چاپ      کد خبر: 146270
25 خرداد 1403

۴ روش پاک کردن مارک طلایی رنگ روی چادر سیاه

بر روی بعضی از پارچه ها به خصوص انواع پارچه های مشکی که جهت دوخت مانتو و چادراستفاده می شوند و همچنین بعضی از پارچه های فاستونی، مارکی معمولاً به رنگ طلایی وجود دارد که در بسیاری مواقع چندان خوشایند نمی باشد. به همین خاطر برخی بانوان قبل از خرید، به دنبال شیوه هایی برای پاک کردن برند چادر می گردند. از بهترین راهکارهای پاک کردن مارک چادر مشکی می توان به استفاده از اسپری الکل، استون، قند و… اشاره کرد.در ادامه به ۴ روش اصولی برای زدودن مارک های طلایی رنگ روی چادر می پردازیم.

پاک کردن مارک روی چادر سیاه

۱- از بین بردن برند چادر با اسپری 

برای پاک کردن مارک چادر، اسپری های متنوعی در بازار وجود دارد. قبل استفاده از این محصول، به موارد زیر دقت کنید.

ابتدا گوشه ای از مارک چادرتان را به این محلول آغشته کنید. زیرا بعد از گذشت ۲۰ دقیقه، محلول به داخل مارک پارچه نفوذ کرده و سختی آن را از بین می برد.سپس با تراشیدن قسمتی از مارک، برند هک شده به راحتی پاک می شود.

نکته مهم: گاهی ممکن است به دلیل آثار پاک کنندگی قوی محلول های درون اسپری، به بافت و رنگ پارچه چادری شما آسیب برسد. بنابراین بهتر است از این روش به عنوان آخرین مرحله برای پاک کردن مارک پارچه استفاده نمایید.

۲- پاک کردن مارک چادر با قند

برای پاک کردن مارک چادر، یک حبه قند برداشته و آن را روی مارک پارچه چادرتان بکشید. سختی قند باعث خراشیده شدن مارک شده و آن را رفع می‌کند.

۳- استفاده از تینر و استون با آگاهی از جنس پارچه

تینر و استون، دو مایع تمیزکننده قوی هستند، که در پاک کردن مارک چادر به کار می روند.

ابتدا قبل استفاده از تینر، در قسمت کوچکی از پارچه تست کنید. چون بافت بسیاری از پارچه ها با مواد داخل این محلول ها همخوانی ندارند و ممکن است باعث آسیب بزرگی به پارچه چادری شوند.سپس می توانید برای پاک کردن برند چادر خود استفاده نمایید.

۴- شست و شوی ساده، آسان ترین روش برای پاک کردن برند چادر

یکی از راحت ترین راهکارها برای پاک کردن مارک چادر، شست و شوی آن است.

ابتدا چادر یا پارچه آن را به مدت ۱۵ دقیقه در آب گرم قرار دهید.سپس با ساییدن های پی در پی پارچه بر روی هم، مارک طلایی کم رنگ می شود. حال پارچه مشکی را با مواد تمیزکننده مناسب، شست و شو دهید.

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار