چاپ کد خبر: 128496
23 آذر 1402
در بیانیه بسیج دانشجویی استان فارس آمده است :

ریخت و پاش ۴میلیارد تومانی اجلاس مدیران‌ مالیاتی کشور در شیراز !

در پی برگزاری اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور در شیراز با هزینه گزافی معادل حدوداً «۴۰ میلیارد ریال» بسیج دانشجویی استان فارس طی بیانیه‌ای خطاب به ریاست جمهور خواهان عزل عاملان اسراف بیت المال شد.
ریخت و پاش درش یراز

به گزارش اول فارس، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس در واکنش به برگزاری اجلاس مدیران مالیاتی کشور به مدت سه روز در شهر شیراز به که با هزینه‌کردهای نامتعارف همراه بوده است ، نامه‌ای خطاب به حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی ، رئیس محترم جمهور ، ارسال نموده است.

متن بیانیه به شرح ذیل است:
امام خمینی (ره): «آن روزی که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحۀ دولت و ملت را بخوانیم.» (۱۳۶۲/۰۱/۰۱)
 حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رئیسی
 رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
 سلام‌علیکم
 خبر رسید به امیرالمؤمنین علیه‌السلام که والی شما «عثمان بن حُنیف» در بصره، دعوت یکی از ثروتمندان را پذیرفته و سر سفره رنگین او نشسته است. حضرت با عتاب فرمودند: «ای پسر حنیف! به من گزارش داده‌اند که مردی از جوانان (ثروتمند و اشرافی) اهل بصره تو را به سفره رنگین میهمانی خود فراخوانده و تو نیز (دعوتش را پذیرفته‌ای و) به‌سرعت به‌سوی آن شتافته‌ای درحالی‌که غذاهای رنگارنگ و ظرف‌های بزرگ طعام یکی از پس از دیگری پیش روی تو (به‌وسیله خادمانش) قرار داده می‌شد. من گمان نمی‌کردم تو دعوت جمعیتی را قبول کنی که نیازمندشان (از نشستن بر سر آن سفره) ممنوع باشد و (تنها) ثروتمندشان دعوت شود».
 آری، ساده‌زیستی و دوری از تجمل‌گرایی برای کارگزاران نظام جمهوری اسلامی یکی از ضرورت‌ها و وجه تمایز با نظام‌های طاغوتی و سرمایه‌داری محسوب می‌شود. حال بعد از گذشت دو سال از دولت سیزدهم که شعار آن عدالت‌محوری نیز بوده است، اما امروز شاهد بی‌مبالاتی در مصرف بیت‌المال از سوی برخی مدیران کشوری و استانی هستیم و انگار تن‌آسایی و خوشگذرانی مهم‌تر از امورات مردم برایشان قلمداد می‌شود.
 لذا باتوجه‌به گزارش‌ها مردمی و پیگیری «شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس» ضمن شرح یکی از این موارد، مسائلی را به‌عنوان دغدغه خدمتتان متذکر خواهیم شد.
 در مهرماه سال جاری (۱۴۰۲)، برگزاری اجلاس سراسری مدیران مالیاتی کشور در شیراز به مدت سه روز با هزینه نامتعارف و گزافی معادل حدوداً «۴۰ میلیارد ریال» برگزار می‌گردد. شرح خصوصیات این گردهمایی بسیار دردناک است؛ اجلاس در یکی از هتل‌های پنج‌ستاره شهر شیراز و با سرو غذا با منوی باز از غذاخوری‌های گران‌قیمت شهر برگزار می‌شود که فقط هزینه سوغاتی‌های اهدایی آقایان از بیت‌المال، بیش از «۵ میلیارد ریال» بوده و جالب‌تر آن که صندلی‌های هتل پنج‌ستاره وفق نظرشان نبوده و صد عدد صندلی باارزش حدوداً «۷ میلیارد ریال» خریداری می‌شود تا مقدمات راحتی‌شان فراهم شود! برنامه‌های تفریحی، ورزشی و هزینه‌های غیرضروری دیگر هم بماند.
 ناگفته نماند، در حالی این مقدار و به این نحو هزینه شده است که سازمان مالیاتی کشور جهت هزینه این اجلاس سه‌روزه، تا «۲۰ میلیارد ریال» مجوز داده است!!
 جناب آقای رئیسی!
 آرمان انقلابی‌گری باید در باطن و خط‌مشی مدیران دولت باشد؛ نه آن که در ظاهر بر صندلی‌های این اجلاس چفیه پهن کنند؛ اما بعد از جلسه با هزینه بیت‌المال به عیش‌ونوش بپردازند! باید پرسید، آقایان، مسئولیت خود را مایه خدمت به مردم قرار داده‌اند یا طعمه رسیدن به امیال خود؟!
 چند شب دیگر، ایام شب یلدا فراخواهد رسید. از آن آجیل‌ها و شیرینی‌ها و تفریحات، کودکان خانواده‌های محروم هم سهمی دارند یا آقایان چنانی نشسته‌اند که جایی برای محرومین و مستضعفین باقی نمانده است.
 حضرت امام خمینی (ره) در ابتدای انقلاب اسلامی خطاب به مسئولان فرمودند: «خودتان را تعدیل کنید!» آیا امروز نیز خطاب به مدیران دولت باید بگوییم خودتان را تعدیل کنید؟!
 درحالی‌که از یک سو خط‌مشی دولت برای برداشتن تکیه اقتصاد کشور از فروش نفت و جبران آن با مالیات بوده و از سوی دیگر یکی از راهکارهای کاهش اختلاف طبقاتی دریافت مالیات است، آیا از چنین مدیرانی باید انتظار داشت همان گونه که از کسبه جزء مالیات دریافت می‌کنند، از سرمایه‌داران نیز مالیات دریافت نموده و از فرارهای مالیاتی جلوگیری نمایند؟
 با شرحی که گذشت، محل تعجبی نمی‌ماند که چرا نامهٔ شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس جهت سؤال و بررسی وصول مالیات مسکن‌های خالی از سکنه خطاب به اداره کل مالیاتی استان بدون پاسخ می‌ماند! چرا که باید جوابش را از خروجی و در نتیجه این اجلاس جستجو کرد!
 آقای رئیس‌جمهور!
 همان‌طور که در پیگیری مسئله فساد چای دبش، دولت محترم پیش‌قدم بوده و اولین مدعی حقوق مردم بوده است، در این مسئله نیز توقع می‌رود با دستور و پیگیری جنابعالی در مواجهه با این ریخت و پاش‌ها و اسراف در بیت‌المال، هزینه‌های مذکور از مدیران تمامی استان‌ها مسترد و عاملان آن عزل و برخورد شود. بدیهی است اقدام مسئولین در جهت اصلاح، خود موجب امیدآفرینی در کشور خواهد بود و شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس تا حصول نتیجه، پیگیر این مسئله خواهد بود.
وَ الْعاقِبَهُ لِلْمُتَّقِینَ
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان فارس
رونوشت: دکتر مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور
نظر

در تجمع اهالی این شهرک مقابل استانداری: بعد از ۳۰ سال آب لوله‌کشی نداریم

کلیک کنید و عضو کانال اخبار فوری اول فارس شوید

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

احمد..ش(مغزهای یخ زده) جمعه , ۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۷:۵۲

فقط دکتررئیسی رو خوب اومدی.
دکتر!!؟
ای بابا،اینقدر هزارملیارد ملیاردتی این کشور هاپولی میشه، که این چهار ملیارد بچشم نیاد

سیدمحمد جمعه , ۲۴ آذر ۱۴۰۲ - ۲:۳۹

ان شاءالله فتح الباب نشود اونم از اداره مالیات که بعد بابای مردم را در می آورد . ضمناً بایستی اولاً از صحت و سقم آن و همچنین نتیجه مردم را مطلع نمایند.

ناشناس پنجشنبه , ۲۳ آذر ۱۴۰۲ - ۲۳:۴۶

حرف بسیج دانشجویی بسیار عالی و خوب است جای تشکر دارد منتظر واکنش رئیس دولت با چنین مسئول بی‌درد هستیم

آخرین اخبار