چاپ کد خبر: 115139
4 تیر 1402

۳ مجازات برای افرادی که پس از مصرف مشروبات الکلی رانندگی کنند

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: متخلفانی که پس از مصرف مشروبات الکلی اقدام به رانندگی کنند علاوه بر توقیف خودرو مبلغ ۴۰۰ هزار تومان جریمه شده و گواهینامه آنان تا ۶ ماه ضبط خواهد شد.

به گزارش اول فارس ، سرهنگ احسان مومنی با اشاره به ممنوعیت مواد الکلی در شرع، اخلاق و فرهنگ ایرانی- اسلامی اضافه کرد: گذشته از مسائل دینی مصرف مشروبات الکلی در حین رانندگی و یا پیش از آن در تمامی دنیا جرم مشهود است.

وی با اشاره به پایش چهره زنی رانندگان در سطح معابر شهر تهران افزود: در صورتی که رانندگی پر خطر مشاهده شود، خودرو توسط پلیس متوقف و بلافاصله آزمایش الکل گرفته خواهد شد و در صورت منفی بودن تست راننده فقط مشول جریمه تخلفات رانندگی خواهد شد.

به گفته معاون پلیس راهور تهران بزرگ، اما در صورت مثبت شدن آزمایش الکل، ابتدا خودرو به پارکینگ هدایت شده و علاوه بر این گواهینامه فرد خاطی نیز به مدت ۶ ماه ضبط و حق هیچگونه رانندگی در سراسر کشور را نخواهد داشت.

سرهنگ مومنی اضافه کرد: متخلفانی که پس از مصرف مشروبات الکلی اقدام به رانندگی کنند مبلغ ۴۰۰ هزار تومان جریمه خواهند شد و پس از تشکیل پرونده انتظامی به مراجع قضایی تحویل می شوند.

وی تمرکز در رانندگی یک اصل دانست و ادامه داد: جدای از اینکه استفاده از مواد مخدر جزء دین و اخلاق ما نیست، استفاده از این مواد در رانندگی به صورت مستقیم بر روی تمرکز و حواس راننده تاثیرگذار می‌باشد.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اگر راننده‌ای از این مواد استفاده کند مسلما قدرت تصمیم گیری خود را از دست می دهد و نمی‌تواند واکنش سریع را انجام دهد و به همین خاطر مصرف مواد مخدر و روان گردان و مشروبات الکلی در حین رانندگی ممنوع است.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سینا سه شنبه , ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۲۳:۲۵

یه فک طرز فکرو بیارید بالا. تو کل دنیا ابطو قانونی نیست.هر نفر که۵۰۰سال عمر نمیکنه فوقش ۶۰سال این زمانم فقط نگران جونت باشی

ناشناس سه شنبه , ۶ تیر ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۴

اینکه نشد قانون باید آدم مست در حال رانندگی یک سال زندان کرده ۵سال محروم از رانندگی چون حکم یک قاتل دارند

مینوش شریف زاده دوشنبه , ۵ تیر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۰

بیشتر باید جدیت بخرج داد خیلی جوونای ما بخاطر مشروب وپست بودن خانواده‌ای عزیزشون رو داغدارکردن برعکس کشورهای دیگه چقدر سختگیری

آخرین اخبار