چاپ کد خبر: 126398
29 آبان 1402

تنها با پاسخ دادن به ۳ سوال ساده هوش خود را بسنجید

اگر شما هم همیشه می خواستید فرصتی داشته باشید تا هوش خود را بسنجید  اما حوصله و یا زمان انجام تست‌های طولانی هوش را نداشتید،پس این تست قطعا مناسب شماست. این تست کوتاه را که، فقط از ۳ سؤال ریاضی تشکیل شده و حل آن زیاد طول نمی کشد را حتما انجام دهید.

تست هوش

این تست، در اصل بخشی از یک مقاله تحقیقاتی بوده که در سال ۲۰۰۵ توسط شین فردریک، استاد دانشگاه MIT در آمریکا منتشر شده است. پروفسور فردریک، به عنوان بخشی از تحقیقات خود، این تست را به ۳ هزار نفر شرکت‌کننده داده و حتی کسانی که در دانشگاه‌های برتر آمریکا مانند هاروارد تحصیل می‌کردند، در این پژوهش حضور داشته‌اند. از میان تمام افراد شرکت‌کننده، تنها ۱۷ درصد موفق به کسب نمره ۳ از ۳ در این آزمون شدند.

پروفسور فردریک در مورد این تست گفته که هر ۳ سؤال «آسان» هستند؛ به این معنا که راه حل آن‌ها به راحتی قابل درک است. با این حال، برای رسیدن به پاسخ صحیح باید در تله پاسخ‌های اشتباه نیفتید. در ادامه، نگاهی به سؤالات کوتاه‌ترین تست هوش جهان می‌اندازیم.

سوال ۱:

در یک دریاچه، نیلوفر آبی وجود دارد که هر روز اندازه‌اش دو برابر روز قبل می‌شود. اگر ۴۸ روز طول بکشد تا نیلوفر آبی تمام دریاچه را بپوشاند، چقدر طول می‌کشد تا نیمی از دریاچه را بپوشاند؟

سوال ۲:

یک چوب بیسبال و یک توپ در مجموع ۱.۱۰ دلار قیمت دارند. قیمت چوب بیسبال ۱ دلار بیشتر از قیمت توپ است. قیمت توپ چقدر است؟

سوال۳:

ساخت ۵ وسیله توسط ۵ ماشین، ۵ دقیقه طول می‌کشد. چقدر طول می‌کشد تا ۱۰۰ ماشین، ۱۰۰ وسیله را بسازند؟

تست هوش

پاسخ‌های صحیح:

جواب سوال ۱ : ۴۷ روز

هر روز، اندازه نیلوفر آبی دو برابر می‌شود. بنابراین، اگر یک روز به عقب برویم، اندازه نیلوفر آبی نصف می‌شود. در نتیجه، نیلوفر آبی در روز ۴۷ (یکی مانده به آخرین روز) نیمی از دریاچه را پوشانده است.

جواب سوال ۲: ۵ سنت

فرض می‌کنیم که قیمت توپ X است. چوب بیسبال ۱ دلار گران‌تر است؛ بنابراین قیمت آن X + ۱ است. در نتیجه:

قیمت توپ + قیمت چوب بیسبال = X + (X + ۱) = ۱.۱

۲X + ۱ = ۱.۱

۲X = ۰.۱

X = ۰.۰۵

جواب سوال۳ : ۵ دقیقه

اگر ساخت ۵ وسیله توسط ۵ ماشین، ۵ دقیقه طول بکشد، پس ساخت ۱ ویجت توسط ۱ ماشین، ۵ دقیقه طول می‌کشد (هر ماشین در ۵ دقیقه یک وسیله می‌سازد). اگر ۱۰۰ ماشین با هم کار کنند، هر کدام می‌توانند در ۵ دقیقه یک وسیله بسازند. بنابراین ۱۰۰ وسیله در ۵ دقیقه ساخته خواهند شد.

منبع: همشهری آنلاین

برچسب ها:
نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ