• 20 / اسفند 1401 / 10:53
  • شناسه خبر : 106306

عامل بی آبرویی مرد ۳۸ ساله شیرازی بازداشت شد

رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی مردی جوان که با ارسال پیام‌های تهدید آمیز در بستر شبکه‌های اجتماعی برای شاکی و خانواده شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد.

به گزارش اول فارس ، رئیس پلیس فتا استان فارس سرهنگ “امیر حسین سلیمانی” با اعلام این خبر اظهار داشت: در پی مراجعه مردی ۳۸ ساله که با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس؛ مدعی شده بود فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار مطالب کذب وتهدید آمیز در یکی از شبکه‌های اجتماعی قصد بدنام کردن وی و خانواده‌اش را دارد، رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.

وی گفت: پس از حضور شاکی، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضائی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم مورد شناسایی قرار گرفت و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم یکی از فرزندان همکار شاکی بود، گفت: وی در ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاء شده توسط کارشناسان این پلیس به جرم خود اعتراف و دلیل اقدام خود را مشکلاتی که با شاکی و خانواده آن داشته است، عنوان کرد.

سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون هرگونه توهین، اهانت و یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده وعواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد، لذا رعایت اخلاق در فضای سایبر و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می شود.

رئیس پلیس فتا استان فارس خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی و یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با ما در میان بگذارند.

فال حافظ امروز ۲۱ اسفند با تفسیر دقیق و زیبا

آلبومی زیبا از عکس‌های تاریخی شگفت انگیز که هرگز ندیده اید

جولان سگ‌های ولگرد در شیراز در سایه بی‌توجهی مدیران شهری

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه