• 20 / مهر 1397 / 20:10
  • شناسه خبر : 840

حکم قطعی داروساز نورآباد ممسنی صادر شد

اولین متهم دادگاه مفسدین و اخلال گران نظام اقتصادی در استان فارس از این دادگاه حکم محکومیت گرفت.
حکم قطعی متهم اولین پرونده دادگاه مفسدین و اخلال گران نظام اقتصادی در فارس صادر شدبه گزارش” اول فارس ، روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرده است :  این متهم که محاکمه وی ۶ روز قبل  به صورت علنی در محل دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار گردید؛ توسط  شعبه ویژه این دادگاه  به ۱۲ سال حبس، جریمه نقدی به میزان ارزش اموال مورد احتکار و دو سال محرومیت از اشتغال به امر دارو سازی و داروخانه ای محکوم شد.
دکتر نصیر کاظمی فرزند راه خدا که تنها متهم این پرونده می باشد روز ۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ و در پی کشف انبار دارو متعلق  به وی در شهرستان نورآباد ممسنی دستگیر و در روز ۱۵ مهر ماه به اتهام اخلال در امر توزیع مایحتاج عمومی از طریق احتکار عمده شیر خشک و دارو به ارزش ۴۱ میلیارد و ۹۰۲ میلیون و ۹۷۴ هزار ریال در این دادگاه محکوم گردید.
این گزارش حاکی است در ذیل رأی صادره از شعبه ویژه دادگاه مفسدین و اخلال گران نظام اقتصادی استان فارس مستند به تبصره ۲ ماده ۲ قانون مجازات اخلال گران در نظام اقتصادی کشور بر تعقیب قضائی مدیر یا مدیران، بازرسین و به طور کلی مسئول و یا مسئولین ذیربط که به خاطر عدم توجه به تکالیف مقرر در این تبصره جهت جلوگیری از وقوع جرم اقدام فوری و مؤثر انجام نداده اند؛ به اتهام معاونت در جرم مذکور تأکید شده است.
در بخشی از محتویات این پرونده که در رأی دادگاه منعکس شده است درحالی به کشف سه انبار دارو و شیر خشک در شهرستان ممسنی اشاره شده است که بخشی از اقلام دارویی در استان و شهرستان با کمبود مواجه و شیر خشک مورد نیاز کودکان در آن مقطع از زمان از طریق شبکه بهداشت و درمان شهرستان به صورت حواله توزیع می گردید.
همچنین در رأی صادر از سوی شعبه ویژه رسیدگی به جرائم مفسدین و اخلال گران نظام اقتصادی دادگاه انقلاب استان فارس به گزارش شبکه بهداشت و درمان شهرستان و دانشگاه علوم پزشکی شیراز ، مبنی بر غیر مجاز بودن انبار ها و نگهداری نامناسب دارو های مکشوفه در شرایط نامطلوب که منجر به غیر قابل مصرف شدن دارو ها و شیر خشک های احتکار شده در انبارها و منقضی شدن تاریخ مصرف آنها به علت احتکار و عدم توزیع آن در شبکه مصرف اشاره شده است.
گفتنی است این رأی قطعی و غیر قابل اعتراض می باشد
مطالب مرتبط

بلایی که با کشت قراردادی سر ۸۵۰۰ کشاورز در استان فارس آوردند

خبر خوش کشف روشی جدید برای افزایش ۲۵ درصدی طول عمر

مجروح شدن ۲ سرنشین خودروی شیشه‌ دودی پس از شلیک گشت پلیس

نظرات

  • فرهاد جوکار دریسی

    تاریخ : ۲۷ - مهر - ۱۳۹۸

    باعرض سلام واحترام :به استحضار می رسانم که یک داروخانه شبانه روزی در نورآباد پشت…. شهرستان اگر مجوز شبانه روزی را دارد چرا شبها بسته است وفقط درب آن نیمه وچراغ خاموش وخواب هستند .وی امشب ساعت ۳؛۱۴ مادرم حالش بد شد به داروخانه رفتم چون قرص های او تمام شده بود وتوان خرید هم نداشت. که بامشکل بزرگی مواجه شدم که مقصر حادثه فردیست که به جای ارائه خدمات به مردم خواب است خواهش مندم پیگیری کنید تا اتفاق برای کس دیگری نیفتد باسپاس