• 10 / تیر 1403 / 18:59
  • شناسه خبر : 147944

۹ تا از بهترین گل و گیاهان آپارتمانی برای نگهداری در بالکن منزل

یکی از آسان ترین راه ها برای زیباتر کردن بالکن می تواند استفاده از گل و گیاهان آپارتمانی باشد.اما برای این کار لازم است بدانید چه گیاهانی برای بالکن شما مناسب است.در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا به شما ۹ گیاه زیبای آپارتمانی برای بالکن شما معرفی کنیم.

گل و گیاه مناسب بالکن

۱-اسطوخودوس

اسطوخودوس برای بالکن هایی که نور کامل دارند، بسیار عالی است و می تواند شرایط سخت را نیز تحمل کند.

۲-گیاه گوشواره

گوشواره گیاهی است که شکوفه‌ هایی با رنگ روشن دارد. معمولاً پرندگان خیلی زیاد به آن جذب می‌ شوند؛ بنابراین باید بیشتر مراقبشان باشید. این گیاهان در فصل زمستان هم کاملاً از بین می روند.

گل و گیاه مناسب بالکن

۳-گل اطلسی (Petunia)

از محبوبترین گل‌های مناسب تراس که در هر بار شکوفه‌زنی گل‌های زیاد و رنگارنگی دارد و در طی شب نیز عطر ملایمی را وارد فضا می‌کند.از گل‌هایی است که رشد سریعی دارد و به رنگ‌های صورتی، ارغوانی، بنفش، قرمز یا سفید گل می‌دهد.

۴-سرخس شاخ گوزنی

این گیاه باید در مکان هایی قرار بگیرد که خیلی گرم نیست. معمولا شرایط سخت را به خوبی تحمل می کند و می تواند یک گزینه مناسب برای بالکن باشد.

گل و گیاه مناسب بالکن

۵-گیاه یشم

این گیاه فقط در موارد نادر یخ‌ می زند؛ بنابراین خیلی نباید در مراقبت از آن حساس باشید. اگر نور آفتاب به اندازه کافی به آن برسد، عملکرد و رشد خوبی دارد..

۶-شمعدانی (Geranium)

از بهترین گل‌های مناسب بالکن که بوی بسیار خوبی دارد و رشد آن نیز فوق‌العاده سریع است. شمعدانی برای رشد نیاز به نور و آب زیاد دارد.گل‌های آن به رنگ صورتی، قرمز، ارغوانی یا سفید هستند.

گل و گیاه مناسب بالکن

۷-گیاه ناز

این گیاه ها جز سوکولنت های کوچک محسوب می شود و یک گیاه ایده آال برای بالکن است و می‌تواند با رشد و طویل شدن، فضای بالکن را به شدت زیبا کند‌.

۸-گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه محکم و مقاوم است. خیلی به آب زیاد نیاز ندارد و اگر نور کافی به آن برسد، خیلی خوب رشد می‌ کند.

۹-گل همیشه بهار

گل همیشه بهار که معمولاً در رنگ های زرد و نارنجی دیده می شود، فضای بالکن را به شدت زیبا و ایده آل می‌ کند و مراقبت سختی هم ندارد.

مطالب مرتبط

آشنایی شرایط نگهداری و پرورش نیلوفر پیچ در خانه

آشنایی با گل لیلیوم یا سوسن به همراه شرایط نگهداری و کاشت آن در خانه

شرایط مراقبت از نخل دم اسبی یا گیاه لیندا چیست؟

نظرات