• 02 / مرداد 1402 / 11:58
 • شناسه خبر : 116942

خبری خوش برای مردم و ساکنین شهر جدید صدرا در فارس که باید بدانند

وجود مدیریت دوگانه طی سه دهه گذشته به خصوص با رشد جمعیت شهر جدید صدرا در ۱۵ سال اخیر همواره موجب بروز مشکلاتی برای ساکنان تنها شهر جدید فارس شده که بالاخره گره این مشکل با تدبیر استاندار فارس باز شد.

خرید و فروش+ملک+زمین+شهر صدرا+شیراز

به گزارش اول فارس ، وجود مدیریت ۲ گانه بین شهرداری و شرکت عمران شهر جدید صدرا که متولی ایجاد زیرساخت در این شهر است همواره ساکنان این شهر را با مشکلات زیادی مواجه می کرد.

شهر جدید صدرا در اوایل دهه ۷۰ در غرب شیراز ایجاد شد و اگر مسافت آن نسبت به مرکز شهر سنجیده شود حدود ۲۰ کیلومتر با این کلانشهر فاصله دارد و قرار بوده صدرا سرریز جمعیت مرکز فارس را در خود جای دهد که اینک مردمش آن را انباشته از مشکلات می دانند.

مشکلات تلنبار شده و لاینحل مانده شهر جدید صدرا به مثنوی هفتاد من کاغذ تبدیل شده و صدرا با وجودی که نام شهر را با خود به یدک می کشد ولی از اغلب مولفه های شهری بی بهره است.

مردم ساکن صدرا می گویند که گسترش این شهر بدون برنامه ریزی و در نظر گرفتن زیرساخت های لازم بوده و در نتیجه با رشد جمعیت مشکلات صدرا نیز افزایش یافته به گونه ای که اکنون این شهر با کوهی از مشکلات تلمبار شده مواجه است.

شروع عملیات احداث شهر صدرا در سال ۷۲ با هدف اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز کلید خورد ولی گسترش و رشد جمعیت این شهر در دهه اخیر همه را غافلگیر کرد به گونه‌ای که گفته می شود زیرساخت‌های این شهر دیگر جوابگوی جمعیت ساکن آن نیست.

جای خالی مدیریت واحد طی سه دهه

اهالی صدرا به دلیل نزدیکی به کلانشهر شیراز واینکه اکثراً در شیراز شاغل هستند توقع خدمات رسانی و امکاناتی همسطح این کلانشهر را در صدرا دارند و طی ۱۵ سال گذشته با رشد زیاد جمعیت این شهر که اکنون از بسیاری از شهرستان های فارس نیز بیشتر است اما فرمانداری و حتی بخشداری بعنوان مدیریت ارشد این شهر وجود ندارد.

بسیاری از کارشناسان مسایل شهری جمعیت صدرا را در حال حاضر بیش از ۲۰۰ هزار نفر تخمین می زنند و این تعداد جمعیت از بسیاری شهرستان های فارس بیشتر است و به گفته بسیاری از کارشناسان صدرا اکنون دومین شهر پرجمعیت فارس است اما با این وجود همواره دود نبود مدیریت یکپارچه شهری در صدرا به چشم ساکنان می رفت تا اینکه بالاخره استاندار فعلی با تدبیری این گره کور چند ده ساله را باز کرد.

 خبر خوب تابستانی برای اهالی صدرا
در راستای کاهش مشکلات شهروندان شهر جدید صدرا، اختیار فرماندار شیراز در رابطه با این شهر جدید به مدیرعامل شرکت عمران صدرا تفویض می شود.

محمدهادی ایمانیه در جمع نمازگزاران شهر صدرا گفت: شهر صدرا، بعد از شیراز پرجمعیت ترین شهر استان است. قبول داریم آنطور که شایسته مردم است به این شهر توجه نشده است؛ لذا وظیفه داریم برای حل مشکلات آن، همه تلاش و توان خود را به کار گیریم.استاندار فارس چند مدیریتی را یکی از زمینه های بروز مشکلات و مسائل این شهر جدید عنوان کرد و گفت: شهر صدرا، هم مدیرعامل دارد و هم شهردار؛ اما فرماندار ندارد.

وی ادامه داد: مشکلات متعددی برای شهرستان شدن صدرا وجود دارد اما وظیفه داریم نسبت به حل مشکلات مردم در شرایط فعلی اقدام کنیم؛به همین دلیل اختیار فرماندار شیراز در رابطه با شهر صدرا، به مدیرعامل این شرکت تفویض می شود.وی افزود: مقدمات و زمینه های استقرار نمایندگان ادارات در این شهر از جانب شرکت توسعه و عمران شهر صدرا مهیا شود تا از اواسط سال جاری هر اداره با اولویت دستگاه های پر مخاطب یک نماینده در این شهر داشته باشد؛ سازمان‌ها نیز برنامه‌ای با زمان بندی مشخص برای استقرار دائم ادارات خود در این شهر تدوین و ارائه دهند.

استقلال اجرایی صدرا پس از سالها انتظار

فرماندار شهرستان شیراز گفت: شهر جدید صدرا از دیرباز با معضل ۲ مدیریتی شهرداری و شرکت عمران مواجه بود و همواره این مشکل طی حدود سه دهه گذشته وجود داشت و این دو نهاد همیشه نسبت به یکدیگر ابراز گلایه می‌کردند که در امور یکدیگر دخالت می کنند و این مساله همیشه باعث خلل در امور این شهر جدید می‌شد.

لطف الله شیبانی افزود: براساس تدبیر استاندار فارس برای خروج این شهر از وضعیت مدیریت ۲ گانه اختیارات غیرامنیتی و انتظامی که قابل تفویض نیست به مدیرعامل شرکت عمران شهر صدرا واگذار شود.

فرماندار شیراز ادامه داد: براساس این تدبیر یک نمایندگی به مدیرعامل شرکت عمران صدرا داده شد تا مسایل اداری و اجرایی این شهر جدید پیگیری شود.

وی اضافه کرد: براساس این تدبیر مدیریت امورات اجرایی و عمرانی شهر جدید صدرا با هدف شکل گیری مدیریت واحد در این شهر جدید به مدیرعامل شرکت عمران واگذار شده است.

شیبانی تاکید کرد: شهر جدید صدرا اما از لحاظ تقسیمات کشوری همچنان زیرمجموعه شیراز و فرمانداری این شهرستان قرار دارد اما مدیریت مسایل اداری از طرف فرماندار شیراز به مدیرعامل شرکت عمران این شهر جدید تفوض شده تا موارد پیگیری شود.وی اظهار کرد: موارد و تصمیم گیری های صورت گرفته در شهر جدید صدرا باید به تائید فرماندار نیز برسد.”منبع:ایرنا”

تصمیمات بدون کارشناسی شهرداری عامل گره کور ترافیک شیراز

سالک بهانه ای برای تخریب بافت تاریخی شیراز ! خانه های بیضاوی و آهیخته ویران شدند

با عضویت در  کانالها زیر از اخبار اول فارس آگاه شوید

اشاره 1

 کانال تلگرام 

 کانال واتساپ 

در کانال ایتا

کانال سروش 

 کانال روبیکا

 کانال بله

بیشتر بخوانید:

آقای وزیر راه ، این دور برگردان در راه شیراز – صدرا بوی مرگ می دهد ! دادستان شیراز ورود کند
بالاخره یکی از شهروندان شهر جدید صدرا شهردارش شد+عکس
مشکل عجیب ساکنین شهر صدرا که آقای رئیسی هم باورش نمی شود!

ثبت دیدگاه

 • حسن

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونی که میگه دهاتی ها را را ندین تو شهر پس غللط بکن تو هم پنج شنبه جمعه وتعطیلیا تو همون لونه گنجشگیت بشین دهات نیا بی زحمت تو از بود همین دهاتی ها زنده ای


 • حسن

  تاریخ : ۲۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونی که میگه دهاتی ها را را ندین تو شهر پس غللط بکن تو هم پنج شنبه جمعه وتعطیلیاه تو همون لونه گنجشگیت بشین دهات نیا بی زحمت تو از بود همین دهاتی ها زنده ای


 • ابی

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  داهاتیا رو بکنید بیرون


 • ساکن صدرا

  تاریخ : ۷ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام بر همه صدرا نشینان
  اصلا ناراحت نشین از اینکه از کجا آمدید کجایی هستید از این ناراحت باشین که صدرا جز روستایی بیش نیست… چون هیچگونه امکانات رفاهی نداره
  مخصوصا فازها ۲ صدارا.. یه سرویس نداریم تا پایانه قصر ودشت یا پایانه نمازی .. پمپ بنزین نداریم در فاز ۲.. فقط تا تونستن مجوز آپارتمان دادن اما امکانات صفر


 • سالار

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  با سلام خدمت تمام همشهریای عزیزم از روستایی تا شهری .آدمی را آدمیت لازم است .اگه مشکل بی آبی و هزینه زیاد کشت و کار نبود روستایی لازم نداشت خانه ۵۰۰ تا ۲۰۰ هزار متری رو ول کنه بیاد شیراز یا هر جا شهر دیگه روستایی افتخار ایرانه .


 • دویی حمید

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  بیچاره ماروستاییهای مقیم شهرها،اینجابهمون میگن دهاتی اونجامیریم میگن شهریهای پاپتی گداگشنه،هی روزگار خاک توسرت


 • امیر

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  باسلام
  شهر صدرا که به اسم شهر آینده و سبز معروف شد در زمان احمدی نژاد اولین ضربه را وارد کردند که ساخت مسکن مهر در تمام مکانهای پیش بینی شده برای فضای سبز به ساخت این پروژه واگذار شد و این شد بمب جمعیتی اول دوم اینکه مسیر اصلی چراندبه صدرا بعد از ۳۰سال هنوز پا در هواست که شامل قطار شهری و نزدیک شدن این مسیر تا ۷.۵ کیلومتر خواهد شد وسوم کمسیون ماده صد که تمام خیابانها را به تجاری سازی محول کرده و همین باعث طرافیک در تمام خیابانهای اصلی و ورودی شهر شده. چهارم ساخت آپارتمانهای بالای ۵ طبقه که در صدرا بطور کل ممنوع بوده ولی امروز پروژه ها حداقل ۱۰ طبقه هستند. تمام مراکز در نقشه طرح هادی صدرا وجود دارد و پیشبینی شده ولی متاسفانه بدون نظارت و کنترل امروز یک شهر نابود پر جمعیت و خشک تحویل آینده بگیران سبز شد. فقط در این مدت ۳ شهردار در این شهر روانه زندان شده اند توقع بیشتر نداشتیم با تشکر


 • پلنگ ماغر

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونی که از دهاتی حرف میزنه نمیدونه اگه دهاتی نباشه کشورای همسایه میان میبرنشون جای خر ازشون استفاده میکنن اخه چه جوری پیداتون کنم تا بگم دهاتی یعنی چه


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  یکی ازنیازهای مردم شهرصدرا مترو میباشد مسولین محترم فکری دراین باره بکنند


 • حسینی

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  برادران که مسولیت شهرصدرا به عهده شما است این شهرنیازمبرم به آرامستان داردبزرگترین مشکل این شهرنداشتن آرامستان است فکری بحالش بکنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام ،اولا امثال محمد،محسن،زری،غیره آدمهای نادان وبیشعوری هستند که حرف ازدهاتی شهری میزنن خیلی بدل نگیرید،ثانیا مشکلات شهرصدرا وساکنان ان واینکه چراصدرا آباد نمیشه و پیشرفت نمیکنه


 • منصوری

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  باسلام،اولاامثال محمد،محسن، زری وغیره که بحث شهری، دهاتی میکنند آدمهای نادان وبیشعوری هستن خیلی بدل نگیرید ثانیا مشکلات صدرا راشهرداری،عمران وشورای شهر به وجود می‌آورند متاسفانه این سه ارگان دست به دست هم دادند تا مردم رااذیت کنند تا جیب مردم را خالی کنندوباهم تقسیم کنند خدمات صفراما تا میتونن اذیت میکنند،مثلابرای مجوز ساخت آن قدر اذیت میکنندوتقاضای پول میکنند که خیلی‌ها پشیمون میشن یا زمینی که بیست سال پیش تفکیک شده و به مردم فروختن مجددا پول میگیرن اگه خیلی‌ها نمیتونن خانه داربشند بخاطر سختگیری ها و هزینه های سرسام آوری که این سه تا ارگان بوجود می‌آورند ،اقای استاندار اگه میتونی که فکر نمیکنم حریفشون بشید جلو اینها رابگیر تا به مردم بدبخت بیچاره بیش از این ظلم نکنند ،ممنون


 • زارا

  تاریخ : ۵ - مرداد - ۱۴۰۲

  باسلام بادیدن تمام پیامها دستگیرم شدکه نود درصد مردم صدرا از روستا هستند دم همتون هم گرم برا همینه که بجای مغازه های مایحتاج فقط املاکیه که مثل قارچ سبز شده وباعث گرانی وهرج ومرج بازار املاک شدن


 • علی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اگر دنبال یه مکان خوش هوا ودور از دود باشید صدار خوبه ولی امکانات ورفاه در حد روستای بزرگ است.بیشتربرا تابستان هزینه می کنند.


 • مهدی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  چیز جدیدی از این دولت مردان بی…. نیست اول انجام میدن بعد یادشون میاد فکر نکردن


 • شفیعی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام به جناب استاندار عزیز حق این بود که به دلیل ظلمی که عمران صدرا بابت فروش زمینهای تنگ چلاب به خریداران کرد وسند سیم سرب دادو هیچ خدماتی هم حاظر نشد بدهد حق این بود جماعت …عمران دادگاهی بشن وکل عمران تعطیل بشه وپرسنل زحمت کش ان که به انها هم ظلم شده به ادرات دیگه محترمانه منتقل بشن وریس عمران دادگاهی بشه


 • حسن

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام به جناب استاندار عزیز باید به اطلاع جنابعالی برسانم که شما همه را مثل خودتان پاک بحساب می اورید این را از این بابت عرض میکنم که بنده سالها در دانشگاه خدمت میکردم وشما را از نزدیک میشناسم اما متعصفانه بلایی که بعضی افراد در عمران صدرا بلاخص در تقسم وفروش باغ شهری های صدرا به روز مردم اوردند بخشودنی نیست زمینهایی را به مردم فروختن وپول ان را خرج خودشان کرذند و سند‌سیم سرب هم دادند اما به هیچ وجخ حاظر به قبول ان نیستند بهتر بود اول عمران صدرا را وادار به قبول عملی که انجام داده اند‌ ومردم بیچاره که به قصد بهتر شدن زندگی امثال من که با پول‌زحمت‌کشیده شبکاری در بیمارستان با همسرم سالها قسط داد ه ایم تا صاحب زمین شده ایم الان عمران صدرا هیچ همکاری نمی کند اعتقاد من وادار کردن عمران به عمل انجام‌داده وسپس تعطیلی مطلق وبی قید وشرط وتقسیم پرسنل ان به ادارات دیگز که تا ابد دست به خالی کردن جیب مردم نزنند البته همه ملت ایران از جمله مردم فهیم صدرا داغی از این عمران بی عمران بر دل دارند وتا ابد نفرین مردم صدرا تا ابد پشت سر مسعولین .. عمران صدرا خواهد بود ومن این مطلب را در هر دادگاهی حاظرم اثبات کنم


 • Bh

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اون محمد نامی که از حضور دهاتی ها در شیراز وصدرا ناراحته باید عرض کنم اعتماد به نفسی که ایشون نسبت به شهری وبافرهگنی بودن خودش داره اگر این اعتماد را یونجه داشت یونجه الان کل زعفرون میداد
  یکی نیست به این آقا تفهیم کنه تو مصرف کننده شهری وجودت از برکت وجود همین دهاتی هاست
  نطفه وجودی تو از برکت تولیدات همان کشاورز و دامدار دهاتی هست اگر نمیدونی اینو بدون آقامحمد بچه شهری


 • بهنام

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  چرا این مردم به اصطلاح شیرازی همه رو دهاتی فرض میکنن.واقعا خودتون نتونستین به یه جایی برسین عقده ای شدین به همه بی احترامی میکنین.
  دهات که همه تولید کننده هستن همه از قشر های خوب جامعه هستن
  واقعا هیجا به اندازه خود شیرازیا بی فرهنگ نیستن.فقط نگاه به رانندگی شون بندازین


 • حمیدی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینها‌همه وعده‌های سر خرمن است و هیچ مشکلی از شهر صدرا حل نخواهد شد فقط میخوان مردم را گول بزنند


 • علی یار

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اگر حضور قوم شریف لر در شهر صدرا نبود صدرا هیچگاه صدرا نمی شد.


 • مریم

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام و عرض ادب.
  یاد بگیریم چطور با امثال خودمون حرف بزنیم
  شماهایی ک هی دهاتی و روستایی میکنین برین شعور یاد بگیرید
  خب راستش اینه دهاتی هایی ک شما کوچیکشون میکنید با زحمت و تلاش به یه جایی میرسن ولی شماهایی ک شهری هستین همش با پارتی و پوله عرض کنم ک به یه جایی هم رسیدین امید وارم تو جملتون غلط املایی نداشته باشین
  (ادم باشیم تا مثل ادم باهامون رفتار شه) با هرکی مثله خودش.


 • رضا

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا شهر بی‌آب و ادب خوش امدید


 • ...سلام...

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  متوجه تفاوت معنای روستایی و دهاتی باشید.


 • سایه

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  افغانیا زود جای همتونو میگیرن یه فکری به حال بیرون کردن اینا بکنید و زیاد بهشون بها ندید از من گفتن بود


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  ماهمه چه دهاتی چه بچه ی شهری بایدباهم یکدل وبرادرانه باهم باشیم


 • مدافع حق

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام .بزرگترین معضل شهرصدرا وسیله حمل و نقل است و بهترین خبری که مردم رو میتواند خوشحال کند ایجاد خط ریلی شهری دراین شهرهست ومعضل دیگه یک بازر منسجم ندارد ومعضل دیگه وجودسگهای ولگرد وخانه ای هست که مردم واقعا خیلی اذیت می شوند


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  خواهشن فکری به حال سرو سامان دادن و مدیریت برا افغانی‌ها بکنید ایران شده کابل ،تو صف نانوایی که میری نون تموم میشه بس که افغانی‌ها ۵۰ هزار تومن و ۳۰ هزارتومن نون می‌خرن گیر ما ایرانی‌ها نمیاد
  والا به خدا ما هم از همین خاکیم به داد ما برسید وقتی مشکل اتوبوس رانی و حمل و نقل عمومی حل بشه مشکل مدیریت زیر ساخت و گرانی در صدرا و مهاجران افغانی حل بشه ،مسولین محترم شیراز دیگه دینی به گردن مردم شریف و زحمت کش ندارید


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  خواهشن فکری به حال سرو سامان دادن و مدیریت برا افغانی‌ها بکنید ایران شده کابل ،تو صف نانوایی که میری نون تموم میشه بس که افغانی‌ها ۵۰ هزار تومن و ۳۰ هزارتومن نون می‌خرن گیر ما ایرانی‌ها نمیاد


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اساتید محترم
  واسه تشکیل یه شهر به شهروند نیازه
  اونی که شهریه که بلند نمیشه از شیراز بیاد صدرا پس باید از یه مکانی خارج از بافت شیراز بیاد پس نتیجه میگیریم و باید بگیم شهروندان صدرا نگیم ۱۰۰ درصد ۸۰ درصدشون شهرستانی هستن نه دهاتی… خیلی از دهاتها هستن از شهر سرترن خیلی از شهرا هم هستن مثل دهاتن.. واسه ساختن یه مکان خوب باید مسئولین خوبی داشت وقتی مسئول مسئولیت پذر باشه و خوب باشه و. امکانات بیاره شهروند هم به تناسب رفتار مردم کنار دستش خوب عمل میکنه…..


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  ما صدرا همه دهاتی هستیم اونی که شهری بره بیرون لطفا


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقای محمد اگر روستایی نباشه نون وبرنج و گوشت ومرغ و… گیرت نمیاد بخوریتنها چیزی که روستایی را با بقیه اقوام متمایز میکنه فرهنگشونه جنابعالی که توپایتخت فرهنگی ایران عفت کلام یاد نگرفتی معلومه که تا از خواب بیدار بشی همه جا تعطیله لا اقل حرف زدن یاد بگیری بیدار شو بیدا شو بیدار شو


 • یاس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینقدر پزشهر وروستا بهم ندیدن بااینهمه گرونی طولی نمیکشه میمیرید


 • علی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  مضخرف ترین شهر


 • اشکان

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  .. بر شهر صدرا


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  اون آدمی که میگه من شهری هستم و شیراز شهر فرهنگ هست و…باید بدونه کسی که به دیگران توهین می‌کنه جایی توی شهر فرهنگ و ادب نداره بهتره خودش یه جایی برا رفتن پیدا کنه.


 • بچه ده

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  درزمان جنگ بچه عشایر وبچه دهات خودشون نشون دادند یه بچه عشایر به اندازه ۵ تا شهری میتونه هرکاری انجام بده تقدیم به شهریهاییکه میگن جلو روستایی بگیرند


 • قشقایی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  این خاک متعلق به قشقایی ها هست،هیچ کس بجز قشقایی ها حق ادعا نباید داشته باشند ، ،همه شهروند هستیم ،باید کنار هم برای پیشرفت شهر تلاش بکنیم.متاسفم برای انهایی که حس نڗاد پرستی دارند.لر ،ترک ،عرب ،بلوچ ،لرد ….برادر ما هستند.


 • پدی

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  واقعا عالیه.آدم ها خیلی خوبی هم ساکن هستن.لایقتشون بیشتر از اینهاست


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  دهاتی وشهری نداره همه ماه انسان هستیم اصل ریشه واصل ونسب انسان است اگر دهاتی نبود شهری باید از گرسنگی بمیره گوشت گتدم مواد روغنی از قبیل کلزا که دانه روغنی است کنجد وتمام محصولات کشاورزی که شهری استفاده میکنه همش دسترنج کشاورز ودهاتی هست که تامین میکنه ۸۰ درصد پزشکان مهندسان اموزگاران وکیل قاضی ازهمین قشر روستایی وعشایر میباشد


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - مرداد - ۱۴۰۲

  من ساکن صدرا هستم ..این شهر بعلت دزدیهای بیشمار شهردارهای گذشته و شورای شهر هیچگونه امکاناتی نداره و همه چیز فوق العاده گرون هست .
  فقط آب داشت که اونم جدیدا هم روز و هم شب قطع هست .لعنت به همه ی باایی ها


 • سعید

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونایی ک ادعای شهری بودنشون میشه جدوابادشون هنوز تو دهات دارن زندگی میکنن اهای شهریا همتون یا مال کامفیروزید یا بیضا یا کلوار یا سرحد یا مهاجرین اخرهفته م ک میشه میرید خونه ننه بزرگاتون تو دهات ادعای شهری بودنتون نشه خاهشا شخصیت و فرهنگ ب شهرو دهاتی بودن و قومیت نیست


 • احسان

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همین دهاتی ها باعث بوجود امدن شهر شدن افتخار میکنیم دهاتی هستیم ، میهمان نواز ترین با گذشترین ادم ها دهاتی ها هستن جناب خودت ک بچه سانفرانسیسکو ک نیستی خودت شهر بدنیا اومدی بابا مامانت دهات


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همین دهاتی ها باعث بوجود امدن شهر شدن افتخار میکنیم دهاتی هستیم ، میهمان نواز ترین با گذشترین ادم ها دهاتی ها هستن جناب خودت ک بچه سانفرانسیسکو ک نیستی خودت شهر بدنیا اومدی بابا مامانت دهات


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  من صدرا نیستم ولی شما رو بخدا این افغانی ها رو از کشور بندازین بیرون بابا خوب برن کشور خودشون هر خانواده ده تا بچه میاره چندسال دیگه کل ایران تبدیل میشه به افغانستان


 • شهروند

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  واقعا استاندار خیلی زحمت کش هستند و چه تدبیر خیلی خوبی اندیشیدند، فقط نباید چشم بخورند


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  حق باسعیده ،،مقصر مدیریت است.روستا مال روستاییان است.باید به آنها امکانات شهری بدهند تا بمانند.


 • پرویز

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  مگه شما نژاد پرست هستید که اینقدر شهری …روستایی …میکنید…همه خلق خدائیم…کی میخواهیم به هم احترام بگذاریم و با هم مهربون باشیم…معیار…انسان خوب بودن است


 • سعید

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  با سلام دوستان همگی بندگان خدا هستیم و احترام یکدیگر را نگه داریم. خوب و بد بودن به ذات آدمها هست. ایکاش میشد یک ایران متحد میشدیم و به همدیگر احترام میگذاشتیم. امیدوارم این تفرقه ها از ما دور بشه. چون بسیار هستند که از این آب گل آلود ماهی میگیرند… ممنون از همگی


 • مصطفی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  قابل عزیزی که میگه دهاتی ها برگردن خونشون
  اول اینکه تو که صدرا میشینی مهمان ما هستی بنده که اصالتم اینجایی هست
  دوم صدرا سرریز جمعیت شیراز تو خودش جا داده پس اینم بدون اضافی شیراز بودی
  سوم تو اصلا هیچ میدونی چنتا روستا به همین صدار ملحق شد و اگر دهاتی بخاد بره خونشون میشه بفرمایید کجا بره در کل آقا یا خانم محترم که پیشنهاد میدی به اون مغزت فشار بیار چاره پیدا کن


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  یجوری نوشته خبرخوش این همه وقت گذاشتم خوندم،فکرکردم یه باغ شهری میخوادبهمون هدیه بده گوش شیطون کر


 • سعید

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همه از بی تدبیری مسئولین است من خودم هم روستایی هستم اگه مدیریت درستی بود روستایی نمیومد شهر اینقد تفاوت زندگی وتقسیم امکانات بین شهر وروستا زیاده که همه وسوسه شهر میکنن خدا لعنت کنه بانیان این همه مشکلات


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  دنیارو داره آب میبره شماها رو خواب روستایی شرف داره لطفا توهین نکنین افتخار میکنم از دیار کورش کبیر هستم واز بیکاری مجبور و آواره صدرا خدا کمکمون کنه فقط


 • حبیبه

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  مشکلات صدرا :
  ۱. رفت و امد مشکل ، خواستار مترو و اتوبوس به پایانه های نمازی و قصرالدشت
  ۲. جاده های خراب لطفا تعمییر شوند
  ۳. خواستار پمپ بنزین در فاز دو
  ۴. نظارت بر قیمت کالا و خوراکی
  ۵. سگ های ولگرد تا صب نمیزارن بخوابیم فاز دو میدان فدک کوچه غلامرضا نگهداری، حمله هم میکنن بخدا
  ۶. نظارت بر ساختمان هایی که مردم ان پول شارژ واریز نمیکنند و اسانسور ها قطع میشود ، و این واحد هارا اجاره روزانه میدهند
  ۷. سر و صدای بچه ها در کوچه ها ودر صورتی که با والدین انها صحبت میشود میگویند به شما ربطی ندارد و وقتی پلیس خبر میکنیم میگویند بچه اند شیطنت دارند در صورتی که ساعت ۳ ظهر تا ۸ شب انسان روانی میشود از سر و صدایشان


 • حبیب

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بع نظرمن مشکل اصلی صدرا فقط نبود مدیریت قوی وسالمه.کسانیکه میکن دهاتی ها خراب کردن سخت دراشتباه هستن.همین کسانیکه از اطراف اومدن باعث شده تا بغچعضی ها باتصرف وفروختن اراضی اطراف شیراز.حالا خودشون را اصیل حساب کنند


 • حبیب

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بع نظرمن مشکل اصلی صدرا فقط نبود مدیریت قوی وسالمه.کسانیکه میکن دهاتی ها خراب کردن این را بدونن که کل شیراز توسط اومدن همین افراد از
  شهرستانها واستانهای جنوبی از زاهدان تا خوزستان ویاسوج وبوشهر ،شد شیراز وقیمتهای زمین سراز آسمون درآورد.وحالا یه عده پیلور زردچوبه وحلوا فروش که با خر میامدن توایلهای بزرگ ترک ولر،باتصرف وفروش مراتع وقلمروقشقاییها ولرها حالا برای خودشون پولدارشدن وادای شیرازی بازی درمیارن. اگه نمیدونید برید از بزرگترهاتون بپرسید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اگر روستایی ها اومدن شهر به دلیل خشکسالی بوده و اینکه مخارج کشاورزی بیشتر از درآمدش هست ،باز هم بخاطر بی تدبیری همین مسئولین شهری هست که روستایی مجبور میشه برای یه لقمه نون بیاد شهر


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همه شهریت صدرا توی بلوار مولانا و بلوار دانش متمرکز شده،فاز دو هیچ امکاناتی نداره،باید به فکر فاز دو باشن که همه جمعیت برای یک خرید کوچک روزانه مجبور نشن بیان فاز یک و شلوغی و بینظمی بوجود بیاد
  نبود مدرسه دولتی هم که فاجعه ست
  صدرا به فضای سبز بیشتری نیاز داره


 • شهلا نام اور

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  والله بنظرم نود درصد مشکلات صدرا بخاطر شرکت عمران هست اگر از اول نبود صدرا وضعیتش بهتر بود همین الان در فاز ۲ صدرا هرچی زمین خوب و بر بلوار هست روی تابلو اون نوشته متعلق به عمران شهر صدراست اگر اجازه می دادن که همین زمینها تبدیل به پاساژ و پارک وبازارچه میشد مردم در عذاب نبودند.


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  با افتخار حاج قاسم سیلمانی روستا زاده بودن،دکتر ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران هم روستا زاده هستن و خیلی امثال این عزیزان روستایی هستن
  شهری باشعور ،با کلاس ،با فرهنگ برات آرزوی هدایت داریم


 • شهروند

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  از موقعی که روستا یی ها زمین هاشون فروختند به پولدار ها که ویلا بسازند برای تابستان هاشون منظور ان قسمت اکردن به شهر رو زمین ها کشاورزی می کردن در گذشته نان حلال هم در می اوردن می خوردن نه مشکل اب خوردن داشتند نه مسکن دور بودن از حال هم خبر داشتند این کار هم زیر سر بچه های خانواده بود که وادار کردن پدر ها زمین هاشون بفروشند بیایند به قول خودشان تو شهر که امکانات بیشتری دارد نمی دانستند اگر تو روستای خوشان می ماندن جوان ها مانند گذشته کار کشاورزی داشتند باعث شدن جوان ها پدر مادر های خودشون اواره کنند داشتند چندین سال زندگی می کردن هوا سالم اب چشمه همه مواد غذایی اشان خودشان تهیه می کردن هز ینه های شهری نداشتند انها امدن شهر شهر ها رفتن زمین های انها را کردن ویلا برای خوش اب هوا بودن بدتون نیاید بگویند روستاییالان تو شهر به مشکل بر خوردید پول زمین ها هم دادید ماشین کذاشتید زیر پای خودتان فر زندان به عاقبت کار فکر نکردید حالا همش نق می زنید سر دولت که این کار نکرد یا اون کار زور تون به خودتان نرسید زمین ها تون نفروشید به دولت گیر می دهید الان به روستا ها بیشتر می رسند اگر پولی مانده بر دارید یا زمینی دارید برود رو ستا ی خو دتان از امکانات سالم رو ستا تون بهره مند شوید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  با افتخار حاج قاسم سیلمانی روستا زاده بودن،دکتر ملک حسینی پدر پیوند کبد ایران هم روستا زاده هستن و خیلی امثال این عزیزان روستایی هستن
  شهری باشعور ،با کلاس ،با فرهنگ برات آرزوی هدایت داریم


 • مهدی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  خفه شین … عوضی اگر کوچک ترین غلط کاری به روستایی و دهاتی کنید فقط بچه های دهات مثل… سقطتون میکنن اگر روستایی نبود همون تاحالا سقطت کرده بودین حرف دهنتون را بفهمید دهاتی صد شرف داره به شما …یی بیشعور و نفهم گم شدید مفت خورهای بی تربیت


 • ایران وطنم

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  یعنی خاک تو سر فرهنگ ادماهای بی شخصیت که میان تفرقه افکنی میکنند و شعور خانوادگیشون رو نشون میدن…
  استان فارس استان اولین ها بوده از زمان هخامنشیان حتی قبلتر تمام قبایل اینجا زندگی میکردن که حتی حافظ و کریم خان زند به این قبایل در اشعار و سخنانشون اشاره کردن لر..ترک..عرب…همه برادر هستن
  مهم شخصیت و فرهنگ و مهمتر انسانیت هست که یه عده متاسفانه ندارن
  اگر ملاک رو انسانیت میزاشتن واقعا یه عده باید داخل غار زندگی میکردن که حرف از شهری بودن میزدن جای شما حتی غار هم نیس…
  مایه تاسف هستین شما ننگ کل جهان هستین که باعث نژاد پرستی میشین و همه جا محکومین…


 • کاظم

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام وخسته نباشید به تمامی نمایندگان مردم در استان فارس و درایت فرماندار محترم شیراز که قدم بزرگی برای مردم دردمند در شهر صدرا برداشتند ممنون از ساکنین شهر صدرا


 • ........

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینا یا مال یا پای کوتا بودن یا کوزه گری یادروازه شیخ علی چوپون و ده پیاله… راست میگن اونا شهری هستن تو خونه های ۴۰-۵۰متری بودن نه دهاتیا ک هیچی کم نداشتن و ندارن
  بیشتر و بهتر از بعضی شهریا میخورن و میپوشن و زندگی میکنن


 • ..‌.....

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقا محمد اقا محسن
  زری خانم و….
  شما ک ب اصطلاح شهری هستین پ چرا نتونستین تو شهر خودتون شیراز ی آلونک داشته باشین توش زندگی کنین
  مجبور شدین بیاین صدرا
  صدرا رو هم بذارین واسه همون دهاتیا
  شما اسم شهری بودن یدک میکشین
  وگرنه شعورو فرهنگ شهری ندارین


 • .....

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام و عرض ارادت ب همه دوستان
  عرض کنم ک .اگر همین دهاتی ها و روستایی ها نبودن الان ایران ایران نبود .اگر طرف پشت کوهی بوده یادت باشه کوه نوردی رو خیلی خوب بلده .حواست رو جمع کن چی میگی .


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  دهاتیا برن دهاتشون لطفا،،،


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام و عرض ارادت ب همه دوستان
  عرض کنم ک .اگر همین دهاتی ها و روستایی ها نبودن الان ایران ایران نبود .اگر طرف پشت کوهی بوده یادت باشه کوه نوردی رو خیلی خوب بلده .حواست رو جمع کن چی میگی .


 • اریو

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  نژاد پرستی تعطیل دهاتی و افغانی خون شمارنگینتر نیست انسانیم


 • مهوش

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بنظر م صدرا هیچ وقت شهر خوبی نخواهد….مدیر نداره هرکی داره برای خودش یه حیاط خلوتی تعریف میکنه


 • سارا

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بدترین شهر ایران از نظر ساخت و سازهای بی رویه مجتمع های مسکونی ، با بهترین اب و هوا و مدیریت مسخره ای ک شورای شهر واسه ساخت و ساز داشت ، تمام صدرا شده اپارتمان هرکس هرجای ایران .. کرده … کرده ساکن صدرا شده ، با این حال و این همه شلوغی دوتا اتوبوس داره ک هیچ ساعتی از روز جا نمیشه توش قیمت رهن اجاره خرید و فروش سرسام اور و هرکی هرچی دلش میخاد و بی قانون و بی مدیریتی ، یه فضای سبز داره ب اسم اکو پارک ک فقط شده جای ارازل و اوباش و فروش مواد مخدر و جدا از اینا هرکی یه سگ یا یه گربه دستشه ک ادم میترسه یه بچه کوچیک ببره بازی کنه از ترس کثیفی و مریضی ، شبا هیچ جایی نداره ادم راه بره انقد افغانی ساکن صدرا شده ک ادم رعب داره قدم برداره ما یک ساله ب دلیل اجبار شغلی اومدیم ک روز شمار میکنم بگذره این دوره و بریم واقعا … ترین شهر از لحاظ مدیریتی ، از لحاظ فرهنگی ، از لحاظ ارتباطی سرتاسر شده ادمای … باید بش بگی نه شهر صدرا ، فقط باب خوبی بود واسه ..ه اختلاسی کنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  محمد وسمیه و زری من خودم شیرازی هستم ولی …انسانیت نداشتتون که انسانیت ندارید همه درنزدخدایکی هستن،شمای بی فرهنگ مگه چه پخی هستین که به مردم توهین میکنید؟برید ریشه خودتونو بیرون بکشید بینم چی بودینو الان چی هستین … هیچ نفهم صدقه سری دهاتیا اینهمه محصول داره میاد شهر.خجالت بکشید،خوبشدشماکاره ای نیستی اینطورجسارت میکنید خفه شید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  دعوا نکنید تمام شهرها یه روزی دهات بودن ،یک مرتبه که ایجاد نشدن


 • fate

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقای محمدومحسن یه کم شعورحرف زدن داشته باشین شماکه میگین دهاتی، اونجایی که شمامیگین دهات همونجایی هست که روزای تعطیل خروجی شیرازبخاطرش ازترافیک مسدودمیشه،شیرازهم بیشترجای افغانی هاهست تادهاتیها


 • حاج نامدار

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام نظر به اینکه شهر صدرا جدید تاسیس‌ دولت و دولتمردان باید بیشتر به این شهر اهمیت جمعیت زیادی انباشته شده است امکانات آن را زیاد کنید چند روز پیش من تصادف کردم میخواستم خودرو ترخیص کنم به کلانتری مراجعه مامور گفتند شبکه نداریم باید از طریق کلانتری دیگر باید اقدام کنیم مشروب ‘مواد فروش در صدرا زیاد است جا دارد مسئولین کلانتری از لحاظ نیرو خودرو تقویت تا با مخلان نظم و امنیت شدید برخورد نمایند شایسته است از مامورین کلانتری در برخورد با گروگانگیر داروخانه دکتر فرهمند تقدیر و تشکر شود باید به این مامورین احسنت گفت خیلی خوب با گروگانگیر برخورد نمودند


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اتفاقاشهردارم خوش ازروستاست دست پاک وفعال. اون … بودکه گندش بالااومد


 • Hamze

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  دورود ووقت به خیر خدمت همه سروران گرامی بجای توهین وتحقیر کردن هم دیگر چاره ای بیندیشیم که مجموعه سر وسامانی بگیره وعمران وآبادی وپیشرفت کنه احتیاج به کمک وهمفکری داره


 • Hamze

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  به جای توهین ووقت تلف کردن همه دست به دستهم بدیم وکمک کنیم تا این مجموعه به یاری خدا وتلاش مسولین دلسوز آباد بشه


 • سحر

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  به نظرمن صدرا رو بدین افغانی ها برید کنار


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام امیدواریم واقعاً رسیدگی جدی شود برای اتوبوس سریع السیر از صدرا تا پایانه نمازی،شهردار و فرماندار برای شهر صدرا مشخص شود.


 • سهراب خان

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اونایی ک نمیدونن بدونن ک زمین صدرا مال طایفه ما بیات ها (باجگاه) هست اگه قرار باشه کسی رو ممد زری راه ندیم امثال … مثه شماست.


 • خسرو

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  تا دیروز شما شهریااا ک ما آدم حساب نمی‌کنیم کنار شهر با خر میومدن همی قصرالدشت حالا ادای شهری و فهیم رو در میارن بیسکوئیت و حلوا و… التماس ترک ها و لرها میکردن کشک و پشم بهشون بدن

  بله محمد و زری خودتون اون شهرک های پایین شهر دارین زندگی میکنین شهرررر

  اینم بدونین ک من ب شخصه اعتقاد ب انسانیت دارم ولی جواب امثال تو اینه هیچ پخی نیستین


 • روشن

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا شده محل پارتی بازی و دزد باری یه عده ادم که اصلا دلسوز نیست ده ساله صدرا هستیم هنوز مسیرهای عابرپیاده درست نشده خاکی و داغون ..فضای سبز کم …کمبود مدارس دولتی که مردم مجبورن بچه هاشون بزارن خصوصی با هزینه بالا…ر


 • محمد

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همتون خفه شید


 • I'mمسعود

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اینکه گفته دهاتی را ندین خو … و استاندار و فرماندار خودشون دهاتین شهردار نمیدونم اگر اونم از ما دهاتی هست ب محمد … بگید


 • رضا

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  به قول دوستمون زمین خدا متعلق به همه اس
  صرفاً متعلق به یه عده خاص یا نژاد خاص نیس
  (سمیه) که میگی تنوع نژادی صدرا رو به بمب اجتماعی تبدیل میکنه،
  یه لطفی کن ریشه خودتو بگیر ببینم کجا بودی حالا کجایی
  مثلا چنتا امسال تو و فامیل تو جمع بشن توی صدرا مثلا همه مشکلات صدرا حل میشه؟

  التماس تفکر.


 • الیاس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقا محمد چه معلوم خودت دهاتی نباشی
  چون اگه شهری بودی داخل صدار خونه نداشتی
  ویه آدم تازه به دوران رسبده که شهر رو به چشم دیده فکر میکنه شهری شده
  بقیه دهاتین


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  همه ما انسان هستیم،ملاک خوب وبدی شهری و روستایی بودن نیست
  یاد بگیریم انسان باشیم به همدیگه توهین نکنیم


 • باران

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  عمران صدرا هم شناسنامه خوبی نداره ،کافیه بیاین شرق صدرا نمای فرو ریخته و متروکه مسکن مهر رو ببینید ک چهره صدرا رو بهم ریخته و حاضر نیست به کمک اهالی مجتمع مسکن مهر بولیوار فردوسی نماها رو ترمیم کنه


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  درود،نمیخوان صدرا رشد بکند حتی مسئولان صدرا، اونهایی که پروانه ساختمانیشان تاریخ نداره دیگه امتیاز برق نمیدن، یا اینکه همه به تعاونی بابت انشعاب فاضلاب پول دادن حالا دوباره باید پرداخت بکنی وووو


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقای محمد واقای محسن کاملا درست کفتن اونایی هم که بهشون برخورده احتمالا روستایی هستن بابا برگردین ولایت خودتون تا ارج وقرب بیشتری داشته باشین


 • زری

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقای محمد وااقای محسن قریون زبونتون گل گفتین این … ها شهر وبه.. کشیدن همیشه هم طلبکار ودو قورت ونیمشون باقیه وکم کم دارن مارو از شهر خودمون بیرون میکنن حالا بعضی هاشونم دکتر ومهندس باشن با بقیه شون چه کنیم که وصله ناجورن


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  فعلا که همین به قول شما دهاتیها الان باعث افتخارکشورن تازه معلوم نیست که شما اصلا کی هستین


 • آرمیس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  باسلام الان تو فاز دو پمپ بنزین نیست برای یه بنزین زدنی یا باید بری گویم یا دو کوهک من که آخر فاز دو هستم تا پمپ بنزین فاز یک هم دوره لطفا فکری به حال پمپ بنزین فاز دو بکنید ممنون


 • من

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  دوتا کم بود شد سه تا …واویلا از این به بعدش


 • جلال

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  جناب استاندار.شهردار.شرکت عمران را ه ترابری جاده قره پیری چه شد مردم چکار کنن


 • ف. ع

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  چن دهه دو مدیریتی کل مشکلات رو زمین مانده حالا که نور علی نور شده سه مدیریتی فرمانداری هم با فلان عنوان بهش اضافه شد بیچاره ما مردم صدرا که باید از عدم مدیریت شهری صدرا کمرم ن خم شه خدا بداد مون برشه….. بگو حاج ایمانی عزیز حل مشکلات اضافه کردن مدیریت جدید نیست کم کردم مدیریت و جمع کردن اونا به اضافه مدیریت جهادی و انقلابیه حاج ایمانیه عزیز بررسی کن مشکلات شهری صدرا چیست بعد یکسال ببین برای صدرا کدوم مشکلاتش حل شده فقط پول و مالیات مردمو بلدین بریزین تو حلقوم یه عده از خدا بی خبر


 • محسن

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  راست میگه دهاتی ها رو بفرستید دهات شون درست میشه اینها همون بلایی که سر شهر تهران آوردن رو چند سال دیگه سر شیراز می‌آورند…گرانی…دود.ودم.ماشین….سرقت…


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقا محمد اقای شهر نشین شما که شعور صحبت کردن ندارید و به روستاییها توهین می کنید همون بهتر که تو صدرا با کمبود امکانات بمنید


 • سعید

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  ای کاش فرهنگ مردم هم بالا بود.. یاد میگرفتیم زمین خدا متعلق به همه هست..چقدر ادم بی فرهنگ مثل این شخصی کامنت گذاشته محمد وجود داره امثال اینا اصلا نباید تو شهر باشن اصلا تعجب میکنم چرا نظراتشون ثبت میشه…

  مشکلات صدرا:
  رفت و امد نبود تاکسی و اتوبوسرانی هم در سطح صدرا هم به سطح شهر

  مشکل کیفیت اب و فاضلاب

  نبود فضای سبز

  نبود کارگرای شهرداری برای نظافت خوب

  الزام کردن پیمانکاران به جمع کردن نخاله های ساختمانی

  و گران بود میوه و مرغ و بقیه موراد نسبت به شهر


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اقا محمد شما که ادعاتون میشه شهری هستی نباید روستاییها رو به شهر راه بدن شما شهری ها بدونین هر چی داری صدقه سری رودستاییها هست دلم میخواد روستاییها هیچ محصول کشاورزیشون رو به شهر نفرستن تا همهتون از گرسنگی تلف بشید تا دفعه دیگه توهین نکنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  افغانی درصدرا زیاد شد ه روز این افقانیها ایران میگیرن هیچ قانونی برای بچه دار شدن این افقانیها نیست هر افغانی ده تا بچه میاره خدا به دادمان برس


 • محبوبه

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  باسلا م خواهش می کنم بفکریه بازارچه واسه فاز دوباشین یه پارک بزنین فاز دوهیچ امکاناتی نداره لطفا رسیدگی کنی


 • مانی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا، شهر گرانی افسار گسیخته وازهردر سخنی ست که مدیریت درآن به حداقل رسیده واوضاع ان از هرجای دیگر ایران وخیم تراست؟!؟به علت گرانی، اکثر مردم این شهر درصورت توانایی، برای خرید، به شهر شیراز می روند!!؟؟


 • مانی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  اعطای فرمانداری به این شهر آشفته وبودجه لازم، راه حلی ست که شاید ازمشکلات فعلی آن کمی بکاهد


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  آقای محمد نمیدونم خودت کی هستی که داری دستور میدی دهاتی ها رو راه ندین صدرا،باید خدمتت عرض کنم که اکثر پزشکان و افراد مهم به قول شما دهاتی هستن
  پس الکی دستور صادر نکن


 • محمد

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  بینظم ترین شهر ایران بی نظارترین شهر ایران هر صنفی هرجور ی که دلش بخواد با مردم رفتار میکنه هیچ قانونی نداره


 • ناشناس

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا دیگه اون دولتی هایی که میخاستن تا تونستن پول درآوردن حالا هم روز به روز ویران تر میشه


 • اشکان

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا شهر هفتادو دو ملت ، آینده صدرا یعنی ویرانه شمال غرب شیراز


 • نسرین روحانی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام و عرض ادب یکی ازبزرگترین مشگل ما اهالی صدرا بی سروسامانی حمل ونقل اتوبوسرانی وکمبود اتوبوس وتاکسی ودیگر اینکه گرانی و نداشتن نظارت بازروس به گرانیهاکه بیشترازتمام دیگر نقاط استان فارس است وشبها هرشب در منطقه ی اخربلوارفردوسی ارزن۲ دچار قطعی اب از ۱۲شب تا۶ الی ۷ صبح هستیم، از مسولیت محترم خواهشمندیم اقدامات لازم را مقرر فرمائید.باتشکر.


 • ممد

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  ماکه نفهمیدیم چی گفت ازنماز و نماز جمعه و‌مدیر عامل گفت ازمسکل اصلی و‌ رفع مشکلزری نزذ


 • محمد

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  ترا به خدا دهاتی ها رو راه ندین به شیراز از همه جا هستند الا شیراز و استان فارس
  شیراز شهر فرهنگ هست پر از مردمانی که از هر جا آمدن و دارند زیر ساخت فرهنگی اجتماعی این شهر رو خراب می‌کنند


 • حسین

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  فقط اوضاع مسکن اجاره حل بشه کمر مردم شکست بقیه رو بزارید ۳ دهه دیگه… ممنون


 • هادی

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  فقط بلدین شعر بدین تحویل مردم .برو جمع کن .


 • سمیه

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  تنوع نژادی از صدرا شهری ساخته است که در آینده به یک بمب اجتماعی تبدیل می شود. این خط این نشون


 • پریوش نامجو

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  صدرا هم از نظر رفت و آمد شهری با شیراز خیلی مشکل دارد مثلا شهرک گلستان به همه نقاط شیراز اتوبوس داره هم پایانه نمازی و هم قصرالدشت هم اتوبوس عادی و هم سریع السیر ولی ما تا رسیدن به مرکز شیراز ورفت و آمد چندین ساعت تو راه هستیم
  فضای سبز و درخت کم هست گرد و غبار زیاد
  با یک باد گرد و خاک هست که به هوا بلند میشود


 • علی

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  باید گفت سه مدیریتی شهردارو عمران صدراو فرماندار شیراز البته هیچکدام بعداز ۲۰سال نتوانستن مشکل اعضا تعاونی مسکن تامین اجتماعی را حل کنند درصورتیکه درهر شهری دیگر بود یکساله حل میشد