چاپ کد خبر: 98804
8 آذر 1401

اثرات باورنکردنی تماشای فیلم های پورن و سکسی بر جسم و روح

   %D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85 %D8%B3%DA%A9%D8%B3%DB%8C 1

ارضای جنسی با”پورن”های پُر و پیمان!

بزرگنمایی، صداهای ساختگی، سکوت های فریب دهنده، اندام خشن، دست های بی احساس، پاهای بی هدف، دقیقه های تکراری، لحظه های سرهم شده، سرهای سر در گم، نفس های مرگبار و شرم های آبکش شده! اینها فقط بخش کوچکی از صنعت کثیف پورنوگرافی است که این روزها وقت های طلایی ده ها و شاید صدها میلیون انسان را در سراسر جهان هدر می دهد.

هرزه نگاری و پورنوگرافی به عنوان معضل و آسیب اجتماعی جدید و تقریبا فراگیر در دنیای امروز شناخته می شود، تا جایی که بسیاری از کشورها قوانین محدودکننده همراه با مجازات را برای مقابله با این آسیب ها وضع کرده اند؛ چراکه عوارض غیرقابل جبران آن را درک کرده اند. ابتلا به بیماری های شخصیتی، جسمی و جنسی و نیز اقدام به آزار کودکان و تجاوز به عنف فقط گوشه ای از زوایای پنهان و آشکار این صنعت آلوده است.

گرایش به مشاهده محصولات مرتبط با پورنوگرافی و هرزه نگاری هرچند تاثیرات متفاوتی در جنس های زن و مرد دارد اما نتیجه این گرایش برای این دو جنس یکسان است؛ یعنی “رسیدن به پوچی”!

فیلم های مستهجن و پورنو را متاهل ها می توانند ببینند؟

اغراق و بزرگ نمایی در پورنوگرافی

در تصاویر، متن ها و فیلم های مستهجن، چیزی به نام واقعیت وجود ندارد و استفاده کنندگان از این محصولات نمی توانند درک درست و واقعی از زمان داشته باشند؛ چراکه هر “یک دقیقه” در فیلم های پورن دست کم تبدیل به “دو دقیقه” شده است؛ در تمام صحنه ها یک اصل فریب دهنده به نام “بزرگنمایی” رعایت شده است؛ بنابراین تصاویر، اشیا و سر و دست انسان ها در واقعیت، از آنچه شما در فیلم های پورن می بینید کوچکتر هستند!

همین بزرگنمایی و اغراق در فیلم ها و تصاویر پورن، موجب می شود که مشاهده کنندگان انتظارات غیرواقعی از همسر خود داشته باشند و دنیای خود را با دنیای بازیگران این فیلم ها مقایسه کنند. چنین مقایسه ای در نهایت “خودکوچک بینی” و احساس ضعف و حقارت را به دنبال دارد. این در حالی است که اگر کسی پای صحبت های یکی از بازیگران چنین فیلم هایی بنشیند به حقایق پشت پرده پی خواهد برد.

اعتراف دیرهنگام یک بازیگر فیلم های مستهجن

“تا…گا…” یکی از بازیگران فیلم های پورنوگرافی است که پس از سال ها فریب دادن جوانان و بزرگنمایی برای آنها حالا تنها و منزوی شده است، آرزوهای انسانی و متعالی خود را گم کرده و با حسرت از آنها یاد می کند: “شاید برای برخی از طرفداران صنعت هرزه نگاری در جهان، زندگی بازیگران این فیلم ها رویایی باشد… اما این طبیعی نیست از کسی که دوستش دارید خداحافظی کنید برای اینکه بروید سر کار و با کسی باشید که دوستش ندارید.”
جالب است که این بازیگر فیلم های هرز، ویژگی همسر مورد علاقه و رویایی خود را اینچنین توصیف می کند: “فداکار، مهربان و کسی که دلش بخواهد بچه دار شود.”
او در نهایت اعتراف می کند: “راستش در صنعت پورونوگرافی نمی توانم چنین کسی را پیدا کنم!”
مروری بر چنین شرح حال ها و اعتراف هایی ما را به این نتیجه می رساند که انتهای مسیر هرزه نگاری و پورنوگرافی، جز نابودی و تباهی و انزوا نیست. وقتی بازیگر این فیلم ها اینچنین به آخر خط می رسد، مشاهده کنندگان و فریب خوردگان چه سرنوشتی در پیش دارند؟

%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85 %D8%B3%DA%A9%D8%B3%DB%8C 2

مشاهده تصاویر و فیلم های پورنوگرافی اثرات مخربی بر عملکرد یادگیری و حافظه می گذارد

بازی با تفنگ های واقعی

افرادی که حتی برای یک یا دو بار به مشاهده فیلم ها و تصاویر پورنوگرافی می نشینند، نمی توانند با دنیای واقعی کنار بیایند. آنها مدام در تخیلات خود زیست می کنند و دست به اقداماتی می زنند که روح و جسم شان را نابود می کند؛ این افراد مانند کودکانی هستند که تفاوت تفنگ واقعی و تفنگ آب پاش را نمی دانند و در دنیای واقعی نیز از تفنگ های خطرناک انتظار آب پاشی دارند؛ بنابراین دست به خطر می زنند! نتیجه بازی با خطر اما چیزی جز مشکلات روحی و بیماری های سخت نیست.
“کام…ب…” یکی از بازیگران فیلم های هرز که امروز ۳۲ سال دارد، سه سال قبل در ۲۹ سالگی در برابر خبرنگاران اشک ریخت و پرده از ابتلای خود به ویروس اچ.آی.وی برداشت: “من در این تجارت آموختم که اگر کاری را که از تو خواسته اند انجام ندهی، همیشه یکی جوان تر و جذاب تر از تو هست که انجامش دهد!”

انتهای راه برای تولیدکنندگان، بازیگران و مشاهده کنندگان فیلم های پورن تقریبا یکسان و مشخص است؛ چراکه در نهایت، هدیه ای به انسان ها می دهند که با “روبان قرمز” تزئین شده است.

اعتیاد به پورنوگرافی

اعتیاد به هرزه نگاری علاوه بر ایجاد بیماری ها و مشکلات روحی، روابط صحیح خانوادگی و ارتباطات صمیمی همسران را بر هم می زند و دچار اخلال می کند. همسرانی که یکی از آنها یا هر دوی آنها گرفتار فیلم های پورن و هرز هستند به مرور زمان و خیلی زود از یکدیگر فاصله می گیرند و حتی اگر در ظاهر از یکدیگر جدا نشوند، دنیای ساختگی و ذهنی آنها بسیار از همدیگر دور است.

تولیدکنندگان فیلم های هرز به خاطر مطالعات و بررسی های فراوانی که درباره جنس های زن و مرد داشته اند، به خوبی می دانند که هر یک از این دو جنس را چگونه گرفتار اعتیاد جنسی کنند. مردهایی که گرایش زیاد یا حتی اندک به مشاهده تصاویر و فیلم های هرز دارند، همسر خود را همچون کالایی تصور می کنند که هنگام خرید یا استفاده باید “زیر و رو” شود تا احیانا مشکل یا نقصی نداشته باشد. این مردها با هجمه ای از “انتظارات حجیم” مواجه هستند و رؤیاهای آنها فرم خاصی گرفته است که نشانی در دنیای واقعی ندارد.

آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

فیلم سکسیپورنسکس زن ومرد

سلامت نیوز: آیا پورن می تواند بر شما تأثیر منفی بگذارد یا اثرات جانبی منفی بر سلامت جنسی و روان شما و سلامت جامعه ما داشته باشد؟ پاسخ کوتاه بله است ولی پاسخ طولانی تر نیاز به توضیح و مطالعه دارد.

کاربران اینترنت به طور متوسط بیش از ۴۰ درصد از ساعات بیداری خود را آنلاین می گذرانند. این مدت زمان زیادی برای سپری کردن در اینترنت است.

چه تماشای سریال جدید پلتفرم های پخش فیلم و سریال، چه گشتن در رسانه‌های اجتماعی، یا ارسال پیام به دوستان، هر کدام ناقل پیامی است. بنابراین، آیا رسانه‌هایی که به صورت آنلاین استفاده می کنیم واقعاً می توانند بر ما تأثیر بگذارند یا به سرعت فراموش می‌شوند؟

محققان بی‌شماری از زمان پیدایش اینترنت سؤالات مشابهی را مطرح کرده‌اند، و طبق یافته‌های آنها، استفاده از اینترنت بر نحوه تفکر و رفتار ما تأثیر دارد.از سلامت روانی ضعیف تر تا احساس منفی نسبت به بدن خود، همگی نشان می دهد، که آنچه مردم به صورت آنلاین می بینند دارای پتانسیل تأثیرگذاری بر آنها است هم به طور مثبت و هم منفی.

بنابراین، با در نظر گرفتن این موضوع، با توجه به اینکه تخمین زده می‌شود ۹۱.۵ درصد از مردان و ۶۰.۲ درصد از زنان پورن می بینند، به بررسی تأثیر پورن بر بینندگان آن می پردازیم.

در این مقاله به ۱۰ روشی که پورن می تواند بر بینندگان، روابط آنها و جامعه تأثیر بگذارد نگاه کنیم.

۱پورن می تواند بر روابط تأثیر منفی بگذارد

بر اساس مطالعه ای که زوج ها را در طول زمان بررسی کرد، تماشای پورن دومین شاخص قوی برای آسیب به روابط است.

به علاوه، تحقیقات به طور مداوم نشان می دهد که بینندگان پورن حتی پس از کنترل شادی زناشویی، رضایت جنسی و سایر عوامل مرتبط، دو برابر بیشتر احتمال دارد که بعداً طلاق یا جدایی را گزارش کنند. هیچ جایگزینی برای ارتباط واقعی وجود ندارد و پورن ارزش ریسک کردن را ندارد.

۲پورن می تواند تبدیل به عادت شود

بسیاری از تماشاگران فیلم های پورن از این که می بینند ترک کردن پورن بسیار دشوار است شگفت زده می شوند .

در حالی که اکثر آنها به معنای واقعی معتاد نیستند، بسیاری از کارشناسان موافق هستند که تماشای پورنوگرافی رفتاری است که در واقع می تواند در موارد جدی واجد شرایط اعتیاد باشد.

صرف نظر از اینکه تماشای پورن یک فرد به عنوان اعتیاد، اجبار یا صرفاً یک عادت ناسالم طبقه بندی می شود، ترک پورن می تواند فرآیند دشواری باشد. حتی اگر دلهره آور باشد، حمایتی وجود دارد که ترک را بیش از همیشه ممکن می کند.

۳پورن می تواند به خشونت و سوء استفاده دامن بزند

ما می دانیم که پورن خشونت را ستایش می کند و تحقیقات همچنین نشان می دهد که روایت های خشونت آمیز جنسی پورن می تواند به نگرش ها و رفتارهایبینندگان آن نفوذ کند.

در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که بینندگان پورن بیشتر احتمال دارد که از نظر جنسی دیگران را مورد ازار قراردهند و به احتمال زیاد تمایل به تجاوز را ابراز می کنند. احتمال کمتری برای مداخله در هنگام شنیدن از تجاوز جنسی، احتمال بیشتری وجود دارد که قربانیان تجاوز جنسی را مقصر بدانند، بیشتر از خشونت علیه زنان حمایت می کنند، به احتمال زیاد سکس ها را بدون رضایت شخص مقابل پیش می برند و احتمال ارتکاب اعمال واقعی خشونت جنسی بیشتر است.

۴پورن نژادپرستی و کلیشه های سمی را تداوم می بخشد

برای صنعتی که اغلب از نظر فرهنگی به عنوان متحد جوامع مختلف تصور می شود ، تصویرهای جریان اصلی صنعت پورن از افراد و روابط نشان می دهد که آنها علاقه کمتری به نمایش دقیق دارند و بیشتر علاقه مند به سود بردن از افراد هستند.

پورن اغلب هویت جنسیتی را زیر سوال می برد ، از اصطلاحات تحقیرآمیز برای توصیف افراد نژاد های خاص مثل سیاه پوستان استفاده می کند و آنها را از طریق کلیشه های مضر و تحقیرآمیز معرفی می کند.

دکتر کارولین وست، متخصص خشونت خانگی و تجاوز جنسی از دانشگاه واشنگتن تاکوما، در مورد کلیشه های نژادپرستانه در پورن می گوید :

طولی نمی‌کشد که به عناوین نژادپرستانه‌ای برمی‌خوریم که کلیشه‌های نژادی توهین‌آمیز و ناموجه را درباره زنان سیاه‌پوست ترویج می‌کنند. زنان سیاه‌پوست که در فیلم‌های پورن بازی می کنند، اغلب نقش روسپی‌ها را در ویدیوهایی با عنوان « کارگران جنسی » و « دختران کارگر خیابانی» بازی می‌کنند. زنان سیاه‌پوست برای اینکه بیشتر آنها را به‌عنوان طبقه پایین‌تر معرفی کنند، در محیط‌های شهری، ساختمان‌های فرسوده و کوچه‌های پر از زباله نمایش داده می‌شوند.

۵پورن به عملکرد جنسی آسیب می رساند

جالب است که پورن اغلب منجر به سکس کمتر و رابطه جنسی رضایت بخش کمتر می شود. تحقیقات به طور معمول نشان می دهد که تماشای محتوای پورنوگرافی اجباری با اختلال عملکرد جنسی برای مردان و زنان مرتبط است. مشکلات ارگاسم و عملکرد جنسی و کاهش رضایت جنسی.

بنابراین، شاید بزرگترین دروغی که پورن می فروشد این است که دنیای فانتزی آن مملو از مثبت بودن جنسی است: آموزش جنسی، رابطه جنسی بیشتر، رابطه جنسی بهتر و غیره. با این حال، چیزی که در آن ذکر نمی شود این است که دنیای فانتزی که می فروشد می تواند انتظارات جنسی را به روش های ناسالم مخدوش کند. بر کسی پوشیده نیست که پورن بسیار غیر واقعی و اغلب سمی است، با این حال، طبق یک مطالعه در سال ۲۰۲۱، از هر ۴ بزرگسال جوان ۱ نفر معتقد است که پورن مفیدترین منبع برای یادگیری نحوه برقراری رابطه جنسی است. مطالعه دیگری نشان داد که جوانان اغلب گزارش می‌دهند که سعی در کپی کردن پورن در روابط جنسی خود دارند و فشار برای تقلید از پورن اغلب جنبه‌ای از روابط ناسالم است.

۶پورن می تواند مغز بیننده را تغییر دهد

آیا می دانستید که به لطف فرآیندی به نام نوروپلاستیسیته ، مغز ما دائما در حال تغییر است؟

هنگامی که ما درگیر یک فعالیت هستیم ، به خصوص یک فعالیت لذت بخش، و به خصوص اگر شامل تکرار و تمرکز شدید باشد، مغز ما خود را تغییر می دهد تا دفعه بعد در انجام آن فعالیت بهتر و کارآمدتر باشد.

اما این فرآیند مغزی می‌تواند توسط چیزی که به عنوان یک محرک فوق‌العاده شناخته می‌شود، به شکل اغراق‌آمیزی تحت تأثیر قرار گیرد. برای مثال، پورنوگرافی می‌تواند محرک‌های طبیعی مغز ما یعنی تمایل ما به صمیمیت و ارتباط را بگیرد و نسخه‌های کمی، اغراق‌آمیزتر و «فوق‌طبیعی‌تر» از آن میل را به ما بدهد. از طریق فرآیند نوروپلاستیک، پورن می‌تواند آنچه را که ما عادی می‌دانیم تغییر دهد، آنچه را که هیجان‌انگیز می‌دانیم تغییر دهد. این تغییرات در انتظارات ما از رابطه جنسی می تواند پیامدهای زیادی بر نحوه نگرش ما به دیگران و نحوه نگرش ما به روابط داشته باشد.

۷پورن می تواند سوء استفاده را عادی کند

بر اساس مطالعه ای که به تنهایی عناوین پورن را تجزیه و تحلیل کرد، از هر ۸ عنوانی که برای اولین بار در سایت های پورن به کاربران پیشنهاد می شود، عنوان اعمال خشونت جنسی را توصیف می کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که از هر ۳ صحنه ۱ و از هر ۱۰ صحنه پورنو ۹ صحنه حاوی خشونت فیزیکی یا پرخاشگری است. حتی نگران‌کننده‌تر این است که در ۹۵ درصد مواقع، به نظر می‌رسد که هدف خشونت و پرخاشگری در فیلم‌های مستهجن به صورت خنثی یا با لذت پاسخ می‌دهند و این پیام را می‌فرستند که پرخاشگری جنسی طبیعی یا حتی مطلوب است.

۸پورن می تواند به مسائل مربوط به سلامت روان دامن بزند

تعدادی از مطالعات بررسی شده ارتباطی بین مشاهده پورنوگرافی و پیامدهای سلامت روان مانند افسردگی پیدا کرده اند. اضطراب، تنهایی، رضایت کمتر از زندگی و عزت نفس ضعیف تر و سلامت روانی ضعیف.

این مطالعات نشان داده است که این مشکلات به ویژه زمانی بیشتر هستند که فرد پورنوگرافی را برای فرار از احساسات منفی تماشا می کند، و همچنین زمانی که دیدن پورنوگرافی زیاد و از روی عادت می شود، ترک پورن می تواند به قطع چرخه ناسالم فرار و مسائل مربوط به سلامت روان کمک کند.

۹شرکت های پورن از محتوای غیر توافقی سود می برند

در صنعت پورن، عملاً هیچ راهی برای تضمین اینکه هر قطعه از محتوای مستهجن واقعاً توافقی، اخلاقی یا حتی قانونی است وجود ندارد. حقیقت تاسف بار این است که صنعت پورن سابقه گسترده ای در سود بردن از محتوای غیر توافقی و سوء استفاده دارد، حتی نادیده گرفتن درخواست های قربانیان برای حذف محتوای توهین آمیز.

تقریباً هر سایت اصلی پورن با محتوای غیر توافقی، سوء استفاده، یا مطالب سوء استفاده جنسی از کودکان (معروف به «پورنوی کودکان») مشکلاتی داشته است.

۱۰پورن به قاچاق جنسی دامن می زند

قاچاق جنسی انواعی از ارتباطات همزیستی را با پورنوگرافی به اشتراک می گذارد. حتی در تولید جریان اصلی پورن، قاچاق جنسی هنوز هم می تواند رخ دهد و بیشتر از آن چیزی که بیشتر مردم فکر می کنند اتفاق می افتد.

قاچاق جنسی از نظر قانونی به وضعیتی گفته می‌شود که در آن یک عمل جنسی تجاری با زور، کلاهبرداری یا اجبار ایجاد می‌شود یا در آن فرد وادار به انجام چنین عملی قبل از ۱۸ سالگی باشد. متأسفانه دستکاری و اجبار در صنعت پورن رایج است که از نظر قانونی به عنوان قاچاق جنسی شناخته می شود.

باز هم، هیچ راه قابل قبولی برای بینندگان پورن وجود ندارد که تضمین کند پورن‌هایی که تماشا می‌کنند واقعاً توافقی است و عاری از سوء استفاده یا اجبار است. تا زمانی که تقاضا برای پورن وجود داشته باشد ، به ویژه پورن هایی که افراطی، توهین آمیز یا تحقیرآمیز هستند ، صنعت پورن به سوء استفاده از افراد آسیب پذیر برای پاسخگویی به این تقاضا ادامه خواهد داد.

نظر بدهید

فال حافظ امروز ۱۶ آذر با تفسیر دقیق و زیبا

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

بیطرف سه شنبه , ۸ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۷

کاکه پورن چیه؟؟!خوردنیه؟پوشیدنیه؟نیدونم ولی هرچیه خودت تا تهش رفتی؟نه؟؟؟!!

فال حافظ