چاپ      کد خبر: 1840
26 آبان 1397

فارس به سه استان تقسیم شود/ استاندار جدید فارس بومی باشد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که فارغ از اختلاف نظرها، با طرح تقسیم استان فارس به سه استان موافق است.! به گزارش اول فارس به نقل از ایسنا ،نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که فارغ از اختلاف نظرها، با طرح تقسیم استان فارس به سه استان موافق است.!

به گزارش میلاد لارستان به نقل از ایسنا منطقه فارس، علی اکبری دوشنبه در نشست هم اندیشی نمایندگان مردم شیراز در مجلس و شورای اسلامی شهر، با بیان اینکه به دلیل گستردگی استان و گرفتاری نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه، امکان جمع شدن همزمان آنها و اتفاق نظر پیرامون موضوعات مختلف فارس وجود ندارد، گفت: فارغ از اختلاف نظرهای دیدگاهی، با طرح تقسیم فارس به سه استان موافقم .

وی در خصوص گزینه قطعی استانداری فارس گفت: اگرچه در مجمع نمایندگان بر روی یک یا چند گزینه مشخص به جمع‌بندی نرسیده‌ایم اما بر بومی بودن استاندار اتفاق‌نظر داریم .

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: نگاه وزارت کشور، انتخاب گزینه غیربومی است که به نظر می‌رسد در این فضا فعلا استانداری فارس با سرپرستی اداره خواهد شد .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین حاشیه‌نشینی را یکی از معضلات و گرفتاریهای کشور دانست و گفت: هم‌اینک ۱۹ میلیون حاشیه‌نشین داریم که در حاشیه کلانشهر شیراز این مسئله به دلیل بافت شغلی جمعیت روستایی استان، کم آبی و خشکسالی پررنگ تر است .

وی با بیان اینکه مشکل اصلی امروز فارس بحث عدم سرمایه‌گذاری است، افزود: کسی در فارس احساس مسئولیت در این باره نمی‌کند و هر کسی به نوعی به دنبال تبصره و مصوبه برای ایجاد مشکل است، در حالی که سرمایه‌گذار امنیت می‌خواهد .

اکبری با بیان اینکه در بحث پیگیری تخصیص‌های اعتباری در بودجه ۹۸ نباید امیداورانه و خوشبینانه فکر کرد، افزود: دولت با توجه به حجیم و عیال وار بودن، منابعی در اختیار ندارد تا جایی که برای پرداخت کارمزد فروش اوراق سال گذشته از مجلس مجوز فروش اوراق گرفته‌ایم .

وی در حالی که از مشکلات و گرفتاریهای روستاها در حریم شهر شیراز سخن می‌گفت، افزود: باید برای رفع مشکلات همه با هم فکری کنیم، چون روستاهای واقع در حریم را نه بنیاد مسکن تحویل می‌گیرد و نه دستگاه دیگری از آنها حمایت می‌کند .

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به توریسم سلامت و گردشگرانی که در این بخش وارد استان می‌شوند اشاره و اضافه کرد: امروز بخش اعظمی از توریسم درمانی فارس در اختیار دلالان است و هیچ مکانیزم نظارتی در این باره وجود ندارد .

اکبری خواستار شکل‌گیری یک نظام نظارتی با حضور دستگاههای متولی در این بخش به منظور ساماندهی صنعت توریسم درمانی شد.

وی با انتقاد از اینکه فارس در هفته دولت پروژه شاخصی برای افتتاح نداشت، به گزارش‌های ارائه شده به نمایندگان مجلس در خصوص طرح “آمریکا برای فشار بر ایران با خروج از برجام” اشاره و عنوان کرد: یک تیم چند صد نفره به همین منظور مامور جمع بندی تاثیرات تحریم‌ها در آمریکا شده‌اند و هدف‌گذاری آنها شناسایی نقاط آسیب‌پذیر و افزایش فشارها از این مجراست، لذا در این فضا بنده با برخی تند‌روی‌ها در مجلس موافقم، چرا که پاسخ کلوخ‌انداز، سنگ است .

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار