چاپ کد خبر: 125711
یکشنبه 21 آبان 1402

۳ راهکار برای راننده ها تا از شر دزدهای اتوبان اصفهان شیراز در امان بمانند

برخی رانندگان کامیون با تجربه با انتشار خبر سرقت کامیون و بار آن در اتوبان اصفهان شیراز ، راهکارهایی برای در امان ماندن از راهزنان و سارقان جاده ای ارائه کردند.
 تین نیوز نوشت : برخی رانندگان کامیون با تجربه با انتشار خبر سرقت کامیون و بار آن در اتوبان اصفهان شیراز ، راهکارهایی برای در امان ماندن از راهزنان و سارقان جاده ای ارائه کردند.

انتشار خبر سرقات کامیون یکی از رانندگان کامیون زحمتکش کشور به نام رضا افسری در مسیر اتوبان اصفهان شیراز موجی از کامنت ها و اظهارنظرها را در پی داشت. مخاطبان در کامنت ها و تماس های خود از کمبودهای مختلف این آزادراه گلایه هایی را مطرح کردند.

اصلی ترین گلایه رانندگان خصوصا رانندگان کامیون درباره اتوبان اصفهان شیراز کمبود استراحتگاه ها و توقفگاه های بین راهی بوده است. به گفته رانندگان فاصله طولانی بین توقفگاه ها موجب می شود مکان مناسبی برای توقف های شبانه در اختیار رانندگان نباشد. به این ترتیب رانندگان مجبورند فواصل طولانی را طی کنند و به توقفگاه مناسب برسند و در نقطه ای امن استراحت کنند.

سرقتکامیون

در ادامه راهکارهای حفظ امنیت در اتوبان ها و مسیرهای طولانی را بر اساس تجربه رانندگان کامیون مرور می کنیم.

۱. از ترددهای نیمه شب پرهیز کنید

رانندگانی که در اتوبان هایی مثل اتوبان اصفهان شیراز که مسیر طولانی دارند و تازه تاسیس هستند، تردد می کنند باید توجه داشته باشند که عبور از این مسیرها در نیمه شب ها انتخاب چندان امن و مناسبی نیست. خصوصا رانندگان کامیون باید حرکت و سیر خود را به نحوی برنامه ریزی کنند که در ساعت نیمه شب در این اتوبان در حال تردد نباشند.

۲. حرکت زنجیره ای برای امنیت در اتوبان اصفهان شیراز

حرکت چند خودرو سواری و یا کامیون به همراه هم به صورت زنجیره ای امنیت این خودروها را به صورت قابل توجهی افزایش می دهد. رانندگان کامیون به ویژه در مسیرهای طولانی هنگام عبور در شب از این شیوه برای حفظ امنیت استفاده می کنند.

۳. در ساعت های شب هوشیارانه رانندگی کنید

وقتی در یک مسیر تازه تاسیس و طولانی مثل اتوبان اصفهان شیراز تردد می کنید نباید از خطر سارقان غافل باشید. هوشیاری شما در هنگام رانندگی باید بالا باشد. هوشیاری کمک می کند مراقب اطراف خود باشید و چنانچه مورد حمله سارقان قرار گرفتید تصمیمات درستی بگیرید.

سارقان معمولا مدتی در تعقیب شما هستند و اگر هوشیار باشید متوجه می شوید که تحت تعقیب قرار دارید. در این صورت می توانید با پلیس تماس بگیرید و موضوع را اطلاع دهید. در برخی موارد وقتی سارقان جلوی خودروی شما می پیچند، توقف نکردن و تلاش برای ادامه دادن به مسیر انتخاب خوبی است اما اگر با تهدید اسلحه مواجه شدید بهتر است توقف کنید اما توقف را می توان با تعلل انجام داد و در این فرصت با پلیس تماس گرفت.

شما هم نظر بدهید

دلایل استارت نخوردن ماشین و رفع آن که تعمیرکاران نمی گویند

هشدار دادگستری فارس برای تأمین امنیت آزاد راه شیراز _ اصفهان/ مجازات راهزنی مسلحانه 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال