چاپ کد خبر: 84047
29 اردیبهشت 1401

فواید حیرت‌انگیز بغل کردن ، کار‌های ممنوعه در رابطه جنسی و چند راهکار برای تسریع در بارداری

بغل کردن، در آغوش گرفتن، لمس و تماس فیزیکی همچون دست دادنِ عاشقانه است. روابط جنسی در زندگی زناشویی یکی از مهم‌ترین مسائلی است که کیفیت زندگی مشترک را تحت تاثیر قرار می‌دهد.داشتن مشکل در باروری می تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد.

فواید حیرت‌انگیز بغل کردن عاشقانه که نمی‌دانید

 بغل کردن، در آغوش گرفتن، لمس و تماس فیزیکی همچون دست دادنِ عاشقانه است. رفتار ساده در آغوش گرفتن به هر دو طرف انرژی بسیار خوبی را منتقل می کند و تاثیرات مثبت آن به لحاظ علمی کاملا اثبات شده است و بخشی حیاتی از تکامل بشر است.

۱. قلب سالم می خواهید؟ یکدیگر را در آغوش بگیرید.

در آغوش گرفتن موجب فعال شدن هورمون اکسی توسین می شود که احساس گرما و صمیمیت را به ما منتقل می کند. طی آزمایشی در دانشگاه کارولینای شمالی مشخص شد ضربان قلب افرادی که یکدیگر را در آغوش می گرفتند ضربان قلبشان دو برابر افرادی بود که در طول آزمایش تنها بودند.

*با کمی در آغوش گرفتن قلبتان را تقویت کنید.

بغل کردن

۲. در آغوش گرفتن بطور طبیعی استرس را کاهش می دهد.

اگر کمی احساس بی حالی می کنید و یا به لحاظ روحی تحت فشار هستید کسی را پیدا کنید که برایتان اهمیت بخصوصی دارد و کمی او را در آغوش بگیرید این شخص می تواند مادر، همسر و یا دوست شما باشد. تحقیقات نشان می دهد که در آغوش گرفتن میزان کورتیزول (هورمون استرس) را در بدن کاهش می دهد؛ تنش را از ما دور می کند و پیام آرامش را به مغز منتقل می کند.

*با در آغوش گرفتن، استرس را به سرعت کاهش دهید.

۳. در آغوش گرفتن کودکان به آن ها کمک می کند در بزرگسالی به افرادی با ثبات تبدیل شوند.

تماس فیزیکی و لمس برای یک نوزاد یک مسئله حیاتی است. این امر بخصوص در مراحل اولیه زندگی به او کمک می کند در بزرگسالی رابطه بهتری با دیگر افراد برقرار کند.

هم آغوش

*در آغوش گرفتن و نشان دادن احساسات در رشد کودک نقشی قابل توجه دارد.

۴. در آغوش گرفتن برای بزرگسالان نیز ضروری است.

تماس فیزیکی و بغل کردن تاثیر قابل توجهی در دور کردن احساس تنهایی از بزرگسال دارد.

بغل

*سالمندان می توانند سلامت خود را با صمیمانه در آغوش کشیدن صمیمانه بهبود بخشند.

۵. در آغوش گرفتن، ماهیچه ها را تقویت می کند.

موش های آزمایشگاهی که به آن ها هورمون اکسی توسین تزریق شد، در مقایسه با سایر موش ها ماهیچه هایی قوی تر داشتند. بنابراین در آغوش گرفتن و آزاد شدن هورمون اکسی توسین تاثیری همچون ورزش کردن به دنبال دارد.

بدنسازی

۶. در آغوش گرفتن شما را هشیارتر می کند

با در آغوش گرفتن هشیاری را در خود تقویت کنید و از زندگی کردن در حال لذت ببرید. تحقیقات نشان می دهد در زمان حال بودن شادی را افزایش می دهد و انجام این امر با ترشح هورمون اکسی توسین یکی از بهترین شیوه ها برای توجه کردن و زندگی در زمان حال است.

۷. در آغوش گرفتن، ترس و ناامنی را از شما دور می کند

مطالعات در مورد ترس و عزت نفس، رابطه میان تماس انسانی و کاهش ترس از مرگ را نشان می دهد. شرکت کنندگان در این بررسی ها با در آغوش گرفتن شی بی جان (مانند خرس پارچه ای)، نگرانی کمتری نسبت به مرگ در آن ها نشان داده می شد.

عشق و رابطه سکس

*در آغوش گرفتن ترس را از شما دور می کند.

۸. در آغوش گرفتن طولانی مدت برای جسم مفید تر است.

زمانی که افراد به مدت ۲۰ ثانیه یا بیشتر یکدیگر را در آغوش می گیرند، هورمون نشاط بخش اکسی توسین آزاد می شود که پیوستگی و رابطه قوی تری بین دو طرف ایجاد می کند. اکسی توسین سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند و استرس را کاهش می دهد.


 کار‌های ممنوعه در رابطه جنسی که نباید انجام دهید

انجام دادن برخی از کارها، می‌تواند آسیب جدی به رابطه‌ی زناشویی شما وارد کند. در ادامه تعدادی از این موارد را توضیح خواهیم داد، که با رعایت کردن آن‌ها می‌توانید سلامت جنسی زندگی مشترکتان را بهبود ببخشید.

سکس

۱. نقش بازی کردن

اگر از رابطه‌ی جنسی تان لذت نمی‌برید، نقش بازی نکنید و وانمود نکنید که درحال لذت بردن هستید. اگر به ارگاسم نمی‌رسید می‌توانید این موضوع را با همسرتان در میان گذاشته و راهی برای این مشکل پیدا کنید. اگر این موضوع را پنهان کنید شما همیشه از رابطه‌ی جنسی‌تان ناراضی خواهید ماند. پس این موضوع را بدون اینکه خجالت بکشید مطرح کنید، و به دنبال راه حل باشید.

۲. زمان بندی برای رابطه جنسی

استفاده از پیام‌های شهوت‌آمیز می‌تواند ضربان قلب آقایان را چند برابر کند؛ اما تعیین زمان برای معاشقه فشار زیادی بر آن‌ها اعمال خواهد کرد. برای مثال پیام‌هایی مانند: «منتظرم تا بیای خونه» یا «بعد از کلاس یوگا مال تو هستم» باعث قابل پیش بینی شدن معاشقه می‌شود؛ این امر می‌تواند هیجان مرد را نابود کند.

اگرچه با زمان بندی، وقت معاشقه بیشتری را خواهید داشت، اما بخاطر بسپارید که زمان دقیق را مرموز نگه دارید. سعی کنید متون و پیام‌هایتان کمتر دارای جزییات باشد، مثل: «دنبال فرصتی هستم تا هرچه زودتر با تو باشم» یا «چطوره بچه رو بعضی وقتا بزاریم خونه مامانم؟»

۳. لطفا عجله نکنید

در حالی که بسیاری از افراد از رابطه جنسی لذت می‌برند، اما گفتنی است که قبل از آمادگی همسرتان نباید این کار را انجام دهید، زیرا ممکن است موجب ناراحتی و درد در او شود یا به سادگی موجب ترسیدن او شود؛ بنابراین قبل از انجام رابطه جنسی به معاشقه بپردازید و اطمینان حاصل کنید که او به اندازه‌ی کافی هیجان‌زده است و از نطر جنسی تحریک شده است.

۴. خاموش کردن چراغ‌ها

حتما دلیلی وجود دارد که مردان عاشق تماشای مسابقات فوتبال با کیفیت عالی هستند. به گفته دکتر گریر این مخلوقات، موجودات بسیار بصری محسوب می‌شوند و شیفته آن هستند که تا حد امکان هنگام معاشقه ببینند. اصرار بر داشتن رابطه جنسی در محیطی تیره و تار می‌تواند این تصور را در مرد زندگی‌تان ایجاد کند که بیشتر به ظاهر خود اهمیت می‌دهید نه احساسی که وی در شما ایجاد می‌کند. همین عدم اطمینان، آواری می‌شود بر سر جولان مردانه وی در اتاق خواب. اگر در روشنایی راحت نیستید در اتاقی با نور اندک یا با چند عدد شمع معاشقه را انجام دهید.

۵. فقط به خودتان فکر نکنید

خیلی زود یا خیلی دیر رسیدن به ارگاسم در رابطه جنسی، این به ویژه برای مردان خیلی مهم است. مردان باید توجه کنند که به محض رسیدن به ارگاسم خود را رها نکنند چرا که او ممکن است ارضا نشده باشد. خیلی کم یا زیاد انجام دادن این کار موجبات نارضایتی همسر را فراهم می‌آورد و آن‌ها باید توجه کنند که همسرشان نیز در رابطه جنسی ارضاء شود.

سکس هات

۶. شکایات و ناراحتی هایتان را در رابطه‌ی جنسی مطرح نکنید!

بسیاری از زوجین سعی می‌کنند ناراحتی هایشان را در رخت خواب بیان کنند، زیرا فکر می‌کنند که در آن زمان همسرشان بهتر به حرفشان گوش می‌کند و یا حرفشان را قبول خواهد کرد. اما این کار بسیار اشتباه است، زیرا شما باعث می‌شوید که بعد از مدتی همسرتان رابطه‌ی جنسی تان را با تجارب ناراحت کننده‌ای همراه بداند.

رابطه‌ی جنسی شامل دوست داشتن، تعهد و لذت و آرامش است. با بیان شکایات، گله‌ها یا ناراحتی هایتان آن را به تجربه‌ای نامطلوب بدل نکنید. همچنین استرس‌های کاری و روزانه‌تان را به رخت‌خواب نیاورید، می‌توانید در یک زمان دیگر راجب این مسائل صحبت کنید. اگر حس می‌کنید انقدر ناراحت هستید که نمی‌توانید رابطه‌ای برقرار کنید، پس این کار را نکنید.

۷. نسبت به یکدیگر بی‌تفاوت نباشید

در صورت عدم مساعد بودن شرایط و یا حال روحی همسر به هر علتی، ابتدا به حل مشکل کمک کرده و پس از آن در مورد بازسازی رابطه جنسی خود گفتگو کنید. نکته مهمی که باید بدان توجه داشت این است که برای اغلب مردانی که درگیر مشکلات و تنش‌ها هستند، رابطه جنسی با همسر می‌تواند مفید و آرامبخش باشد، ولی در زنان برعکس است و خانم‌ها برای برقراری ارتباط جنسی موفق، نیاز به آرامش روحی دارند.

۸. چنگ اندازی!

آنچه که در فیلم‌ها بسیار اغوا کننده و تحریک آمیز به نظر می‌رسد می‌تواند علاوه بر ایجاد زخم، برای وی بسیار دردناک نیز باشد. دکتر پیر شوارتز متخصص روان شناسی در دانشگاه واشنگتن می‌گوید: «شهوت یک لحظه بخصوص می‌تواند سبب شود تا شریک جنسی تان را محکم در آغوش گرفته و بخواهید به عمق جان وی رخنه کنید؛ اما مراقب باشید که پوست وی را پاره نکنید. بجای چنگ زدن، نوک انگشتانتان را فشار دهید و تمام بدن وی را به آرامی لمس کنید. زمانی که وی در رابطه جنسی به درستی رفتار می‌کند، برای تشویق عشقتان وی را محکم‌تر در آغوش بفشارید».

۹. کارگردانی صحنه معاشقه

بین جسور بودن و کنترل همه جانبه اتاق خواب تفاوت وجود دارد. نباید کاری کنید که همسرتان احساس بی عرضگی نماید یا دائما باید‌ها و نباید‌ها وی را کنترل نمایید؛ کافی است تنها لحظه لذت بخش در معاشقه را به او نشان دهید.

بجای حکمرانی بر حرکات همسرتان، وقتی دارید از کار‌های او لذت می‌برید لب به سخن بگشایید و یا یادآوری کنید که دفعات قبلی بخشی از بدنتان لذت وصف ناپذیری را تجربه کرده است. مردان ترجیح می‌دهند نواحی درست را خود کشف کنند نه اینکه به آن‌ها بگویید کدام ناحیه دقیقا مدنظر شما است.

۱۰. انتقادگر نباشید

سطح اعتماد به نفس افراد در عملکرد جنسی آن‌ها تاثیر بسزایی دارد؛ و افراد در برابر انتقاد‌های شریک جنسی شان آسیب پذیر‌تر هستند. پس اگر انتقادی دارید به نحوه‌ی بیان آن و یا اصلا بیان کردن یا نکردن آن فکر کنید. از طرفی اگر همسرسابق و یا شریک جنسی سابقی داشته اید، این هشدار را در نظر داشته باشید که هرگز نباید همسر فعلی تان را با او مقایسه کنید. این کار صدمه‌ی جدی‌ای به رابطه‌ی تان خواهد زد.

۱۱. ساکت بودن در طول رابطه جنسی

آیا دوست دارید که بدانید همسرتان در چه حالتی است و به اندازه‌ی کافی لذت می‌برد یا نه؟ پس خودتان نیز نباید ساکت باشید و زمانی که لذت می‌برید بیان کنید. گفتن جمله‌ی ساده‌ای مانند: «احساس بسیار خوبی دارم» کافی است.


چند راهکار ساده و موثر برای افزایش امکان بارداری

داشتن مشکل در باروری می تواند برای بسیاری از افراد ناخوشایند باشد. درک ناباروری اولین قدم مهم در غلبه بر آن است. مبارزه با ناباروری می تواند اضطراب آور و طاقت فرسا باشد. صحبت کردن با مردم در مورد مشکلات بارداری ممکن است سخت باشد.

مانند سایر بیماری‌های بهداشتی، عدم آگاهی یا اطلاعات در مورد ناباروری می‌تواند باعث ایجاد بسیاری از باورهای غلط شود، به همین دلیل است که نباید هر چیزی را که آنلاین می‌خوانید باور کنید.

بارداری

۵ مورد از رایج‌ترین باورهای غلط و نکاتی برای بهبود باروری

سندرم تخمدان پلی کیستیک

رایج ترین باور غلط در مورد ناباروری این است که همه افراد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک  (PICOS) برای باردار شدن با مشکل مواجه خواهند شد. این درست نیست. بسیاری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک خیلی سریع و آسان باردار می شوند. تغییرات ساده در سبک زندگی از جمله تنظیم رژیم غذایی و مصرف مکمل ها می تواند شانس باردار شدن شما را تا حد زیادی افزایش دهد.

استراحت زیاد شانس باردار شدن را افزایش می دهد

در حالی که استرس برای مدت طولانی می تواند بر باروری تأثیر منفی بگذارد، رفتن به تعطیلات و استراحت، تمام استرس و هر چیزی که با آن همراه است را از بین نمی برد.

این فکر می‌تواند یک حس کاذب ایجاد کند که مطمئناً بعد از تعطیلات باردار خواهند شد. درعوض هر روز از طریق فعالیت‌هایی مانند مدیتیشن، مطالعه، ورزش و غیره راه‌هایی برای استراحت و آرامش پیدا کنید.

زن باید ابتدا تغییراتی ایجاد کند

ایجاد تغییرات در سبک زندگی مانند مصرف مکمل ها و پیگیری چرخه باروری، برای بهبود باروری همیشه در اختیار زنان نیست. برای هر دو طرف بسیار مهم است که ببینند چه کاری می توانند انجام دهند تا شانس باردار شدن خود را افزایش دهند.

عشقبازی قبل از سکس

روز چهاردهم بهترین روز برای باردار شدن است

یک تصور غلط رایج وجود دارد که روز ۱۴ سیکل شما بهترین روز برای باردار شدن است. اما این درست نیست، زیرا همه افراد یک چرخه دقیق ۲۸ روزه ندارند.

حتی اگر سیکل ۲۸ روزه داشته باشید، هیچ تضمینی وجود ندارد که در روز ۱۴ تخمک گذاری کنید. بنابراین، بهترین کار این است که هر دو تا سه روز یک بار در طول دوره باروری خود رابطه جنسی داشته باشید.

IVF تنها گزینه برای ناباروری است

اگر برای باردار شدن مشکل دارید، تغییرات زیادی در رژیم غذایی و سبک زندگی وجود دارد که می توانید ابتدا برای بهبود باروری انجام دهید.

منبع:برترینها

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار