• 24 / شهریور 1402 / 23:04
  • شناسه خبر : 121030

۳ ترفند ساده برای استفاده از اینترنت وقتی گوشی در حالت پرواز است

گوشی اینترنت

استفاده از داده تلفن همراه در حالت پرواز

گاهی اوقات به هر دلیلی میخواهید گوشی موبایل خود را از دسترس خارج کنید تا هیچ تماسی نتواند تمرکز شما را از بین ببرد یا مزاحم تعطیلات و استراحت شما شود. در چنین حالتی این سوال پیش می آید که “چگونه گوشی را از دسترس خارج کنیم ولی از اینترنت استفاده کنیم و چگونه گوشی از دسترس خارج شده را برگردانیم؟”

شما می توانید تلفن همراه خود را در حالت هواپیما قرار دهید تا از دسترس خارج شود. در چنین حالتی نیاز نیست گوشی خود را خاموش کنید. اما اگر بخواهید همزمان به اینترنت همراه متصل شوید، بایستی از ترفند دیگری استفاده کنید. در ادامه یکسری راهکار معرفی میکنیم. با آس تل همراه باشید.

برای اینکه تلفن خود را فقط از دسترس خارج کنید راه های زیادی وجود دارد. از جمله می توان به فعال کردن حالت هواپیما، خارج کردن سیم کارت از تلفن، بلاک کردن مخاطب، نصب برنامه های مخصوص و انجام تنظیمات لازم، دایورت به خط قدیمی که منقضی شده اشاره نمود. اما برای اینکه بتوانید حین در دسترس نبودن از اینترنت از هم استفاده کنید سه ترفند اصلی وجود دارد که عبارتند از:

۱- نحوه استفاده از اینترنت تلفن همراه باوجود فعال بودن حالت هواپیما

به یاد داشته باشید که اگر تلفن را فقط روی حالت هواپیما بگذارید میتوانید از طریق WiFi به اینترنت متصل شوید اما برای دسترسی به دیتای همراه بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. ابتدا داده ی تلفن همراه را فعال کنید و بلافاصله گزینه airplane mode را روشن کنید.
  2. کد *#*#۴۶۳۶#*#* را شماره گیری کنید.
  3. با وارد کردن کد بالا، یک منوی مخفی مربوط به داده ها و اطلاعات تلفن همراه شما باز می شود.
  4. گزینه ی Phone Information را انتخاب کنید. سپس Mobile Radio Tower را از فعال کنید.
  5. با این کار داده تلفن همراه شما در حالت هواپیما فعال می شود. اکنون به اینترنت دسترسی دارید. ( توجه داشته باشید که علامت دیتا غیر فعال می ماند اما به اینترنت متصل هستید)

با انجام دادن مراحل بالا داده تلفن شما فعال می شود در حالی که تماس ها مسدود هستند و هیچ تماسی دریافت نخواهید کرد. پس از اتمام کار، نیازی به غیر فعال کردن این ویژگی نیست. فقط حالت هواپیما را غیر فعال کنید تا تماس ها را مانند قبل پاسخ دهید.

۲- کد دستوری از دسترس خارج شدن همراه اول و ایرانسل

برای اینکه خط ایرانسل یا همراه اول خود را از دسترس خارج کنید کد دستوری #۰۰۰۰۰۰۰(ابتدای شماره )*۲۱* را شماره گیری نمایید.

مانند: #۰۹۱۲۰۰۰۰۰۰۰*۲۱*

پیام هدایت تماس با موفقیت انجام شد نمایش داده می شود. با فعال شدن این قابلیت هنگامی که شخصی با شما تماس میگیرد پیام در دسترس نبودن یا خاموش بودن تلفن شما توسط اپراتور گفته می شود.

برای اینکه گوشی را به حالت عادی برگردانید بایستی کد #۲۱# را شماره گیری کنید تا سرویس غیر فعال شود.

۳- حالت Do Not Disturb یا مزاحم نشوید فعال کنید

حالت مزاحم نشوید یا Do Not Disturb از زمان انتشار اندروید در سال ۲۰۱۵ در دسترس بوده است. این ویژگی برای افرادی که در تمام طول روز یا در زمان مشخصی کار میکنند بسیار کاربردی است. مطمئنا نمی خواهید صدای زنگ تلفن خود را در طول یک جلسه مهم بشنوید. با فعال کردن DND، می‌توانید قوانین و زمان‌بندی‌های مختلفی را برای گوشی خود تنظیم کنید تا اعلان‌ها را برای مخاطبین خاص، زمان های خاص و … بی‌صدا کنید.

تنظیمات DND به حدی اصلاح شده است که حتی می توانید برای برنامه های مختلف و سناریوهای مختلف استثنا قائل شوید. DND بهترین راه برای رسیدن به آرامش و سکوت در هر زمان که به آن نیاز داشتید است.

فعال کردن حالت مزاحم نشوید در اندروید (Android)

برای فعال کردن یا غیر فعال کردن ویژگی «مزاحم نشوید»، انگشتتان را از بالای صفحه به پایین بکشید. سپس روی Do Not Disturb یا DND کلیک کنید. با فعال کردن این گزینه کلیه تماس ها بی صدا می شوند.

Do Not Distrub on Android Enable Do Not Distrub on Android

اگر میخواهید شخصی سازی کنید و شماره ی یکسری مخاطبین خاص را بی صدا کنید روی گزینه DND انگشت خود را نگه دارید تا وارد تنظیمات بیشتر شوید. در بخش های مربوطه تنظیمات دلخواهتان را اعمال کنید. به عنوان مثال در قسمت allow incoming calls می توانید مشخص کنید که چه تماس چه افرادی در حالت DND قرار گیرد و بی صدا شود.

Enable Do Not Distrub on Android

اگر میخواهید امکان تماس را برای افراد خاصی فعال نمایید روی Call and messages بزنید و مخاطب مد نظر خود را از حالت DND  مستثنی کنید

Add Exceptions to DND on Android

فعال کردن حالت مزاحم نشوید در آیفون (Iphone)

انگشتتان را از بالای صفحه به پایین بکشید. روی Focus بزنید و گزینه Do Not Disturb را مطابق شکل زیر فعال کنید.

Enable Do Not Distrub on iPhone

اگر میخواهید امکان تماس را برای افراد خاصی فعال نمایید به بخش تنظیمات گوشی آیفون Focus > Do Not Disturb. مراجعه کنید. زیر Allow Notifications روی People زده و با لمس Add مخاطب مد نظر خود را اضافه نمایید.

Add Exceptions in DND on iPhone

نتیجه گیری

در این مقاله سه ترفند کاربردی و ساده را در خصوص از دسترس خارج کردن خط تلفن موبایل بررسی کردیم. علاوه بر این راه های ارتباطی با پشتیبانی ایرانسل و همراه اول به شما کمک میکنند تا خط خود را از دسترس خارج کنید. البته روش اولی که در مقاله ذکر شد فقط در دستگاه های اندرویدی قابل استفاده است. اما روش دوم و سوم در ios هم قابل استفاده هستند.

بیشتر بخوانید:

۲۵ نکته مهم اگر می ترسین دزد وسط خیابون گوشی تون را بقاپه !
چگونه به عمان سفر کنیم
چرا نباید از اینترنت وای فای رایگان استفاده کنیم؟

ثبت دیدگاه