• 25 / خرداد 1399 / 17:17
 • شناسه خبر : 30089
 • منبع خبر: هورگان
نقاب جدید کلاهبرداران اینترنتی:

ماجرای پیشنهاد دو میلیون دلاری زن انگلیسی به افراد در فضای مجازی

کلاهبرداری‌های بانکی و رفتن به پای خودپرداز و انتقال پول این روزها کمی رنگ باخته و حالا روز به روز کلاهبرداری‌های اینترنتی با ترفندهای عجیب و غریب خودنمایی می‌کنند.

در زیر اتفاقی روایت می‌شود که برای یکی از خبرنگاران رخ داد اما در نهایت برای کلاهبرداران اینترنتی نتیجه‌ای مثبت در بر نداشت اما این را دقت داشته باشید که سارقان اینترنتی مثل کیف قاپهای خیابانی نیستند که به یکباره حمله کنند و دار و ندارتان را ببرند! آنها بسیار صبورند و با نقشه‌های حساب شده سعی می‌کنند اعتماد شما را جلب نمایند. با توجه به اینکه کاربران بسیاری از نی‌ریز فالوور ماجرای زیر هستند شاید بد نباشد که کمی چشمانمان را به روی واقعیت باز کنیم.

**
داستان از آنجا آغاز شد که طبق معمول و همانند بسیاری از ایرانی‌ها مشغول پرسه‌زنی در اینستاگرام بودم که ناگهان خانمی به نام «rosehamkim» در دایرکت با این پیام باب گفتگو را باز کرد[لازم به ذکر است که دیالوگ‌ها با کمترین تغییر چاپ شده و شاید از نظر نگارشی مشکل داشته باشد]:«متشکرم که درخواست من را پذیرفتید، من اهل اندونزی هستم اما همسرم اهل کره است و ما در انگلستان در لندن زندگی می‌کنیم، متأسفم که من این زبان را خیلی خوب ننوشتم زیرا من در حال یادگیری زبان هستم.»

در ادامه من هم از آشنایی با او ابراز خرسندی کردم.
***


چند روز گذشت تا اینکه بار دیگر پیامی با این مضمون برایم ارسال نمود:

«ما در انگلیس زندگی می‌کنیم. من شوهرم را در ١۶ آگوست ٢٠١۵ از دست دادم. مدتهاست که با بیماری سرطان دست و پنجه نرم می‌کنم و پزشک من می‌گوید مرحله فعلی غیرقابل کنترل است و من چند ماه [زنده]هستم.

قبل از مرگ همسرم، [ارزش دارایی‌های همسرم] را دولت انگلیس به مبلغ چهار میلیون و هفتصد هزار دلار قرارداد، شوهرم قبل از مرگ قصد ساخت خانه داشت.

او مرا تشویق کرد تا به افراد فقیر کمک کنم، زیرا از وقتی ازدواج کردیم، نتوانستیم فرزندانی داشته باشیم.
به دلیل وضعیت بهداشتی، دو میلیون دلار به زادگاهم (اندونزی) ارسال کردم و هفتصد هزار دلار برای داروی خود به بیمارستان فرستادم، می‌خواهم دو میلیون باقی مانده را نیز برای آن [شما] ارسال کنم برای کمک به فقرا و بیوه‌های موجود در کشورتان. »

او در ادامه نوشت: «هنگام برخورد با این پروژه‌ها، از دین،​نژاد یا منشأ قومی تبعیض قائل نشوید. لطفاً برای اطلاعات بیشتر بلافاصله به من پاسخ دهید.»
من هم برای او نوشتم که خوشحال می‌شوم کمکی کنم.

و او نوشت: «خدا بر شما و خانواده‌اتان رحمت کند، من دوست دارم از طریق تلفن با شما صحبت کنم، اما مشکل اینجاست که دکتر به من گفت که انجام ندهید یا زنگ نزنید و تلفن من را گرفت و من به دلیل درد نمی‌توانم خوب صحبت کنم، این اطلاعات خیلی مخفیانه است، هرگز به دلایل امنیتی در مورد این پول به کسی نگویید.»

و پس از آن تصویری از خودش که به دلیل بیماری روی تخت بیمارستان  بود، ارسال کرد.
***
من این موضوع را داشتم فراموش می‌کردم و در حالی که دو هفته گذشته بود بار دیگر پیامی برایم ارسال کرد:

«من در آنجا برای پیگیری شما در این پروژه حضور نخواهم داشت و نمی‌دانم شما چطور پول خرج می‌کنید، اما خدا برای دیدن آن در آنجا خواهد بود، شما باید ٣٠٪ از کل مبلغ را برای مصارف شخصی خود مصرف کنید و از برای امور خیریه استراحت کنید، نگذارید دوستان یا خانواده‌اتان شما را به استفاده از تمام پول خود فریب دهند زیرا عواقب آن به وجود خواهد آمد.

من می‌خواهم که شما اطلاعات شخصی خود را مانند نام کامل، آدرس کامل، شماره تلفن، عکس هر یک از کارت شناسایی خود را برای من ارسال کنید و به من بگویید که در حال حاضر چه نوع کاری را انجام می‌دهید، من از بانک برای دریافت اطلاعات با مدیرم تماس می‌گیرم. بهترین راه ارسال پول در کشور شما چیست به یاد داشته باشید که این بسیار محرمانه است، تا زمانی که پول دریافت نکنید، در مورد این مقدار به کسی نگویید.

این آدرس من ۴٢ Eamont Close، LE٢، لستر، انگلستان است … به نام کامل ، آدرس و شماره تلفن شما احتیاج دارم.

امشب جراحی خواهم کرد، دعا می‌کنم که در این جراحی موفق‌تر باشم، فقط فردا بعد از ظهر با شما تماس می‌گیرم، فردا باید با مدیر بانک خود صحبت کنم، او مرا در اینجا در بیمارستان ملاقات خواهد کرد. فردا در مورد نحوه انتقال پول به شما صحبت خواهیم کرد.»

و باز هم چند تصویر که در آن فردی در حال کمک کردن به او برای بلند شدن از جایش بود ارسال کرد.

من هم که کنجکاوی‌ام گُل کرده بود اطلاعاتی را که خواسته بود در حد  اسم، آدرس و شماره تلفن را به او دادم و از ارسال مدارک شناسنامه‌ای یا کارت ملی خودداری نمودم!
اما فردای آن روز خبری از تماس و پیام نشد.
***
و باز هم چند روز دیگر از این مسئله گذشت تا اینکه پیامی را با مضمون زیر ارسال کرد:

«جراحی به هفته بعد منتقل شد، بسیار از شما برای دعاهای بی‌پایان سپاسگزارم.

با مدیر بانک خود تماس گرفتم تا دریابم چگونه می‌توان پنهان‌ترین و آسان‌ترین روش انتقال پول به کشورش را تضمین کند و مدیر بانک به من گفت که اگر پول را از طریق بانک (انتقال سریع) انتقال دهم، باید با سؤال روبرو شوم و ارزیابی کنم. دولت انگلیس به دلیل اینکه اجازه نمی‌دهد مبلغ زیادی پول به خارج از کشور منتقل شود.

مدیر بانک گفت: راه آسان و ایمن برای انتقال آن پول از طریق نمایندگان ویژه است. وی ١٠٠٪ ضمانت به من داد که پول بی‌خطر و بدون هیچ مشکلی است، اما او می‌گوید که باید مبلغ کمی را در فرودگاه با ورود مأمور به ارز محلی شما، گرچه این مبلغ زیاد نخواهد بود و این برای هزینه ترخیص کالا از گمرک است [پرداخت نمایید]. سپس وقتی به آنجا رسیدید، او با شما تماس می‌گیرد و به شما می‌گوید چگونه عرف را حل کنید تا نماینده بتواند به خانه شما بیاید.

من در پایان با استفاده از این روش (استفاده از خدمات نمایندگی ویژه) برای ارسال پول برای شما در کشور خودم، با خدمات بین‌المللی LOOMIS CORREER تماس گرفتم و به لطف خدا به زودی تمام می‌شود. پس از اتمام روند، من به زودی اطلاعات مربوط به عزیمت مأمورین و سایر اسناد قانونی را برای شما ارسال می‌کنم. امیدوارم بتوانید آنچه را برای شما توضیح داده‌ام بفهمید.»

و پس از آن تصویری از خودش در حال خندیدن بر روی تخت بیمارستان ارسال کرد.

او در ادامه نوشت:
«می‌خواهم به شما بگویم که مراحل سپرده‌گذاری را از طریق سرویس Western Courier Western Digital به پایان رسانده‌ام ، این بسته به یک نماینده که کاملاً پلمپ شده است و به عنوان چمدان ویژه برچسب خورده است، تحویل داده شده است، کل مبلغ موجود در کیف به مبلغ ٢ میلیون دلار است. جعبه کد (٨۶١٩) است که شما کد را در اختیار دارید، حتی نماینده این کد و محتوای کیف را نمی‌داند. نماینده ویژه با رسیدن به کشور با شما تماس می‌گیرد تا جعبه را تحویل دهد.

اجازه ندهید که بسته طولانی مدت در فرودگاه برای جلوگیری از تلاش برای اسکن بسته بماند.»
***
کم کم بوی کلاهبرداری به مشامم می‌رسید و من بی‌اعتنا از این مسئله گذشتم.

چند هفته پس از این ماجرا ناخودآگاه در میان دایرکت‌ها به اسم او برخورد کردم.

از او پرسیدم: آیا عمل کرده یا خیر؟ او بدون هیچ مقدمه‌ای و حتی پاسخ به سؤال من، یک رسید پستی صادر شده از انگلیس را ارسال نمود و در قسمت گیرنده نام و آدرس من را درج کرده بود و بلافاصله دو تصویر از یک کیف پر از دلار که عکس آن در همین گزارش آمده را ارسال نمود همچون فیلم‌های اکشن! همچنین تصویر پاسپورت خودش را هم ارسال کرد!

علیرغم تأخیرهای طولانی در پاسخگویی به نظرش رسیده بود که حالا توانسته اعتماد من را کاملاً جلب کن

فردای آن روز با شماره‌ای که با پیش کد کشور انگلیس بود در واتساپ به من پیام داده شد. نماینده با ارسال تصاویری از فرودگاه بین‌المللی امام نوشت:
«من در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران هستم. چمدان شما رسیده است و من نماینده هستم».

در ادامه تصویری از خودش را هم ارسال کرد!

   

بی‌تفاوت از کنار پیامهای ارسالی گذشتم تا اینکه تلفن همراهم به صدا درآمد و فردی که لهجه غلیظ انگلیسی داشت از من به انگلیسی پرسید که آیا شما می‌توانید انگلیسی صحبت کنید و من پاسخ دادم و گفتم: خیر و او چند بار واژه «Please Messaging» را تکرار و گوشی را قطع کرد و سپس نوشت: بدون پرداخت هزینه سفارشی گمرک اجازه نمی‌دهند از فرودگاه خارج شوم.

کمی ترسیده بودم اما در پاسخ گفتم که من چنین هزینه‌ای ندارم و او گفت: «اکنون با مادر تماس بگیرید تا مشتری چمدان را باز نکند.»

مشغول به کار شدم تا اینکه دو روز بعد تصویر فیلم خروجش از فرودگاه امام را ارسال کرد.

وقتی از او پرسیدم هزینه گمرک چقدر است؟ در پاسخ جواب داد: هزینه سفارشی ۱۸ میلیون تومان است و علیرغم اینکه جملات را به صورت دست و پا شکسته فارسی می‌نوشت می‌شد فهمید که بابت ارسال آن بسته به درِ خانه باید این هزینه را پرداخت کنم.
***
چند روز بعد به آن خانم پیام دادم و گفتم من نتوانستم پول گمرک را برای نماینده شما آماده کنم و او در پاسخ نوشت:

«من فکر می‌کنم که باید معاملات را متوقف کنم، زیرا اگر نتوانید این مبلغ کمی را برای گواهی ترخیص کالا از گمرک برای امنیت پول در جعبه پرداخت کنید، پس نمی‌توانید معامله را انجام دهید زیرا دو میلیون دلار برای شما خیلی بزرگ خواهد بود.»

به نماینده از طریق واتس‌آپ پیام دادم و اینجا بود که طمع، کار دست نماینده داد و او بدون هیچ توضیحی شماره کارتی جهت واریز وجه اعلام کرد و علیرغم اینکه مادر اعلام کرده بود کار تمام شده است اما او شماره حسابی به نام یک فرد ایرانی معرفی کرد.

او نوشت: «مبلغ سپرده برای خرید ارز است. لطفاً جمله فوق را در برگه سپرده بنویسید و با کارت ملی خود تصویر کاملی از آن بگیرید».

پس از آن یک پاسپورت با ماهیت جدید فرستاد. عکس یک خانم سیاهپوست با موهای فرفری.

داستان برای من تمام شده بود تا اینکه یک پیام مشابه از شخص دیگری اما با همین مضمون ارسال شد:

«خوشحالم که شما را ملاقات کردم و از شما متشکرم که درخواست من را پذیرفتید. امیدوارم شرمنده نباشید.

نام من دبی محمد است. من اهل اندونزی هستم. اما من و شوهر فقید من سالهاست که در انگلیس زندگی می‌کنیم. من به یکی از دوستان نیاز دارم تا درد خود را با او در میان بگذارم اما به دلیل سلامتی من همیشه در اینستاگرام نیستم بنابراین دوست دارم شماره واتس اپ خود را برای شما ارسال کنید. ممنون، عزیزم، تا بتوانم بیان کنم احساسات من به تو!!


***
کسانی که به دنبال اخاذی از شما هستند بعضی وقتها خیلی صبورند و بعضی وقتها خیلی ساده لوح و نیاز است تا شما کمی فکر کنید و فریب اینگونه افراد را نخورید.

در پیج این خانم چند فالوور نی‌ریزی هستند که شاید در ابتدای مسیر و یا میانه و یا خدایی نکرده به انتهای مسیر رسیده باشند.
***
یک توضیح:
به دلیل احتمال سوءاستفاده از تصاویر افراد چهره‌ها پوشانده شده است.

تصویری از کیف پولی که کلاهبرداران وعده آن را می‌دادند

تصویر نخست: شخصی که خود را مادر معرفی می‌کرد/ تصویر دوم: رسید ارسال بسته به ایران/ تصویر سوم: شخصی که خود را نماینده معرفی می‌کرد

فقط ۵درصد افراد می توانند حروف گم شده یک کلمه را در این تصویر پیدا کنند

به کانال اول فرس در واتساپ بپیوندید

بیشتر بخوانید:

زنان بیوه «میلیاردر» از مردان و جوانان ایرانی چه می خواهند؟
جزئیات باورنکردنی یک حادثه خونین رانندگی در نی ریز فارس
به این شماره ها زنگ بزنید بدبخت می شوید !

ثبت دیدگاه

 • رضا

  تاریخ : ۲۳ - مرداد - ۱۳۹۹

  عین همین ماجرا برای پسر من هم اتفاق افتاد، همین چمدان، باهمین رسید بنام و تلفن پسرم، ولی از اول من میدونستم کلکه، تا زمانی پیش رفتیم که پول خواستن چند تا دری وری گفتیم و دیگه ارتباطمان قطع شد.


 • آیت

  تاریخ : ۲۴ - مرداد - ۱۳۹۹

  برای منم همین اتفاق افتاد ولی من?


 • م

  تاریخ : ۲ - شهریور - ۱۳۹۹

  چرا مطمئنید که کلاه برداری هست این که همه مدارکش درسته! شاید شما دو میلیون رو از دست دادین


 • خلیل سلطانی

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۳۹۹

  همین اتفاق و همین تصاویر ولی با نام دیگر برای منم رخ داده


 • محمد

  تاریخ : ۱۲ - شهریور - ۱۳۹۹

  همین اتفاق برا من در حال رخ دادنه


 • محسن

  تاریخ : ۱۸ - شهریور - ۱۳۹۹

  بخدا قسم دقیقٱهمین اتفاق هم برای من افتاد،اولش خیلی خوشحال شدم تا اینکه توی گوگل سرج کردم قضیه خیریه زن اندونزی و بلافاصله عکسها و متن هایی که برای من فرستاده بود تو گوگل نوشته بود و منم سریع چندتا فوش آبدار براش فرستادم وبلاکش کردم ،واااااای عجب زمونه ای شده،من فقط باید از سازنده گوگل تشکر بکنم واقعا نجاتم داد،.


 • علی

  تاریخ : ۱۹ - شهریور - ۱۳۹۹

  این موضوع برای من هم اتفاق افتاده


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - شهریور - ۱۳۹۹

  همش کلاهبرداریه حواستون باشه من دیروز برام پیش آمد که مشخصاتم خواست ومن از طریق گوگل شیوه کلاهبرداری متوجه شدم که دقیقا همون متن نوشته بود


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۳۹۹

  به من هم پیام داد دارم تلاش می‌کنم من خرش کنم


 • محمد

  تاریخ : ۳۰ - شهریور - ۱۳۹۹

  دقیقا‌یک‌خانم‌به‌نام‌میلتا‌محمدکه‌خود‌اهل‌اندونزی‌معرفی‌کرد‌وشوهر‌مرحومش‌رااهل
  عمارات‌وگفت‌در‌لندن‌زندگی‌میکنیم‌وتمام‌همین‌ماجرا‌برای‌من‌اتفاق‌افتاده‌که‌فردا‌قراره‌
  به‌اصطلاح‌نماینده‌شرکتی‌که‌گفته‌‌به‌ایران‌بیاید‌وبامن‌تماس‌بگیرد‌برای‌دریافت‌پول‌ترخیص‌صندوق‌دلار‌که‌من‌هم‌تا‌بحال‌طبق‌میلش‌رفتار‌کردم‌تا‌شاید‌بتوانم‌این‌بی‌وجدان‌کلاهبردار‌را‌به‌دام‌‌بیاندازم‌..پیج‌این‌خانوم‌داینستا‌هست‌‌به‌نام‌میلتا‌محمد‌وچندتا‌عکس‌هم‌گذاشته‌از‌کارهای‌نیکو‌کاری‌که‌انجام‌داده‌دوستان‌خیلی‌حرفه‌ای‌وگول‌زننده‌هست‌مراقب‌باشید.


 • zahra sabrpisheh

  تاریخ : ۲۵ - مهر - ۱۳۹۹

  امروز برای من هم اتفاق افتاد دقیقا باهمین جزییات .


 • محمد

  تاریخ : ۹ - آبان - ۱۳۹۹

  من یک ماه هست که دارم سرکارش میذارم، حتی برای من نوشت که، من شب نخوابیدم
  صبح بیدار شم تصمیم بگیرم که این پول را به شما بدم، من چندین شب دعا کردم
  تا خداوند خودش به آدم مطمئنی را سر راه من قرار بده، و شما مزد دعاهای من هستید
  هستید که خدا بهیم دااد،
  در ضمن دو ستان و هموطنان عزیز برای حمل دو میلیون دلار
  یک وانت هم گم هست ، چطوری در بک جعبه پستی قرار میگیرد


 • حمدی

  تاریخ : ۱۴ - آبان - ۱۳۹۹

  این بی ….یک هفتس با من حرف میزنه


 • حجت

  تاریخ : ۱۵ - آبان - ۱۳۹۹

  من همین الان در حال مخ زنی هستم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - آبان - ۱۳۹۹

  بچه ها خدایی الان یه هفته هست داره رو مخ من کار میکنه اینبار اسمشو هریس والاندار گذاشته راستش من فقط شماره تلفن با شماره کارت ملی رو دادم خداکنه با اونا نتونه کاری بکنه خیلی مراقب باشید


 • حسین

  تاریخ : ۲۱ - آبان - ۱۳۹۹

  دوستان تو را خدا قول این کلاه بردار را نخورید برج ۲/۱۳۹۹ برای من گفت که میخواهم با شما دوست باشم من هم ساده بودم قبول کردم گفت از طریق دیپلمات ارسال میکند من چون بچه فقیر بودم به حرف های کثافت اعتماد آوردم بدجور مخ منو خورد ازم ۶۳۰میلیون تومان پول گرفت تمام زندگی خودم را فروخته ام و پرداخت کردم الان هم دارم گدایی میکنم یک خانه داشتم من را مجبور کردن خانه را بفروشم لطفا از شما خواهش میکنم قول نخورید اسمش deanafread هست خیلی کثافت هستن عکس بچه ها فرستادم گفتنم ترحم کنید ولی دیگر هیچی الان هم از طریق پلیس فتا پیگیر هستم از اول بیست هفت میلیون شروع میکنن


 • علی. ۲۷- ابان----۱۳۹۹

  تاریخ : ۲۷ - آبان - ۱۳۹۹

  سلام دوستان وهم شهریهای عزیز این زنکه انگلیسی ده روز به تمام هست که ما را باهمین ترفند سرکارگذاشته وتمام صحبتهای که دوست نیریزی گفتن برای من هم گفته است تماس تصویری گرفته ازبیمارستان وعکس که درتصویر هم هست برای من فرستاده وگفت که پول که به فرودگاه رسید ۱۲۵۰ دلار باید بابت ترخیص کالا بپردازید تا فرستاده ما بتواند پول رابه ادرس منزل شما بیاورد مشکل مااینجا هست عکس کارت ملی وپاسپورت تاریخ گذشته ام رابرایش فرستادم ایا میتواند سواستفاده ازاین عکس مدارک من کندیانه وشماهای که ازاین موضوع مطلع شدید ازخطر این کلاه بردار به دوستان اقوام اشناها اطلاع دهید که طمع یک ملیون دلاربدبخت خودشون نکنند ومالشون بادست مبارک خودشون به حساب این کلاه بردارها نریزنند با تشکر ویژه ازاین سایت


 • سید محمد

  تاریخ : ۳۰ - آبان - ۱۳۹۹

  سلام دوستان همانطور که دوستان که قبلا سر کار رفته و بازی این آدم های شیات را خورده با بنده هم از برنامه خصوصی اینستگرام صحبت گرده من که زبانش را نمیفهمیدیم بعد مترجم گوگل برایم پیام می فرستاد که من شوهرم را ازدست دادم و خودم بیماری سرتانی لوزالمعده دارم و فرزندی ندارم شهرم در انگلیس قرار داد ۴/۷میلیون دلاری داشته هالا می خواهم یک شخص خوب پیدا کنم تا این پول که به مبلق ۲میلیون دلار هست، ۳۰ درصد برای خودش و ما بقیع را در میان بیچاره ها و مریض ها بخش کند تا روح همسرم آموزنده شود به من گفته همسرم احل کشور افغانستان است و خودم احل اندونزی هستم نام خانوم آستا هست و بعد چند روز عکس پول و چمدان و یک عکس از بیمارستان که بستری است ارسال کرده گفته برا ترخیص بسته خانوادگی به مشخصات که از ما گرفته به تور هرفه ای مشخصات من را روی برگه بسته ارسالی چاپ کرده واز من به مبلق ۱۲۰۰دلار برا ترخیص بسته خانوادگی که شخصی تماس میگیرد با شما هماهنگ میکند پول به حسابش واریز کردد تا بسته را به نشانی شما تحویل بدهد دوستان هواستان باشد این آدم به خیلی ها را کول زده پیج اینستگرامش aastaalbert Aasta Albert king_afghn420این هست


 • علی

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۳۹۹

  برای منم.پیام‌ داده خوب شدگفتید ابتدای راه بودم تمام جملات بالاهست


 • آرامش

  تاریخ : ۹ - آذر - ۱۳۹۹

  اتفاقاً برای منم همین پیامها یک ماه پیش فرستادند من اعتماد نکردم و بهش گفتم اگر پیامتون واقعیه از بیمارستان بامن تماس تصویری بگیر،بعد گفت سرطان لوزالمعده دارم و نمیتونم حرف بزنم و زبان شمارا بلد نیستم ،بعد یه جا دیگه بود بهش شک کردم من وقتی اسمم را بهش گفتم ،گفت ممنون از پاسختون
  چطور ممکنه کسی که فارسی بلد نیست و داره از نرم افزار ترجمه استفاده کنه بیاد این شکلی محاوره ای حرف بزنه
  ولی جدا از اینکه آخرش مطمئن شدم دروغ میگه ،اما اون وقتی که ازم تلف کرد و امید واهی که حتی یه روز هم برای آدم پیش میاد خیلی بده،من نمیدونم آدمیزاد چرا باید این قدر پست باشه خوبه که هممون یه روز میمیریم و میریم زیر خروارها خاک وگرنه چه ها میکردیم


 • محمد

  تاریخ : ۱۲ - آذر - ۱۳۹۹

  دقیقا همین داستان هم برای من در حال رخ دادنه.
  ولی با اسم هلن ویلیام Helen wiliam
  من زرنگ تر این حرف هام .
  داریم میریم بریم ببینیم کجا می رسیم.
  D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:d


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۲ - آذر - ۱۳۹۹

  دقیقا همین پیام تازه برای من هم اومده اول مسنجر بود حالا از واتساپ پیام داده چند تا عکس هم فرستاده نام خود شو هریس آدوم معرفی کرده اهل اندونزی


 • S@JJ@D

  تاریخ : ۱۴ - آذر - ۱۳۹۹

  دقیقا برای منم این اتفاق افتاده با نام raya azim


 • Hadi

  تاریخ : ۱۶ - آذر - ۱۳۹۹

  ???باسلام به همه دوستان ک متن پیام منومیخونن این خانوم هریس ولاندار ناتاشا یه چندروزیه داریم باهم کارمیکنیم که مخ منوبزنه دقیقا مثل متن بالا ک دوست عزیز گفتن پیاماشم دارم و هست خیلی کارش درسته درجه یکه ولی خنگ ترازاین کسیه ک گول حرفای قشنگشو بخوره اخه کدوم احمقی این همه پولو میده به یه کشوردیگه این شماره منه….هرکی خواست بدونه واتساپ پی ام بده ک کارharis velandaryروبهش نشون بدم ک چه جانورایی هستن فقیربیچارهای ایران گول بزنن


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - آذر - ۱۳۹۹

  درست همین روزها با همین داستان ها میخواهند مخ من را بزنند امروز برای من گفت که پول را برای شما فرستادم و امروز صبح در کشور ترکیه میرسد و شما باید ۸۵۰ دالر برای ترخیص چمدان بپردازید که شخصی دیگری در واتساپ گفت که من نماینده هستم برای تمام کردن پروسه ارسال پول به شما، گفت که شما باید فوراً به بانک بروید و ۸۵۰ دالر را به حساب که برای شما دادم روان کنید. و من برای شخص اول که یک خانم بود و بعضی از عکس های خود را که دوستان ذکر کردند برای من روان میکرد خواستم که وقتی شما حاضرید که دو ملیون دالر کمک کنید پس لطفا این هزینه ارسال را هم خوب بدهید.
  ولی متاسفانه که تنها عکس کارت هویت، عکس پاسپورت و کارت بانکی خود را برایش در واتساپ روان کردم که امیدوارم که کدام غلطی نتواند.


 • علی

  تاریخ : ۴ - دی - ۱۳۹۹

  سلام دوستان عزیز خواهشاهرکس اینجورمواردی که مشاهده میکنید ازطریق فالورای این خانم به تک تک آنها پیام بدین
  وماجرای کلاهبرداری به آنهابگید،این موردبرایمن پیش آمده و به مراحل ارسال اطلاعات رسیده،من هم
  ازآنجایی که قراربودپول ارسال کنه به صرافی مراجعه کردم وگفتندچندنفرهمین مشخصات خانم سرطانی لوزالمعده دادن.
  واین موضوع به شک انداختم.وازطریق این سایت تمام مشخصاتی که فرمودین واسه من آمده.باتشکرازدوستان که این
  اطلاع‌رسانی که کردن.


 • ناشناس

  تاریخ : ۹ - دی - ۱۳۹۹

  به دلیل شرایط سلامتی من دو میلیون دلار به شهر خودم (اندونزی) فرستاده ام و مبلغ ۷۰۰،۰۰۰.۰۰ دلار را برای داروی خود به بیمارستان واریز کرده ام ، دوست دارم دو میلیون دلار باقیمانده را برای شما ارسال کنم تا به من کمک کنید آن را به شوهر فقید من دستور دهید ، زیرا ما هیچ فرزندی برای به ارث بردن این پول نداریم ، لطفا در هنگام اجرای این پروژه از نظر مذهب ، نژاد ، قومیت تبعیض قائل نشوید. برای اطلاعات بیشتر سعی کنید بلافاصله به من پاسخ دهید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - دی - ۱۳۹۹

  دوست دارم پیداش کنم ????????به منم همین پیام ها رو داده ????? باور کنید میخواستم به پلیس بگم که بگیرنش ??اما باید بهم زنگ بزنه بعد انشاا.. بشه گرفتش ، میخواد سر من بازاری گرگ شیره بماله??


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۳۹۹

  امروز همین اتفاق برا ماهم پیش اومد .دخترم تا صبح ساعت۷ گریه کرد.دو هفته دخترهام برنامه ریزی میکردن که چجوری ارزوهاشون رو برآورده کنن. بالا خره دخترم صبح ساعت۷ راضی شد ولی با کلی مصیبت ما حتی مجبور شدیم به گمرک تهران زنگ بزنیم ولی دخترم آسیب روحی دیده.ولی میسپارمش به خدا


 • حامی

  تاریخ : ۲۹ - دی - ۱۳۹۹

  سلام اتفاقا داره بمن پیشنهاد میده خخخخخخخخخ چقدرررر احمقن خخخخ حالا قراره فردا تو ساعت ۱۰ ۲۲میلیون تومن بربزم ب حساب که بسته رو از گمرک ازاد کنن بیارن برام مثلا خخخخخ


 • ناشناس

  تاریخ : ۵ - بهمن - ۱۳۹۹

  همین اتقاق همین الان چند روزه یه منم میافته امروز قراره با مدیر بانک در باره نحوه انتقال پول حرف بزنه و نتیجشو بهم بگه


 • علی

  تاریخ : ۵ - بهمن - ۱۳۹۹

  خیلی هم به دعا معتقده
  امروز ۵ بهمن ۹۹


 • محمد

  تاریخ : ۸ - بهمن - ۱۳۹۹

  سلام.به من هم پیام داده به نام داشا و میگوید کارمنده بانک هست ومیخواهد پول های مردی که با اصابت ضربه شلکیک تفنگ به او برای من پول بفزستد .این جریانش چگونه هست ؟
  خودش میگوید من انگلیس هستم و میخاهم به کشور دیگر بروم


 • احمدی

  تاریخ : ۲۰ - بهمن - ۱۳۹۹

  یعنی این نامردان وخدا ناترس کلاهبردار
  ازمردم خود مون هست خارجی نیستن خدا لعنت کند همچین ادما که داره اول مردم بیچاره را سرکار میزاره
  بعد جیب هارا خالی میکند ومردم رابدبخت وبیچاره میکند لعنت لعنت به این ادم های خونخوار


 • مریم

  تاریخ : ۲۰ - بهمن - ۱۳۹۹

  برای من هم پیام امده کلاهبرداری


 • ب

  تاریخ : ۲۱ - بهمن - ۱۳۹۹

  به منم پیام داده دقیقا تمام حرف های بالا درست البطه هر بار بایه اسم


 • Friend one

  تاریخ : ۲۴ - بهمن - ۱۳۹۹

  این جریان همین الان واسه من در حال وقوعه منتهی همون اول فهمیدم کلاهبرداریه.هزار حیف که قانون شرع واسه همچین آدمای که خدا میدونه پدرش کیه پیاده نمیشه وگرنه اگه چندتا از امثال این بلا نسبتِ حیوون ، حیوون به قانون اسلامی محاکمه میشدن بقیه شون حتی جرات تصور کلاهبرداری رو هم نداشتن چه رسد به نقشه و انجامش


 • رضا

  تاریخ : ۲۶ - بهمن - ۱۳۹۹

  خخخ..من الان در حال مذاکره با خانم دیندا هستم…دو میلیون دلارمم تو راهه …خخخخ….بهم گفته ۳۹ میلیون تومن باید هزینه ترخیص کالا رو بدی…منم گفتم باشه…پولای منم تو کیفه و نقدی میبرم تحویل دیپلمات میدم ????


 • rahmatullah

  تاریخ : ۳ - اسفند - ۱۳۹۹

  ایا این کلاه بردار است همین الان من با ان درگیر گفتگو هستم من براش نمبر خود را و پاسپورت خود را و ادرس خانه را برایش فرستادم ایا این به من مشکل پیش نمی اید لطفا برایم معلومات بدهید


 • Reza65

  تاریخ : ۵ - اسفند - ۱۳۹۹

  دقیقا عین این جملات برای من پیش آمده، حتی تا صرافی هم رفتم که واریز کنم ولی اون شخص که در صرافی بود متوجه شد و پول رو واریز نکرد. خدا خیرش بده. گول این صیادها رو نخوریم. اون اگه میخواین کمک کنه به فقرا و بیوه های کشور خودش کمک میکرد


 • احمدی

  تاریخ : ۱۸ - اسفند - ۱۳۹۹

  من در حال مذاکره بودم وقتی ازم پول در خواست کرد وارد گوگل شدم نام شرکت وارد کردم دیدم همچین شرکتی نیست این کلاه برداری است مواظب خودتان باشید


 • یوسف بوداغ

  تاریخ : ۱۹ - اسفند - ۱۳۹۹

  سلام دقیقا مشابه این پیامابه من هم امده حتی عکس رود ویلچرش راهم فرستاده ودرحال حاضردرواتساپپیام میده اسمش خانم دویی محمد هست سرطان لوزالمعده داره شوهرش فوت شده میخواد۳میلیون دلاربه بیوها یتیمها وفقراکمک کنه منهم فعلا خودمو به سادگی زدم ذارم بازیش میدم ولی میخوام پلیس فتارادرجریان بزارم تابلکه جلوکلاه برداریش ازهم وطنان دیگرگرفته بشه مواطب باشیدوطمع گولتان نزنه


 • منوچهر

  تاریخ : ۲ - فروردین - ۱۴۰۰

  همین اتفاق برام افتاده مدارک هم دادم لطفا راهنمایی کنید
  چه کار کنم آیا مشکلی برای من وا خانواده ام پیش نمیاد
  تورو خدا راهنمای کنید


 • غلامرضا زمانی

  تاریخ : ۵ - فروردین - ۱۴۰۰

  با نام دویی محمد از اندونزی وساکن لندن برا من پیام داد ولی همون وهله اول بلاکش کردم ایشون باید پیش ما درس یاد بگیره


 • وارهل

  تاریخ : ۶ - فروردین - ۱۴۰۰

  واسه منم همین اتفاق هفته پیش رخ داد به اسم سیلا احمد ولی خداروشکر گرفتیمش با کمک پلیس فتای آ غربی


 • حمید

  تاریخ : ۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  واسه من تازگی این اتفاق افتاده ولی گفت که اهل ترکیه هستم و شوهرم فوت کرده البته نگفت که پول از طریق پست برات میاد در خونه گفت به بانکدارم گفتم که چکار کنه بعدم بانکدارش بهم پیام داد و یه فرم بانکی برام ارسال کرد و گفت این فرمو پر کن و باید توش مشخصات خودت به همراه شماره حساب بانکی و شماره تلفن و اینا بنویسی ولی راستش من ترسیدم و به خود خانمه پیام دادم و گفتم چطور از بین این همه آدم به من اعتماد کردی مگه اطراف خودت کسی نیست که در موردش شناخت کافی داشته باشی، فعلا که چند روزه خبری ازش نیست


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۱ - فروردین - ۱۴۰۰

  سلام برای من هم داره پیام مبده وگفت همین امروز فرستادم به ایران وپست باهات تماس مبگیره


 • رضا

  تاریخ : ۱۳ - فروردین - ۱۴۰۰

  با سلام خدمت هموطنان عزیزم ..
  دقیقا برای من هم همین پیام فرستاد شده فقط با اسم های مختلف .. اما من تا الان گذاشتم ش سر کار .. ولی خیلی تعجب میکنم که چطور اونا صبر و حوصله کارشون را با ظرافت انجام میدند .. مواظب باشید گول شیادان پست فطرت اینترنتی را نخورید ..
  ۱۴۰۰/۱/۱۲


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - فروردین - ۱۴۰۰

  سلام دوستان ????? بخدا چند روزی خوش حال کی پولدار میشم اخرش م خانوم خیرس همون هریس بهم از اینستا گرام پیام داداع بود ولی رفت????????


 • علی محمد

  تاریخ : ۱۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  برای منم همین اتفاق افتاد که یک ماه با ما در ارتباط بود که خودش میگفت من سرطان دارم و ۲ میلیون دلار تو دست دولت انگلیس عکس و تصاویر های چمدان را به من فرستاد و در خواست ۳۵ میلیون از من کرد. ولی اونا نتونست منو فریب بده.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - فروردین - ۱۴۰۰

  همین الان هم همین اتفاق برای من افتاده من اهل افغانستانم ولی تا زمانی ازمن درخواست هزینه گمرگ نکرد متوجه نشدم وبعدازهزینه گمرگ شکاک شده و دنبال اصل قضیه رفتم وتو انترنت سرچ کرد تا بفهمم چی خبر است الان این صفحه انترنت را دیدم و خواندم دقیقه همان صرع همان زن اندونزی هست متشکرم که که گذشته های خود را به انترنت گذاشتید تا همه گول این افراد را نخورد.


 • آیهان ...

  تاریخ : ۲۳ - فروردین - ۱۴۰۰

  من از پیام دومش فهمیدم این نفر خودی هست کلماتی که استفاده میکرد آشنا بود در ضمن کسی پول اضافه داشته باشه خودش بلده چطور خرج کنه نیازی به کمک نداره که
  ولی اینم میدونم سر خیلیا رو کلاه گزاشتن


 • سعید

  تاریخ : ۲۸ - فروردین - ۱۴۰۰

  سلام دوستان
  آخه عزیزان من چرا گفتین کلاهبرداری هست الان ۲هفته هست داشتم رو ابرها سفر میکردم
  قرار بود ۳روز دیگه پولو بفرسته.اسمش asta albet بود مال کلاهبردار من.کلان امید به زندگی افتادم


 • علی

  تاریخ : ۲ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  برای منم فرستاده ولی به اسم استر بنیامین دقیقا همینا رو گفته من خرم اطلاعات خودم رو دادم اما وقتی گفت نماینده میفرسته و باید پول بدم مطمئن شدم کلاه برداری هستش برای همین اومدم سرچ مردم دیدم بله کلاهبرداری هست، هنوزم در ارتباط هستم نمیدونم برم پلیس فتا یا نه


 • ارکان

  تاریخ : ۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  این به من هم گفت تازه میگفت پولو اورده ایران پولو بده تا تحویلت بدیم بسته رو


 • الهام

  تاریخ : ۱۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  به من هم با اسم حلیمه هریس پیام داده دقیقا همین متن ها رو کپی کرده
  منم که دنبال جذب ثروت بودم چقد دلمو صابون زدم برا اون سیصدهزاردلار.. فک کردم واقعا جذب شد
  حالا چجوری باهاش بهم بزنم تازه داشتیم بهم عادت میکردیم


 • محمد

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام دوستان این خانم به من هم خیلی پیام داده و ان اصرار داره یک میلیون دلار رو بفرسته ایران تا کارخیر کنم ولی من بش اصرار کردم بفرسته اندنزی تا حالا قبول نکردم شما نظرتون چیه


 • علی

  تاریخ : ۱۱ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام دوستان.امروز دهم اردیبهشت ۱۴۰۰هست.الان چندروزه بااسم لوسی جان بامن از انگلیس چت میکنه.منم اولاش گولش خوردم.ولی فقط اسمم وتلفنمو براش فرستادم.دیشب به حساب خودش یعنی نمایندش با واتس آپم تماس گرفت.جوابش ندادم.بعدشروع کرد به چت کردن وگفت الان باید پول گمرک بدم ۱۰۰۰دلار.منم ازدیشب تاحالا دارم سرکارش میزارم.یه بار بهش میگم ۲۰۰دلار جورکردم،یه بارمیگم پول ندارم،یه بار گفتم برات میفرستم.ارواع عمش که من گولشو بخورم.من خودم بچه شیرازم از این کلکا نمیخورم.ولی قسمتون میدم به همچین چیزایی اعتماد نکنید.مردم خودشون انقدر گرفتاری دارن که اگه پول داشته باشن میزنن به زخم خودشون.فعلا که ببخشید…


 • حسین

  تاریخ : ۱۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام دوستان لطفا قول نخورید خیلی خیلی حرفه ای هستند من یک میلیار یعنی زندگیمو باختم برای من هم دعا کنید اجاره نشین شده ایم چندماه ماه ها است شکایت کردیم ولی به هیچ کجا نرسیدیم هشت ماه است پرونده چند شهر را کردش میکنه ولی دیگه پول های ما رفتن از شما هم خواهش میکنم قول نخورید اصلا به فضای مجازی اعطمینان نکنید


 • M.iqbal

  تاریخ : ۱۹ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  من از افغانستان هستم و با این موضوع روبرو شدم و خوش بختانه قبل از اینکه کدام پولی را دریافت کنم در گوگل در باره آن سرچ کردم و متوجه شدم که این کلاه برداری است. فکر کنم که الان نوبت افغان ها است. امید وارم که کسی به دام این افراد گیرنیوفتد.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  دقیقآ همچون اتفاق برای من هم پیش آمده خانمی بنان تامای باد از انگلستان خوده معریفی کرد و هنوز هم در حال مخ زدن است اما من پی بردم چی فکری در سر دارد


 • ساواش

  تاریخ : ۲۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  همش دروغ کلاه برداری به منم پیام داده مریضی لوزالمعده دارم میخوام به شماکمک کنم تا به فقیرا بیوه ها کلیساهای شهرتون کمک کنید منم چون داداشم انگلیس هست بهش گفتم آدرس داداشم بهت میدم پول بده به داداشم برام واریز میکنه گفت نه خودم میدم به نماینده باید به دست خودت برسه وهیچکس هم باخبر نشه منم درجواب براش نوشتم بیوه ها فقیرای شهر ما از تو کلاه بردار سرمایه دار ترن تا این بهش گفتم بلاکم کرد


 • محمد

  تاریخ : ۲۴ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  این قضیه برا منم پیش اومده والان پول از من میخواد برای ترخیص گمرک منم گفتم ندارم ولی آدرس شماره تلفن وشماره ملی خود را براش فرستادم آیا میتونه غلطی انجام بده یانه خواهشا اگه کسی چیزی میدونه به منم اطلاع بدین ممنون.


 • بهزاد

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۰

  سلام منم با پیامی روی ایمیل با شخصی در سنگال با استعلام بانک انگیلیس متوجه شدم وارث مبلغ زیادی در بانک انگیلیسی هست چون بصورت پناهنده در اردوگاه هست قادر به دریافت مبلغ نیست اما این شخص با شخصیتی که شما گفتید فرق داره گفته بعد دریافت پول به حساب شما مبلغی را برایم ارسال کنید ایا ان هم کلاه برداریست ؟ اگر کسی هم با این شگرد رو برو شده منو در جریان بگذارد


 • یاشار

  تاریخ : ۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام بچه ها الان برا منم اتفاق افتاده
  به نطرتون تا تحویل پول پیش برم یا فشش بدم
  خانم فیلشیا اسمیت یه کرمانشاهی هست ??


 • مهدی

  تاریخ : ۲ - خرداد - ۱۴۰۰

  برای من هم همین اتفاق افتاده. که خوسبختانه زود متوجه شدم .ممنون از اینکه اطلاعاتتون رو به اشتراک میزارید که کسی نتونه فریب این افراد را بخوره?


 • جواد

  تاریخ : ۴ - خرداد - ۱۴۰۰

  دقیقا شخصی بنام مری هریس از آلمان که در انگلیس در بیمارستانی بستری هست به من هم پیام داده سرطان لوزالمعده داره و ۲.۶ میلیون دلار داره و ۶۰۰۰۰۰ دلار بابت داروهاش و مخارج بیمارستان پرداخت کرده و ۱ میلیون دلار به آلمان فرستاده و ۱ میلیون دلار هم میخواد به من بده????خدا خیرتون بده زود مطلعم کردید.چقدر حرومزاده و چقدر ماهرانه آدمُ فریب میدن


 • سام

  تاریخ : ۵ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام به خوانندگان عریزاین ضعف ماادماست ازبی پولی اون حروم زاده ازعکسهاونحوه پستهای مابه درون مانفوذکرده وواردکارمیشودمنم مثل همه شماوقتی این حرفهاروزدمانندشمادررویاوارزوفرورفتم حتی دوشب گریه میکردم وخداروسپاس میگفتم.پسرم چه قولهایی دادم الان نمیتونم بگم همش دروغ بودچون من اقازرنگه ادام …خروجرمیده بیام به زن وبچه ام بگم بابامارواسکول نبات کردن شایدمحک خوبی باشه برای جنبه وظرفیت خودمون تابهتربشناسیم منم روزی فهمیدم که خودالاغش سایت همین انگلیس وخیابان ۲۶۵داداتفاقی زدم من خرفکرکردم رمزبانکیش داده ومیگه رازبمونه اینوحفظش کن به کسی نگواونجادیدم نوشته کلاهبرداری دوملیون زن انگلیسس اونجاعرق سردی به تنم نشست بچهامنم یک لحظه تمام پشمام فرخورددیگه زنده نمیخواستم باشم ولی خوبه ادم یک وقتایی همچی تکانی ازسمت خدابخوره بفهمه چند چنده باخودش خداروشاکرم منوبیدارکردازاین کابوس لعنتی شکرهزارباشکر


 • روح الله

  تاریخ : ۸ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام دوستان برای من هم این داستان پیش آمد بعد دو روز درباره تحقیق کردم
  فهمیدم کوله برداری هست بلاک کردم .


 • امیر

  تاریخ : ۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  درودبرهمه دوستان الان دیگه بیمارستان وسرطان بنظرم تکراری شده براشون الان یه خانمی به من توی فیسبوک پیام میده وخودشوسرهنگ آمریکایی که توی افغانستان هستندمعرفی مکنه وقراره ۲۷۰۰برام بفرسته که امروزگفت با پست دیپلماتیک که حتی اسم وشماره همراهشم فرستاده برام قراره پس فردا ایران باشه و۱۶۵۰دلارم گفت باید هزبنه شوبدم منم فعلا دارم باهاش خودموسرگرم مکنم ببینم تاکی مخاد این جرت وپرتهاروادامه بده موفق باشید.


 • علا

  تاریخ : ۱۰ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام منم ی هفته هس با چنین خانمی سرو کله دارم حواستونه باشه دوستان گول چنین ادم های رو نخورید قراره که فردا پول ترخیص رو بدم و پول ۲ میلیون دلاری داخل کیف یا چمدان بهم تحویل داده بشه ولی من مطمنم که یک دروغ است و دوس دارم یکم باشون بازی کنم


 • مجتبی

  تاریخ : ۱۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام دوستان. من فردا دارم میرم چمدون پول رو تخویل بگیرم?. ای خدا من ماشینمم انتخاب کردم که چی بخرم. خدا قربونش برم بهمون رحم کرده که زود فهمیدیم. ببینید حرص و طمعچیکارا که با آدم نمیکنه. خدارو هزاااااار مرتبه شکر


 • ناشناس تاریخ 15 3 1400

  تاریخ : ۱۵ - خرداد - ۱۴۰۰

  سلام .. به نظرم اینجا بود که بچه فیلم از خر افتاد و دستش شکست .. خوب شد زود فهمیدم اون رفت با مدیر بانکش برا ارسال پول صحبت کنه منم امدم تو گوگل پیام های شما دوستا رو خوندم ممنون از اطلاع تون اگه تو گوگل نمی‌امدم شاید پول دار میشدم آره دوستا؟؟؟ ?????


 • مهدی

  تاریخ : ۱۷ - خرداد - ۱۴۰۰

  برای منم در حال اتفاق افتادنه ولی از اول میدونستم کلاهبرداری هست سر کارش گذاشتم اونم خودشو یه خانم سرباز امریکایی تو افغانستان معرف کرده تا لختش نکنم دست بر نمیدارم???


 • فردین

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  این پیامها که یک خانم سرطان گلو داره و با نام وانیا رندیکا از کشور ایالات متحده و عکس هایی از خودش که کلی شلینگ و اکسیژن بهش وصله فرستاده و امروز آمده فرودگاه امام و از من ۱۲۰۰ دلار خواست و شماره کارتی به نام فرانک کمریبید کرپه فرستاد و منم ۱۲۰۰ ریال براش کارت بکارت کردم و از تمام اطلاعاتش و حرفهاش و پیامهاش و عکس هایی که فرستاده و نماینده دیپلماتیک و همه و همه اسکرین شات گرفتم و به چندتا از فالورهاش هم خبر دادم که این خانم با این اکانت کلاهبرداره و گول حرفهاش نخورید متن تمام پیامهاش که به بقیه فرستاده تقریبا با پیامهای من هم یکسانه و گفت اهل اندونزی است و الان امریکا زندگی میکنه و شوهرش ازش خواسته تا به مردم فقیر و بیوه زنها کمک کنه من اطلاعات زیادی ازش دارم دوست دارم که انها را در اختیار پلیس بزارم گه این نامرد را دستگیر کنند مطمئنا خیلی ها را گول زده


 • فردین

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  ادرس ایمیل خودمو گذاشتم تا اگر کسی خواست اطلاعات را در اختیارش بزارم بخصوص پلبس فتاشماره تلفن و شماره کارت بانک ملی و همه و همه را دارم و ازشان شات گرفتم من در خدمتم برای روشنگری و اینکه واقعا کسی گول حرفهاشو نخوره و سرش کلاه نره


 • فردین

  تاریخ : ۱۹ - خرداد - ۱۴۰۰

  خواهرم گفت از این پول هم بمن بده گفتم تو وضع مالیت خوبه بهت نمیدم و باهام قهر کرد ?????
  مادرم هم قراره کمکش کنم و تو این ۱۰ روز که پیام میفرستاده کلی بیوه زن و فقیر و فقرا شناسایی کردم و اسمشان هم نوشتم
  میخام به همشان کمک کنم بخاطر شوهر مرحومش
  خداشاهده
  خودمم که دیگه نگو چقدر برای اون ۳۰ درصد که گفت برای خودت برنامه چیدم لعنتی چرا دروغ بود این پروژه جالب اینه که تمام فالورهاش ایرانی و اکثر هم هستند و …
  البته هم باور میکردم و هم نمیکردم تا امرکز که بالاخره نماینده دیپلماتیک زنگ به واتساپ زد و انگلیسی حرف زد و منم گفتم نو آندرستند انگایش پلیز مسیج تو می
  که پیام انگلیسی فرستاد و داشتم میرفتم فرودگاه امام خمینی و گفت بازداشتم کردن و البته با ارایه رسید آزاد شدم و شما باید مبلغ ۱۲۰۰ دلار امریکایی
  بفرستی تا گمرک را بدم و منم کلی دلار جمع کردم که برم فرودگاه بعدش گفت نیاز نیست بیای فقط پول را به این شماره کارت باسم فرانک …


 • رامین

  تاریخ : ۲۰ - خرداد - ۱۴۰۰

  همین الان درتاریخ ۲۰خردادماه۱۴۰۰ساعت۹:۳۴ دقیقه در حال چت کردن با خانمی به اسم فاطیما هریس روحیاتی بودم کم مونده موفق به کلاهبرداری بشه. اما نمیدونست با کی طرفه. بطور اتفاقی اسمش رو در گوگل سرچ کردم هنوز به نام خانوادگی در تایپ کردن نرسیده بودم که گوگل خودش خودکار زحمتشو کشید و ادامه داستان تخیلی رو برام باز کرد.پرونده .این پروژه ۲میلیون دلاری دراین لحظه برام بسته شد. تشکر از دوستانی که بی تفاوت به این شیوه دزدی نیستن و برای امنیت مردم جهان بخصوص ایران همچین اتفاقات رو برای آگاهی بیشتر منتشر میکنن.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  برا منم درحال اتفاق افتاده. دقیقا به همین شکلی که توضیح داده شد


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  برای من که کد رهگیری فرستاده و بارنامه ی هوایی و سایت شرکتش که global express courier است که داخل ان سایت شماره ی بارنامه هوایی و کددرهگیری رو که بزنی بهت میگه که موقعیت فعلی محموله کجاست جالب این است که این کد رهگیری را به چندین شرکت تحویل دیگر در امریکا و انگلستان ایمیل کردم که انها هم تایید کردند که همچین محموله ای وجود دارد اسمش را این بار sawanda healey wang کفته است البته با همان داستان شما
  اسم مامور دیپلماتیکش هم دیوید لوییس است
  خیلی دقیق و ظریف کارشون رو انجام دادند


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - خرداد - ۱۴۰۰

  الان کجا مشخصاتت رو گذاشتی من میخوام از طریق اینترپل پیگیری کنم چطوری باعات تماس بگیرم


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  گول این کلاهبردارای بی همه کس را نخورید. برای منم اتفاق افتاده. بی پدر مادرها دو سه شب ذهن من را درگیر کردند. تا اینکه با سرچ در اینترنت فهمیدم که کلاه برداری است


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۱ - خرداد - ۱۴۰۰

  برای منم همین داستان اتفاق افتاده. یارو گفت باید هزینه گمرگ بدی بهش گفتم خب مشکلی نیست شما پول را بفرست . بسته پول را باز میکنم و از این دو میلیون دلار مقدار ۱۲۵۰ دلارش را میدم به گمرک. که گفتند نه نمیشه. فک کرده با گوش مخملی طرفه. بابا خر خودتی.


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام الان یک ماه دار با من صحبت میکن اسمش احمد آسی هست امشب به من گفت ۳۸ ملیون به دلار بده دقیقا همین حرفارو زده دوستان بیاید دست به دست بدیم پیداش کنیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲ - تیر - ۱۴۰۰

  الان دار پیام میده دوستان ۰۹۰۳۳۶۲—- اگر کسی به این مشکل دار زود بیاد واتساپ من تا پدرشو در بیاریم


 • M

  تاریخ : ۱۷ - تیر - ۱۴۰۰

  یک هفته هست که با من هم در حال مکالمه هست و یک میلیون دلار از طریق دیپلمات به گفته رییس بانکش میخواد بفرسته??
  زنی به اسم مری جین اهل آلمان با همسر ایرانی?
  من اسم و ادرس و شمارمو بهش،دادم ولی میدونستم ریگی توی کفششه ۲۴ساعت آنلاینه اخه ادمی ک مریضه رو به موته تو بیمارستان بیست چهاری آنلاین بودنش چیه بعد این همه پول داره لنگ سی چهل تومن گمرکیه?مجازط بی در و پیکره اعتماد نکنید


 • کمال

  تاریخ : ۲۱ - تیر - ۱۴۰۰

  من الان در حال مذارکره هستم قراره فردا پولو بفرسته ????


 • محمد

  تاریخ : ۲۲ - تیر - ۱۴۰۰

  با سلام چند روزی هست رو مخ منم هست فکر کرده چه خبره بزمجه??


 • سالار

  تاریخ : ۲۳ - تیر - ۱۴۰۰

  مسئله اینه ک چون واتساپ من یه نسخه هکه نشون میداد ک انلاینه پس من مشکوک شدم این داره با چندین نفر حرف میزنه و فقط من تنها نیستم پس گفتم این کلاهبرداریه اولش خوشحال شدم گفتم کلاهبرداری هم باشه اطلاعاتی نمیدم ک به زرم تموم شه فوقش یه شماره کارت میدم اما در حین حال وقتی ک به پیاماش نگاه کردم متوجه شدم پیاما از قبل آماده شده و هیچ کس نمیتواند همزمان از مترجم استفاده کند و همه رو همزمان بفرسته و جواب پیام من را ندهد پس نتیجه گرفتم یه رباته واسه گول زدن بعدشم همین الان بلاک کنید و احتمال ندید شاید درست باشه چون هیچ …. اینقد پول نداره ک به شما بده برا شما دو میلیون می‌گفت برا من سه میلیون دلار فکرتون رو بکنید پس ببنید این کلاهبردارو??


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - تیر - ۱۴۰۰

  سلام من از افغانستان هستم و خیر سرم میخوام پولی که زنکه گوه میخواد برای من ارسال کنه بین فقرا تقسیم کنم مسئله من اونجا رسیده که میخواد با مدیر بانک صحبت کنه که از چه طریقی میتونه پول را به من برسونه .خب خدا رو شکر که گرفتارش نشدم


 • محمدرضا

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  با سلام به دوستان . یک موردی برای من پیش امد که یک شخصی از فیسبوک برای من درخواست فرستاد بعد صحبت را شروع کرد که خانمی هست از امریکا که موضوع رو به این صورت اعلام کرد که یک شخص ایرانی پولدار در بانک استاندارد چاتر ۶ میلیون دلار پول دارد و این شخص فوت کرده و هیچ وراثی هم نداره گفت من در آن بانک کار میکنم مشخصات را به شما میدم مثل رمز و اکانت و غیره شما به مدیر بانک تماس میگیری از طریق واتساب من به شما میگم به بانک چی بگی خلاصه با ریسس بانک صحبت کردم گفتن که از دادگاه عالی نیویورک باید دو تا نامه گرفته بشه که وجه ارث آزاد بشه خداشاهده انقدر حرفه ای عمل میکنن که ادم دوست داره حرفشون رو باور کنه خلاصه . که ۱۰۰هزار دلار مشاوری که نامه ها رو میتوانست از دادگاه بگیرد هزینه حق و الزحمه میشد که گفتم من که ندارم بعد این خانومه بعد دو روز گفت من خونم رو میذارم رهن بانک پول رو به حساب مشاور میریزم سرتون رو دردنیارم که اخرش به این میرسه که بسته های من داخل دو تا چمدان امادا است فیلم میفرسته دو تا سند رو بسیار زیبا اماده و ارسال میکنه از واتساب . که در اخر موقع واریز پول به شرکت ارسال کننده چمدانها میرسه که مشخصا همه به همین برخورد کردیم یا حق


 • محمدرضا

  تاریخ : ۲ - مرداد - ۱۴۰۰

  با سلام یک مورد دیگه هست که خلاصه وار شخصی بنام کسدی که خانم هستن و یک نظامی امریکایی که در سوریه هستن از فیسبوک درخواست میده بعد صحبت های ادامه دار که برای همه به یک صورت هست . اعلام میکنه من یک پول مخفی دارم که دو میلیون دلار که برای صرف اشتغال زایی و حقوق بشر دوستانه است که با زهم میرسیم به این صحبت که میگن که چطور این پول رو خارج کنیم دست شما برسه که از اونور تقسیمش میکنیم میگه از راه دیپلماتیک بسته ها ارسال میشه منزلتون که در اخر صحبت وجه شرکت ارسال کننده میشود . که دیگه خودتون استاد شدید میدونید یاحق


 • محمود

  تاریخ : ۳ - مرداد - ۱۴۰۰

  این عوضی همین چرندیات رو برا من هم سرهم کرده مواظب سوء استفاده این ها باشید عزیزان


 • شهروند

  تاریخ : ۶ - مرداد - ۱۴۰۰

  ما قراره پولارو بفرسته ولی این سوال پیش میاد که این نامردچرا برای شما میخواست ۲یا۳ میلیون دلار بفرسته ولی من ۱ میلیون ??????


 • حسین

  تاریخ : ۸ - مرداد - ۱۴۰۰

  عجب کلاهبرداریه واقعا???

  منم چند روزه سرکارم…
  اسمش خانم میچل هست


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مرداد - ۱۴۰۰

  سلام برای من هم فرستاده کسی میدونه چطوری باید ازش شکایت کرد؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۵ - مرداد - ۱۴۰۰

  تروخدا حواستون باشه این عوضی مارو سر کار گذاشت ۵۵ میلیون ازمون تیغ زد لطفا اگه کسی میدونه چجوری میشه از شکایت کرد بگه?


 • من

  تاریخ : ۳۰ - مرداد - ۱۴۰۰

  ب من هم پیام داده نامرد ولی من تحقیق کردم
  ولی اول نمیدونستم چخبره تو ذهنم همه زنان بی سرپرست رو تخت پوشش کردم خونه ساختم
  براشون


 • رضا

  تاریخ : ۱ - شهریور - ۱۴۰۰

  دقیقا همین ماجرا برای منم اتفاق افتاده


 • Akbarfathiii

  تاریخ : ۶ - شهریور - ۱۴۰۰

  واییییی خدای من،امروز تاریخ ۱۴۰۰/۶/۶هست،عین همین اتفاقات داره واسه منم میفته،ب من گفت اهل سوروبایا اندونزی هستم،بخدا باورم شده بود،ب خودم گفتم میلیاردر شدم،حالا فهمیدم من هیچوقت پولدار نمیشم،بس ک خنگم،،بتزم شکر خدا ک نوش


 • محمد

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  ۰۰/۶/۶برای منم اتفاق افتاده


 • محمد

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  ۰۰/۶/۶برای منم اتفاق افتاده فقط صبح ها پیام میده


 • همت

  تاریخ : ۱۰ - شهریور - ۱۴۰۰

  سه چهار روزه به منم پیام میده ..راستی فقط از یه جا موندم اگر کلاهبرداری چرا سایتشو برام فرستاده از من شماره کارت کد پستی آدرس نام کامل میخواد نمیدونم چکار کنم


 • رضا

  تاریخ : ۱۳ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام الان یک هفته هست منو سر کار گذاشته چه رویاهایی برا خودم ساخته بودم در کل من که پول گمرکی نداشتم ،با خودم گفتم از مستاجری نجات پیدا کردم ماشین فلان میخرم ما مردم ایران چقد بدبختیم به خاطر نداری گول این نامردا رو میخوریم ، توی این یه هفته کجا ها سیر میکردم یک ملیون دلار چکارا با هاش میشه کرد ، الان اومدم سرچ کردم دنیا رو سرم خراب شد به کیا قول کمک داده بودم حالا چی بگم بهشون وای خدا لعنت به من عکس شماسنامه و پاسپورت هم فرستادم لعنت به روزی که به دنیا اومدم


 • مهدی

  تاریخ : ۱۴ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام دوستان عزیز الان چندانی هست از منم آدرس کرفته پولا رو دیپلمات برام بیارن در خونه که اذیت نشم کلاه بردار به این خوبی


 • Ahoora

  تاریخ : ۱۹ - شهریور - ۱۴۰۰

  تو دایرکت منم اومدن اسمش Locy johne گفتم که اگه دایرکت شما هم اومد بدونید


 • غریبه

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۰

  سلام خدمت دوستان عزیز آقا این عوضی دایرکت منم اومده متاسفانه من احمقی کردم عکس کارت ملی رو واسش فرستادم…..حالا قراره فردا چمدان پول برسه فرودگاه


 • غریبه

  تاریخ : ۲۲ - شهریور - ۱۴۰۰

  دوستان میخواستم بدونم این عوضی میتونه از مشخصات کارت ملی ام سواستفاده کنه؟؟


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۳ - شهریور - ۱۴۰۰

  خدایاشکرت من خواستم فردا۲۵میلیون بریزم توحسابش که توگوگل زدم عکس دومیلیون دلار یه دفع عکس
  زن نامرد دیدم واقعا چه رویایی برای خودم توذهنم ساختم خدالعنتش کنه


 • تنها

  تاریخ : ۲۳ - شهریور - ۱۴۰۰

  به من هم همین چیزا گفت


 • تنها

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۰

  بله یه خانوم به نام اریکل مینس هم هست که همچین کاری با ملت میکنه به نظر شنا چرا با ایرانی ها این
  کار رو میکنن فقط تو کشورهای بی قانون باشه مگر


 • افشین

  تاریخ : ۹ - مهر - ۱۴۰۰

  دو هفته ای هم میشه که ذهن منو مشغول کرده، چند روز پیش ازش درخواست کردم
  یه عکس دو نفره از خودش و شوهر مرحومش بفرسته، که یادگاری نگهدارم. ولی کثافت نفرستاد??
  بهش گفتم یه حساب ارزی دارم فعلا یک پنجم پول رو بفرست ولی جواب درستی نداد. و همین الان که دارم
  این متن رو می نویسم، دایرکت پیام داد که مشخصات نام و آدرس رو بفرست.
  دوستان عزیز خیلی مراقب این شیادان کلاه بردار باشید


 • محمد غریب

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۴۰۰

  الان به نزری من فرقی نداره که کلاه بردار باشه یاخیر به من این کار پیش اومد امن به دنبال این پول نبودم ی دلار شو به خودم نگهادارم برام ۳۰درصد پیش نهاد کردن ۱۰ درصد دیگه ام برائ که این کار انجامیدی خرج کن اما من پیشنهادی شورد کردم براش گفتم هچی از این پول برای خودم نمیخوام چون که من مشکل مالی ندارم بعد این خانم ازمن خیلی قدردنانی کردان بعدیش گفت به ریس بانگ صحبت کردم همچی فراهمه شما باید ۱۵۵۰ دلار بابتی پول گمرک پرداخت کنین دپلیمات اسیر نشه بعداین بود که من بهش گفتم خیر نستم شما خیرین


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۷ - دی - ۱۴۰۰

  حسابهاتو مسدود کن فوری یا خالیشون کن تو کارت دیگری


 • سلمان.

  تاریخ : ۱۹ - دی - ۱۴۰۰

  خدا خیرتون بده که اطلاع رسانی میکنید دقیقا واس منم یه هفته است واتساپ‌ میگه المانیم در انگلیس بستری هستم باید مبلغ کمی پول محلی برای برای ترخیص کالا واریز کنید تا مامور ما بتونه بیاد پول را به شما تحویل بده خدا میداند چند نفر دیگه انطوری کلاه سرشون میره ولی واس ادم ساده و زود باور


 • رضا

  تاریخ : ۱۹ - دی - ۱۴۰۰

  سلام . تو اینستا بعد از اینکه منو فالو کرد من هم فالو کردم بعد از آن دایرکت برای من پیام داد من هم یک جواب دادم
  بعد پیشنهاد یک میلیون دلاری و فهمیدم کلاه برداری هست وقتی اینترنت سرچ کردم پیشنهاد دو میلیون دلاری را دیدم و بعد آن بلاکش نمودم
  پیام های دوستان را خواندم دلم برای اشخاصی که سرشان کلاه رفته سوخت امیدوارم بعقیه دوستان زرنگ باشند فریب نخورند همیشه پیشنهاد واریز مبلغ که مشخصات فردی و کارت ملی و حسابهای بانکی و یا کارت عابر حتما کلاه برداری هست خیلی دقت کنید


 • جمشید

  تاریخ : ۲۰ - دی - ۱۴۰۰

  ای چه خوش بود تو خواب سیر میکردم با پولش کی بیدارم کرد اههههاا


 • رضا

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  سلام این خانم هم به من هم توی واتساپ پیام داده هنوز درارتباط هستیم دیروز بامدیربانک حرف زده امروز ازطریق دیپلماتیک برام پول میفرسته عجب خانم شیادی هس خدارو شکرالان سرچ کردم اینترنت همه چیو فهمیدم ولی من هیچی بهش ندادم


 • رضا

  تاریخ : ۲۷ - دی - ۱۴۰۰

  سلام این خانم هم به من هم توی واتساپ پیام داده هنوز درارتباط هستیم دیروز بامدیربانک حرف زده امروز ازطریق دیپلماتیک برام پول میفرسته عجب خانم شیادی هس خدارو شکرالان سرچ کردم اینترنت همه چیو فهمیدم ولی من هیچی بهش ندادم میگه من خانم سوزان هستم شوهرم عرب بوده منم توی یتیم خونه زندگی کردم


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۸ - دی - ۱۴۰۰

  سلام العان یک خانم روسی ازسوریه داره اینجوری کلاه برداری میکنه که دلارازداعش پیدا کرده ومیخواد برای من بفرسته،مواظب باشید


 • مسعود

  تاریخ : ۴ - بهمن - ۱۴۰۰

  من با این خانوم در ارتباط هستم فردا قراره بهم خبر بده ک پول چجوری به اسون ترین راه برای بفرسته تفففف ارزوهام بر باد داد دهن سرویس چرا نمیمره با این سرطان خخخخخ


 • مسعود

  تاریخ : ۴ - بهمن - ۱۴۰۰

  من با این خانوم در ارتباط هستم فردا قراره بهم خبر بده ک پول چجوری به اسون ترین راه برای بفرسته تفففف ارزوهام بر باد داد … چرا نمیمره با این سرطان خخخخخ گول نخورید دوستان خخخخخ


 • نماینده ی بیمه ی پاسارگاد

  تاریخ : ۱۱ - بهمن - ۱۴۰۰

  بچه ها من دو روز باهاش چت میکنم و میخندم بهش میخوام فقط شماره حسابشو بفرسته برینم به هیکلش میگه برات مستر کارت درست میکنم میفرستم به آدرست خخخخخخ


 • محمدرضا

  تاریخ : ۱۳ - بهمن - ۱۴۰۰

  سلام برای من هم این اتفاق افتاد خدا را شکر من زود متوجه شدم تشکرازگوگل که مرا متوجه کرد


 • 09143613901

  تاریخ : ۱۵ - بهمن - ۱۴۰۰

  به منم پیام داده و الان داره پول را میفرسته و گفته من باید ۱۵۵۰ دلار هزینه گمرک را باید من بپردازم والان منتظرم پول برسه برم بگیرم 😂😅


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - بهمن - ۱۴۰۰

  بسیار مفید بود… متأسفانه ما ایرانی ها اینقدر سختی کشیدیم که با هر وعده ای گول میخوریم. یعنی دوست داریم که واقعی باشه و زندگیمون دگرگون بشه
  و همین افراد که از قضا از بین خودمون هستن سرمون کلاه میذارن در نهایت بیشرفی و نامردی و به اسم افراد خارجی مردم ساده رو تیغ میزنن.
  و از این پیام ها قطعا برای بیشتر ماها ارسال شده…


 • سودی

  تاریخ : ۲۲ - بهمن - ۱۴۰۰

  این کلاهبرداری ۶۰۰ میلیون پول منو کشید بالا…مواظب باشید


 • ،،،،،،م

  تاریخ : ۲۲ - بهمن - ۱۴۰۰

  دوستا گول نخورید میلیونر شدن آسان نیست


 • محمد

  تاریخ : ۲۵ - بهمن - ۱۴۰۰

  ولی من یک گارگرساده گول خوردم ۲۰ملیون واریز کردم اون فرد ایرانی بنام پیمان ج…ر پور هستش پول قرض کردم ریختم بحسابشالان باید نزول کنم تا قرضم روبدم


 • محمد

  تاریخ : ۲۵ - بهمن - ۱۴۰۰

  اگر خواستید شماره خارجی اون فرد ایرانی وعکس زنی که امریکایی جازده بود دارم خواستید اشتراک بذارم ترو خدا دستگیر شد بمن خبر بدید بخدا کارگری میکنم قرض کرده بودم کمکم کنید نزول نکنم زندگیم داره نابود میشه


 • وحید

  تاریخ : ۲۸ - بهمن - ۱۴۰۰

  سر من هم کلاه رفته۶۰۰۰ دلار.تروخدا اگه کسی یا جایی خبرشد اطلاع رسانی کنین.منو بدبخت کرد


 • ناشناس

  تاریخ : ۷ - اسفند - ۱۴۰۰

  باسلام من هم این اتفاق برایم افتاد. زنی خو وش را معرفی که من یک سرباز امریکای هستم ونام کامل من ساندرا مورگان است وپدر ومادرم مرده اند و شوهرم در جنگ سوریه کشته شد و دوتا بچه دارم وبعد دوهفته موضوع شروع شد وگوفت پدرم در یک شرکت امنیتی به مبلغ۹۵۰هزار دلار برای من جا گذاشته وتوشوهر آینده من هستی. من این پول را به دست تو می سپارم .وبعدچندروز گفت مدارکت را برایم بفرست نام کامل شما ادرس و چه شغلی انجام می دهید منهم این کارراکردم وبعدگوفت باید درفرودگاه ایران مبلغ ۱۲۰۰دلا راپرداخت کنی منهم همه چیز را اماده کردم منتطر تماس بودم. ولی خدا به من رحم کرد چون از اول به او توکل بسته بودم .رفتم رویه گوگل ناگهانی چشمم به قضیه همان زن دو ملیون دلاری افتاد .انجا بود همه چیز را فهمیدم.


 • ب من هم امروز یک نفر‌پیام داد ب نام املی..و خود را امریکای معرفی کردوگفتش ک در بانک کار میکنه منکه قبلا گفته بودم اهله ایران هستم گفتش یک فردی دچار حادثه شده ک اهل کشور شما هست و ۶ میلیون دلار پول او در بانک هست من میتونم شمارو وارث عین فرد ثروتمند جا بزنم و از عین مبلغ ۳میلیون دلار ب شما میدهم .زود با خودم گفتم عین همه ادم چرا ب من گفته و اومدم سرچ کردم فهمیدم جوری بازیش بدم


 • متین

  تاریخ : ۱۶ - اسفند - ۱۴۰۰

  من بهش گفتم چند تا عکس سکسی از خودش بزاره برا کار خیر میخام نمیدونم چرا بلاکم کرد


 • رسول. تاریخ 23/12/1400

  تاریخ : ۲۲ - اسفند - ۱۴۰۰

  منم الان چند روزه پیام میده میکه شوهرم مرده ابچه داری نمیشدیم شوه م وصیت کرده به مردم نیازمند کمک کچم ،منم راهشو ادامه میدم از این حرفا میرد


 • مهدی.

  تاریخ : ۲ - فروردین - ۱۴۰۱

  مهدی.یک خانمی چند روز با من اول از اینستا و بعد واتساپ پیام میده بعنوان ارث محمد یوسف ک مرده ۶۰۰۰۰۰۰دلار نصف برای تو نصف هم مال من.الانم داره برای کسانی دیگه همزمان مخ میزنه.۰۹۱۱۴+++۲۳۵ هر کسی گرفتار شد زنگ بزنه


 • صادق

  تاریخ : ۱۰ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام دوستان دقیقا این اتفاق برای من در حال رخ دادن هست با تمام جزییات ک سرطان داره و قراره برام ۲ میلیون دلار بفرسته منم ادرس و عکس خودم و کارت ملیم دادمش ، تازه یهویی اومدم توی گوگل سرچ کردم تا کلاهبرداره خدارو شکر ک خبر شدم به من گفته اسمم خانم چرچیل هستم


 • حامد

  تاریخ : ۱۴ - فروردین - ۱۴۰۱

  دوستان قبول نیست به همه شما ۲میلیون دلار پیشنهاد داده به من ۱میلیون دلار.کلاهبردارها هم تبعیض قائل میشن


 • علی احمد تاجیک

  تاریخ : ۱۵ - فروردین - ۱۴۰۱

  این زن انگلیسی به من هم تو اینستگرام پیام داد که دو میلیون دلار بهت میدم ۳۰ درصدش مال خودت بقیه اش به نیازمندان بده
  عکس های پول صندوق و دلار ها را فرستاد باورم شد گفت کسی چیزی نگو مشخصات منو برداشت روی برگه حرفه ای چاپ کرده بود باورم شد
  که امرور گفت بسته رسیده باید پنج میلیون تومن به حساب بریزم تا بسته را بیاره ،بعد که گفتم من پول ندارم ،بعد تماس تصویری گرفت روی تخت بود سرطان داشت اخرش گولش نخوردم حالا که مطمئن شدم کلاهبرداری شده ،میگه شوهرم مرده بچه ندهرم


 • زهرا

  تاریخ : ۱۷ - فروردین - ۱۴۰۱

  مدتی است که با من هم بنام مریم محمد اهل اندونزی که شوهرش عرب است مبلغ ۷۰۰ میلیون دلار به حال من ریخته واز من خواسته که این پول را در را ه کارهای خیر خرج کنم و من از شما می خواهم که به من کمک کنی تا این پول برای ساخت مسجد کلیسا بیوه زنان و غیره خرج کنی ابتدا فکر کردم واقعا راست میگه قبول کردم بهش کمک کنم بعد برای من یک فرم از بانک فرستند و من هم فرستادم بعد گفتم چرا پول را حسابم واریز نمی کنی گفت دولت گیر میدهد و مدیر بانک گفت از طریق دیپلماتی به کشور تان بفرستم بعد پول را در صندوق فلز بنمایش گذاشت گفت باید برای ترخیص مبلغ ۱۰۰۰ دلار پرداخت کنی احساس کردم یه جای کار می لنگه از گوگل سرچ کردم دیدم از این طریق به چقدر خانم از این را کلاهبرداری کرد


 • علی

  تاریخ : ۲۱ - فروردین - ۱۴۰۱

  سلام واسه من هم اتفاق افتاده من گفتم اگه راست میگی ۱۰۰ ملیون بریز به این حساب تا ببینم چی میشه گفت برای غیر ها کمک کن الان هم دارم خرج میکنم برای فقیر ها


 • بدبخت

  تاریخ : ۲۴ - فروردین - ۱۴۰۱

  نمیدونم قربانی بعدی کیه ولی دم این گوگل گرم که نجاتمون داد من پولی که برای مراسم عروسیم گذاشته بودمو میخواستم برای این بفرستم.همه فکر میکنن خیلی زرنگن ولی به موقع هم گول میخورن هم زندگیشونو میبازن لطفا نیاین ادعا نکنین که زرنگیمو فلان اگه همین گوگل نبود من اولین نفر زندگیمو باخته بودن


 • یاس

  تاریخ : ۶ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  از من ۱۵۵۰ دلار درخواست کرد برای ترخیص بسته ولی من نداشتم بدم بعد باهاش تماس تصویری گرفتم جواب نداد مشکوک شدم به داداشم گفتم گفت کلاه برداریه


 • وکیل

  تاریخ : ۲۳ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  سلام بر همه از منم این درخواست کرده حتا همه مدارک های رم برای من ارسال کرده که پول بدست میرسه فردا ولی من به فکر بودم الان که پیامهای بچهار دیدم خیالم راحت شوده که این یک کلاه ورداری هسته ولی من مدارک های خودم برایش فهرست دادم آیا اون میتونه با مدرک من کاری بکنه یا خیر


 • رسام

  تاریخ : ۲۶ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  یه نفر به اسم bichiep valentina هم به من دایرکت داد و گفت استرالیاییه و دقیقا همون حرف ها رو زده الان قراره با مدیر بانک صحبت کنه


 • یه نفر

  تاریخ : ۲۷ - اردیبهشت - ۱۴۰۱

  من هم به تازگی وارد بحث با چنین کسی شده ام ولی از تمام صحبت هاش معلومه قصدش کلاهبرداریه چون من رشته ام روانشناسی هستش و تیپ شخصیتی افراد را ار روی صحبتهاشون متوجه میشم … مراقب باشین دوستان خیلی مراقب باشین . بهترین کار بلاک کردنه … سعی کنید بدون بحث و حرف رکیک و فحاشی، دقیقا در تایم صلح این افراد را بلاک کنید … موفق باشین


 • زر

  تاریخ : ۲ - تیر - ۱۴۰۱

  برای من هم اتفاق افتاده به من پیشنهاد یک میلیونی داده و من هم این سایتو واسش فرستادم که بدونه و دیگه به من پیام نده


 • محمد

  تاریخ : ۳ - تیر - ۱۴۰۱

  دقیقا دیروز همین اتفاقات برای منم افتاد شخصی به اسم جنیفر که خبر مرگش چینیه ولی آمریکا زندگی میکنه قراره برام ۱ میلیون دلار بفرسته همه مراحل کارتشم با عکس و فیلم داره برام میفرسته که باور کنم ،،،من از دیروز داشتم دنبال لندکروز ترتمیز میگشتم،یه لحظه کرمم گرفت بیام گوگل یه سرچ بزنم ببینم توش داستانی نباشه،که دیدم همه زخم خوردن
  ریدم تو روحت جنیفر🤦🏾‍♂️


 • فرهاد

  تاریخ : ۱۰ - تیر - ۱۴۰۱

  دوروزه منم در حال مزاکره هستیم این بنده خدا فک نکرده اینجا ایرانه ما خودمون آدم …هموطنان فقط قول نخورید


 • مهدی

  تاریخ : ۱۵ - تیر - ۱۴۰۱

  سلام منم امروز آدرس غلط با شماره ملی فرستادم کاری نمیکنه باهاش،زن هست گروهبان دوم برای ایالات متحده ،ارزهام ب باد رفت


 • مهدی

  تاریخ : ۱۵ - تیر - ۱۴۰۱

  سلام منم امروز شماره ملی با آدرس اشتباه فرستادم کاری نمیتون بکنه،یک خانم گورهبان دوم برای ایالات متحده هست صبح ها پیام میده،خوب شد فهمیدم دم گوگل گرم


 • موسی

  تاریخ : ۲۹ - مرداد - ۱۴۰۱

  ڃند روز هست داره رو مخم راه میره من هم همچی رو باور کردم….قربونت..گوگل جان


 • راشد

  تاریخ : ۸ - شهریور - ۱۴۰۱

  منم نزدیک یود گول بخورم خوب شد این سایتو دیدم و متوجه شدم چن روزه داره رو مخ منم کار میکنه واسه من آنیسا خلیل سامی یود که پیشنهاد ۱و نیم میلیون یورو داد


 • اسرا بهرامی

  تاریخ : ۱۷ - شهریور - ۱۴۰۱

  برای منم همین اتفاق افتاد گفت ۲۵ ملیارد میدم
  دقیقا همین متن هایی که اینجا گفته میشه رو برای ما بفرستاد
  تغییرات به خرج نمیده
  ما هم چنتا فحش گفتیم و مسدود کردیم


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۹ - شهریور - ۱۴۰۱

  من از اول فهمیدم بهش گفتم این ی بازی بین این همه آدم منو از کجا پیدا کردی یعنی همش دوروغ گفته


 • صادق

  تاریخ : ۲۶ - شهریور - ۱۴۰۱

  من بهش گفتم تراست ولت دارم بیت کوین کن برام بفرست !!!!
  گفت بیت کوین غیر قان.نیه


 • sara

  تاریخ : ۳۱ - شهریور - ۱۴۰۱

  سلام من با مردی انگلیسیدر دنیای مجازی آشنا شدم و کمی که پیش رفتیم پیشنهاد ازدواج داد و کلی جلب اعتماد کرد اما هربار تصمیم به دیدار میشد ی کاری واسش پیش میومد و در نهایت در سفرکاری به تایلند رفتن و شبی پیام دادن که من به ایمیلم دسترسی ندارم لطفا از جانب من با ایمیل خودت به فلان شرکت ایمیل بزن و درخواست تجهیزات برای کارم کن ،متن ایمیل را فرستاد و مشکوک نبود اما سرچ کردم و دیدم ان شرکتی که ازان درخواست داشت در سال ۲۰۰۸ منحل شده همانجا به او گفتم که من نمیتوانم و …. رابطه مان تمام شد اما هنوز هم نمیدانم با این کار چه چیزی نصیبش میشد؟


 • عبدالله عبدالعزيز سعيد ناجي احمد

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۴۰۱

  مساعده الأیتام والأرامل والفقراء والأمراض وکل من یحتاج مساعده


 • ناشناس

  تاریخ : ۱۳ - مهر - ۱۴۰۱

  سلام من هم همین الان داره پیام میده قراره فردا صبح پول بیاد برسه فرودگاه ومنم پول براش واریز کنم .ولی این پیامهای شما رو که دیدم فهمیدم کلاهبرداریه .دم همتون گرم دم گوگل گرم .


 • صابر

  تاریخ : ۳ - آبان - ۱۴۰۱

  به من هم دقیقا امشب همین اتفاق افتاد زنی به نام هریس مورگان و تمام جملاتی که برای آقای نی ریز گفته بود رو به منم گفت خدارو شکر زود فهمیدم


 • Aminasadi9129

  تاریخ : ۷ - آبان - ۱۴۰۱

  برا منم همین پیام ها رو فرستادن زن سرطانی و کمک به خیرین و نماینده تحویل کالا


 • درویشی

  تاریخ : ۱۴ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام دوستان عزیز و گرامی همین ماجرا برای من درحال رخدادن است من یک دوستی شما عزیزان اهل افغانستان استم من میخواهم آن رابه دام بیندازم باکمک شما عزیزان من نمیطوانم به پولیس شکایت کنم من الیگودرز استان لرستان زندگی میکنم اون به من گفت ۱۲۵۰دلار بابتی رسید جعبه باید بپردازید منم گفتم باشه وقت به من زنگ زد من برایش میگویم من اهل این کشورنیستم باید پول پیش پرداخت راحضوری تحویل دهم وقت اون آمد به کمک شماعزیزان نیازدارم شماری تماس من ۰۹۱۶+++۳۵۶۰است هرکی دراین نزدیکی من است لطفاً کمک کنید تااین بدبختی تمام شود ممنون ازسایت گوگل


 • عباس

  تاریخ : ۲۳ - آبان - ۱۴۰۱

  خداخیرتون بده همین مطلب شماباعث شدامروز یکی ازدوستانو ازدامی که براش انداختن بودن نجات پیداکنه، خیلی خیلی ممنون


 • ناشناس

  تاریخ : ۳۰ - آبان - ۱۴۰۱

  سلام برای من هم پیام داده ببین بچه ها هرچی فوش داخل دنیا وجود داشت بهش دادم


 • حمید افغان

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۴۰۱

  سلام دوستان الآنم داره واسه منم اتفاق میفته این چند روزه که از خوشحالی دارم دور خودم میچرخم هر چه پول داشتم الکی خرج کردم با خودم می گفتم قراره پولدار بشم بزار خرج کنم الآن یهویی توی گوگل سرچ کردم که با نظرات دوستان آشنا شد آلن که دارم اینو مینویسم خیلی ناراحت شد گفتم کاش زود نمیفهمیدم تا چند روزی دیگم خوش میگذروندم خلاصه دمتون گرم که آگامون کردین


 • حمید افغان

  تاریخ : ۶ - آذر - ۱۴۰۱

  سلام دوستان الآنم داره واسه منم اتفاق میفته این چند روزه که از خوشحالی دارم دور خودم میچرخم هر چه پول داشتم الکی خرج کردم با خودم می گفتم قراره پولدار بشم بزار خرج کنم الآن یهویی توی گوگل سرچ کردم که با نظرات دوستان آشنا شد آلن که دارم اینو مینویسم خیلی ناراحت شد گفتم کاش زود نمیفهمیدم تا چند روزی دیگم خوش میگذروندم خلاصه دمتون گرم که آگامون کردین


 • مصطفی

  تاریخ : ۶ - اسفند - ۱۴۰۱

  من داخل ۳ تا گوشی نزدیک ۱۰ تا اکانت فیک دارم و ۲ تا واقعی.باورتون میشه به هر ۱۰ تا اکانت من همین پیام‌آور ارسال کرده؟
  ایشالله لوزالمعده ش زودتر بترکه یه ملت از دستش راحت بشن
  تو …شوهر فقیدش سگ برینه…
  خخخخخ
  ممنون از اطلاع رسانی سایت خوبتون


 • علی پناه

  تاریخ : ۱۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  سلام برای من هم همین الآنم برای من اتفاق می افتاد لطفاً راهنمایی کنید


 • ناشناس

  تاریخ : ۲۴ - اسفند - ۱۴۰۱

  برای من اول به زبان عربی پیام داد چون من عربی بلد بودم بعد می‌گفت شوهرش را از دست داده و می گفت شوهرش از کشور من است یعنی افغانستان بعد ادامه داد و مدتی پیام میداد بعد این پیام بازی ها و در خلال این پیام بازی ها به من گفت که او مریض است و مریضی او سرطان است شوهرش یکی از ثروتمندان است و اموال زیادی تقریب به چهار میلیون و هفتصدهزار دلار باقی گذاشته است و می‌خواهد به کشور من افغانستان کمک کند بخاطر اینکه او اولاد ندارد و کسی نیست که اموال او را ارث ببرد بعد از این پیام بازی ها پیام داد به من گفت که دو ملیون دلار از طریق خدمات نمایندگان دیپلماتیک به من می‌فرستد و از طریق بانک نمیشد چون دولت انگلیس اجازه نمی‌داد بعد یک روزی بعد از پیام بازی های زیاد به من پیام داده است که پول را فرستاده و به من گ


 • روح الله

  تاریخ : ۲۹ - اسفند - ۱۴۰۱

  سلام دوستان بسته ۲ میلیون دلاری من فردا تاریخ ۲۸ اسفند فرودکاه امام هست میگه کل هزینه هاش و دادم فقط شما هزیته ی شرکت و میدید گفتم باشه با پلیس هم هماهنگ شدم فردا هزینه بدم براش🤣🤣🤣


 • میثم خزایی

  تاریخ : ۲۰ - فروردین - ۱۴۰۲

  سلام یک خانم به اسم بارتلی آیلین که خودشو افسر ارتش آمریکا در سوریه معرفی کرده به من تو اینستاگرام پیام داد که ما یک جعبه پول زیاد پیدا کردیم و سهم من ۲/۵ میلیون دلار هست باید برای یک نفر در ایران بفرستم .تا در آنجا سرمایه گذاری کنم و بعدا شاید ازدواج من هم مشخصات مو براش فرستادم و هنوز پولو برام نفرستاده منتظر موندم بگه پول بده 😆😆😆😆


 • عبدالبصیر ظاهری

  تاریخ : ۱۸ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  با من هم در ارتباط بود ولی من خبر شدم از طریق گوگل


 • الهه

  تاریخ : ۲۰ - اردیبهشت - ۱۴۰۲

  دوستان برای من هم این اتفاق در حال رخ دادنه و داره این حرفا رو میگه که اهل سوئد هست و در لندن هست به کمک پرستارش داره چت میده و میگه ۱ملیون دلار میتونم بهت بدم منم گفتم باارز دیجیتال بده گفت من باارز دیجیتال کارندارم اسم پیجش ماریا سوندن هستmaria_sunden لطفا گول نخورید اینم درحال مخ زدن منه