• 13 / شهریور 1402 / 13:24
  • شناسه خبر : 120206

۹ ماسک طبیعی و خانگی برای از بین بردن هرگونه لک پوستی

لک های روی پوست یکی از شایع ترین نگرانی های مربوط به زیبایی شخصی است. آنها می توانند به دلایل بسیاری مانند خورشید، ژنتیک، پیری و اختلالات هورمونی ناشی از عوارض جانبی داروها یا سایر محصولات ایجاد شوند. در این بخش  ۹ دستورالعمل برای ماسک طبیعی ساده وجود دارد که به کاهش یا حذف هر گونه لک های پوستی کمک می کند.

رفع کک و مکتوصیه ها برای از بین بردن لک های پوستی
نکات زیر را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید ماسک ها مؤثر هستند. به همین ترتیب، به یاد داشته باشید که مواد اولیه را قبل از آماده‌سازی، تهیه کرده باشید. سعی کنید همه چیز را در نزدیکی هم داشته باشید، در صورت لزوم از تایمر نیز استفاده کنید.

  • این ماسک های صورت باید بعد از لایه برداری پوست استفاده شود.
  • موهایتان را از چهره خود بردارید تا از کثیف شدن آن جلوگیری شود.
  • اگر به چیزی حساسیت دارید، احتیاط های لازم را انجام دهید.

چگونه لک های پوستی را درمان کنیم
بیشترین مواد توصیه شده برای ماسک های خانگی، مواد طبیعی گیاهی هستند. با این حال، برخی از محصولات لبنی مانند شیر یا غلات خاص نیز به دلیل اینکه بسیار سودمند هستند در این کار محبوب می باشند.

رفع لکه های پوستیدرمان لک های پوستی با بهترین ضد لک ها

۱. آلوئه ورا
آلوئه ورا بهترین گیاه برای مراقبت از پوست است. به همین علت، آن را اغلب در محصولات از بین برنده لک های پوستی صورت و یا سایر قسمت های بدن استفاده می کنند.

به عنوان یک قارچ کش و مرطوب‌کننده عمل می کند و به طور طبیعی پوست را احیا می کند. آلوئه ورا نیز خاصیت الاستیسیته (حالت کشسانی) پوست را بهبود می دهد.

شما می توانید ماسک آلوئه ورا را در شب بعد از پاک کردن و تمیز کردن پوست خود استفاده کنید. بنابراین این ژل در حین خواب شما، مؤثر خواهد بود. به یاد داشته باشید که صورت خود را در صبح روز بعد کامل بشویید.

۲. شیر
شیر یک محصول طبیعی است که حاوی اسید لاکتیک می باشد که برای روشن کردن و رفع لک ها بسیار مفید است. شما می توانید شیر را به طور مستقیم به صورت خود بزنید تا از خواص اسید لاکتیک آن سود ببرید. شروع به گرم کردن شیر در یک ظرف کنید. هنگامی که آماده شد، آن را به آرامی با استفاده از تکه ای پنبه به صورت خود بمالید. حداقل ۳۰ دقیقه صبر کنید، سپس آن را شستشو دهید.

۳. سرکه
سرکه یکی از رایج ترین داروهای خانگی برای از بین بردن لک های صورت می باشد که استفاده از آن بسیار آسان است.

۱ قاشق غذاخوری سرکه سیب را در ۲ لیتر آب رقیق کنید. با استفاده از یک تکه پنبه آن را روی صورت خود بمالید. هر شب برای چندین هفته استفاده کنید و نتایج را ببینید.

۴. برگ پهن
برگ ها نیز در از بین بردن لک ها به شما می توانند کمک کنند. ۲۰۰ میلی لیتر از برگ چای را تهیه کنید.

به سادگی ۱ لیتر آب را جوش داده و بعد از آماده شدنش، آب جوش را داخل فنجان بریزید و ۲ قاشق غذاخوری برگ اضافه کنید.

اجازه دهید برای مدت ۲۰ دقیقه بماند، سپس صاف کنید و با استفاده از یک تکه پنبه به صورت خود بزنید.

۵. لیمو
آب لیمو پوست را روشن و درخشان می کند. آن را به آرامی در نقاط مورد نظرتان ماساژ دهید. در صورت استفاده، اطمینان حاصل کنید که در شب روی صورتتان اعمال کنید. هنگامی که در معرض نور آفتاب قرار گرفتید، آن را بعد از ۲۰ دقیقه با آب گرم بشویید.

با یک تکه پنبه، روی صورت به مدت ۱۵-۲۰ دقیقه بگذارید بماند. آن را با آب گرم بشویید و آن را می توانید در طول روز یا شب استفاده کنید.

۶. موز
موز دارای ویژگی های روشن کننده پوست است. شما می توانید یک ماسک صورت را به سادگی با فشردن ۱ موز با یک چنگال و مخلوط کردن آن با لیمو استفاده کنید. آن را برای ۲۰ دقیقه نگه دارید و سپس با آب بشویید. می توانید آن را ۴ بار در هفته انجام دهید.

۷. جو
جو، به عنوان یک تونیک پاک کننده لک. از ۱۰۰ گرم جو و ۱ لیتر آب استفاده کنید. مخلوط را روی صورت خود به مدت ۳۰ دقیقه اعمال کنید. علاوه بر این می توانید جو را له کنید و دانه های جو را با یک دستمال کاغذی بر روی مناطق مختلف صورتتان قرار دهید. شما می توانید از این ماسک ۲ بار در روز استفاده کنید.

۸. پاپایا
بعد از مصرف یک پاپایای خوشمزه، هسته اش را حتما نگه دارید. از قسمت داخلی هسته برای مالیدن به پوست صورتتان برای از بین بردن لک ها استفاده کنید. با این کار پوست صورتتان را بازسازی و از پیری پوست جلوگیری می کند.

۹. جعفری
این گیاه دارای خاصیت روشن کنندگی است و برای تمیز کردن هر نوع لک مناسب است. تعدادی جعفری را خرد کنید و آن را مستقیما به قسمت آسیب دیده اعمال کنید.

بیشتر بخوانید:

۱۵ راهکار طبیعی و پزشکی بی‌نظیر برای از بین بردن کک و مک

ثبت دیدگاه