چاپ کد خبر: 128979
27 آذر 1402

اختلال در پمپ بنزین ها کار ” گنجشک های درنده ” است

کار برخی پمپ بنزین ها در  تهران و برخی شهرهای دیگر متوقف شده است.

از صبح امروز برخی پمپ بنزین ها در تهران و دیگر شهرهای ایران با اختلال در فروش بنزین و گازوئیل روبه رو شده اند. این اختلال همچنان ادامه دارد اما مسوولان وزارت نفت می گویند پمپ بنزین به صورت آفلان و دستی ،‌ فروش بنزین را به صورت ازاد انجام می دهند

خبرگزاری آناتولی ترکیه هم به نقل از رسانه های اسرائیلی نوشت گروه هکری اسرائیلی به سیستم نرم افزاری پمپ بنزین ایران حمله کرده است.

روزنامه اسرائیلی جورزالم پست هم نوشت گروه هکری “گنجشک درنده” مسوولیت این حمله سایبری را برعهده گرفته است.

به دنبال بروز اختلال در سیستم هوشمند برخی پمپ بنزین‌ها، معاون وزیر نفت تاکید کرد که در تلاش هستیم تا مشکل ایجاد شده در پمپ بنزین‌ها تا پایان امروز برطرف شود.

جلیل سالاری در گفت‌وگویی تلویزیونی با بیان این‌که در حال حاضر سوخت‌رسانی در برخی جایگاه‌ها به صورت آفلاین انجام می‌شود گفت: شش تا هفت ساعت زمان لازم است تا همه جایگاه‌ها وارد مدار شوند.

به گفته وی تقاضای ما از مردم این است که در شرایط غیرضروری به جایگاه‌ها مراجعه نکنند.

وی با بیان این‌ که چالشی را در مسیر کارتخوان‌ها داشتیم به طوری که ۶۰ درصد جایگاه‌ها دچار مشکل شدند تاکید کرد: با همکاری که صورت گرفته در حال حاضر جایگاه‌ها به صورت آفلاین فعال هستند و تدریجا این اقدام را انجام می‌دهیم. تیم‌های تخصصی شکل گرفته است و با توجه به تجربه‌ای که داشتیم در حال حل مشکل هستیم.

او اظهار کرد: تقاضای ما از مردم این است که همکاری لازم را داشته باشند و در حال حاضر سیستم به صورت آفلاین است و مردم می‌توانند با نرخ دوم سوخت گیری کنند. سهمیه سوخت همه افراد برقرار بوده و بعد از این‌که شرایط به حالت عادی برگشت می‌توانند از سهمیه موجود در کارت سوخت استفاده کنند.

وی با بیان این که به همکاران در مجاری عرضه اختیار داده‌ایم که فرآیند آفلاین را انجام دهند و تیم‌های خودمان نیز در جایگاه‌ها حضور دارند تا فرآیند سوخت‌گیری با مشکل مواجه نشود، بنابراین در ساعات آینده تقاضای ما از مردم این است که همکاری لازم را داشته باشند.

سالاری در پاسخ به این سوال که این مشکل تا چه زمانی به طور کامل برطرف می‌شود تصریح کرد: تمرکز ما روی جایگاه‌هایی است که بیشترین مراجعه به آنها صورت می‌گیرد. در همین راستا نیز تیم‌های عملیاتی و مدیریت بحران در کل کشور فعال شده‌اند و تدریجا تا پایان امروز این مشکل برطرف خواهد شد.

به گفته وی در حال حاضر برخی جایگاه‌ها به صورت آفلاین در مدار هستند و جایگاه‌های دیگر را نیز با اولویت‌بندی وارد مدار می‌کنند.

از صبح امروز اختلال نرم‌افزاری در سامانه‌ هوشمند در برخی جایگاه‌های سوخت بوجود آمد که طبق اعلام، ۳۵ درصد جایگاه‌ها در کل کشور بدون مشکل در حال فعالیت هستند  و جایگاه‌هایی که دچار اختلال شده‌اند نیز به تدریج به‌صورت دستی فعال می‌شوند و هیچ افزایش قیمتی در دستور کار نیست و مردم به شایعات بی اساس در این خصوص توجه نکنند.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

سید اسماعیل سبحانی دوشنبه , ۲۷ آذر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۸

دفعه قبل که همچین اتفاقی افتاد همین داستان بود و نتیجه هیچوقت اعلام نشد و الان هم همان تکرار . همیشه نمیشود دست دشمن فرضی را در ماجراها دخیل دانست چه بسا برای یکروز هم که شده برای تامین بخشی از کسر بودجه بنزین را به قیمت آزاد به مردم بفروشد سهمیه ها هم سر جایش حساب کنید مردم مستأصل از انواع فشارها برای ترس از خیلی مسائل دیگر هر کدام یک باک آزاد بزنند چه پولی جمع میشود‌

آخرین اخبار