چاپ      کد خبر: 147143
2 تیر 1403

۶ گل و گیاه زیبای آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما ۶ گل و گیاه زیبای آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند را معرفی کنیم.این گیاهان را می توانید به راحتی در آب قرار و پرورش دهید.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۱-گیاه برگ بیدی

گیاه برگ بیدی، نوعی گیاه بدون خاک است که در محیط آب تغذیه می‌شود. این گیاه با استفاده از سیستم هیدروپونیک، در یک محلول مغذی آبی که حاوی مواد مغذی مختلف است، رشد می‌کند. برگ بیدی معمولاً دارای یک ساقه بلند و برگ‌های پهن و سبز است که در آب قرار می‌گیرد و ریشه‌های آن به طور مستقیم در محلول مغذی غوطه ور می‌شوند.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۲-گل نرگس سفید کاغذی

می‌توانید گل نرگس را با پیازهایش پرورش دهید و به راحتی آن را در آب نگهداری کنید. برای این کار یک کاسه برداشته و با سنگریزه داخل آن را بپوشانید و حدود دو سانتی متر آب اضافه کنید. گل‌ها را طوری قرار دهید که در شن محکم شوند و در آب غوطه ور نمانند. ریشه‌ها در آب رشد می‌کنند و این گیاه نیازی به خاک ندارد.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۳-ارکیده

ارکیده‌ها یکی از بهترین و زیباترین گل‌هایی هستند که بدون خاک هم رشد می‌کنند. در این راستا می‌توان گل ارکیده را در پیت ماس، پوست درخت صنوبر، ماس اسفاگنوم، پرلیت، ناگت های چوب پنبه یا تراشه‌های پوسته نارگیل قرار داد تا به خوبی رشد کنند.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۴-بنفشه آفریقایی 

بنفشه‌ی آفریقایی یک گونهٔ گل بدون نیاز به خاک است که می‌تواند در محیط آب تغذیه شود. این گیاه با استفاده از تکنیک هیدروپونیک، در یک محلول مغذی آبی قرار می‌گیرد که حاوی عناصر غذایی مورد نیاز برای رشد آن است. بنفشه‌ی آفریقایی بدون خاک دارای ساقه و برگ‌های زیبا و رنگارنگ است که به طور مستقیم در محلول مغذی قرار می‌گیرند و ریشه‌های آن در محیط آبی رشد می‌کنند.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۵-آماریلیس

پرورش آماریلیس در آب و سنگریزه خیلی آسان است و شما می‌توانید این گل زیبا را در هر جای خانه نگهداری کنید. یک کاسه بردارید، مقداری سنگریزه ته آن اضافه کنید، پیاز گل  را درون آن قرار دهید و روی آن آب بپاشید تا به انتهای پیاز آب برسد.سپس گلدان را در نور روشن اما غیرمستقیم قرار دهید.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

۶-سنبل

برای پرورش سنبل، یک ظرف گردن باریک، شبیه ساعت شنی را انتخاب کنید تا پیاز سنبل در جای خود فکیس بماند و کامل در آب غوطه ور نشود.شن را در ته ظرف بریزید و سپس پیاز سنبل را در آن قرار دهید. ظرف را با آب پر کنید تا درست زیر پیازها را آب فرا گیرد. گلدان را در یک مکان تاریک نگه دارید تا زمانی که ریشه کند، و سپس آن را در مکانی قرار دهید که نور کمی دریافت کند.

گیاهان آپارتمانی که بدون خاک رشد می کنند

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار