چاپ کد خبر: 144203
5 خرداد 1403

۱۴ کار مهمی که باید در سن ۳۰ سالگی انجام دهید

۳۰ سالگی سن بسیار مهمی است که به سادگی نباید از آن گذر کرد.در این سن ما نهایت آگاهی و استقلال را دارا هستیم و خود و واقعیت زندگی را به خوبی درک می کنیم.این سن زمان مناسبی برای تجربه و یادگیری خیلی چیز هاست که در این مطلب به ۱۴ مورد ان اشاره کرده ایم.پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

کارهایی که باید در 30 سالگی انجام دهید

۱-شغلی پیدا کنید که از آن لذت می برید یا به شغلتان با اشتیاق بیشتری ادامه دهید

پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه، تغییر شغل، کارمندی در دفاتر، حقوق و حرفه های مختلفی را تجربه کرده ایم، اما در سن ۳۰ سالگی بسیار مهم است شغلی پیدا کنید که شما را به جایی برساند که باعث رشد تان شود و باید برایش تلاش کنید و نردبان ترقی را طی کنید.

۲-دیگر وقت حرفه ای شدن در آشپزی است:

شما هم ممکن است که از آشپزی متنفر باشید، اما به هر حال شما باید غذایی بپزید که بهتر از هر کس دیگری درستش می کنید، این باید یک مسیر اصلی باشد – داشتن یک دسر امضا شده هم اختیاری است.

تجربه کنید و از افزودن ویژگی های جدید به غذای خود برای غلبه بر این مهارت نترسید، داشتن یک غذای مخصوص وقتی با مهمانان مهمتان روبرو می شوید، به اعتماد به نفس شما کمک می کند.

۳-مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید

به لطف شبکه های اجتماعی مقایسه خود با دوستان و همسن و سالانی که ممکن است ازدواج کرده باشند، بچه دارند یا خانه ای خریده اند و احساس بازنده کردن آسان تر از همیشه شده است.

چنین کاری نکنید از مقایسه خود با دیگران دست بردارید. همه ما متفاوت هستیم و با سرعت خودمان رشد می کنیم بسیار مهم است که این را در ۳۰ سالگی درک کنید در غیر این صورت احساس افسردگی کرده و از مسیر واقعی موفقیت و خوشبختی خارج شوید.

همانطور که یک روان درمانگر می نویسد مقایسه مداوم خود با دیگران باعث ایجاد فشار روانی غیر ضروری می شود و می تواند عزت نفس شما را از پنجره به بیرون پرتاب کند.

خود را دوست داشته باشید و به مراقبت از خود ادامه دهید. این بدان معناست که به خود اجازه می دهید با سرعت خودت رشد کنید.

مهش کی توصیه می کند : اگر در زندگی نسبت به خواهر و برادر و دوستان خود قادر به انجام برخی کارها نیستید پس لطفا با خود در صلح باشید. نسبت به خود سختگیر نباشید.

کارهایی که باید در 30 سالگی انجام دهید

۴-بدانید که دوستان واقعی شما چه کسانی هستند

وقتی جوان هستیم توسط بسیاری از افراد محاصره شده ایم و به راحتی آشنایان جدیدی پیدا می کنیم، ما به اشتباه فکر می کنیم که همه آن ها دوستان مان هستند، اما بعد از مدتی، آن ها ناپدید می شوند و تنها دوستان واقعی نزدیک ما می مانند.

آن هایی که زمانی احساس ناراحتی می کنید، پیشتان هستند و کسانی که از موفقیت شما شادی می کنند به شما کمک خواهند کرد، افرادی که لحظه های سخت و تلخ شما را تحمل کرده اند را تحسین کنید و به هر کسی که الکی در اطراف شما هستند، پایبند نباشید.

۵-ورزش منظم را شروع کنید

در ۳۰ سالگی زمانی را برای ورزش اختصاص دهید. آینده شما به خاطر آن از شما تشکر می کند در نیمه دوم ۳۰ سالگی شروع به از دست دادن توده عضلانی می کنید و با کاهش سرعت متابولیسم مقداری وزن اضافه می کنید به همین دلیل بسیار مهم است که در این زمان ورزش کنید.

سعی کنید تا جایی که ممکن است خود را حرکت دهید. فرقی نمی کند که پیاده روی، دویدن، راه رفتن، شنا یا وزنه برداری باشد البته به شرطی که حرکاتی را شامل شود این کار را انجام دهید. با این حال فعالیت های بدنی را که دوست دارید انتخاب کنید زیرا در صورت عدم تمایل به تمرینات کمتر به ورزش ادامه می دهید.

۶-به همه، جزئیات زندگی شخصی خود را نگویید

به خاطر داشته باشید که اگر می خواهید روابط تان را سالم و درست نگاه دارید، نباید به همه درباره مسائلی که شما و شریک زندگی تان با آن مواجه هستید، بگویید.

اگر تمایل به انجام این کار دارید و می خواهید نگرانی های خود را با کسی به اشتراک بگذارید، به روان پزشک مراجعه کنید، بارها در نمناک تاکید کرده ایم که یک متخصص با دقت به شما گوش می دهد و به تجزیه و تحلیل کارهای همسر و خودتان کمک خواهد کرد.

تمام این چیزها به شما این فرصت را می دهد که نه تنها از موقعیت یک قربانی به خودتان نگاه نکنید، بلکه به ضعف های خودتان توجه کنید و در نتیجه، راه درست را از وضعیت داده شده پیدا خواهید کرد.

۷-در فواصل منظم با والدین خود تماس بگیرید

بسیاری از افراد ۳۰ ساله چنان درگیر تشکیل خانواده، ایجاد شغل و … می شوند که روابط شان با والدین را فراموش می کنند  به یاد داشته باشید والدین شما نیز مانند شما پیرتر می شوند و آن ها برای همیشه زنده نخواهند ماند. غفلت از آن ها ممکن است باعث پشیمانی شما شود.

به طور مرتب با والدین تان تماس بگیرید. این همه چیزی است که برای کاهش نگرانی های آن ها، سالم نگه داشتن سلامت ذهنی و عاطفی آن ها و سالم نگه داشتن روابط شما لازم است.هر زمان که می توانید به آن ها سر بزنید.

کارهایی که باید در 30 سالگی انجام دهید

۸-برای تعطیلات پول و زمان پیدا کنید

عدم استراحت منجر به خستگی ذهنی و فیزیکی می شود و سطح کلی کارآیی شما را کاهش می دهد، به همین دلیل است که بهتر است پولتان را خرج داشتن آخرین مدل تلفن هوشمند نکنید، بلکه در یک تعطیلات شایسته خرجش کنید،

پس از اینکه به طور کامل استراحت کردید، می توانید دوباره شروع کنید و کارهایتان را انجام دهید، برای صرفه جویی ۲۰ % از حقوق خود را برای تعطیلات آینده کنار بگذارید و این یک قاعده درست است.

۹-اولویت بندی درست انجام دهید

ما همیشه در طول زندگی عجله می کنیم و سعی می کنیم تا آنجا که ممکن است کارهای زیادی را انجام دهیم ، اما بعد از مدتی متوجه می شویم که بر چیزهای کوچک تمرکز کنیم و از چیزهای مهم غفلت کرده ایم، معمولاً این سفرها و زمان سپری شده با خانواده ای است که ما به یاد داریم؛ هیچ کس به یاد نمی آورد که آن ها چگونه در عصر روز جمعه در دفترشان کار می کردند، مهم است یاد بگیرید که هر کاری که واقعاً می خواهید انجام دهید را اولویت بندی بکنید.

۱۰-ایجاد عادت های غذایی سالم را در اولویت قرار دهید

یکی از مواردی که می تواند با لیست بسیاری از مسئولیت ها همراه باشد، عادات غذایی سالم است. با این حال اولویت قرار ندادن عادات غذایی سالم در ۳۰ سالگی می تواند شما را به ۴۰ سالگی برساند و سال های بعد را آهسته، خسته و تحت فشار لیستی از مراقبت های سلامتی قرار دهد که می توانستید مانع آن ها شوید.

  • یک رژیم غذایی متعادل، کاهش چربی و پر از میوه و سبزیجات بخورید.
  • تا حد امکان از غذا های فرآوری شده و بی ارزش خودداری کنید.
  • سیگار کشیدن و مصرف بیش از حد الکل را ترک کنید.
  • بدون دارو های قوی سلامتی تان را در اولویت قرار دهید زیرا سلامتی شما ثروت شما است.

۱۱-گواهی نامه رانندگی تان را بگیرید

قبل از ۳۰ سالگی باید این کار را انجام میدادید اما اگر تا به حال به سراغش نرفته اید پس به فکر باشید. گرفتن گواهی نامه رانندگی برای اعمال کارهای بیشتر به شما انگیزه می دهد، زمانی که آن را دریافت کردید، شروع به فکر کردن درباره خرید یک اتومبیل می کنید و در نتیجه سطح درآمد شما افزایش خواهد یافت، سفر با گواهی نامه رانندگی آسان تر است.

شما همیشه می توانید در هنگام رفتن به خارج از کشور اتومبیل اجاره کنید و قادر به دیدن مناظر بیشتر باشید.

کارهایی که باید در 30 سالگی انجام دهید

۱۲-اگر هنوز ازدواج نکرده اید دیگر باید به فکر باشید 

زندگی کردن با پدر و مادرتان خیلی راحت است خانه همیشه تمیز است و دائما مقداری غذا آماده برایتان وجود دارد و منتظر شما روی اجاق گاز است، اما دیر یا زود باید تصمیم بگیرید که از زندگی با پدر و مادرتان بیرون بروید و زندگی مشترک خود را آغاز کنید.

این کار را تا قبل ۳۰ سالگی انجام دهید، این کار به شما کمک می کند که بودجه تان را برنامه ریزی کنید، هزینه ها را در نظر بگیرید برای مثال، پرداختی ها برای خدمات اشتراکی و چیزهای کوچک دیگر مثل مواد شوینده و غیره.

۱۳-برای خود درآمد اضافی فراهم کنید

دقت کنید که در سن ۳۰ سالگی منبع درآمد اضافی داشته باشید، حتی کار کردن در یکی از شرکت های شهر نمی تواند برای شما یک آینده ثابت را تضمین کند ، به همین دلیل لازم است منبع درآمد اضافی برای خود فراهم کنید تا بتوانید هر وضعیت بحرانی را کنترل و جبران کنید.

۱۴-اگر هنوز قدرت صحبت کردن در جمع را ندارید آن را کسب کنید

برای بسیاری از ما وقتی یک الزام سخنرانی عمومی وجود دارد احساس بی لطفی می کنیم، برای گفتن نقطه نظرات یا صحبت کردن با یک غریبه بلند شوید، یاد بگیرید که بر ترس خود غلبه کنید،

فردی که همیشه آرام است و از کلمات بزرگی استفاده نمی کند احترام و توجه دریافت نمی کند، با این که قادر به صحبت کردن با اطرافیانتان هستید، از نا امنی خلاص می شوید، قادر خواهید بود پروژه خود را به طور موفقیت آمیز ارائه دهید، رئیستان را متقاعد کنید که حقوق شما را افزایش دهد و می تواند هر گونه مناظره یا تعارض را با موفقیت متوقف کند

پیشنهادی ساده ولی موثر برای شاد تر بودن در ۳۰ سالگی:

  • هر روز ۱۰ تا ۱۵ دقیقه وقت صرف سکوت کنید همه چیز را از برق بکشید موبایل، لب تاپ، کار و غیره.
  • عادات و خواسته های بد خود را رد کنید آن ها خیلی انرژی شما را تحلیل می برند.
  • خود را با افراد مثبت احاطه کنید.
  • خانه را تمیز کنید خانه کثیف و آشفته، ذهن آشفته ایجاد می کند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار