چاپ کد خبر: 133296
13 بهمن 1402

۶ علت نبود شکاف در گیاه برگ انجیری

گیاه برگ انجیری یا پنیر سوئیسی از خانواده فیلندرون‌ها محسوب می‌شود. این گیاه کاملا زیبا و چشم نواز است و برگهای پهن بزرگی دارد. گیاه برگ انجیری از جمله گیاهانی محسوب می‌شود که در جنگل‌های بارانی جنوب مکزیک رشد می‌کند.گاهی اوقات ممکن برگ های این گیاه شکاف نخورد و آن زیبایی که باید را نداشته باشد.در اینجا عواملی را که باعث می شود شکاف در برگ های این گیاه بوجود نیاید را بررسی می کنیم.

علت نداشتن شکاف برگ برگ انجیری

علت نبود شکاف در برگ انجیری
این گیاه یکی از محبوب‌ترین گیاهان آپارتمانی است که به دلیل برگ‌های پهن، براق و حفره‌دار خود شناخته می‌شود. حفره‌های گیاه که به آن‌ها «شکاف برگ» نیز گفته می‌شود، زیبایی خاصی به برگ‌های برگ انجیری می‌بخشد. جالب است بدانید که شکاف و سوراخ های روی برگ از ابتدا بر رویشان بوده است و کاملا طبیعی اتفاق می‌افتد.

اما گاهی پیش می‌آید که برگ‌های جدید برگ انجیری شکاف ندارند. در این مقاله به بررسی دلایل این موضوع و راه‌های رفع آن می‌پردازیم.

۱-آبیاری بیش از حد

آبیاری بیش از حد باعث می شود که خاک گلدان باتلاقی شود و ریشه های گیاه خفه شوند. این امر می تواند باعث کاهش رشد و تکامل برگ ها شود و در نهایت باعث عدم وجود شکاف در برگ ها شود.

۲-نور

علت اصلی عدم وجود شکاف در برگهای برگ انجیری، کمبود نور است. برگ انجیری برای تولید کلروفیل و انجام فتوسنتز به نور کافی نیاز دارد. نور کافی باعث رشد و تکامل برگ ها می شود و در نهایت باعث ایجاد شکاف در برگ ها می شود.

علت نداشتن شکاف برگ برگ انجیری

۳-رطوبت

عامل دیگری که می‌تواند بر شکاف برگ‌های برگ انجیری موثر باشد، رطوبت است. این گیاه به رطوبت نسبی بالایی برای رشد با کیفیت نیاز دارد. اگر رطوبت محیط زندگی گیاه برگ انجیری شما پایین باشد، برگ‌های جدید آن بدون شکاف خواهند بود. برای افزایش رطوبت محیط زندگی گیاه حود، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

  • گیاه را در کنار یک ظرف آب قرار دهید.
  • از دستگاه بخور سرد استفاده کنید.
  • گیاه را با آب اسپری کنید.

۴-گردش هوا

گردش هوا نیز عامل دیگری است که می‌تواند بر شکاف برگ‌های برگ انجیری تأثیر بگذارد. اگر گردش هوا در محیط زندگی گیاه برگ انجیری شما کم باشد، برگ‌های جدید آن ممکن است که بدون شکاف باشند. برای افزایش گردش هوا در محیط زندگی برگ انجیری، می‌توانید در و پنجره‌ها را باز بگذارید یا از یک فن کوچک استفاده کنید.

۵-قطع ریشه های هوایی

ریشه های هوایی به برگ ها کمک می کنند تا آب و مواد مغذی را جذب کنند. قطع ریشه های هوایی می تواند باعث کاهش رشد و تکامل برگ ها شود و در نهایت باعث عدم وجود شکاف در برگ ها شود.

۶-کوددهی

برگ انجیری برای تولید شکاف برگ به مواد مغذی کافی نیاز دارد. اگر گیاه برگ انجیری شما به اندازه کافی کود دریافت نکند، ممکن است برگ‌های جدید آن بدون شکاف باشند. بنابراین، بهتر است گیاه برگ انجیری خود را به طور منظم با کود مناسب کوددهی کنید.

علاوه بر عوامل ذکرشده در بالا، موارد دیگری نیز می‌توانند بر شکاف برگ‌های برگ انجیری تأثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر گیاه برگ انجیری شما دچار کمبود مواد مغذی مانند کلسیم یا مس باشد، ممکن است برگ‌های جدید آن بدون شکاف باشند. همچنین، اگر گیاه برگ انجیری شما به دلیل خشکی بیش از حد دچار آسیب شده باشد، ممکن است برگ‌های جدید آن شکاف نداشته باشند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار