چاپ کد خبر: 137808
3 فروردین 1403

۹ ترفند ساده خانگی برای نرم کردن شکر قهوه ای

در برخی از رسپی های غذایی و شیرینی پزی شکر قهوه ای باید استفاده شود و به همین دلیل شاید به دنبال راه حل هایی باشید برای اینکه آن را نرم کنید و به حالت قابل استفاده ای در بیاورید. خوشبختانه ترفند هایی هستند که از طریق آن ها بتوانید شکر قهوه ای را نرم کنید که در این قسمت آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

نرم کردن شکر قهوه ای

۱-فویل آشپزخانه

کمی شکر قهوه ای را درون فویل آشپزخانه بریزید.به مدت ۵ دقیقه آن را درون فر با دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد / ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید.شکر قهوه ای را از فر خارج کنید و اجازه دهید کمی سرد شود. اکنون شکر باید نرم شده باشد.

۲-سیب قطعه شده

اضافه کردن چند قطعه سیبِ تُرد و سفت بر روی شکر قهوه ای باعث نرم شدن شکر بعد از دو ساعت می شود. اگر می‌ خواهید خیالتان از بابتِ نرم شدن شکر قهوه ای تان راحت باشد، اجازه دهید که سیب یک شب تا صبح روی شکر بماند؛ اما مراقب باشید که بیش از این زمان طول نکشد؛ چرا که حالت له شده و لزج پیدا خواهد کرد.

۳-استفاده از یک تکه نان

شکر قهوه ای را داخل پلاستیک زیپی بریزید.برش نان تازه ای را درون پلاستیک بگذارید و درب آن را محکم ببندید.چند ساعت صبر کنید. بعد از چند ساعت خواهید دید که شکر قهوه ای نرم شده است.

۴-ظرف سفالی کوچک

ظرف سفالی خاصیتی دارد که باعث نرم شدن سریع شکر می شود؛ مخصوصاً اگر جنس سفال کاملاً اصل باشد. اول از همه آن ظرف سفالی را به مدت ۳۰ دقیقه داخل آب نگه دارید تا رطوبت را به خودش جذب کند. بعد از این مدت زمان، آب اضافه را خشک کنید و همان ظرف سفالی را شب تا صبح داخل شکر قهوه ای بگذارید. دیگر هیچ کاری انجام ندهید و فردا صبح خواهید دید که شکر قهوه ای تان کاملا نرم شده است.

۵-فر اجاق گاز

فر یکی دیگر از راهکارهای نرم کردن شکر قهوه ای است. برای اینکه این راه حل سریع را امتحان کنید، شکرتان را داخل فویل آلومینیومی بریزید و به مدت ۵ دقیقه آن را در دمای ۲۵۰ درجه فارنهایت بگذارید تا نرم شود.

۶-پارچه نم دار

شکر قهوه ای را داخل ظرفی بریزید و روی آن پارچه ی ضخیم نم داری قرار دهید. اگر زمان بیشتری دارید می توانید از این روش استفاده کنید.یک شب تا صبح به ظرف دست نزنید. صبح می توانید شکر قهوه ای نرم شده را مصرف کنید.

۷-مایکروویو

اگر احساس کردید که شکر قهوه ای حالت سفتی دارد، می توانید از مایکروویو استفاده کنید؛ البته باید کار را دقیق پیش ببرید تا شکر آب نشود. شکر قهوه ای را در یک کاسه قابل استفاده در مایکروویو قرار دهید و روی آن را با یک حوله مرطوب بپوشانید و بعد به مدت ۲۰ ثانیه آن را در معرض دمای مایکروویو بگذارید و بعد با چنگال چک کنید و این ۲۰ ثانیه را چند بارِ دیگر هم تکرار کنید تا به نرمی دلخواه خود از شکر برسید.

برای روش جایگزین هم می توانید شکر قهوه‌ای خود را به همراه یک کاسه پر از آب در مایکروویو قرار دهید و دمای ۳۰ ثانیه را تنظیم کنید و چک کنید تا زمانی که نرم شود.

۸-آب

شکر قهوه ای به خاطر کمبود رطوبت سفت می شود. یک راه حل مناسب این است که از آب کمک بگیرید؛ یعنی می توانید مقدار کمی آب را همراه با شکر داخل یک کیسه زیپ دار بریزید و درِ آن را محکم ببندید و به مدت ۱۵ ثانیه داخل ماکروویو گرم کنید؛ سپس با دست تان، کاری کنید که رطوبت به طور متناسب بین شکر توزیع شود.

۹-مارشمالو

در این روش کافی است که فقط یک عدد مارشمالو را داخل ظرف شکر قهوه‌ای تان بیاندازید و بعد درِ ظرف را ببندید تا مقداری رطوبت به وجود بیاید و شکر هم نرم شود.

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار