چاپ      کد خبر: 147408
4 تیر 1403

۶ پتروشیمی بلاتکلیف فارس به شهرهای بندری منتقل می شوند

استاندار فارس با اشاره به تعیین تکلیف پتروشیمی های استان گفت: از سال ۸۶ با سفر هیئت دولت احداث ۶پتروشیمی بلاتکلیف بود که قرارگاه خاتم الانبیا از پروژه خارج شد.
به گزارش اول فارس ، محمد هادی ایمانیه امروز سوم تیرماه در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون دستاوردهای دولت سیزدهم گفت: ۸۷ پروژه کلان استان در مجلس مرور شده است؛ جلسه دوم برگزار و نقطه نظراتی ارائه شد که پروژه ها بیشتر شود ومیثاق نامه ای در این خصوص تنظیم شد.

استاندار فارس با اشاره به تعیین تکلیف پتروشیمی های استان گفت: از سال ۸۶ با سفر هیئت دولت احداث ۶پتروشیمی بلاتکلیف بود که قرارگاه خاتم الانبیا از پروژه خارج و تصمیم نهایی این شد که پتروشیمی ها به شهر بندری منتقل شوند و در آن زمین ها صنایع پایین دستی پتروشیمی یا صنایع دیگر ایجاد شود.

وی ادامه داد: میثاق نامه با درنظر گرفتن اصول ۶ گانه لحاظ عدالت در اجرای پروژه ها، آمایش سرزمینی، بالاتر بودن پیشرفت فیزیکی، اولویت دار بودن در توسعه استان و متناسب بودن پروژه ها با سطح استان تنظیم شده است.

ایمانیه خاطرنشان کرد: از ۸۷ پروژه از جمله پالایشگاه دوم شیراز با ظرفیت ۱۲۰ هزار بشکه به دلیل واردات سوخت به استان و احداث خط دوم انتقال سوخت از بندرعباس به شیراز بوده است.

وی ادامه داد: پروژه سرمایه گذاری پالایشگاه فعلی شیراز به ارزش ۳۰ میلیون یورو در راستای کیفی سازی بنزین یورو ۴ و ۵ و پروژه دیگر نیز در راستای کیفی سازی سوخت بنزین آبان ماه به نتیجه می رسد.

استاندار فارس افزود: پروژه دیگر خط انتقال فراورده ها است که با احداث آن صرفه جویی ۴۰ درصدی می شود و بخش خصوصی با شراکت بانک تجارت در این زمینه اعلام آمادگی کرده است.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

باهر چهارشنبه , ۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۳۰

آیا کسانی که این همه زیان به مردم و‌مملکت و محیط زیست رسانده اند برای این عملکردهای مخرب خود،توبیخ میشوند یا بعنوان افراد کارآفرین و دلسوز مورد تشویق و ترغیب قرار می گیرند و به مقامات بالاتر می رسند؟!!!

آخرین اخبار