چاپ      کد خبر: 147719
7 تیر 1403

۱۵ گیاه آپارتمانی که باید در گلدان های کم عمق کاشته شوند

این روز ها گلدان های کم عمق به علت ظاهر شیک آنها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند.اما قبل از استفاده از این گلدان ها برای گیاه خود باید حتما به نوع گیاه خود توجه کنید و بدانید که این گلدان برای چه گیاهانی مناسب هستند.در این مطلب با ما همراه باشید با گیاهانی که باید در گلدان های کم عمق کاشت شوند آشنا شوید.

گیاهانی که باید در گلدان های کم عمق کاشت شوند

۱-کاتالیا اورانتا 

این گیاه که در قسمت های بالایی پهن تر و پرتر می شود، طبیعت گرمسیری دارد اما اکثرا در آب و هوای متوسط خانه هم خوب رشد می کند.

۲-گیاه لیتوپس

بخش اعظم این ساکولنت سنگ مانند؛ زیرِ خاک است و ساقه واقعی ندارد. این گیاه به قدری کوچک است که ارتفاعِ ان به ندرت به ۲.۵ سانتی‌متر هم می رسد.

۳-گیاه مار

گیاه مار در گلدان های کم عمق به خوبی رشد می کند و به خاطر ریشه های کم عمقِ خود نیازی به عوض کردن گلدان ندارد.

۴-گیاه اسطوخودوس

اسطوخودوس گیاهی بسیار معطر است و معمولا گل های بنفش می دهد. این گیاه وقتی تازه کاشته می شود، گلدان ایده آلش باید ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری باشد.

۵-گل اطلسی 

گل اطلسی که به خاطر شکوفه های زیبایش معروف است، بهترین گزینه برای گلدان هایی با عمق ۱۵ تا ۴۵ سانتی‌متر است.

۶-گل بنفشه 

بنفشه های رنگارنگ برای پرورش در باغچه های فصلی عالی هستند. اگر در گلدان های کم عمق کاشته شوند، می توانید هر موقع که آب و هوا ایجاب می کند آن ها را جابجا کنید.

۷-گل شمعدانی 

این گیاه سریع رشد می کند و کاملا مقاوم است. شمعدانی با وجود ظاهر زیبا، ظریف نیست و می تواند در محیط باز هم بسیار خوب رشد کند.

۸-گیاه پاندا 

گیاه پاندا یک ساکولنت است که به خاطر برگ‌ های ضخیم آب را ذخیره می ‌کند؛ این یعنی نیازی به آبیاری زیاد ندارید و در گلدان های کم عمق هم به خوبی رشد خواهد کرد.

گیاهانی که باید در گلدان های کم عمق کاشت شوند

۹-بلوسفلدیا

این گیاه به عنوان کوچک‌ترین کاکتوس شناخته می شود. به سایه، جریان هوای خوب و آبیاری متوسط نیاز دارد. در زمستان هم آب کم تری می خواهد.

۱۰-گیاه گارستریا 

این ساکولنت کوچک و بامزه در گلدان‌ های کوچک و کم عمق به خوبی رشد می ‌کند. برگ های ضخیم، سفت و سبز تیره ای دارد که گاهی شبیه زگیل به نظر می رسند.

۱۱-گیاه کالاتیا گورخری

این گیاه؛ گرمسیری و اصالتا برزیلی است. مراقبت از این ساکولنت آسان است اما بیشتر دوست دارد نم دار باشد، پس مراقب باشید که زیاد آبیاری نکنید.

۱۲-گیاه آلوئه ورا 

آلوئه ورا که به دلیل خواص درمانی اش شناخته شده است را می توانید در گلدان کم عمق پرورش بدهید؛ البته گلدان آلوئه ورا باید کمی عمیق‌تر از بقیه ساکولنت ها باشد.

۱۳-گیاه بنفش آتشین 

این گیاه به یک گلدان کم عمق و در عین حال پهن نیاز دارد؛ زیرا ریشه ها به سرعت پخش می شوند و به فضای زیادی برای رشد نیاز خواهند داشت.

۱۴-کاکتوس پینکوشن 

این کاکتوس شبیه یک کوسن با گل های قیفی شکلِ رنگی است. اگر بیش از حد آبیاری نکنید، مراقبت از آن آسان است و به خوبی رشد خواهد کرد.

۱۵-گیاه مارانتا 

این گیاه که به دعا خوان هم معروف است، نور غیر مستقیم خورشید را ترجیح می دهد اما می تواند سایه را هم تحمل کند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار