چاپ      کد خبر: 147023
1 تیر 1403

با این ۷ راهکار باد کولر ماشین خود را خنک تر کنید

در این هوای گرم این روزها هنگام رانندگی استفاده از کولر ماشین واجب می شود.اگر کولر ماشین شما به اندازه کافی خنک نیست پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید تا به شما راهکارهای خنک کردن باد کولر ماشین را بیاموزیم.

خنک کردن کولر ماشین

۱-کولر ماشین زمان استارت زدن باید خاموش باشد

هنگامی که خودرو خاموش است و میخواهید استارت بزنید باید کولر خودرو شما حتما خاموش باشد.برای رعایت آن لازم است قبل از خاموش کردن خودرو ، حتما کولر ماشین را خاموش کرده باشید.

۲-درجه پایین

قرار دادن کولر در درجه پایین هنگام شروع کار می تواند بیشترین خنکی را با کمترین سوخت به شما تحویل دهد و این کار باعث می شود که خشکی هوای درون ماشین از بین برود و در یک سیستم معمولی و نرمال کولر قادر است که ۳۸ درجه محیط را خنک کند. اگر درجه را بیشتر کنید، کم کم می بینید که باد کولر گرم شده است، در حالی که سوخت زیادی نیز از بین می رود.

۳- دریچه را نچرخانید

اگر در صندلی عقب مسافر دارید، حالت چرخش را خاموش نکنید که این کار باعث می شود هوا از قسمت جلوی ماشین گرفته شود و دوباره وارد سیستم شود.به همین دلیل افراد در جلو احساس خنکی زیاد و عقبی ها احساس گرما می کنند.

۴-خودرو خود را زیر آفتاب پارک نکنید

به هیچ عنوان خودرو خود را زیر آفتاب سوزان پارک نکنید.و اگر مجبور شدید که زیر آفتاب خودرو خود را پارک کنید پس ازاینکه خودرو خود را روشن کردید ابتدا سیستم تهویه ماشین را روشن کنید و بعد از اینکه وضعیت دمای داخلی موتور و کابین ماشین متعادل شد کولر خودرو را روشن کنید.

خنک کردن کولر ماشین

۵-گزینه توقف و شروع یا Stop/Start را خاموش کنید

اگر خودروی جدیدی خریده اید که استارت و استاپ اتوماتیک دارد، آن را خاموش کنید که این ویژگی باعث ذخیره کردن سوخت می شود اما همچنان که موتور ماشین را خاموش کنید، باز هم ممکن است که کاندیشنر آن شروع به کار کند.

چنانچه در بخش دانستنی های خودرو در نمناک اشاره کرده ایم که اگر این حالت اتوماتیک روشن باشد، به احتمال زیاد در محیط های بیش از حد گرم و یا ترافیک باد گرم تحویل شما می دهد.

۶-از تمیز بودن فیلترها اطمینان حاصل کنید

هر زمان که فرصت داشتید، فیلتر های کولر را با دقت تمیز کنید که کثیف بودن این فیلتر ها از رد و بدل شدن هوا جلوگیری می کند.در ماشین های جدیدتر، راحت تر می توان این فیلترها را بررسی کرد و اگر کثیفی بیش از حد زیاد بود، می توانید آن ها را تعویض کنید.برای صرفه جویی در هزینه می توانید خودتان تعویض فیلتر را انجام دهید.
این ماشین های مدرن معمولا فیلترهای یدکی تعبیه شده اند و در بعضی از ماشین ها مثل هوندای خلبانی نسل ۱، برای عوض کردن فیلتر باید کل داشبرد را خارج کنید.اگر کنترل جریان هوای ماشین شما اتوماتیک است، باید تمام روش های بالا را فراموش کنید و ان را به دست یک تعمیر کار حرفه ای بسپارید.

۷-سرویس کردن خودرو

برای افزایش سرما کولر خودرو شاید لازم باشد که با وجود مشکلات جدی از جمله مشکلات در سیستم تهویه و کولرها، خودروی خود را برای سرویس کردن به تعمیرگاه ببرید.و در این صورت شما میتوانید با تعمیر کار خود صحبت کنید و مشکلات خودرو خود را بیان کنید و شاید لازم باشد که برخی قطعات را جایگزین آن کنید.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار