• 25 / خرداد 1399 / 17:17
 • شناسه خبر : 30089
 • منبع خبر: هورگان

ماجرای پیشنهاد دو میلیون دلاری زن انگلیسی به افراد در فضای مجازی

کلاهبرداری‌های بانکی و رفتن به پای خودپرداز و انتقال پول این روزها کمی رنگ باخته و حالا روز به روز کلاهبرداری‌های اینترنتی با ترفندهای عجیب و غریب خودنمایی می‌کنند.

در زیر اتفاقی روایت می‌شود که برای یکی از خبرنگاران رخ داد اما در نهایت برای کلاهبرداران اینترنتی نتیجه‌ای مثبت در بر نداشت اما این را دقت داشته باشید که سارقان اینترنتی مثل کیف قاپهای خیابانی نیستند که به یکباره حمله کنند و دار و ندارتان را ببرند! آنها بسیار صبورند و با نقشه‌های حساب شده سعی می‌کنند اعتماد شما را جلب نمایند. با توجه به اینکه کاربران بسیاری از نی‌ریز فالوور ماجرای زیر هستند شاید بد نباشد که کمی چشمانمان را به روی واقعیت باز کنیم.

**
داستان از آنجا آغاز شد که طبق معمول و همانند بسیاری از ایرانی‌ها مشغول پرسه‌زنی در اینستاگرام بودم که ناگهان خانمی به نام «rosehamkim» در دایرکت با این پیام باب گفتگو را باز کرد[لازم به ذکر است که دیالوگ‌ها با کمترین تغییر چاپ شده و شاید از نظر نگارشی مشکل داشته باشد]:«متشکرم که درخواست من را پذیرفتید، من اهل اندونزی هستم اما همسرم اهل کره است و ما در انگلستان در لندن زندگی می‌کنیم، متأسفم که من این زبان را خیلی خوب ننوشتم زیرا من در حال یادگیری زبان هستم.»

در ادامه من هم از آشنایی با او ابراز خرسندی کردم.
***


چند روز گذشت تا اینکه بار دیگر پیامی با این مضمون برایم ارسال نمود:

«ما در انگلیس زندگی می‌کنیم. من شوهرم را در ١۶ آگوست ٢٠١۵ از دست دادم. مدتهاست که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کنم و پزشک من می‌گوید مرحله فعلی غیرقابل کنترل است و من چند ماه [زنده]هستم.

قبل از مرگ همسرم، [ارزش دارایی‌های همسرم] را دولت انگلیس به مبلغ چهار میلیون و هفتصد هزار دلار قرارداد، شوهرم قبل از مرگ قصد ساخت خانه داشت.

او مرا تشویق کرد تا به افراد فقیر کمک کنم، زیرا از وقتی ازدواج کردیم، نتوانستیم فرزندانی داشته باشیم.
به دلیل وضعیت بهداشتی، دو میلیون دلار به زادگاهم (اندونزی) ارسال کردم و هفتصد هزار دلار برای داروی خود به بیمارستان فرستادم، می‌خواهم دو میلیون باقی مانده را نیز برای آن [شما] ارسال کنم برای کمک به فقرا و بیوه‌های موجود در کشورتان. »

او در ادامه نوشت: «هنگام برخورد با این پروژه‌ها، از دین،​نژاد یا منشأ قومی تبعیض قائل نشوید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر بلافاصله به من پاسخ دهید.»
من هم برای او نوشتم که خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

و او نوشت: «خدا بر شما و خانواده‌اتان رحمت کند، من دوست دارم از طریق تلفن با شما صحبت کنم، اما مشکل اینجاست که دکتر به من گفت که انجام ندهید یا زنگ نزنید و تلفن من را گرفت و من به دلیل درد نمی‌توانم خوب صحبت کنم، این اطلاعات خیلی مخفیانه است، هرگز به دلایل امنیتی در مورد این پول به کسی نگویید.»

و پس از آن تصویری از خودش که به دلیل بیماری روی تخت بیمارستان  بود، ارسال کرد.
***
من این موضوع را داشتم فراموش می‌کردم و در حالی که دو هفته گذشته بود بار دیگر پیامی برایم ارسال کرد:

«من در آنجا برای پیگیری شما در این پروژه حضور نخواهم داشت و نمی‌دانم شما چطور پول خرج می‌کنید، اما خدا برای دیدن آن در آنجا خواهد بود، شما باید ٣٠٪ از کل مبلغ را برای مصارف شخصی خود مصرف کنید و از برای امور خیریه استراحت کنید، نگذارید دوستان یا خانواده‌اتان شما را به استفاده از تمام پول خود فریب دهند زیرا عواقب آن به وجود خواهد آمد.

من می‌خواهم که شما اطلاعات شخصی خود را مانند نام کامل، آدرس کامل، شماره تلفن، عکس هر یک از کارت شناسایی خود را برای من ارسال کنید و به من بگویید که در حال حاضر چه نوع کاری را انجام می‌دهید، من از بانک برای دریافت اطلاعات با مدیرم تماس می‌گیرم. بهترین راه ارسال پول در کشور شما چیست به یاد داشته باشید که این بسیار محرمانه است، تا زمانی که پول دریافت نکنید، در مورد این مقدار به کسی نگویید.

این آدرس من ۴٢ Eamont Close، LE٢، لستر، انگلستان است … به نام کامل ، آدرس و شماره تلفن شما احتیاج دارم.

امشب جراحی خواهم کرد، دعا می‌کنم که در این جراحی موفق‌تر باشم، فقط فردا بعد از ظهر با شما تماس می‌گیرم، فردا باید با مدیر بانک خود صحبت کنم، او مرا در اینجا در بیمارستان ملاقات خواهد کرد. فردا در مورد نحوه انتقال پول به شما صحبت خواهیم کرد.»

و باز هم چند تصویر که در آن فردی در حال کمک کردن به او برای بلند شدن از جایش بود ارسال کرد.

من هم که کنجکاوی‌ام گُل کرده بود اطلاعاتی را که خواسته بود در حد  اسم، آدرس و شماره تلفن را به او دادم و از ارسال مدارک شناسنامه‌ای یا کارت ملی خودداری نمودم!
اما فردای آن روز خبری از تماس و پیام نشد.
***
و باز هم چند روز دیگر از این مسئله گذشت تا اینکه پیامی را با مضمون زیر ارسال کرد:

«جراحی به هفته بعد منتقل شد، بسیار از شما برای دعاهای بی‌پایان سپاسگزارم.

با مدیر بانک خود تماس گرفتم تا دریابم چگونه می‌توان پنهان‌ترین و آسان‌ترین روش انتقال پول به کشورش را تضمین کند و مدیر بانک به من گفت که اگر پول را از طریق بانک (انتقال سریع) انتقال دهم، باید با سؤال روبرو شوم و ارزیابی کنم. دولت انگلیس به دلیل اینکه اجازه نمی‌دهد مبلغ زیادی پول به خارج از کشور منتقل شود.

مدیر بانک گفت: راه آسان و ایمن برای انتقال آن پول از طریق نمایندگان ویژه است. وی ١٠٠٪ ضمانت به من داد که پول بی‌خطر و بدون هیچ مشکلی است، اما او می‌گوید که باید مبلغ کمی را در فرودگاه با ورود مأمور به ارز محلی شما، گرچه این مبلغ زیاد نخواهد بود و این برای هزینه ترخیص کالا از گمرک است [پرداخت نمایید]. سپس وقتی به آنجا رسیدید، او با شما تماس می‌گیرد و به شما می‌گوید چگونه عرف را حل کنید تا نماینده بتواند به خانه شما بیاید.

من در پایان با استفاده از این روش (استفاده از خدمات نمایندگی ویژه) برای ارسال پول برای شما در کشور خودم، با خدمات بین‌المللی LOOMIS CORREER تماس گرفتم و به لطف خدا به زودی تمام می‌شود. پس از اتمام روند، من به زودی اطلاعات مربوط به عزیمت مأمورین و سایر اسناد قانونی را برای شما ارسال می‌کنم. امیدوارم بتوانید آنچه را برای شما توضیح داده‌ام بفهمید.»

و پس از آن تصویری از خودش در حال خندیدن بر روی تخت بیمارستان ارسال کرد.

او در ادامه نوشت:
«می‌خواهم به شما بگویم که مراحل سپرده‌گذاری را از طریق سرویس Western Courier Western Digital به پایان رسانده‌ام ، این بسته به یک نماینده که کاملاً پلمپ شده است و به عنوان چمدان ویژه برچسب خورده است، تحویل داده شده است، کل مبلغ موجود در کیف به مبلغ ٢ میلیون دلار است. جعبه کد (٨۶١٩) است که شما کد را در اختیار دارید، حتی نماینده این کد و محتوای کیف را نمی‌داند. نماینده ویژه با رسیدن به کشور با شما تماس می‌گیرد تا جعبه را تحویل دهد.

اجازه ندهید که بسته طولانی مدت در فرودگاه برای جلوگیری از تلاش برای اسکن بسته بماند.»
***
کم کم بوی کلاهبرداری به مشامم می‌رسید و من بی‌اعتنا از این مسئله گذشتم.

چند هفته پس از این ماجرا ناخودآگاه در میان دایرکت‌ها به اسم او برخورد کردم.

از او پرسیدم: آیا عمل کرده یا خیر؟ او بدون هیچ مقدمه‌ای و حتی پاسخ به سؤال من، یک رسید پستی صادر شده از انگلیس را ارسال نمود و در قسمت گیرنده نام و آدرس من را درج کرده بود و بلافاصله دو تصویر از یک کیف پر از دلار که عکس آن در همین گزارش آمده را ارسال نمود همچون فیلم‌های اکشن! همچنین تصویر پاسپورت خودش را هم ارسال کرد!

علیرغم تأخیرهای طولانی در پاسخگویی به نظرش رسیده بود که حالا توانسته اعتماد من را کاملاً جلب کن

فردای آن روز با شماره‌ای که با پیش کد کشور انگلیس بود در واتساپ به من پیام داده شد. نماینده با ارسال تصاویری از فرودگاه بین‌المللی امام نوشت:
«من در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران هستم. چمدان شما رسیده است و من نماینده هستم».

در ادامه تصویری از خودش را هم ارسال کرد!

   

بی‌تفاوت از کنار پیامهای ارسالی گذشتم تا اینکه تلفن همراهم به صدا درآمد و فردی که لهجه غلیظ انگلیسی داشت از من به انگلیسی پرسید که آیا شما می‌توانید انگلیسی صحبت کنید و من پاسخ دادم و گفتم: خیر و او چند بار واژه «Please Messaging» را تکرار و گوشی را قطع کرد و سپس نوشت: بدون پرداخت هزینه سفارشی گمرک اجازه نمی‌دهند از فرودگاه خارج شوم.

کمی ترسیده بودم اما در پاسخ گفتم که من چنین هزینه‌ای ندارم و او گفت: «اکنون با مادر تماس بگیرید تا مشتری چمدان را باز نکند.»

مشغول به کار شدم تا اینکه دو روز بعد تصویر فیلم خروجش از فرودگاه امام را ارسال کرد.

وقتی از او پرسیدم هزینه گمرک چقدر است؟ در پاسخ جواب داد: هزینه سفارشی ۱۸ میلیون تومان است و علیرغم اینکه جملات را به صورت دست و پا شکسته فارسی می‌نوشت می‌شد فهمید که بابت ارسال آن بسته به درِ خانه باید این هزینه را پرداخت کنم.
***
چند روز بعد به آن خانم پیام دادم و گفتم من نتوانستم پول گمرک را برای نماینده شما آماده کنم و او در پاسخ نوشت:

«من فکر می‌کنم که باید معاملات را متوقف کنم، زیرا اگر نتوانید این مبلغ کمی را برای گواهی ترخیص کالا از گمرک برای امنیت پول در جعبه پرداخت کنید، پس نمی‌توانید معامله را انجام دهید زیرا دو میلیون دلار برای شما خیلی بزرگ خواهد بود.»

به نماینده از طریق واتس‌آپ پیام دادم و اینجا بود که طمع، کار دست نماینده داد و او بدون هیچ توضیحی شماره کارتی جهت واریز وجه اعلام کرد و علیرغم اینکه مادر اعلام کرده بود کار تمام شده است اما او شماره حسابی به نام یک فرد ایرانی معرفی کرد.

او نوشت: «مبلغ سپرده برای خرید ارز است. لطفاً جمله فوق را در برگه سپرده بنویسید و با کارت ملی خود تصویر کاملی از آن بگیرید».

پس از آن یک پاسپورت با ماهیت جدید فرستاد. عکس یک خانم سیاهپوست با موهای فرفری.

داستان برای من تمام شده بود تا اینکه یک پیام مشابه از شخص دیگری اما با همین مضمون ارسال شد:

«خوشحالم که شما را ملاقات کردم و از شما متشکرم که درخواست من را پذیرفتید. امیدوارم شرمنده نباشید.

نام من دبی محمد است. من اهل اندونزی هستم. اما من و شوهر فقید من سالهاست که در انگلیس زندگی می‌کنیم. من به یکی از دوستان نیاز دارم تا درد خود را با او در میان بگذارم اما به دلیل سلامتی من همیشه در اینستاگرام نیستم بنابراین دوست دارم شماره واتس اپ خود را برای شما ارسال کنید. ممنون، عزیزم، تا بتوانم بیان کنم احساسات من به تو!!


***
کسانی که به دنبال اخاذی از شما هستند بعضی وقتها خیلی صبورند و بعضی وقتها خیلی ساده لوح و نیاز است تا شما کمی فکر کنید و فریب اینگونه افراد را نخورید.

در پیج این خانم چند فالوور نی‌ریزی هستند که شاید در ابتدای مسیر و یا میانه و یا خدایی نکرده به انتهای مسیر رسیده باشند.
***
یک توضیح:
به دلیل احتمال سوءاستفاده از تصاویر افراد چهره‌ها پوشانده شده است.

تصویری از کیف پولی که کلاهبرداران وعده آن را می‌دادند

تصویر نخست: شخصی که خود را مادر معرفی می‌کرد/ تصویر دوم: رسید ارسال بسته به ایران/ تصویر سوم: شخصی که خود را نماینده معرفی می‌کرد

فقط ۵درصد افراد می توانند حروف گم شده یک کلمه را در این تصویر پیدا کنند

به کانال اول فرس در واتساپ بپیوندید

مطالب مرتبط

دستگیری فروشنده املاک که ۸۰ میلیارد تومان پول مردم را خورد و یک آب هم روش!

دستگیری متهم حرفه‌ای با بیش از ۱۰ میلیاردتومان کلاهبرداری در شیراز

هشدار جدی اپل به کاربران آیفون در مورد یک کلاهبرداری خانمانسوز

نظرات

 • عبدالعظیم عثمانی

  تاریخ : ۲ - تیر - ۱۴۰۳

  سلام دوستان عزیز ممنون ازین که این اطلاعات راه در اختیار ما مزارید داشتم فریب این زن میخردم یک خرده تحقیق کردم دربارف فهمیدم کلابردار است فیریب این کنه ادماره نخورید با تشکر


 • Reza

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۳

  دوستان این جانور بانام سارا تازگی در ماه اردیبهشت ۱۴۰۳ نزدیک بود من را باهمین ترفندها فریب دهد که سریع متوجه شدم به لطف گوگل فقط بگم از تلگرام واسم پیام داد که من بلاکش کردم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱ - اسفند - ۱۴۰۲

  سلام دوستان من فردا میخواستم دونیم میلیون از گمرک تحویل بگیرم. خانم گلاور موی اوقد ذوق داشتم که ساعت یک نصف شب دارم می چرخند توی گوگل پولو چجوری خرج کنم که با این داستان مواجه شدم و کامنت های شمارو دیدم قرار فردا بامن تماس بگیرن.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۵ - آذر - ۱۴۰۲

  دوستان هرگز گول نخورید منم الان متوجه شدم کلاهبرداریه ب لطف گوگل اگه نه با اسم ماریا محمد جوزه داشت مخ مو میزد لعنتتتی


 • عبیدالله

  تاریخ : ۱۳ - آذر - ۱۴۰۲

  این اتفاق عین قضیه برای من هم رخ داد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۰ - مهر - ۱۴۰۲

  این ناجنس حرامزاده به من هم این پیام داد


 • ناشناس

  تاریخ : ۴ - شهریور - ۱۴۰۲

  اگر این کا را کرد باید چی کار کنیم


 • جلال. تاریخ ۵-مرداد ۱۴۰۲

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام دوستان، برای من هم این قضیه به همین صورت اتفاق افتاد ولی با اسم Alla Ann و من بعد از ۵ روز که آدرس پست کارگولوکس رویال اکسپرس رو به من داد در گوگل سرچ کردم و دیدم که همچین چیزی به اسم پست وجود نداره، حالا من موندم، با اسم وآدرس و کارت شناسایی من که براش فرستادم، آیا می تونه کاری بکنه ؟البته سریع تمام حسابهایی که به اسم من بود خالی کردم .


 • ابوالفضل

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۲

  برای پدرم هم همین اتفاق افتاد پول دادیم بدبخت شدیم


 • امین

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام دوستان به من همچون شما رخ داده تا امروز امدم تو این سایت که اون هم خودش به من گفت تا پیامهای شما رو دیدم ولی بی ناموس از همه کمتر به من پیشنهاد داده ۷۰۰ هزار دلار تازه ۲۰ درصدشان به من دیده منم گفتم طوری نیس رفتم بافورو کشیدم بیرون از زیره خاک به خودم گفتم که یه ده کیلو تریاک درجه یک میخرم و دوباره شروع به نشه کاری میکنیم که پیامهای شما رو دیدم حیف اینم شانسه ما داریم من یه ریالشم به کسی نمی دادم به قران اگه میداد به درک که میمردحالا من میگم که ببینی تو واتساپ یه گروه بزاریم یکم بخندیم به نقشه هایی که میخواستیم بکشیم برا پول خخخخخاین شماره منه۰۹۱۳xxx۹۳۰۵


 • امین

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۲

  سلام دوستان


 • الهه

  تاریخ : ۲۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  دوستان برای من هم این اتفاق در حال رخ دادنه و داره این حرفا رو میگه که اهل سوئد هست و در لندن هست به کمک پرستارش داره چت میده و میگه ۱ملیون دلار میتونم بهت بدم منم گفتم باارز دیجیتال بده گفت من باارز دیجیتال کارندارم اسم پیجش ماریا سوندن هستmaria_sunden لطفا گول نخورید اینم درحال مخ زدن منه


 • عبدالبصیر ظاهری

  تاریخ : ۱۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  با من هم در ارتباط بود ولی من خبر شدم از طریق گوگل


 • میثم خزایی

  تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۲

  سلام یک خانم به اسم بارتلی آیلین که خودشو افسر ارتش آمریکا در سوریه معرفی کرده به من تو اینستاگرام پیام داد که ما یک جعبه پول زیاد پیدا کردیم و سهم من ۲/۵ میلیون دلار هست باید برای یک نفر در ایران بفرستم .تا در آنجا سرمایه گذاری کنم و بعدا شاید ازدواج من هم مشخصات مو براش فرستادم و هنوز پولو برام نفرستاده منتظر موندم بگه پول بده ????


 • روح الله

  تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۴۰۱

  سلام دوستان بسته ۲ میلیون دلاری من فردا تاریخ ۲۸ اسفند فرودکاه امام هست میگه کل هزینه هاش و دادم فقط شما هزیته ی شرکت و میدید گفتم باشه با پلیس هم هماهنگ شدم فردا هزینه بدم براش???


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  برای من اول به زبان عربی پیام داد چون من عربی بلد بودم بعد می‌گفت شوهرش را از دست داده و می گفت شوهرش از کشور من است یعنی افغانستان بعد ادامه داد و مدتی پیام میداد بعد این پیام بازی ها و در خلال این پیام بازی ها به من گفت که او مریض است و مریضی او سرطان است شوهرش یکی از ثروتمندان است و اموال زیادی تقریب به چهار میلیون و هفتصدهزار دلار باقی گذاشته است و می‌خواهد به کشور من افغانستان کمک کند بخاطر اینکه او اولاد ندارد و کسی نیست که اموال او را ارث ببرد بعد از این پیام بازی ها پیام داد به من گفت که دو ملیون دلار از طریق خدمات نمایندگان دیپلماتیک به من می‌فرستد و از طریق بانک نمیشد چون دولت انگلیس اجازه نمی‌داد بعد یک روزی بعد از پیام بازی های زیاد به من پیام داده است که پول را فرستاده و به من گ


 • علی پناه

  تاریخ : ۱۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  سلام برای من هم همین الآنم برای من اتفاق می افتاد لطفاً راهنمایی کنید


 • مصطفی

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۱

  من داخل ۳ تا گوشی نزدیک ۱۰ تا اکانت فیک دارم و ۲ تا واقعی.باورتون میشه به هر ۱۰ تا اکانت من همین پیام‌آور ارسال کرده؟
  ایشالله لوزالمعده ش زودتر بترکه یه ملت از دستش راحت بشن
  تو …شوهر فقیدش سگ برینه…
  خخخخخ
  ممنون از اطلاع رسانی سایت خوبتون


 • حمید افغان

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۴۰۱

  سلام دوستان الآنم داره واسه منم اتفاق میفته این چند روزه که از خوشحالی دارم دور خودم میچرخم هر چه پول داشتم الکی خرج کردم با خودم می گفتم قراره پولدار بشم بزار خرج کنم الآن یهویی توی گوگل سرچ کردم که با نظرات دوستان آشنا شد آلن که دارم اینو مینویسم خیلی ناراحت شد گفتم کاش زود نمیفهمیدم تا چند روزی دیگم خوش میگذروندم خلاصه دمتون گرم که آگامون کردین


 • حمید افغان

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۴۰۱

  سلام دوستان الآنم داره واسه منم اتفاق میفته این چند روزه که از خوشحالی دارم دور خودم میچرخم هر چه پول داشتم الکی خرج کردم با خودم می گفتم قراره پولدار بشم بزار خرج کنم الآن یهویی توی گوگل سرچ کردم که با نظرات دوستان آشنا شد آلن که دارم اینو مینویسم خیلی ناراحت شد گفتم کاش زود نمیفهمیدم تا چند روزی دیگم خوش میگذروندم خلاصه دمتون گرم که آگامون کردین


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام برای من هم پیام داده ببین بچه ها هرچی فوش داخل دنیا وجود داشت بهش دادم


 • عباس

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  خداخیرتون بده همین مطلب شماباعث شدامروز یکی ازدوستانو ازدامی که براش انداختن بودن نجات پیداکنه، خیلی خیلی ممنون


 • درویشی

  تاریخ : ۱۴ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام دوستان عزیز و گرامی همین ماجرا برای من درحال رخدادن است من یک دوستی شما عزیزان اهل افغانستان استم من میخواهم آن رابه دام بیندازم باکمک شما عزیزان من نمیطوانم به پولیس شکایت کنم من الیگودرز استان لرستان زندگی میکنم اون به من گفت ۱۲۵۰دلار بابتی رسید جعبه باید بپردازید منم گفتم باشه وقت به من زنگ زد من برایش میگویم من اهل این کشورنیستم باید پول پیش پرداخت راحضوری تحویل دهم وقت اون آمد به کمک شماعزیزان نیازدارم شماری تماس من ۰۹۱۶+++۳۵۶۰است هرکی دراین نزدیکی من است لطفاً کمک کنید تااین بدبختی تمام شود ممنون ازسایت گوگل


 • Aminasadi9129

  تاریخ : ۷ - آبان - ۱۴۰۱

  برا منم همین پیام ها رو فرستادن زن سرطانی و کمک به خیرین و نماینده تحویل کالا


 • صابر

  تاریخ : ۳ - آبان - ۱۴۰۱

  به من هم دقیقا امشب همین اتفاق افتاد زنی به نام هریس مورگان و تمام جملاتی که برای آقای نی ریز گفته بود رو به منم گفت خدارو شکر زود فهمیدم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۴۰۱

  سلام من هم همین الان داره پیام میده قراره فردا صبح پول بیاد برسه فرودگاه ومنم پول براش واریز کنم .ولی این پیامهای شما رو که دیدم فهمیدم کلاهبرداریه .دم همتون گرم دم گوگل گرم .


 • عبدالله عبدالعزيز سعيد ناجي احمد

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۴۰۱

  مساعده الأیتام والأرامل والفقراء والأمراض وکل من یحتاج مساعده


 • sara

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام من با مردی انگلیسیدر دنیای مجازی آشنا شدم و کمی که پیش رفتیم پیشنهاد ازدواج داد و کلی جلب اعتماد کرد اما هربار تصمیم به دیدار میشد ی کاری واسش پیش میومد و در نهایت در سفرکاری به تایلند رفتن و شبی پیام دادن که من به ایمیلم دسترسی ندارم لطفا از جانب من با ایمیل خودت به فلان شرکت ایمیل بزن و درخواست تجهیزات برای کارم کن ،متن ایمیل را فرستاد و مشکوک نبود اما سرچ کردم و دیدم ان شرکتی که ازان درخواست داشت در سال ۲۰۰۸ منحل شده همانجا به او گفتم که من نمیتوانم و …. رابطه مان تمام شد اما هنوز هم نمیدانم با این کار چه چیزی نصیبش میشد؟


 • صادق

  تاریخ : ۲۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  من بهش گفتم تراست ولت دارم بیت کوین کن برام بفرست !!!!
  گفت بیت کوین غیر قان.نیه


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  من از اول فهمیدم بهش گفتم این ی بازی بین این همه آدم منو از کجا پیدا کردی یعنی همش دوروغ گفته


 • اسرا بهرامی

  تاریخ : ۱۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  برای منم همین اتفاق افتاد گفت ۲۵ ملیارد میدم
  دقیقا همین متن هایی که اینجا گفته میشه رو برای ما بفرستاد
  تغییرات به خرج نمیده
  ما هم چنتا فحش گفتیم و مسدود کردیم


 • راشد

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  منم نزدیک یود گول بخورم خوب شد این سایتو دیدم و متوجه شدم چن روزه داره رو مخ منم کار میکنه واسه من آنیسا خلیل سامی یود که پیشنهاد ۱و نیم میلیون یورو داد


 • موسی

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۴۰۱

  ڃند روز هست داره رو مخم راه میره من هم همچی رو باور کردم….قربونت..گوگل جان


 • مهدی

  تاریخ : ۱۵ - تیر - ۱۴۰۱

  سلام منم امروز شماره ملی با آدرس اشتباه فرستادم کاری نمیتون بکنه،یک خانم گورهبان دوم برای ایالات متحده هست صبح ها پیام میده،خوب شد فهمیدم دم گوگل گرم