چاپ کد خبر: 125510
18 آبان 1402

۶ ترفند جالب برای از بین صدای جیرجیر کفش ها به هنگام راه رفتن

صدای جیر جیری که هنگام راه رفتن از کفش‌ها بلند می‌شود  از آزاردهنده ترین صداها در مکان‌های سرپوشیده است.کفش هایی که جیر جیر می کننددر مواقعی موجب خجالت و آزار می شوند شوند ، علت صدای جیر جیر کفش میتواند زیر کفش ، کفی ای که در کفش قرار گرفته یا قسمت بیرونی کفش باشد.

رفع جیر جیر کردن کفش

خوشبختانه ،می توان با چند ترفند ساده در خانه این مشکل را حل کرد.

۶ راه حل سریع و ساده برای صدای جیر جیر کفش

۱- پوشیدن کفش

اگر کفش‌های شما نو هستند، سعی کنید کمی بیشتر آنها را بپوشید. ممکن است با راه رفتن صدای کف آن بیفتد، پس سعی کنید آنها را در اطراف خانه بپوشید تا به آنها کمک کنید قبل از ورود به سالن یا راهروی مسقف از صدا بیفتند.

۲- تافت مو

استفاده از اسپری تافت مو هم یک روش موثر است و صدای کف کفش را ساکت می‌کند.

۳-با سمباده 
یک سمباده ی خوب را به آرامی به سمت پایین بکشید تا وقتی که هنگام لمس کردن کمی ناهموار باشد. سمباده میتواند از صافی زیر کفشتان بکاهد. سمباده ی خوب را میتوانید بصورت آنلاین و یا در فروشگاه های محلی سخت افزار پیدا کنید.مطمئن شوید که از سمباده خوبی استفاده میکید که ۱۲۰-۲۲۰ گرید می باشد. اگر کفی های کفشتان گم میشوند از یک چسب محکم برای چسباندنش به کفش استفاده کنید.

جیر جیر کردن کفش

۴-خشک کردن کفش

اگر کفش‌های شما به‌تازگی خیس شده، ممکن است مقداری رطوبت بین کفی و کف کفش باقی مانده باشد؛ پس باید آن را از بین ببرید. می‌توانید کفی را خارج کنید و کفش‌هایتان را در فضای آزاد قرار دهید تا خشک شوند اما اگر عجله دارید، با سشوار کف کفش را خشک کنید و البته مراقب باشد حرارت آن پلاستیک کفش را ذوب نکند.

۵-چسب سیلیکون

قسمت‌های آسیب دیده کف کفش را با سیلیکون پر کنید: شما می‌توانید با کمک چسب سیلیکونی تیوپی شکاف‌هایی را که در اثر کهنگی به وجود آمده و باعث صدای جیرجیر می‌شوند پر کنید. پس از این کار کفش را با نوار چسب محکم بپیچید و اجازه دهید تا صبح خشک شود.

۶-کمی پودر روی آن بپاشید

پس از آن که قسمت موررد نظر را پیدا کردید کمی پودر بچه (پودر تالک) روی محل مورد نظر بپاشید. این پودر رطوبت ناحیه را جذب کرده و صدایی را که از مالیده شدن کفش ایجاد می‌شود کاهش می‌دهد. اگر صدا از قسمت داخلی کفش است کفی کفش را بلند کنید و داخل آن پودر بپاشید. اگر کفی کفش قابل جدا شدن نیست پودر را به لبه‌های داخلی کفش بپاشید. گاهی علت صدای جیرجیر کفش حباب هوای داخل آن است که با فاشر دادن ناحیه برطرف می‌شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ