چاپ کد خبر: 122852
چهارشنبه 12 مهر 1402

جوابیه شرکت شهرک های صنعتی استان فارس به بازنشر ۱ گزارش در اول فارس

در پی انتشار و بازنشر مطلبی در اول فارس با عنوان ” این شهرک‌ استان فارس محل بورس بازی و سوداگری زمین و حضور پرشمار افغانی ها شده !  در تاریخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ ، شرکت شهرک های صنعتی استان فارس با ارسال جوابیه ای خواستار انتشار آن برای اطلاع افکار عمومی شده است که پاسخ ارسالی عینا به شرح ذیل منتشر میگردد.( لازم به ذکر است این مطلب عینا از خبرگزاری ایلنا نقل قول و بازنشر شده بود)

جوابیه شرکت شهرک های صنعتی استان فارس به یک گزارش

بسمه تعالی

صاحب امتیاز و مدیر مسول محترم پایگاه خبری اول فارس
موضوع درج جوابیه
سلام علیکم
احتراماً پیرو انتشار گزارش با عنوان” این شهرک‌ استان فارس محل بورس بازی و سوداگری زمین و حضور پرشمار افغانی ها شده !” در مورخ.۱۴۰۲/۰۷/۱۱ آن `پایگاه خبری که به نقل از خبرگزاری ایلنا درج شده است ” و طرح ادعاها و مطالب خلاف واقع از سوی برخی از افراد که در این گزارش خبرگزاری ایلنا بعنوان صنعتگر معرفی شده اند و در بررسی های انجام شده اسامی آنها در سامانه امور متقاضیان این شرکت وجود ندارد و اساسا مطرح شدن این اسامی با نام صنعتگر فاقد هرگونه استنادی است ،مقتضی است طبق ماده ۲۳ قانون مطبوعات، جوابیه ذیل جهت تنویر افکار عمومی در آن پایگاه خبری درج شود.
لازم به ذکر است شرکت شهرک های صنعتی فارس ضمن استقبال از انتقادهای سازنده و کارشناسی در خصوص مسائل و مشکلات و موارد مرتبط با شهرک های صنعتی از مدیریت محترم آن پایگاه خبری تقاضامند است پاسخ این شرکت نیز در مسائل مطروحه اخذ گرددتا ضمن رعایت اصل بی طرفی در رسانه ،شائبه جهت گیری خاص و رویکرد مغرضانه و یک طرفه به مسایل از سوی آن پایگاه خبری مطرح نگردد.
همچنین ضمن تقدیر و تشکر از اظهارات جناب آقای دکتر پاک فطرت نماینده مردم شریف شهرستان های شیراز و زرقان در مجلس شورای ، به جهت طرح برخی دغدغه ها،مسائل ،مشکلات وچالش های شهرک های صنعتی استان و نیز پیشنهادات سازنده، ،در راستای تکمیل سخنان ایشان و نیز پاسخ به مطالب مطرح شده از سوی برخی افراد که در این گزارش بعنوان صنعتگر معرفی شده اند وگرچه در بررسی های انجام شده در سامانه امور متقاضیان این شرکت، متقاضی یا صنعتگری با نام های مهرداد آل یاسی و محمد صادق کشاورز وجود ندارد (و مصاحبه با این افراد به عنوان صنعتگر شهرک صنعتی محل ایراد و ابهام است و چنانچه خبرگزاری ایلنا مستنداتی مبنی بر انعقاد هرگونه قرارداد این افراد با شرکت شهرک های صنعتی فارس دارد را منتشر نماید )اما به جهت تنویر افکار عمومی ،موارد ذیل ارسال می گردد:
۱-همانگونه که جناب آقای دکتر پاک فطرت نماینده محترم مردم شیراز نیز به درستی عنوان داشته اند: قوانین و مقررات و سیاست های شهرک‌های صنعتی برگرفته از سیاست‌های بالادستی کشور است و این شرکت مجری قوانین و مقررات جاری است و بنابراین نمی تواند خارج از حیطه قوانین اقدامی فراقانونی انجام دهد
۲-در خصوص مقابله با دلالان و واسطه گران و بورس بازی زمین ،این شرکت وفق قوانین و مقررات با جدیدیت و قاطعانه و فارغ از فشارها اقدام کرده و آمارها در این بخش موید این موضوع است به نحوی که عملکرد این شرکت در ۱۸ماه گذشته در خصوص فسخ و خلع ید اراضی معادل عملکرد ۱۰سال گذشته است و این روند با حمایت دستگاه قضایی با جدیت و قاطعیت ادامه دارد.بنابر این وفق مفاد دفترچه قراداد ، فسخ قرارداد افرادی که پس از چند سال از دریافت زمین ،اقدامی انجام نداده اند نیز در این راستا انجام تا پس از باز پس گیری زمین از افراد فاقد صلاحیت،این اراضی به افرادی که اهلیت ،توان و سرمایه لازم برای ایجاد تولید و اشتغال دارند واگذار شود.
همچنین در این زمینه واگذاری زمین در شهرک های صنعتی تقاضا محور و باهدف شفاف سازی ،جلوگیری از رانت و ایجاد فرصت برایر و عادلانه برای متقاضیان بصورت مزایده و بر اساس ارزیابی کیفی انجام می شود و بر اساس شاخص های موجود صنعتگران و تولیدکنندگان واقعی ،امکان حضور در مزایده را خواهند داشت بنابراین ، امکان فعالیت دلالان و واسطه گران به حداقل رسیده تا زمین به صنعتگر واقعی اختصاص یابد ،
علاوه بر آن بحث وکالت نامه های واگذاری قراردادها در شرکت شهرکهای صنعتی که شاه کلید دلالی بود نیز ممنوع شده و این شرکت به دارندگان وکالتنامه ها هیچگونه خدماتی ارائه نمی دهد .
که در پی اقدامات انجام شده در ۱۸ماه گذشته در این بخش شاهد افزایش ساخت وسازها ،رشد واگذاری انشعابات جهت فعال کردن واحدها و نیز افزایش صدور پروانه پایان کار در شهرک هاس صنعتی استان هستیم که این امر رونق در ساخت و سازها و تسریع در بهره برداری از واحدهای صنعتی را به همراه داشته است.
۳-در خصوص پیشنهاد جناب آقای دکتر پاک فطرت در خصوص منوط شدن اعطای سند اراضی شهرک های صنعتی به صنعتگران به شرط داشتن پروانه بهره برداری به استحضار می رساند که بر اساس ظوابط ،شرط اعطای سند تگ برگ ، دریافت گواهی پایان کار و پروانه بهره برداری است بنابراین این موضوع مهم هم اکنون اعمال می شود.

۴-در خصوص موارد مطرح شده به نقل فردی به نام آقای آل یاسی (که بر اساس بررسی ها در سامانه امور متقاضیان ، ایشان هیچگونه قرارداد حق انتفاع و واگذاری زمین با این شرکت ندارد ) و طرح ادعاهایی نظیر ” شهرک بزرگ صنعتی شیراز بستر مناسبی جهت کارگران افغانی است وکار کردن در شهرک صنعتی بزرگ شیراز برای کارگران ایرانی توجیهی ندارد” به استحضار می رساند گرچه منکر وجود کارگران اتباع بیگانه در واحدهای صنعتی نیستیم اما وضعیت ،آنگونه که در این گزارش مطرح شده نیست و آمار شاغلان و بیمه شدگان در شهرک صنعتی خلاف این ادعا را اثبات می کند ضمن آنکه وظیفه برخورد و طرد کارگران اتباع بیگانه غیرمجاز برعهده سایر دستگاه های متولی است.
۵- در خصوص دیگر ادعای مطرح شده دیگر از سوی آقای آل یاسی در زمینه ملک‌های نیمه کاره و سوله‌های راه اندازی نشده در شهرک صنعتی بزرگ شیراز به استحضار می رساند بر اساس قوانین و پس ازصدور چند مرحله اخطار، درصورتیکه متقاضی نسبت به تکمیل ساخت وساز و بهره برداری اقدام ننماید،بر اساس مفد قراردادفی مابین شرکت شهرک های صنعتی و متقاضی ، حتی در مرحله سوله،قرارداد فسخ می شود .
۶- درخصوص موارد مطرح شده توسط فردی به نام آقای محمد صادق کشاورز(که بر اساس بررسی ها در سامانه امور متقاضیان شرکت، ایشان نیز هیچگونه قراردادی با این شرکت ندارد ) ذکر این نکته ضروری است که بر اساس مفاد دفترچه قراردادکه متقاضیان در هنگام انعقاد قرارداد آن را رویت و امضا می کنند در صورت فسخ قرارداد،قیمت حق انتفاع براساس قیمت روز انعقاد قرارداد به متقاضی مسترد و طرف قرارداد متعهد است ظرف مدت یک ماه از تاریخ فسخ ،از اراضی مورد نظر رفعیت نموده و آنرا به شکلی که روز اول تحویل گرفته ،به شرکت شهرک های صنعتی تحویل نماید و نسبت به تخریب کلیه اعیا تاسیسات احداث شده اقدام نماید اما به جهت حمایت و کمک به طرف قرارداد فسخ شده بابت جبران هزینه های انجام شده ، درصورت انجام ساخت وساز نظیر فونداسیون و…بر اساس نظر کارشناس رسمی دادگستری ،این هزینه ها توسط فردی که قرارداد جدید را منعقد می کند به نفر قبلی پرداخت می شود..

سید مصطفی هاشمی/رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل

نظر

بیشتر بخوانید:

آخرین خبر از نهضت ملی مسکن در شیراز که اعلام شد ۷۰۰ هکتار زمین ندارد!

حقوق کارکنان جهاد کشاورزی ترمیم و افزایش می یابد+جزئیات

هشدار نماینده سپیدان و بیضاء در مورد اقدام «پنهانی» وزیر اقتصاد درباره سهام عدالت

عضو یکی از کانال های خبری اول فارس شوید

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

 کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

کانال بله

 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

محمد پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۸:۰۳

سلام به همه مردم شریف استان فارس وشیراز…دوست بنده در شهرک صنعتی سرمایه گذاری کرده الان ۷ساله به دلیل مشکلات اقتصادی توان پایان ساخت را نداشت به هر جااز بانکها گرفته تاخیریه ها سرزد که وام بگیره.متاسفانه مدیریت ضعیف و بی… هیچ گونه کمک مالی برای ساخت وتوسعه به صنعتگران نمیکنه و فقط از آنها بابت پرسنل ونگهبانان پول میگیرن که نزدیک به۵۰میلیون سال ۱۴۰۰وسایل دوستم را دزدیدند وبه هیچ جا دست رسی نداشت.
در مورد افغانی ها بهتره سری بزنید نیاز به توضیع هیچ کسی نیست.شنیدن کی بود مانند دیدن.تشریف ببرید شهرک صنعتی بزرگ را گرفتن.امید وارم با مدیریت صحیح و کمک مالی به رشد صنعتی واقتصاد در شهرک بزرگ صنعتی شیراز بها داده شود ومردم شهر شیراز از آن برخودار شوند.ugc”>خرید این ۵ وسیله یعنی دور ریختن پول !

مهدی پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۳

باسلام.بنده از سال ۱۳۹۷تا کنون دنبال زمین برای سرمایه‌گذاری هستم.ودارای دو مجور تاسیس کارگاه تولیدی هستم.هنوز موفق به گرفتن زمین نشدم.
سال قبل دیگه پشیمان شدم و پول خود را یک جای دیگه سرمایه گذاری کرده ام.
متاسفم برای تولید کنندگان.با این مدیریت ضعیف شهرکهای صنعتی و مسیولین استان فارس

ایرانی پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۱۲

متاسفانه شرایط واگذاری زمین منصفانه نیست

زهرا پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۹

شهرک های صنعتی باید به زمین دارها وام بدن نه اینکه مردم رو سر کیسه کنن

مریم پنجشنبه , ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

شهرک صنعتی از سرگردنه هم بدتر هست سال ۷۲ زمین خریدم دوبار به نرخ روز پول ازم گرفتن بجای اینکه برای رونق شهرک وام بدن رسماً .. میکنن

Amin چهارشنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۲۰

کاملا درست گفته منتقد عزیز
شهرک صنعتی برای واگذاری زمین میان مناقصه میزارن به هرنفر یه مبالغ اعلام میکنن که آخرین نفر فلان مبلغ گفته شما بیشتر بنویس . تا جایی که فلان قطعه زمین با قیمت نجومی بفروش میرسه . اگر این سواستفاده نیس پس چی هست . از نظر افغانی هم ظهرها تو شهرک برید ببینید چه خبره . انگار به افغانستان وارد شدی . اگر باور ندارید بصورت مخفیانه برید گزارش بگیرید . این هیات امنای شهرک فقط دارن … و بس

Amin چهارشنبه , ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۱۹

تا الان رسانه ای در استان فارس به حرفه ای گری اول فارس ندیدم…
واقعا استان فارس مهدک فرهنگ و تمدن ایران است

فال