چاپ کد خبر: 121845
2 مهر 1402

۱۹ گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است [+عکس]

گُل ها همواره بهترین روش برای بیان احساسات بوده و با شکوفه های رنگارنگ و رایحه های دلپذیر خود به عنوان زیباترین جنبه ی طبیعت شناخته می شوند.

به گزارش اول فارس، تنوع گسترده ای از گُل ها در دنیا وجود دارند که از نظر رایحه، رنگ و ظاهر خود با هم متفاوت هستند.لغت «گُل» یادآور زیبایی است و با توجه به معیارهای نسبی زیبایی به نظر می رسد که گُل زشت اصلا وجود ندارد،اما تعدادی از گُل ها به طرز باورنکردنی دارای استایل و ظاهری بسیار باشکوه بوده و از این نظر از سایر گُل ها متمایز می شوند.

تمام انسان‌ها در هر کجای دنیا که زندگی کنند، عادت زیباپسندی را با خود به همراه دارند. یکی از این زیبایی‌های جهان نیز گُل‌ها هستند. گُل‌های زیبا که در هر منطقه ای با هر آب و هوایی متنوع و متفاوت هستند. هر گُلی داستان و دنیایی دارد. یک گُل می‌تواند گویای زیباترین لحظات زندگی شما باشد، یا بدترین لحظه. به همین دلیل گُل‌های زیبا در جهان هر کدام مناسب موقعیت‌های خاصی هستند.

حتماً شاهد بوده اید که در مراسم عروسی، جشن تولد، جشن فارغ التحصیلی، مراسم خاکسپاری و … از گُل‌های مختلفی استفاده می‌شود. زیرا هر گُلی نماد و معنای خاص خود را دارد. این معناست که به آنها هویت بخشیده است. از میان جذابترین و بهترین گُل‌های دنیا می‌توانیم به گُل‌های رز سرخ، گُل لاله، گُل ارکیده، گُل سوسن، گُل آفتابگردان، گُل نرگس، لاله مردابی یا لوتوس، گُل گُلایول و … اشاره نماییم.

گل های قشنگ در طبیعت 1

19 گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است

 گل های قشنگ در طبیعت 4

19 گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است

گیاهانی که در طول روز بو تولید می کنند در درجه اول توسط زنبورها و پروانه ها گرده افشانی می شوند اما آنهایی که اغلب در شب بو تولید می کنند بوسیله ی خفاش ها و پروانه های شب پر گرده افشانی می شوند. در طول توسعه گُل، گُلهایی که تازه باز شده و جوانتر هستند و هنوز آماده گرده افشانی نیستند جذابیت کمتری نسبت به گُلهای بالغ تر دارند.

مانی که یک گُل به اندازه کافی گرده افشانی شد، تغییرات کمی و کیفی رخ داده در گُل ها منجر به کم شدن جذابیت آنها می شود و گرده افشان ها را به سمت گُل هایی که گرده افشانی نشده اند هدایت می کنند . این ویژگی به تولید مثل موفق در گیاهان کمک می کند.

بخشی از مکانیسم جذب حشرات و حیواناتی نظیر خفاش ها به گُل های رز و دیگر گُل ها رایحه و بوی خوش می باشد.استفاده از این طعمه ی قدرتمند باعث می شود گُل ها به هدف خود که گرده افشانی می باشد برسند. در حقیقت دلیل اصلی اینکه گُل ها رایحه ی خوبی می دهند این است که وسیله و شیوه ای مطمئن ،ساده و  طبیعی برای اطمینان از تکمیل چرخه ی حیات آن ها بدون انقطاع می باشد.

گل های قشنگ در طبیعت 5

گل های قشنگ در طبیعت 6

حس خوب بوی گُل

در این بین انسان ها از این چرخه سود می برند. ما از بوی خوش گُل ها برای تازه کردن هوای محیط اطرافمان و مهمتر از همه ابزار علاقه به دیگران و به عنوان هدیه به کسانی که دوست داریم استفاده می کنیم.  گُل قرمز به خاطر رنگ و بوی خوبی که دارد نشانه عشق و جذابیت می باشد.
پس از طرفی بوی خوش گُل ها باعث جذب حشرات و ادامه روند تولید مثل گُل ها شده و از طرف دیگر به خاطر بوی خوبی که دارد انسان ها سالیان سال است که در باغچه ها و خانه هایشان پرورش می دهند. پس این است دلیل اصلی بوی خوش گُل ها

 

گل های قشنگ در طبیعت 7

19 گُل که استایل شون واقعا زیبا و جذاب است

گل های قشنگ در طبیعت 10

گل های قشنگ در طبیعت 11

گل های قشنگ در طبیعت 12

گل های قشنگ در طبیعت 14 گل های قشنگ در طبیعت 16 گل های قشنگ در طبیعت 17

گل های قشنگ در طبیعت 18

گل های قشنگ در طبیعت 19

گل های قشنگ در طبیعت 20

گل های قشنگ در طبیعت 21

گل های قشنگ در طبیعت 22

نظر بدهید

خاصیت شگفت انگیز زغال برای گیاهان آپارتمانی که معجزه می کند!

بهترین نسبت گوشت و دنبه برای تهیه کباب کوبیده خوشمزه و پدر بیامرزی

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

باهر سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۳

ربنا ما خلقت هذا باطلا،
سبحانک و قنا عذاب النار

فال حافظ