چاپ کد خبر: 124803
دوشنبه 8 آبان 1402

۶ روش آسان برای زاپ دار کردن شلوار در منزل که حتما به کارتان می آید

شلوارهای زاپ‌دار از محبوب ترین شلوارهای حال حاضر در دنیای مد هستند. این شلوارها معمولا توسط برندهای معروف  تولید می شوند، به این دلیل می توان گفت از قیمت بالایی برخوردار هستند.

زاپ کردن شلوار

اگر شما هم از افرادی هستید که به این مدل شلوارها علاقه مند هستید، در این مقاله ما را همراهی کنید زیرا در ادامه میخواهیم به روش ها زاپ دار کردن شلوار جین اشاره کنیم.

روش های زاپ دار کردن شلوار

در برخی مواقع شلوارهایی در کمد خود دارید که ممکن است استفاده از آن ها برایتان خسته کننده و تکراری باشد.

در این صورت اگر به شلوارهای زاپ دار علاقه مند باشید می توانید با روش هایی که در قسمت زیر به آن ها اشاره خواهیم کرد، شلوارهایی با طراحی جدید خلق کرده و سپس مورد استفاده قرار دهید.

۱-زاپ دار کردن شلوار با قیچی

لوازم مورد نیاز برای زاپ دار کردن شلوار:

  • تیغ موکت بری یا قیچی
  • صابون خیاطی
  • سوزن
  •  روش های زاپ دار کردن شلوار به شرح زیر است:

۱-در ابتدا بهتر است شلوار خود را تن کنید تا جاهای مورد نظر را مشخص کنید. ۵ سانتی متر بالاتر یا پایین تر از زانو بهترین محل برای زاپ دار کردن شلوار شناخته می شود.

۲-پس از مشخص کردن محل زاپ یک تکه مقوا زیر همان محل قرار دهید.

۳-با استفاده از تیغ موکت بری برش هایی موازی و نامرتب روی شلوار ایجاد کنید. ترجیحا برش ها را با کمی فاصله از یکدیگر ایجاد کنید.

۴-در این مرحله سعی کنید تا رهایی را از بخش هایی که برش دادید، به شکل ریش ریش خارج کنید.

۵-با استفاده از یک موچین تارها را از یکدیگر جدا کنید و این مرحله را برای هر یک از قسمت ها اجرا کنید.

۲-زاپ‌دار کردن با برس سیمی
زاپ‌ دار کردن شلوار جین با برس سیمی روشی است که خیلی مورد استفاده قرار نمی‌گیرد اما بهر حال می‌تواند به عنوان یک روش برای زاپ‌دار کردن معرفی شود. در این روش کافیست روی برش‌های ایجاد شده برس سیمی را به آرامی بکشید تا تار و پود شلوار از هم باز شوند. توجه داشته باشید که نباید برس سیمی را خیلی محکم یا طولانی مدت روی پارچه بکشید زیرا با آسیب جدی به پارچه همراه خواهد بود.

شیوه زاپ کردن شلوار

۳-زاپ دار کردن شلوار با استفاده از رنده
یکی دیگر از روش های زاپ دار کردن شلوار با استفاده از رنده صورت می گیرد. پس از مشخص کردن قسمت های مورد نظر می توانید به وسیله رنده آن قسمت را بسابید.

انجام این روش را با دقت بالا انجام دهید تا موجب آسیب و خراب شدن بافت شلوار نشود.

۴-زاپ دار کردن شلوار به وسیله سیم ظرفشویی
یکی از روش های زاپ دار کردن شلوار جین استفاده از سیم ظرفشویی است. در این روش با استفاده از تیغ موکت بری چند خط روی شلوار ایجاد کنید و پس از آن به وسیله یک سیم ظرفشویی روی قسمت های خط انداخته شده بکشید.

پس از انجام یک الی یک و نیم دقیقه کار روی این قسمت زاپ جذاب و نرمی بر روی شلوارتان خواهید داشت.

زاپ دار کردن شلوار

۵-ایجاد زاپ با کمک تیغ ژیلت
یکی دیگر از ابزار‌هایی که می‌توانید برای زاپ‌ دار کردن شلوار جین به کار برید، تیغ ژیلت است. کافیست بعد از ایجاد برش‌های کوچک روی شلوار جین، با کمک تیغ ژیلت کمی محل مورد نظر را بسابید. بدین ترتیب حالت زاپ زیبایی ایجاد می‌شود اما باید بعد از آن با کمک موچین تار و پود‌های شلوار را نیز جدا کرده و ظاهر آن را زیبا‌‌تر کنید.

۶-استفاده از سمباده برای زاپ دار کردن شلوار
از دیگر روش های زاپ دار کردن شلوار می توان به استفاده از سمباده اشاره کرد. برای این روش ابتدا چن خط به وسیله تیغ روی شلوار ایجاد کنید.

پس از آن به وسیله سمباده قسمت مورد نظر را به اندازه یک الی یک و نیم دقیقه بسابید؛ در انتها می توانید تار و پود آن را ریش ریش کنید. به همین سادگی با استفاده از سمباده شلوار تان زاپ دار می شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال