• 16 / خرداد 1402 / 21:08
 • شناسه خبر : 113768

برداشت سیب زمینی فضایی ، جنگلهای دفاعی “سه شمال” و هندوانه هوایی در چین (+عکس)

بازدید شی جین پینگ از مزرعه جنگلی دولتی شین‌هوا در منطقه لین هه بایانجور مغولستان داخلی

چین امروز نوشت: شی جین پینگ رئیس جمهوری خلق چین روز سه شنبه ۶ ژوئن از مزرعه جنگلی دولتی شین هوا در منطقه لین هه بایانجور مغولستان داخلی بازدید کرد. مزرعه جنگلی دولتی شین هوا در سال ۱۹۶۰ با مساحت حدود ۳۴۶۷ هکتار ساخته شد.

قبل از ساخت مزرعه جنگلی شین هوا، این منطقه در میان تپه های ماسه ای، زمین های شور و قلیایی و بایر محصور شده بود و خطرات ناشی از باد و ماسه بسیار جدی بود. برای حل مسئله بیابان زایی، طرح هایی مانند جنگل های دفاعی «سه شمال» اجرا شده است که در منطقه جمعا ۲۶۰۰ هکتار جنگل کاری شده است. در حال حاضر نسبت پوشش جنگلی این منطقه به ۶۵ درصد رسیده است.

پروژه جنگلهای دفاعی “سه شمال” پروژه زیست محیطی جنگل مصنوعی بزرگ است که در سه منطقه شمالی (یعنی شمال غربی، شمال و شمال شرقی) چین اجرا شده است. این پروژه نیز یک پروژه بزرگ اکولوژیکی است که همراه با اصلاحات و گشایش چین اجرا شده و یک پروژه مهم نمونه در ساخت تمدن زیست محیطی است.

 


محصول سیب زمینی به دست آمده از بیست هزار  بذر از فضا بازگشته در یک مرکز تحقیقاتی «لی لینگ» در استان شان دونگ واقع در شرق چین برداشت شد و بسیار راضی کننده نیز بود.

بذرها با سفینه فضایی سرنشین دار شن جوئو-۱۴ چین در دسامبر ۲۰۲۲ به زمین بازگشتند و در مارس امسال جوانه زدند و رشد کردند.


هندوانه هوایی
در این مزرعه در شهر هوجوئوی استان جه جیانگ هندوانه‌ها را به این صورت روی هوا پرورش می‌دهند و همین موضوع یک فرصت عالی را برای توسعه گردشگری روستایی و میوه چینی برای این شهر ایجاد کرده است.

تست بینایی: ۹۵ درصد مردم نمی توانند گرگ پنهان در جنگل در ۱۱ ثانیه پیدا کنند… شما چطور؟

مطالب مرتبط

تولید این محصول سالانه ۴۰۶ «هزار میلیارد تومان» به اقتصاد ایران ضرر می زند

طرزتهیه سیب زمینی کریسپی با مرغ خوشمزه و فوری

به بهانه «جهش بزرگ رو به جلو » خونخوارترین دیکتاتور تاریخ شد

نظرات

 • غلام علی

  تاریخ : ۱۸ - خرداد - ۱۴۰۲

  چون …ندارند


 • پسر

  تاریخ : ۱۸ - خرداد - ۱۴۰۲

  اینا چطور جمعیت ۱میلیاردی و جنگل باهم می‌گردونن ؟چون اختلاس ندارن کسی هم بکنه درجا اعدام میشه.اینا بهتر بیت المال میفهمن تا مسولان ایرانی


 • باهر

  تاریخ : ۱۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  قابل توجه مسیولین محیط زیست ایران که دوست صمیمی چینی ها هستند حداقل از این شاهکارهای چین هم‌کمی درس برای عمران و آبادی ایران یاد بگیرند. و اجرا کنند نه اینکه زمین های دایر را تغییر کاربری دهند و نابود کنند