• 19 / اسفند 1401 / 15:19
 • شناسه خبر : 106191

عکس قدیمی و خاطره انگیز چهار راه زند شیراز در ۹۱ سال پیش

در عکس بیشترین تعداد ماشین برای مسافربری در این مکان است و از آنجا که هنوز تعداد ماشین زیاد نیست، میتوان نتیجه گرفت که استقبال از استفاده از ماشین به جای درشکه هنوز در بین مردم رایج نشده است.

به  گزارش اول فارس ، مکان این عکس چهارراه زند است و عکاس از خیابان توحید فعلی ،داریوش سابق خیابان سعدی و وسط چهارراه و ابتدای خیابان زند به سمت میدان امام حسین(ع) فعلی را به تصویر کشیده است. تاریخ عکس سال ۱۳۱۰ هجری شمسی است.
این عکس از جهات مختلف قابل تبیین و تحلیل است. در سمت چپ پنج ماشین  کرایه کش در انتظار مسافر هستند. در آن سوی خیابان همسو با ماشینها، دو درشکه نیز منتظر مسافر هستند. در این تاریخ در چند محل شیراز، خیابان کشی صورت گرفته است اما هنوز در بسیاری از مراکز اصلی شهر به ویژه در محالت، خیابانی وجود ندارد و معابر همچنان مانند گذشته است، به همین دلیل بیشترین تجمع ماشین در همین چهارراه زند یا در مکانهای
مشابهی است که در مجموع تعداد این مکانها اندک است.

با این توضیح باید گفت که به احتمال زیاد تعداد ماشین موجود در عکس بیشترین تعداد ماشین برای مسافربری در این مکان است و از آنجا که هنوز تعداد ماشین زیاد نیست، میتوان نتیجه گرفت که استقبال از استفاده از
ماشین به جای درشکه هنوز در بین مردم رایج نشده است.
در سمت راست عکس، تعدادی چهارپا همراه با صاحبانشان در حال حرکت هستند. در قسمت جلو عکس، یک گاری در حال حمل سنگ است و گاریچی در حال هدایت اسب پیر”یابو” است. در پشت سر وی یک خرکچی با تعداد هفت الاغ در حال حرکت هستند.
در عکس بیشترین تعداد ماشین برای مسافربری در این مکان است و از آنجا که هنوز تعداد ماشین زیاد نیست، میتوان نتیجه گرفت که استقبال از استفاده از ماشین به جای درشکه هنوز در بین مردم رایج نشده است.

عکس های دیده نشده الیزابت تیلور در شیراز

قَلع و قَمعِ و آتش زدن درختان در میراث جهانی غارِ شاهپور +تصاویر

چرا با وجود ورزش و رژیم غذایی لاغر نمیشم؟

بیشتر بخوانید:

برچسب‌ها:

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ثبت دیدگاه

 • سعید

  تاریخ : ۱۹ - اسفند - ۱۴۰۱

  کاش فیلم بود میشد.بیشتر تحلیل کذد


 • امید

  تاریخ : ۲۰ - اسفند - ۱۴۰۱

  اون درشکه خونه هنوزم هست