چاپ کد خبر: 143918
1 خرداد 1403

۷ واقعیت باورنکردنی که چهره شما درموردتان فاش می کند

شاید برایتان جالب باشد که بدانید چهره ما می توانند اطلاعات بسیاری در مورد ما بگوید.در ادامه این مطلب مطالب را گرد هم آورده ایم که به شما اثبات می کند چهره شما می تواند واقعیت هایی را درموردتان فاش کند که تاکنون نمی دانستید.برای دانستن این واقعیت ها ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

واقعیتی که چهره شما فاش می کند

۱-حرفه شخص، تنها در یک عکس

بسیاری از ما هنگام عکس گرفتن صورتمان را به راست یا چپ می‌چرخانیم، چون فکر می‌کنیم از این زاویه جذاب‌تر به نظر می‌رسیم. تحقیقی که توسط دانشمندان دانشگاه استرالیای جنوبی انجام شد نشان می‌دهد که دلایل این کار بسیار عمیق‌تر از جذاب بودن است. مهندسان، ریاضیدانان و شیمیدانان گونه راستشان را اغلب به سمت دوربین می‌گیرند. در حالی که هنرمندان و روانشناسان سمت چپ صورتشان را رو به دوربین می‌گیرند. همچین بین جنسیت‌ها هم تفاوت وجود داشت. اغلب زنان سرشان را به راست می‌چرخانند و گونه چپشان را نشان می‌دهد. محققان معتقدند که طرف چپ صورت جذابتر به نظر می‌رسد، چون توسط سمت راست مغز کنترل می‌شود که مسئول احساسات است.

۲-شکل صورت 

محققان ارتباط بین فرم صورت و سلطه‌جویی یا برتری را ثابت کرده‌اند. کیت ولکر از دانشگاه کلرادو بولدر با بررسی مسابقات جام جهانی ۲۰۱۰ به این نتیجه رسید که نسبت عرض و ارتفاع صورت بازیکنان فوتبال می‌تواند تعداد گل هایی که خواهند زد پیش بینی کند.پ نسبت متوسط معمولا حدود ۲ است.

برای اینکه این نسبت را در صورت خود محاسبه کنید، فاصله بین گوش ها و فاصله بین خط بالایی چشم و لب بالایی‌تان را اندازه بگیرید. نسبت بین این دو رقم نشان می‌دهد که شانس موفقیت شما چقدر بالاست. به گفته دانشمندان، هر چه این رقم کمتر باشد، شانس بیشتری دارید.

۳- گونه های برجسته

مطالعه‌ای که توسط دانشمندان دانشگاه کالج لندن انجام شد نشان داد مردانی که سطح تستوسترون بالایی دارند، صورت های عریض و گونه های زمخت دارند. سطح این هورمون با پرخاشگری، تسلط و روحیه سرکش ارتباط مستقیم دارد. ضمنا، زنان ناخودآگاه آن را احساس می‌کنند.

این ترفند عموما از سوی کارگردانان فیلم استفاده می‌شود که مردانی با ویژگی های چهره‌ای زمخت را برای بازی در نقش مردان آلفا، شورشی و شرور انتخاب می‌کنند.

۴-سلفی یک شرح حال مختصر است

لین کی، از دانشگاه سنگاپور، پس از بررسی ۱۲۳ سلفی، متوجه شد که ارتباط جالبی بین نوع سلفی و ویژگی‌های شخصیتی وجود دارد. افراد صمیمی و خودمانی ترجیح می‌دهند از پایین از خودشان عکس بگیرند. این افراد پذیرای تجارب جدید هستند و اغلب احساسات مثبتی بروز می‌دهند و از بامزه بودن عکس هایشان نمی‌ترسند. در حالی که افراد عصبی خودشان را شبیه جوجه اردک زشت می‌کنند. هنوز دانشمندان نتوانسته اند ویژگی‌های شخصیتی افراد را در عکس هایشان دقیقا تعریف کنند. چون افراد سعی دارند در سلفی هایشان بهتر از زندگی واقعی به نظر برسند که این کار را پیچیده‌تر می‌کند.

واقعیتی که چهره شما فاش می کند

۵-چین و چروک

افراد از ماهیچه‌های مختلف صورت برای لبخند زدن، گریستن، اخم کردن یا بالا بردن ابرو استفاده می‌کند. با گذشت زمان، این چین و چروک ها بیشترین احساسات استفاده‌شده افراد را در چهره ‌آنها نشان می‌دهد، حتی زمانی که آرام هستند و به هیچ چیز فکر نمی‌کنند.خطوط پاکلاغی در گوشه لب ها و چشمان چیزهای مثبتی درباره شخصیت شما می‌گویند. شما از صمیم قلب عاشق خندیدن و بسیار احساساتی هستید. در عین حال، چین و چروک پیشانی و بین ابروها نشان می‌دهد که شما فردی جدی هستید که در زندگی چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته اید.

۶-اندازه بینی و بلندپروازی

تحقیقی روی ۱۷۰۰ عکس صورت، در واقع روی بینی، در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. محققان ۱۴ شکل مختلف بینی را بررسی کرده و آن را با ویژگی‌های مختلف شخصیتی ارتباط دادند. آن‌ها متوجه شدند که هرچه بینی بزرگتر باشد، بلندپروازی فرد بیشتر است. این افراد تمایل بیشتری به کمال گرایی دارند. حتی دانشمندان نوک بینی را بررسی کردند و نتیجه گرفتند که هرچه بزرگ و گوشتی‌تر باشد، فرد سرمایه گذار و سرمایه دار بهتری است و اگر نوک بینی کوچک و ظریف باشد صاحب آن اهمیتی زیادی به صرفه جویی و پس انداز نمی‌دهد.

۷-تصویر دوریان گری

حتی دو دو وقلوی همسان هم که تشخیصشان از هم غیرممکن است، با افزایش سن تفاوت‌های بیشتری پیدا می‌کنند. این به ژن مربوط نیست، بلکه سبک زندگی افراد منجر به این تفاوت‌ها می‌شود. عادات بد به مرور تاثیر خودشان را روی چهره نشان می‌دهند و فورا نشان می‌دهند که فرد چه نوع زندگی دارد و چه انتظاری می‌توان از او داشت. البته یک فرد الکلی به راحتی در نگاه اول شناخته می‌شود. اما شرارت‌های انسانی همیشه روی صورت منعکس نمی‌شوند. برای مثال قاتلان سریالی و مجرمان گاهی اوقات چهره‌های معصومی دارند.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار