به حذف رسوبات معدنی از آب سخت کمک کند. اما هرگز آن را روی پیشخوان های سنگی، کف یا کاشی استفاده نکنید. دیدن قیافه شما هنگامی که سرکه را روی کف سنگی حمام یا دستشویی ریختید تا رسوبات آهک را از بین ببرد و در نهایت سنگ را سوراخ سوراخ کرد خاطره خوبی نیست.

۱۱. پاشیدن شیشه پاک کن روی وسایل الکترونیکی
در حالی که اسپری پاک کننده شیشه می تواند به پاک کردن اثر انگشت کثیف از روی صفحه نمایش الکترونیکی شما کمک کند، آن را مستقیماً روی آن اسپری نکنید. ه اسپری از داخل تلویزیون عبور کرده و آن را خراب کرده است.  به جای اسپری مستقیم روی صفحه، همیشه پارچه را با پاک کننده اسپری کنید.

۱۲. تمیز کردن  چینی با سنگ پا 
هنگامی که از آنها به آرامی استفاده می کنید، سنگ های پوکه می توانند به پاک کردن لکه ها از کاسه توالت کمک کنند. اما اگر  خیلی محکم بشویید، می توانید به چینی آسیب بزنید،  اگر نگران این هستید که بیش از ظرفیت و تحمل چینی شما از زور استفاده کنید، بهتر است که از برس توالت استفاده کنید.

۱۳. خشک کردن اثاثه یا لوازم داخلی مرطوب با سشوار داغ
اگر روکش (یا تشک) شما در اثر تمیز کردن یا ریختن خیس شده است، حواستان باشدناخواسته یک سوراخ در مبل خود  ایجاد نکنید. گرما راحت این وسایل را می سوزاند. درعوض اجازه دهید تودوزی  آن در هوا خشک شود و یک پنکه را در اتاق بگذارید تا به سرعت فرآیند خشک شدن کمک کند – یا از سشوار در حالت سرد و خنک آن استفاده کنید.

۱۴. گذاشتن تابه های نچسب در ماشین ظرفشویی 
آیا تابه یا قابلمه نچسبی دارید؟ در بیشتر موارد بهتر است آنها را با دست بشویید.  ماشین ظرفشویی می تواند پوشش نچسب آنها را پاک کند. همیشه دستورالعمل های سازنده را برای نحوه شستن قابلمه و تابه خود دنبال کنید.منبع:apartmenttherapy

بیشتر بخوانید:

تمیز کردن انواع دیوار با ساده‌ترین و سریع‌ترین روش ها
بهترین روش برای تمیز و ضد عفونی کردن کنترل تلویزیون
وسایلی که براحتی با سیب زمینی تمیز می شوند!

ثبت دیدگاه