چاپ کد خبر: 125475
18 آبان 1402

یک سوم جمعیت شهرستان پاسارگاد افغانی است/ صف نان در مرودشت از ۱۵ نفر فقط دو تا ایرانی بودند

رشیدی کوچی جلال رشیدی کوچی نماینده مرودشت و پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگویی تلویزیونی می گوید: حدود ۵ یا ۶ میلیون مهاجر افغان به ایران آمده که هیچ هویتی ندارند و هر کاری  انجام دهند، قابلیت رصد و پیگیری ندارد. این نگران کننده است.

به گزارش اول فارس ، جلال رشیدی کوچی  درباره مهاجران غیرقانونی افغان در داخل کشور می‌گوید: باید هزینه زندگی برای اتباع غیرقانونی در کشور ما و تمام کسانی که به آنان خدمات ارائه می دهند، آنقدر بالا رود که ماندن در ایران برایشان به صرفه نباشد. نه اینکه همه چیز را رایگان به مهاجران ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در صف های نان بربری در پایین شهر ببینید چند نفر ایرانی و چند نفر افغانی هستند. من خودم به عنوان نماینده مجلس در یکی از نانوایی های شهر خودم شاهد بودم که در صف نانوایی از ۱۵ نفر فقط دو نفر ایرانی بودند( من و همسایه مان) و ۱۳ نفر دیگر افغانی بودند. ما هرکدام ۵ نان گرفتیم ولی آنها هرکدام ۲۰ عدد نان می گرفتند. در صورتی که این یارانه گندم مردم ما است.

جمعیت شهرستان پاسارگاد افغانیصف نانوایی در مرودشت دو ایرانی رشیدی کوچی

رشیدی کوچی ادامه داد: در حوزه انتخاباتی خودم دو مدرسه برای اتباع خارجی قانونی احداث کردیم. شهرستان پاسارگاد اگر ۴۰ هزار یا ۳۵ هزار جمعیت داشته باشد، یک سوم آنها افغانی هستند و این یک عدد خطرناکی است.

نماینده مرودشت ، پاسارگاد و ارسنجان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصور کنید که یک ایرانی که هیچ هویتی ندارد، چقدر می تواند خطرناک و نگران کننده باشد. اما حدود ۵ یا ۶ میلیون نه ایرانی بلکه از افغانستان به این کشور آمده و هیچ هویتی ندارند و هر کاری انجام دهند،قابلیت رصد و پیگیری ندارد. این نگران کننده است.

وی گفت: ما بحثمان این است که باید این اتباع غیرقانونی ساماندهی شوند. اگر قانونی آمدند در کنار خدماتی که به ما ارائه می دهند ما هم متقابلا به آنها خدماتی را ارئه می دهیم.  منبع: ” خبر آنلاین ”

نظر بدهید

کلیک کنید و عضو کانال اخبار فوری اول +فارس شوید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

شیرازی شنبه , ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳

باید همگی مهاجران افغان را اخراج کرد

م.صفری پنجشنبه , ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۷

چقدر نژاد پرستانه حرف میزنه در زمان جنگ خیلی از همین افغانی ها برای دفاع از ایران شهید شدند بعد هم تنبلی از خودتونه هر افغانی دست کم پنج بچه داره ولی شما چی یکی هم به زور دارید

فال حافظ