چاپ کد خبر: 143907
1 خرداد 1403

۵ تا از بهترین روش های شستن توت فرنگی و از بین بردن کرم های آن

توت فرنگی یکی از میوه های پرخاصیت است که می تواند کمک شایانی به کاهش خطر بیماری های قلبی کند.با این حال لازم است که توت فرنگی نیز مانند هر محصول تازه دیگری قبل از مصرف با توجه و دقت بالایی شسته شود.زیرا اگر این اتفاق نیوفتد می تواند باعث بیماری شود.در ادامه این مطلب به شما چندتا از بهترین روش های شستن توت فرنگی را معرفی می کنیم.

شستن توت فرنگی

بهترین راه شستن توت فرنگی:

۱-طرز شستن توت فرنگی با آب

  • چند عدد توت فرنگی را در دست نگه دارید و آن ها را با آب بشویید. به جای آن که به زیر آب فرو کنید، باید با آب سریع شسته شوند.
  • توت فرنگی ها را خشک کنید. وقتی خیس بمانند، دانه ها سریعاً تحلیل می روند. حتی اگر خشک و خشک بمانند، آب را جذب خواهند کرد و طعم شیرین کمتری خواهند داشت.
  • بگذارید برای یک دقیقه در ظرف آب کشی شوند. آن ها را با یک حوله کاغذی خشک کنید. مراقب باشید که به میوه آسیب نرسانید.

۲-تمیز کردن توت فرنگی با محلول سرکه

  • توت فرنگی را به طور کامل با یک محلول سرکه تمیز کنید.
  • این کار هم چنین به دور نگه داشتن آن ها از فساد بیش از حد در یخچال کمک می کند. ناامید می شوید اگر یک قوطی توت فرنگی بخرید و دو روز بعد رنگشان سفید شود.
  • شما باید توت فرنگی هایی که پوسیده یا خشک شده اند را دور بریزید. باز هم، ساقه را نگه دارید تا زمانی که آماده شوید از توت ها در دستور غذای خود و یا خوردن استفاده کنید.
  • شما به مقداری سرکه سفید، یک لگن و یا سینک نیاز دارید. نصف یک لگن یا سینک تمیز را با آب سرد پر کنید و مطمئن شوید آب گرم نیست.
  • به ازای هر ۳ فنجان آب یک فنجان سرکه اضافه کنید. محلول را به خوبی با دست هایتان مخلوط کنید. دو یا سه توت فرنگی را بردارید. شما می توانید هربار چند توت فرنگی را تمیز کنید.
  • این به شما کمک می کند مطمئن شوید همه را به درستی تمیز کرده اید. سپس تو فرنگی ها را زیر آب سرد بگیرید، هیچ کس نمی خواهد طعم سرکه در میوه ها باقی بماند. میوه را به آرامی با حوله کاغذی یا یک حوله آشپزخانه خشک کنید.

شستن توت فرنگی

۳-طرز شستن توت فرنگی با نمک

«نمک» یکی از بهترین و مؤثرترین ضدعفونی‌کننده‌های طبیعی است. بسیاری افراد معتقد هستند که بهترین روش شستن و تمیز کردن توت فرنگی استفاده از نمک است. برای این کار باید ۱ قاشق چای‌خوری نمک را در هر لیوان آب ترکیب کنید و به اندازه توت فرنگی‌ها از این محلول آماده کنید.

سپس توت فرنگی‌ها را برای مدت ۳۰ دقیقه در آب قرار دهید و بعد با آب سرد بشویید و خشک کنید. توجه داشته باشید که توت فرنگی‌ها باید کاملاً در آب نمک غوطه‌ور باشند تا تمیز و ضدعفونی شوند. در برخی دستورالعمل‌ها ذکر شده که توت فرنگی‌ها را تنها برای ۵ دقیقه در آب نمک قرار دهید تا شور نشوند. اما برای ضدعفونی توت فرنگی‌های پیشنهاد می‌شود آن‌ها را تا زمانی که طعم بدی پیدا نکنند در آب نمک بگذارید.

آب نمک می‌تواند میکروب توت فرنگی و کرم‌های ریز موجود در آن را تمیز کند.

۴-شستن توت فرنگی با جوش شیرین

یکی دیگر از بهترین روش‌های تمیز کردن و شستن توت فرنگی استفاده از جوش شیرین است. برای این کار باید ۱ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۴ لیوان آب ترکیب کنید. سپس توت فرنگی‌ها را برای ۵ دقیقه داخل این محلول بگذارید. بعد از این مدت باید همه توت فرنگی‌ها را به خوبی با آب سرد آبکشی کنید.

۵-استفاده از شوینده های گیاه

شما می توانید شوینده های گیاهی را از اغلب سوپرمارکت ها بخرید. نصف یک لگن تمیز و یا سینک را با آب سرد پر کنید و به میزان ۲ اونس از محلول شستشوی گیاهی را اضافه کنید و خوب تکان دهید و خوب بچرخانید، سپس توت فرنگی ها را در آن بریزید و پس از چند ثانیه از ظرف خارج کنید و سپس در یک حوله خشک نمایید. اما میوه را فشار ندهید.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار