چاپ کد خبر: 65798
8 شهریور 1400

مهران مدیری داور ” عصرجدید۳ ” احسان علیخانی می شود+آخرین خبرها

مهران مدیری و احسان علیخانی

به گزارش اول فارس، “عصرجدید” بعد از پخش فینال در عید نوروز به پایان فصل دوم رسید و قرار بود در فصل زمستان فصل سوم این برنامه پربیننده تلویزیونی آغاز شود. حتی برخی گمانه‌زنی کرده‌اند “عصرجدید۳” برنامه نوروزی شبکه سه سیما خواهد بود.

آخرین باری که درباره “عصرجدید” به طور رسمی صحبت شد در آخرین قسمت برنامه مهران مدیری (دورهمی) بود. در آن برنامه احسان علیخانی پیشنهاد داد تا مدیری در جمع داوران جدید فصل سوم “عصر جدید” قرار بگیرد. او هم گفت:  «خیلی دلم می‌خواهد حتماً. اما باید راجع به آن فکر کنم؛ واقعاً خیلی زود پاسخ می‌دهم.»

البته برآمدِ این پیشنهاد، گمانه‌هایی را به یقین تبدیل کرد که حتماً فصل جدید برنامه تلویزیونی “عصر جدید” با تغییراتی از جمله داوران مواجه خواهد شد. اما خبرهایی هم به گوش می‌رسد که گروه در تلاش‌اند خودشان را برای عید نوروز ۱۴۰۱ آماده کنند که این خبر هم با پیگیری‌های تسنیم  مشخص شد که در حد گمانه‌زنی رسانه‌ای است. چرا که گروه منتظر آرام شدن کرونا است و واکسینه شدن حداقل ۸۰ درصد مردم باعث می‌شود تا دست‌اندرکاران این برنامه تلویزیونی بتوانند پیش‌تولید و تولید فصل سوم را آغاز کنند.

بر اساس این گزارش،  حجم گسترده‌ای از استعدادها قرار است برای راستی‌آزمایی از شهرستان‌ها به تهران و محل استودیویِ “عصر جدید” بیایند و با وضعیت فعلی کار ساخت این فصل را نشدنی می‌کند. همان‌طور که به تعبیر خود احسان علیخانی فصل دوم غیرقابل پیش‌بینی بود؛ «آن‌قدر شرایط کرونا عجیب و غریب شد که پیش‌بینی‌ها را تغییر داد. می‌خواستیم فصل دوم را مردادماه تمام کنیم و فصل سوم را برای نوروز ۱۴۰۰ به آنتن برسانیم که عید نوروز فینال فصل دوم پخش شد. یعنی در واقع پروژه ۶ ماهه، یکساله به پایان رسید.»

در پیگیری‌هایی که چند صباحِ قبل اتفاق افتاد قرار بود فصل سوم به فصل زمستان برسد اما با رایزنی‌های جدید به نظر می‌رسد و جمله‌ای که به گوش می‌رسد “شاید عید نوروز، شاید تابستان و یا زمانی دیگر!”. همه‌چیز منوط به آرام شدن وضعیت کرونا است. به نظر می‌رسد هر موقع شرایط فراهم شد که گروه سازنده بتوانند به راحتی گروه‌های مختلف را برای راستی‌آزمایی و انتخاب برای شرکت در مسابقه از شهرستان‌ها به تهران بیاورند ۴ ماه بعد می‌توانیم منتظر تولید و پخش فصل سوم باشیم. دلیلِ فاصله ایجاد شده میان “عصر جدید” و تلویزیون در این است که ۹۰ درصد شرکت‌کنندگان از شهرستان‌‌اند.

البته پیگیری‌ها بابت انتخاب داوران فصل جدید هم ما را به این نکته رساند: «داوران که حتماً تغییر می‌کنند؛ همان‌طور که احسان علیخانی در برنامه “دورهمی” توضیح داد اما با هیچ‌کسی منهای آن برنامه مهران مدیری، هنوز مذاکره نشده! آنجا هم علیخانی به مدیری می‌گوید آرزویم این است که شما در برنامه “عصر جدید” داوری کنید.»

برآمدِ پیگیری‌ها و گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد که تجربه سختی‌های تولید فصل دوم “عصر جدید” باعث شده که گروه دست نگه دارد تا کرونا آرام‌تر شود. چون برنامه به تماشاگر احتیاج دارد؛ استعدادهایی که از شهرستان به تهران می‌آیند و سختی‌های فصل دوم نشان داد که باید عوامل منتظرِ مهار کرونا و روندِ واکسیناسیون باشند.”تسنیم”

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار