• 04 / خرداد 1402 / 22:11
 • شناسه خبر : 112867

خبرهای خوش استاندار بوشهر در باره « دالکی -کنارتخته و بوشهر- شیراز » برای جنوبی ها

استاندار استان بوشهر، بزرگراه بوشهر شیراز را در مصوبات سفر رئیس جمهور قرار داد و تأمین مالی آن برقرار است و اگر کمبودی هم بود با ایده وزیر راه و شهرسازی تأمین خواهد شد تا کار با قدرت پیش برود.

به گزارش اول فارس ، بزرگراه بوشهر شیراز، بخشی از کریدور شمال به جنوب در مرکز کشور است و استاندار استان بوشهر، بزرگراه بوشهر شیراز را در مصوبات سفر رئیس جمهور قرار داد تا تأمین مالی آن به موقع صورت گیرد. دولت نیز تصمیم گرفته است که این بزرگراه را با تامین اعتبار از سازمان برنامه و بودجه بسازد، بخشی از اعتبارات نیز توسط وزارت راه و شهرسازی و بخش دیگر هم از اعتبارات استانی تامین خواهد شد. چاره اندیشی شده تا با تأمین منابع کار ساخت بزرگراه‌ بوشهر شیراز با سرعت به پیش رود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه حمل و نقل و زیربناهای کشور از آغاز عملیات اجرایی قطعه ب باند دوم بزرگراه دالکی -کنارتخته به طول ۲۲ کیلومتر خبر داد.

خیرالله خادمی پنجشنبه ۴ خرداد در این مراسم گفت:  این قطعه بخشی از کریدور نزدیک به ۲۵۰ کیلومتری میان شیراز بوشهر است که برنامه داریم به صورت چهارخطه باشد.

استان بوشهر

وی با اشاره به این که این مسیر بخشی از کریدور شمال به جنوب در مرکز کشور است که استان بوشهر را به مرکز کشور متصل می کند، افزود: از این ۲۵۰ کیلومتر نزدیک به ۶۰ کیلومتر آن در دو استان بوشهر و فارس باقی مانده است و در بوشهر نزدیک به ۱۶ کیلومتر است که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد. در فارس نیز ساخت قطعات بعدی از پیش آغاز شده و پیمانکاران در سه قطعه در حال انجام کار هستند.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور اضافه کرد: برای تکمیل این کریدور به نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار میلیارد تومان اعتبار برای ۲ استان نیاز است.

خادمی بیان کرد: بخشی از مسیر در استان بوشهر بسیار مهم است که گردنه های اصلی در آن قرار دارند و برای ساخت و تکمیل آن نزدیک به هزار تا هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پیمان ساخت این قطعه ۳۶ ماهه است که البته امیدواریم در ۲۴ ماه یعنی دو سال و تا پایان دولت سیزدهم به پایان برسد.

خادمی گفت: ساخت باند دوم و چهارخطه کردن این مسیر در رفع گلوگاهی استان، افزایش ظرفیت اقتصادی و گردشگری برای منطقه و برقراری امنیتی در رفت وآمد بار و مسافر مؤثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور افزود: در سال گذشته با حضور وزیر راه وقت مرحوم رستم قاسمی گردنه ابوالحیات در این کریدور که جزء سخت ترین نقاط کشور بود به طول ۲۱ کیلومتر بهره برداری رسید.

خادمی اضافه کرد: استاندار استان بوشهر این مسیر را در مصوبات سفر رئیس جمهور گنجاند و تأمین مالی آن برقرار است و اگر کمبودی هم بود با ایده وزیر راه و شهرسازی تأمین خواهد شد تا کار با قدرت پیش برود.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: این مسیر ۲ تونل به طول ۶۰۰ متر و سه پل بزرگ داد.

سرگذشت تنها مرد ایرانی که ۲۵۵۰ سال پیش فرعون مصر شد

بیشتر بخوانید:

رادیو استان فارس و ایران را روی این فرکانس بگیرید
عکس هوایی دیده نشده «محله سعدی» شیراز در سال ۱۳۳۵
کمبود شدید مدرسه در شهر صدرا و خطرات رفت و آمد دانش‌آموزان به شیراز/عبور جمعیت صدرا از ۴۰۰ هزار نفر

ثبت دیدگاه

 • Nothing

  تاریخ : ۵ - خرداد - ۱۴۰۲

  چرت و پرت میگه بودجه ش ۷۳۰میلیارد تومنه و عمرا تا دو سال تموم شه


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  چه عجب استاندارهم تکانی ب خود دادای کاش تعاون مرزی هارا درست میکرد


 • ماشاالله

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  یه فکری هم برا بزرگراه جزیره نگین به شیف و برازجان کننده که این حجم ترافیک گمرک از شهر برداشته بشه و آه گمرک از بیرون شهر عبور کند


 • ماشاالله

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  یه فکری هم برا بزرگراه جزیره نگین به شیف و برازجان کننده که این حجم ترافیک گمرک از شهر برداشته بشه و آه گمرک از بیرون شهر عبور کند


 • ناشناس

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  همه شما دست ن… هستین


 • Barani

  تاریخ : ۶ - خرداد - ۱۴۰۲

  جناب استاندار اول تحقیق فرما بعد فرمایش و وعده سر خرمن .در وحله نخست با اجازه پیمانکار بعلت ندادن پول کار را در آخر اسفند تعطیل نمود اوراق سپرده بدرد پیمانکار نمی خورد بلدوزرها بار شد رفت در کوههای سنا و شنبه


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - خرداد - ۱۴۰۲

  چرت میگه م…ه