• 04 / مرداد 1402 / 18:08
  • شناسه خبر : 117074

طرز تهیه اسموتی هندوانه با دو طعم متفاوت مناسب روزهای گرم تابستان

اسموتی هندوانه

طرز تهیه اسموتی هندوانه خانگی فوری با ۲ روش مختلف :
یکی از نوشیدنی هایی که باعث میشه بتونیم گرمای تابستون رو تحمل کنیم بدون شک اسموتی است .پس با اول فارس همراه باشید تا طرز تهیه اسموتی هندوانه که بسیار خوشمزه، ساده و ارزان تهیه می شود را به شما آموزش دهیم.

روش اول

اسموتی هندوانه و توت فرنگی :
ترکیب طعم های هندوانه و توت فرنگی علاوه بر اینکه بسیار خوشمزه و دلپذیر می باشد، بسیار مقوی می باشد

اسموتی هندوانه 1

 مواد لازم برای اسموتی هندوانه:

هندوانه :دو فنجان

توت فرنگی :دو ف

شکر و یا عسل :۱ ق غ

یخ :۳ تا ۴ قطعه

آب لیموی تازه :۱ ق غ

نعنا :در صورت تمایل چند برگ

دستور تهیه اسموتی هندوانه:
ابتدا برگ های نعنا را شسته و آن را ریز خرد کنید، در نهایت یک قاشق غذاخوری برگ نعنای خرد شده باید داشته باشید. چند برگ از برگ های تازه و شکیل نعنا را برای تزیین انتخاب کرده و کنار بگذارید. در مرحله بعد هندوانه را خرد کرده و دانه های آن را با دقت جدا کنید تا هنگام خوردن زیر دندان نیاید. در ادامه سر توت فرنگی ها را جدا کرده و آن را به قطعات کوچک خرد نمایید.حالا هندوانه و توت فرنگی خرد شده را داخل دستگاه غذاساز و یا مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا میوه ها پوره شود. در مرحله بعدی یخ ها را بریزید و مجدد دستگاه را روشن کنید تا یخ ها خرد شده و با میوه ها ترکیب شوند. حالا نعنای خرد شده، شکر و آب لیموی تازه را هم بریزید و برای چند ثانیه دیگر مواد را مخلوط کنید تا کاملا یکدست شود.اسموتی را داخل لیوان های بلند بریزید و برای تزیین از برگ های نعنایی که کنار گذاشته اید استفاده نمایید البته اگر دوست داشتید میتوانید نعنا را از این اسموتی حذف کنید و برای تزیین هم از یک عدد توت فرنگی استفاده نمایید توت فرنگی را برش زده و آن را روی لبه لیوان حاوی اسموتی قرار دهید و سرو نمایید.

روش دوم

اسموتی هندوانه و موز

اسموتی هندوانه و موز

 مواد لازم برای اسموتی هندوانه و موز:

هندوانه خرد شده :دو فنجان

موز :یک عدد

بستنی وانیلی :۱/۲ فنجان

نعنای خرد شده در صورت تمایل :یک ق غ+ چند برگ برای تزیین

یخ :در صورت تمایل

دستور تهیه اسموتی هندوانه و موز:
اول از همه موز را پوست گرفته و خرد کنید ، هندوانه را هم خرد کرده و دانه های آن را جدا کنید. حالا هندوانه و موزهای خرد شده را داخل دستگاه غذاساز و یا مخلوط کن بریزید و دستگاه را روشن کنید تا میوه ها پوره شود. در مرحله بعدی بستنی را افزوده و در صورت تمایل چند قطعه یخ اضافه کنید. از آنجایی که بستنی سرد است دیگر نیازی به اضافه کردن یخ نیست ولی در صورت تمایل میتوانید در این مرحله چند قطعه یخ اضافه کنید این بستگی به ذائقه شما دارد.بعد از اینکه میوه ها و بستنی بخوبی با هم ترکیب شدند نعنای خرد شده را بریزید و مجدد دستگاه را روشن کنید تا اسموتی یکدست شود. استفاده از نعنا در این اسموتی کاملا سلیقه ای است و اگر ترکیب آن را با موز و هندوانه دوست ندارید میتوانید آن را حذف کنید. اسموتی آماده شده را داخل لیوان های دلخواه بریزید و با چند برگ نعنا و یک برش موز تزیین و سرو نمایید.

 

نکات تکمیلی در مورد اسموتی هندوانه
۱-زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۱۵دقیقه
۲-اسموتی هندوانه را می توانید در وعده دسر – سرو کنید .
۳-توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۲ نفر مناسب میباشد .

بیشتر بخوانید:

هرگز موز را به اسموتی اضافه نکنید !
این نوشیدنی ها را در تابستان هرگز ننوشید
بهترین نوشیدنی های رژیمی ،خنک و دلپذیر برای تابستان

ثبت دیدگاه