چاپ کد خبر: 136277
16 اسفند 1402

۹ نکته در باره موتورسیکلت‌ مناسب برای کار پیک‌ موتوری

قصد پیوستن به ناوگان پیک‌های اینترنتی یا پیک‌ موتوری را دارید؟ مرور این مقاله را از یاد نبرید و حواستان باشد که برای موفقیت در هر شغلی باید ابزارها و تجهیزات لازم برای آن را در همان ابتدای مسیر فراهم کنید. با خرید موتورسیکلتی مناسب، برنامه‌ای دقیق برای درآمدزایی خود تدارک ببینید.

9 نکته در باره موتورسیکلت‌ مناسب برای کار پیک‌ موتوری

پیک‌های موتوری نقش مهمی در پیش‌برد برنامه‌ریزی و جابه‌جایی مرسوله‌های مختلف در سطح شهر دارند. پررنگ‌شدن چنین شغلی هم برای پیک‌ها نتایج شیرینی به‌همراه دارد و هم برای شهروندان دیگر. درآمد پیک‌ها می‌تواند مطلوب و بسیار خوشایند باشد، به‌شرط اینکه وسیله‌ای مناسب داشته باشند و با شرکت‌های معتبر و پرمخاطب همکاری کنند. یکی از مهم‌ترین نکات در پیوستن به ناوگان‌های پیک موتوری و فعالیت در این زمینه، داشتن موتورسیکلتی مناسب است.

در این مقاله، از مناسب‌ترین موتورسیکلت‌ها برای پیک‌های موتوری گفته‌ایم. اگر قصد فعالیت در این حوزه را دارید، نگاهی به متن پیش رو داشته باشید تا با تهیه موتوری مناسب آشنا شوید.

۱. به ویژگی‌های فنی موتور دقت کنید

موتورسیکلت‌ مناسب برای کار بعنوان پیک‌ موتوری 3

برای انتخاب موتورسیکلت مناسب پیک موتوری باید حواستان به ویژگی‌های فنی آن باشد. مواردی مانند:

  • قدرت موتور؛
  • حجم موتور؛
  • سیستم کنترل تعلیق.

موتورسیکلت‌هایی با حجم ۱۲۵ سی‌سی و قدرت مطلوب می‌توانند گزینه مناسبی برای تردد در سطح شهر باشند. اگر قدرت موتور وسیله ضعیف باشد یا سیستم کنترل دقیق و منعطفی نداشته باشد، در طی سفرها مشکلات و چالش‌های زیادی برایتان به‌وجود می‌آورد و از چابکی و سرعت عملتان هم کم می‌کند.

۲. حواستان به اندازه وسیله باشد

اگر قصد دارید که جعبه‌هایی بزرگ را هم جابه‌جا کنید یا در سرویس‌های حمل‌ونقل مسافر هم فعالیت داشته باشید، باید به اندازه وسیله و ظرفیت سرنشینانش هم توجه کنید.

برخی از پیک‌های موتوری به‌جز جابه‌جایی مرسوله‌های مختلف، مسافر هم جابه‌جا می‌کنند و درآمدشان را افزایش می‌دهند. براساس خواسته‌ها و برنامه‌ای که برای فعالیت در این زمینه در نظر دارید، اقدام به خرید موتوری با اندازه مناسب کنید.

۳. راحتی و رفاهتان در طول تردد را دست‌کم نگیرید

حتما به ارگونومی موتور توجه کنید. منظور ساختار موتور و امکان راندن آن بدون ایجاد فشار بر بدن است. خدمات پیک موتوری معمولا در تمام طول روز ارائه می‌شود. پس برای حفاظت از سلامت جسمی، باید موتوری راحت انتخاب کنید که در زمان نشستن و راندن مشکلی ایجاد نمی‌‌کند. ببینید که آیا ارتفاع وسیله برایتان مناسب است، نشیمن‌گاه راحتی دارد و … .

۴. مصرف سوخت وسیله هم مهم است

باید ببینید که مصرف سوخت موتور موردنظرتان برای فعالیت در نقش پیک موتوری چقدر است. سوخت زیاد هزینه بالاتری برایتان به‌همراه می‌آورد. فقط موضوع پول و هزینه نیست. اگر سوخت وسیله زودبه‌زود تمام شود، باید بخش مهمی از وقت‌تان را صرف تأمین آن کنید. چنین روندی خسته‌کننده است و شانس‌هایتان را برای جابه‌جاکردن سریع مرسوله‌ها از بین می‌برد.

۵. به هزینه‌های نگهداری و تعمیرات توجه داشته باشید

در خرید و انتخاب موتوری مناسب برای پیک‌‌شدن باید بدانید که وسیله چه هزینه‌هایی به‌دنبال دارد. برای رسیدگی به موتورسیکلت موردنظرتان باید چه قطعاتی تهیه کنید و چه هزینه‌هایی بپردازید. این را هم بدانید که اگر قطعه یا بخشی از موتور خراب شد و آسیب دید، هزینه تعمیر و تأمین آن‌ها چطور خواهد بود. برای مثال، امکان نیاز به تعویض چراغ‌ها یا لنت‌های موتور زیاد است. باید حواستان به این باشد که چقدر هزینه در پی خواهد داشت.

۶. امکان شخصی‌سازی در موتور را بررسی کنید

یکی از نکات مهم که شاید در همان ابتدای انتخاب موتورسیکلت به‌نظر نیاید، توجه به امکان شخصی‌سازی وسیله است. باید بدانید که آیا امکان اضافه‌کردن سایه‌بان، پشت‌بند و موارد مشابه دیگر به موتور وجود دارد یا نه. فعالیت به‌عنوان پیک موتوری به تجهیزات متنوعی نیاز دارد که اگر امکان اضافه‌کردن موارد دلخواه به موتورتان وجود نداشته باشد، کمی به دردسر خواهید افتاد.

۷. از هزینه‌های بیمه بدنه آگاه باشید

بیمه بدنه مانند بیمه شخص ثالث ضروری نیست، اما با خرید آن می‌توانید وسیله‌تان را در مقابل طیف وسیعی از آسیب‌ها و حوادث ایمن کنید. بنا به سال تولید، مدل موتور و ویژگی‌های مختلف آن، هزینه بیمه بدنه‌اش متفاوت و متغیر است. اگر قصد دارید که موتور بخرید و آن را بیمه کنید، به هزینه‌های دریافت خدمات بیمه توجه کنید. بنا به ویژگی‌های موتورتان، هزینه عقد قرارداد بیمه و صدور بیمه‌نامه متنوع خواهد بود.

۸. نوع موتور مناسب را بشناسید

9 نکته در باره موتورسیکلت‌ مناسب برای کار پیک‌ موتوری

این روزها، موتورهای برقی هم روانه بازار شده‌اند و گزینه‌های پرطرفداری برای ترددهای شهری‌اند. برای ارائه خدمات پیک موتوری هم می‌توانید از چنین سیستم‌هایی استفاده کنید. در واقع، موتورهای برقی بدون دود کار می‌کنند، سوختشان انرژی الکتریکی است و آلودگی خاصی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کنند. از سوی دیگر، برخی معتقدند که این موتورسیکلت‌ها استحکام کافی ندارند و آسیب‌پذیرند. بنا به حجم سفرهایتان در طول روز، اندام خودتان و بیشینه مقدار باری که جابه‌جا می‌کنید، درباره خرید موتورها تصمیم بگیرید.

۹. به خرید موتور دست دوم نیم‌نگاهی داشته باشید

اگر قصد خرید موتور و ورود به جرگه پیک‌های موتوری را دارید، نگران خرید وسیله نباشید. از میان گزینه‌های کارکرده و دست‌دوم هم مواردی برای خرید وجود دارند. خرید موتوری دست‌دوم در زمانی که هزینه خرید موتور صفر سنگین است، کاری عاقلانه و صحیح به‌نظر می‌رسد. از سوی دیگر، فعالیت در قالب پیک باعث می‌شود که استهلاک وسیله بالا برود. در نتیجه، خرید موتور کارکرده ایده خوبی خواهد بود.

با مدل‌های معروف موتورسیکلت برای پیک‌ موتوری آشنا شوید

برای خرید بهترین موتورسیکلت باید مدل‌های متنوع را رصد و با یکدیگر مقایسه کنید. به‌سراغ موتوری بروید که با خواسته‌ها و سلیقه‌تان هماهنگ است. نام‌های زیر از موارد معروفی است که در قالب پیک در خیابان‌های ایران در تردد هستند:

  • باکسر ۱۵۰؛
  • کبیر موتورKLD؛
  • هوندا سی‌جی۱۲۵؛
  • نیروموتور TVS HLX150؛
  • موتورسیکلت‌های برقی جهان‌رو.

آشنایی با موتورها راهی است که باعث می‌شود در زمان خرید به تصمیمات بهتر برسید. با چشمانی باز و تحقیقات قبلی، وسیله پیک موتوری را تهیه و در بازه‌های زمانی دلخواهتان با آن کار کنید.

انتخاب مناسب، درآمد مطلوب

برای ورود به هر حرفه‌ای به پیش‌نیازها و ابزارهایی احتیاج است. اگر قصد دارید که در قالب پیک موتوری فعالیت کنید هم باید حواستان به خرید مهم‌ترین بخش کار، یعنی انتخاب موتورسیکلت باشد. پیک‌های موتوری درآمد نسبتا خوبی دارند و با نیاز روزافزون شهروندان به خدماتی مشابه سرویس‌های حمل‌ونقل، شمارشان هم مدام افزایش پیدا می‌کند. همچنین، پیک‌ها دستاوردهای مهمی از جمله کم‌کردن ترافیک دارند.

قصد پیوستن به ناوگان پیک‌های اینترنتی را دارید؟ مرور این مقاله را از یاد نبرید و حواستان باشد که برای موفقیت در هر شغلی باید ابزارها و تجهیزات لازم برای آن را در همان ابتدای مسیر فراهم کنید. با خرید موتورسیکلتی مناسب، برنامه‌ای دقیق برای درآمدزایی خود تدارک ببینید.منبع:اسنپ

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار