چاپ کد خبر: 39510
15 آذر 1399

TV اول فارس | هشدار جدی : باران ، برف و سیل در مناطق مختلف استان فارس

به گزارش سرویس TV اول فارس ، اداره کل هواشناسی استان فارس در آخرین اطلاعیه پیرامون وضعیت جوی این استان، نسبت به وقوع بارندگی‌های منجر به جاری شدن سیلاب در نقاطی از فارس هشدار داده است.

براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان فارس و به استناد بررسی نقشه‌های هواشناسی، برای شنبه ۱۵ آذر افزایش تدریجی ابر و بارش پراکنده به‌ویژه برای مناطق جنوبی و غربی، پیش‌بینی شده است.

در اطلاعیه یاد شده، احتمال افزایش بارندگی به همراه رعد و برق و وزش باد شدید خصوصا از ساعات اولیه یکشنبه ۱۶ آذر، گزارش شده است.

این اطلاعیه، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن رودخانه‌ها و مسیل‌ها طی روز یکشنبه ۱۶ آذر را پیش‌بینی و اعلام کرده است که فعالیت سامانه بارشی یاد شده روز دوشنبه نیز بارش‌هایی برای مناطق جنوب شرق فارس به همراه خواهد داشت و تا میانه‌های این روز از آن نواحی خارج می‌شود.

برپایه این اطلاعیه، بارش برف در نواحی شمالی استان فارس به‌ویژه ارتفاعات برای روز یکشنبه و مه‌گرفتگی برای روز دوشنبه، در نقاط مختلف فارس، محتمل شمرده شده است.

در این ارتیاط مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس  هم اعلام کرد:  اخطارهای لازم در قالب ستاد بحران به فرمانداری‌ها شهرستانهای استان فارس ارسال شده است.

آزادی تاکید کرد: نیروهای سازمان‌های مختلف اعم از مجموعه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هلال‌احمر و دیگر نهادهای ذیربط نیز در آمادگی بسر می‌برند و مجموعه شهرداری در شیراز و سایر شهرستان‌ها نیز برای این شرایط متناسب با توان تجهیزاتی، آماده هستند.

 براساس اعلام اداره کل هواشناسی استان فارس، از ساعات پایانی امشب (شنبه ۱۵ آذر) و ابتدای روز یکشنبه ۱۶ آذر، احتمال بروز بارندگی در نقاطی از فارس دور از انتظار نیست؛ این بارندگی‌ها روز دوشنبه ۱۷ آذر هم در مناطقی از استان ادامه دارد و تا پایان دوشنبه با خروج سامانه بارش‌زا، خاتمه پیدا می‌کند.

عضو کانال واتساپ اول فارس شوید

%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE 1

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار