• 05 / مرداد 1402 / 0:05
 • شناسه خبر : 117104

عصبانیت استاندار فارس از پیمانکارانی که مسکن ملی نساخته اند/ گزارش مصوبات جلسات قبلی در جلسه بعدی !

استاندار فارس گفت: شرکت های پیمانکار اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان که در مقابل انجام تعهدات دولت تاکنون اقدامی نکرده اند فعالیت خود را آغاز کنند.

محمدهادی ایمانیه چهارشنبه در جلسه شورای مسکن فارس در شیراز افزود: به این شرکت‌ها اخطار می‌شود که چنانچه فعالیت خود را آغاز نکنند به آنها اجازه فعالیت در هیچ یک از پروژه‌های استان داده نمی شود.

مسکن ملی

وی ادامه داد: برنامه زمانبندی برای تمام پروژه‌ها و سایت‌ها اعلام شود و قرارگاه مسکن استان نیز برنامه ها و موضوعات را با حساسیت دنبال کند.

نماینده عالی دولت در فارس، موانع و مشکلات پیش روی اجرای دقیق و سریع طرح نهضت ملی مسکن را به دسته استانی و ملی تقسیم کرد و گفت: مسایل کشوری را در جلسه شورای عالی مسکن کشور که با حضور رییس جمهور تشکیل می‌شود مطرح می کنیم و در جلسات شورای مسکن استان نیز موانع و مسایل استانی را مطرح و نسبت به رفع آنها اقدام خواهیم کرد.

نقدینگی‌ مربوط به نهضت ملی مسکن هزینه شود

ایمانیه ضمن تاکید بر لزوم سرعت گرفتن روند اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن استان اظهارکرد: اعتبارات موجود در کنار واریزی‌های مردم برای نهضت ملی مسکن عدد قابل توجهی است که این نقدینگی باید در پروژه‌ها هزینه شود تا سرعت اجرای طرح بالا برود.

وی یکی از سیاست های اجرای طرح نهضت ملی مسکن را واگذاری زمین به مردم دانست و گفت: اینکه زمین به مردم واگذار شود و خودشان اقدام به ساخت کنند اقدام خوبی است اما نیازمند تدبیر و نظارت است.

استاندار فارس گفت: آیین نامه‌ای برای این موضوع تدوین شود و حسن اجرا و نحوه واگذاری، نظارت و ساخت به شکل شفاف در آن مشخص شود.

ایمانیه افزود: یکی از نیازهای اساسی مردم مسکن است که در شرایط فعلی برای سرعت گرفتن روند خانه دار شدن مردم نیاز است که مدیران با جرات، توان، انگیزه و تلاش بیشتر وارد میدان شوند.

وی همچنین از خواستار استفاده هرچه بیشتر و مطلوب تر از ظرفیت بافت‌های فرسوده برای ساخت مسکن شد.

نماینده عالی دولت در فارس بیان کرد: حل مشکلات تعاونی های مسکن از جمله مصوبات جلسات گذشته شورای مسکن استان بود که در جلسه بعدی این شورا باید گزارش اقدامات انجام شده در این زمینه ارایه شود.

نزدیکی نامتعارف هواپیمای پر از مسافر به کوه های شیراز که خدا رحم کرد

طرز تهیه اسموتی هندوانه با دو طعم متفاوت مناسب روزهای گرم تابستان

این ۱۰ گیاه آپارتمانی بیشترین امواج وای فای را جذب می کنند

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

ارسال پیامک اخطار حذف به متقاضیان نهضت ملی مسکن اگر واریز نکنند!
خبری از طرح نهضت ملی مسکن که دارند زمین آماده می کنند !
پرداخت وام ۷۵۰ میلیون تومانی به متقاضیان مسکن ملی+جزئیات

ثبت دیدگاه

 • خواهر شهید

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۲

  تا که میخواهی دروغ بگوید پسر من چهل میلیون اولی داده چرا برایش خانه ساختی نشده


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  من از مسوولین زحمتکش شهرداری شیراز خواهشمندم به حاشیه شهر شیراز که مملو از جمعیت شده رسیدگی کنید. مثلا منطقه ۷ روستای گردخون.بعد ازبلوار قبادی زمین رها شده هست که توی طرح هادی نیست بعد هز گردخون هم زمینهایی که شهرداری اجازه ساخت نمیده چون الحاق به طرح نیست. در صورتیکه این منطقه دو دقیقه با شهر فاصله داره بعد هم مسگن زمین مورد نیاز مسکن تامین نمیشه. خوب پس این زمینها چیه. خواهشمندیم هر چه سریعتر اقدام کتید تا حداقل این مناطق هدمات شهری دریافت کنند و سر و سامان بگیرند.


 • آریایی

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  در کازرون یک سال است چهل میلیون پول واریز اولیه کردیم،اما هنوز خاک برداری اولیه هم برامون نکردند.اگر این پول رو پارسال تو بازار ماشین و سکه سرمایه گذاری کرده بودیم حالا پول خانه کوچک در آورده بودیم آخه تا کی باید جیب مردم تیغ بزنید،سود حاصل از سرمایه گذاری از این پول‌های مردم تو یک سال چقدر میشه ارقام سر سام آور و هیچ کس هم پاسخ گو نیست،این پیمانکاران کی هستند که بدون هیچ پاسخ گویی و تعهد پروژه‌ای به این بزرگی می‌گیرند.


 • محسن

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  عامو ولمون کن پولو بده نخواستیم خونه..رحمت به مسکن مهر …کلاهبرداری نکنید خونه نخواستیم.