• 04 / خرداد 1402 / 8:06
  • شناسه خبر : 112807

معنی واقعی ۷ ایموجی گیج کننده که تاکنون نمی‌دانستید

ایموجی یا شکلک در واقع تصاویر مفهومی و صورتک‌هایی هستند که در پیام‌های مجازی و تارنماهای جهانی استفاده می‌شود. ایموجی در واقع به معنای پندار نگاره(Ideogram)، یا خط تصویری است. و یا به دیگر سخن، می توان آن را، بیان گرافیکی عواطف، و احساسات نامید. کلمه اموجی در زبان ژاپنی به معنای تصویرنگاشت است و از دو بخش تصویر شخصیت ساخته شده‌است. کد اسکریپت ایزو ۱۵۹۲۴ برای ایموجی است.

این شکلک‌ها متعلق به فرهنگ ژاپنی هستند مثلاً خم شدن (برای عذرخواهی). تاجر پوشش چهره ماسک صورت و گل سفید یا گروهی از شکلک‌هایی که نمایان‌کننده غذاهای معروف هستند مانند نودل کاری ژاپنی دنگو و سوشی.

معنی واقعی برخی ایموجی‌ها می‌تواند گیج کننده باشد.

 معنی واقعی برخی ایموجی‌ها می‌تواند گیج کننده باشد. از آنجایی که هزاران ایموجی برای انتخاب و استفاده در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد، جای تعجب نیست که بعضی اوقات سوء برداشت‌هایی شود و سوءتفاهم‌هایی رخ دهد. برای اینکه جلوی فاجعه را بگیریم.

بعضی از گیج کننده‌ترین ایموجی‌ها و معانی پنهان آن‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.
۱. همین است که هست

جاش کانستین، کارشناس فناوری ادعا می‌کند که این شکلک مرموز، نسخه مدرن ¯\_ (ツ) _/¯ است. احساس درماندگی و آشفتگی. زمانی که کاربر ترکیب این دو چشم و لب را به کار می‌برد در واقع در آن لحظه چیزی برای گفتن ندارد و گیج و دو به شک است. مطمئن نیست که دقیقا چه دیده و باید چه کاری انجام دهد.

۲. آشکار شدن ماجرا

این چشم‌ها به‌طور گسترده‌ای در واکنش به هرگونه ماجرا یا تنش که در حال آشکار شدن است در فضای آنلاین استفاده می‌شوند.

به عنوان مثال، زمانی که از مونیکا لوینسکی (Monica Lewinsky) درباره پرخطرترین-کم پاداش‌ترین کاری که تاکنون انجام داده پرسیده شد، او تنها این ایموجی را پست کرد؛ که دنبال کنندگان آن را اشاره‌ای به ماجرای رابطه جنسی اش با بیل کلینتون، رئیس جمهور اسبق ایالات متحده تلقی کردند.

با وجود این از این ایموجی می‌توان برای اهداف ساده‌تری مانند جذاب خواندن یک نفر یا زمانی که می‌خواهید بگویید متوجه چیزی شده‌اید استفاده کرد.

۳. خجالت کشیدن

اگر فکر می‌کردید که این‌ها تنها دو انگشت اشاره هستند بهتر است دوباره فکر کنید. این ترکیب ایموجی به‌طور گسترده‌ای به عنوان راهی برای بیان کمرویی و خجالت و حتی تردید برای پرسیدن سوال شناخته شده است.

۴. گستاخی

برای برخی این ایموجی ممکن است یک شانه بالا انداختن ساده باشد، اما معنی آن خیلی بیشتر از این است. این شکلک در دنیای آنلاین مترادف با گستاخی و طعنه و کنایه است.

با آنکه نسخه‌های زیادی از این ایموجی وجود دارد، اما اولین آن‌ها ایموجی یک زن بود. درنتیجه به آن به عنوان «خانم رئیس» نیز ارجاع داده می‌شود، که به معنی زن خودساخته و مستقل است که کسب و کار خودش را اداره می‌کند.

۵. از پشت خنجر زدن

مار همواره نمادی از حیله گری بوده است و حالا هم برای کسی که از پشت خنجر می‌زند در شبکه‌های اجتماعی اکثرا از این ایموجی استفاده می‌شود.

در سال ۲۰۱۸ صفحه توییتر کیم کارداشیان پر از ایموجی مار و موش شد، زیرا دنبال کنندگان ادعا کردند که او به مدت دو سال تیلور سوییفت را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

۶. ترسیدن

با آنکه ایموجی «ماه خندان» ممکن است معصوم و بی‌گناه به نظر برسد، اکنون به‌طور گسترده زمانی استفاده می‌شود که کاربر می‌خواهد بگوید از چیزی ترسیده است.

Emojings می‌نویسد: «به‌طور عمومی به عنوان ترسیدن از چیزی، یا انتقال احساسات مختلف وسوسه آمیز و کنایه آمیز استفاده می‌شود.»

۷. دنبال تعریف دیگران بودن

وقتی یک مرد جذاب در اینستاگرام ادعا می‌کند که زشت است، کاربران ممکن است این ایموجی را برایش در بخش نظرات بگذارند، زیرا از این تصویر برای اشاره به کسی که به دنبال شنیدن تعریف و تحسین دیگران است استفاده می‌شود.

تا حالا «تخم مرغ اسکاتلندی» مقوی و خوشمزه درست کردید؟ (+طرز تهیه)

بیشتر بخوانید:

معنی دقیق همه ایموجی ها در پیام رسان ها را بدانید
معرفی ۳۷ ایموجی جدید در آخرین آپدیت نسخه بتای واتس‌اپ
معنای ایموجی قلب آبی ” Blue Heart ” و کاربرد آن چیست ؟

ثبت دیدگاه