• 01 / اسفند 1402 / 16:10
  • شناسه خبر : 134857

۶ مدل موی کلاسیک و قشنگ مردانه که فیت همه‌ی آقایان است

     6 تا از محبوب‌ترین مدل موی کلاسیک مردانه که برای همه‌ی آقایان مناسب است
در صورتی که به دنبال تغییر استایل موهای خود هستید، چندین مدل موی مردانه‌ی جدید کوتاه جذاب و شیک وجود دارند که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید. درست مانند مدل‌های کوتاهی محبوب دیگر این مدل‌های موی مردانه‌ی کوتاه هم می‌توانند در انواع مختلف مو با بلندی‌های متفاوت استفاده شوند تا استایل شیکی را ایجاد کنند.
توصیه می‌کنیم یک مدل ریش مردانه هم با توجه به استایل موهای خود انتخاب کنید. فرقی نمی‌کند که موهایتان کوتاه یا بلند است در هر حال با به کار گیری این مدل‌های کوتاهی مو می‌توانید استایل جذاب‌تری داشته باشید. در ادامه چند مدل موی مردانه برای کوتاه‌کردن موها را معرفی کرده‌ایم.

مو تنها یک بخش جزئی از ظاهر نیست بلکه قدرتی خارق‌العاده‌تر دارد. مو این قابلیت را دارد که ظاهر کلی یک مرد را به صورت کامل تغییر دهد. ترندهای دنیای مد تغییر می‌کنند اما مدل موهای کلاسیک مردانه هیچگاه دمده نمی‌شوند.

این مدل‌های ماندگار در طول زمان امتحان خود را پس داده‌اند و به جزء اصلی استایل تبدیل شده‌اند. فرقی نمی‌کند که مدل مو پیچیده، مدل اسلیک بک یا کرو کات باشد، در هر حال در این مطلب بهترین انواع مدل موی کلاسیک مردانه که برای همه‌ی آقایان مناسب است را توضیح داده‌ایم.

بنابراین در صورتی که به دنبال بهبود استایل خود هستید از این مدل موهای ماندگار و جاودانه که هیچگاه دمده نمی‌شوند استفاده کنید یا از آن‌ها الهام بگیرید.

انواع مدل موی کلاسیک مردانه

۱. فرنچ کراپ

فرنچ کراپ یک مدل موی کلاسیک مردانه‌ی کوتاه است که به دلیل سادگی‌اش شهرت دارد. ذات ساده‌ و مینیمال این مدل با کناره‌های کوتاه‌تر و تکه‌های کوتاه یکنواخت در بالای سر به یکی از مدل‌های پرطرفدار در میان نسل‌های مختلف آقایان تبدیل شده است. فرنچ کراپ به دلیل اینکه ظاهر متعادل و متناسبی را بدون تمایز زیادی بین قسمت‌‌های کناری و بالایی سر ایجاد می‌کند بسیار کاربردی بوده و تنوع زیادی دارد.

هنگام انتخاب مدل فرنچ کراپ به نوع موهای خود توجه کنید. افرادی که موهای پرتر و ضخیم‌تری دارند باید از آرایشگر خود بخواهند انتهای موهایشان را برای بعد دادن به موها به صورت حرفه‌ای قیچی کند. مدل فرنچ کراپ برای صورت‌های مستطیلی بسیار مناسب است و به کوتاه‌تر به نظر رسیدن صورت کمک می‌کند. علاوه بر این صورت‌های بیضی شکل و لوزی شکل هم می‌توانند از مدل‌های کوتاه‌تر فرنچ کراپ استفاده کنند.

 چگونه موها را به مدل فرنچ کراپ استایل کنیم؟

در ابتدای انجام کار مطمئن شوید که فرنچ کراپ مدلی است که مناسب نوع موهایتان است این کار باعث می‌شود بسیار ساده‌تر بتوانید موهایتان را استایل کنید. به آرایشگر خود درباره‌ی نوع موها و میزان بلندی‌ای که مورد نظرتان است بگویید سپس با کمک او درباره‌‌ی میزان بلندی‌ای که مکمل و مناسب صورتتان است تصمیم بگیرید.

چگونگی قرار گرفتن موها روی سر و صورتتان را مشخص کنید. مدل سنتی فرنچ کراپ شامل ریختن موها روی جلوی صورت و سشوار کشیدن آن‌ها هنگام خیس بودنشان بود. در این روش با استفاده از یک سشوار و یک برش گرد موها را در جهتی که می‌خواهید قرار بگیرند حالت دهید. فقط توجه داشته باشید که در این شرایط سشوار را با فاصله از موها نگه دارید. در صورتی که می‌خواهید موهایتان ظاهر براقی داشته باشد از واکس مو در جهتی که موها را سشوار کشیده‌اید استفاده کنید.

۲. اسلیک بک

6 تا از محبوب‌ترین مدل موی کلاسیک مردانه که برای همه‌ی آقایان مناسب است

مدل موی کلاسیک مردانه‌ی اسلیک بک، باعث براق شدن موها شده و در عین حال جذابیتی همیشگی و جاودانه را ایجاد می‌کند. این مدل هم برای زمانی که موها رشد کرده‌اند مناسب است و هم می‌توان آن را با مدل آندرکات استفاده کرد. البته نکته‌ی مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که برخی موها ممکن است نتوانند به خوبی سایر جنس موها این مدل مو را حفظ کنند.

داشتن این مدل مو برای افرادی که موهای ضخیمی دارند بسیار چالش‌برانگیز است و افرادی که موهای نازکی دارند هم باید موهایشان حجم کافی برای مدیریت محصولات براق کننده را داشته باشد. با وجود اینکه مدل اسلیک بک برای افراد دارای صورت‌های مستطیلی و بیضی شکل مناسب است و یک مدل موی کلاسیک مردانه برای صورت گرد محسوب می‌شود زیرا باعث قد بلندتر به نظر رسیدن آن‌ها می‌شود.

چگونه موها را به مدل اسلیک بک استایل کنیم؟

موها را به سمت عقب به گونه‌ای شانه کنید که خیلی محکم به هم نچسبند. با این کار می‌توانید تنوع بیشتری به این مدل موی کلاسیک بدهید. از یک واکس مو که قدرت نگهداری و کمی درخشندگی داشته باشد استفاده کرده و محصول را روی موهای خود که به سمت بالا رو به عقب شانه کرده‌اید بزنید. موی هر کس جنس مخصوص به خود را دارد بنابراین با توجه به شکل صورت و نوع موی خود تصمیم بگیرید که کدام مدل برایتان بهتر است. در صورتی که می‌خواهید موهایتان محکم‌تر بایستند از یک اسپری مو در طول روز برای نگه داشتن موها در جای خود استفاده کنید.

۳. ساید پارت یا فرق کج

مدل فرق کج یک مدل موی کلاسیک مردانه‌ی جدید است که در طی سالیان همواره جزو مدل‌های پرطرفدار بوده است. این مدل را می‌توان به صورت مدل‌های بسیار ظریف یا حالت‌دار تغییر داد تا زیبایی و قابلیتش در بزرگسال یا جوان نشان دادن شما را نمایش دهد. نحوه‌ی نگرش شما به این مدل مو هم بسیار مهم است. برای داشتن ظاهر مدرن باید در قسمت بالای سر موها بلندتر و در کناره‌ها موها کوتاه‌تر باشند. اما در صورتی که مدل ساختارمند را ترجیح می‌دهید مدل فرق کج با موهای کوتاه‌تر را باید انتخاب کنید. موهای براق و درخشان ظاهری نوستالژی دارند اما موهای مات جلوه‌ای مدرن‌تر را به نمایش می‌گذارند. بدون در نظر گرفتن شکل صورت مدل ساید پارت یک گزینه‌ی عالی و فوق‌‌العاده برای مردان مدرن است.

چگونه موها را به مدل ساید پارت استایل کنیم؟

در ابتدا دقت کنید که موهایتان به صورت طبیعی از چه سمتی رشد می‌کنند. این کار به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید که فرق موهایتان را از کدام قسمت باز کنید. گوشه‌ی شانه را داخل خط طبیعی‌ای که موهایتان از آن‌جا رشد می‌کنند حرکت دهید. این کار باعث می‌شود بتوانید خط فرق خود را به صورت پیوسته و مرتب باز کنید. سپس از یک موس یا واکس مو استفاده کرده و آن را روی موهایتان بزنید. از فرق موها به عنوان شاخصی برای چگونگی تقسیم کردن موها استفاده کنید. می‌توانید از نوک انگشتان خود هم به عنوان شانه استفاده کرده و موها را با واکس مرتب نگه دارید. برای دقت و مراقبت بیشتر موها روی موهایتان را شانه بکشید. در صورتی که موهایتان روی قسمت نازک‌تر قرار دارد باید حجم بیشتری به آن بدهید بنابراین از انگشت‌هایتان استفاده کنید. در نهایت کار را با استفاده از یک اسپری موی خوشبو برای افزایش ماندگاری مدل ساید پارت به پایان برسانید.

۴.‌ پمپادور

مدل موی پمپادور یک مدل موی نیمه بلند مردانه‌ی کلاسیک است که در حدود قرن هجدهم در فرانسه هم بین آقایان و هم بین خانم‌ها ترند بود. در این مدل بخش زیادی از موها به سمت بالا شانه شده و در تضاد با قسمت‌های کوتاه‌تر قرار دارد. پمپادور برای افراد دارای صورت‌های بیضی شکل، مستطیلی و گرد بیشتر مناسب است زیرا مکمل شکل و اجزای صورت آن‌ها است.

چگونه موها را به مدل پمپادور استایل کنیم؟

  • موهایتان را با حوله خشک کنید که خیلی خیس نباشد.
  • هنگام شانه کردن موها با سمت بالا و دور از صورت آن‌ها را سشوار بکشید.
  • با استفاده از یک واکس موی قوی در ابتدا محصول را به موهای کنار سر زده و سپس قسمت بالای سر را حجم دهید.
  • در صورت نیاز از یک شانه استفاده کنید اما در صورتی که تمایل دارید ظاهر نهایی موهایتان حالت‌دار باشد انگشت‌هایتان را داخل موهایتان ببرید.
  • در نهایت برای تثبیت حالت مدل پمپادور از یک اسپری موی قوی استفاده کنید.

۵. کوئیف

کوئیف یک مدل موی کلاسیک مردانه است که محبوبیت بسیاری داشته و روی حوزه‌های مختلفی از جمله ورزش، سیاست و فرهنگ پاپ تاثیر گذاشته است. این مدل نقاط مشترکی با مدل پمپادور دارد البته مدل کوئیف اغلب تضاد قابل توجهی بین کناره‌ها و بالای مو را نشان می‌دهد. برای ایجاد این مدل محصول حالت‌دهنده‌ی مو را هم قبل و هم بعد از سشوار کشیدن موها استفاده کنید. آقایانی که فرم صورتشان بیضی، مربعی، قلبی و مثلثی است می‌توانند با اعتماد به نفس کامل از مدل کوئیف برای تکمیل ویژگی‌های صورت خود استفاده کنند.

چگونه موها را به مدل کوئیف استایل کنیم؟

  • از ژل یا موس مو روی موهای تمیزی که با حوله خشک شده‌اند استفاده کنید.
  • با استفاده از سشوار موها را به سمت بالای سر سشوار کشیده و موها را به یک طرف سر شانه کنید. هنگام سشوار کشیدن از یک برس گرد استفاده کنید. با این کار موهایتان در نهایت ظاهر نرم‌تر و لخت‌تری خواهد داشت.
  • مقدار کافی از اسپری مو را روی موهای خود اسپری کنید و مطمئن شوید که موهایتان به خوبی حالت گرفته است.
 ۶. بازکات

بازکات مدل بسیار ساده‌تر فرنچ کاپ است اما دهه‌ها است که جزو مدل موهای مدرن محسوب می‌شود و در دسته مدل موهایی است که به مراقبت کمی نیاز دارد. این مدل مو جزو مدل‌هایی است که در آن طول موها به اندازه‌ای کوتاه است که نزدیک به کف سر هستند. در دنیای مدرن افرادی که به دنبال تراشیدن کامل موی سر خود هستند باید شکل صورتشان را در نظر بگیرند. مدل بازکات اغلب برای آقایانی مناسب است که شکل صورتشان مربعی یا بیضی شکل است زیرا ابعاد صورت می‌توانند برای سرهای بدون مو تا موی کاملا کوتاه مناسب باشند.منبع: The Trend Spotter

سوال‌های پر تکرار مدل موی مردانه
مدل موی کلاسیک مردانه به چه نوع مدل مویی گفته می‌شود؟
مدل موی کلاسیک مردانه مدل مویی شیک است که هیچ وقت دمده نمی‌شود و روی سر آقایان زیبا به نظر می‌رسد. مدل‌های کلاسیک شامل فرنچ کراپ، اسلیک بک، ساید پارت، پمپادور، کوئیف و بازکات هستند.

آقایانی که استایل کلاسیک دارند از چه مدل موهایی استفاده می‌کنند؟

افرادی که استایل‌های کلاسیکی دارند به احتمال بیشتری از مدل موهای کلاسیک مانند اسلیک بک، ساید پارت، پمپادور یا کوئیف استفاده می‌کنند. این مدل‌های کلاسیک شیک و مردانه بوده و برای همه‌ی آقایان با انواع اشکال صورت مناسب هستند و ظاهری زیبا را برای آن‌ها ایجاد می‌کنند.
محبوب‌ترین مدل موی مردانه کدام است؟
برخی از محبوب‌ترین مدل موها در حال حاضر عبارتند از آندرکات، مدلی که در آن موهای پشت و طرفین سر کوتاه هستند، فید، اسلیک بک و پمپادور.
مطالب مرتبط

۵ مدل موی جذاب و به شدت ترند این روزها

۱۰ نکته جادویی در لباس پوشیدن که قد شما را بلندتر نشان می دهد

استایل داش آکلی ۲ شیرازی در گذر تاریخی زند+عکس

نظرات