چاپ کد خبر: 100224
29 آذر 1401

ورود سامانه بارشی و آغاز بارش برف و باران ۳ روزه در استان فارس

هواشناسی استان فارس با اعلام هشدار سطح نارنجی، از فعالیت سامانه بارشی در استان از روز جمعه ۲ دی ماه خبر داد.

به گزارش اول فارس ،  هواشناسی استان فارس با اعلام هشدار سطح نارنجی، به فعالیت سامانه بارشی در فارس از روز جمعه ۲ دی ماه اشاره و اظهار کرد: این سامانه موجب بارش باران، گاهی رعد و برق، در بعضی ساعت‌ها وزش باد شدید، بارش برف در مناطق شمالی و برخی مناطق مرکزی و ارتفاعات استان، مه گرفتگی و کاهش دید می‌شود.

این سامانه بارشی در روز جمعه ۲ دی ماه از سمت شمال غربی وارد استان فارس می‌شود و بتدریج مناطق شمال، مرکز و غرب استان را فرا می‌گیرد.

این سامانه در روز شنبه سوم دی ماه موجب بارش در سطح استان بویژه در نواحی غربی، شمالی و بخش‌هایی از جنوب می‌شود.

فعالیت این سامانه در استان تا روز یکشنبه ۴ دی ماه خواهد بود، افزود: برای روز یکشنبه چهارم دی ماه، مه گرفتگی، کاهش دید در مناطق مستعد و کاهش دمای شبانه پیش بینی شده است.

این بارندگی موجب لغزندگی جاده‌ها بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، آبگرفتگی در معابر عمومی و بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها می‌شود.

 هواشناسی استان فارس با اشاره به احتیاط در تردد به علت لغزندگی جاده‌ها و به همراه داشتن زنجیر چرخ و تجهیزات زمستانی در نیمه شمالی استان، توصیه کرد: از سفر‌های برون شهری پرهیز شود و در حاشیه رودخانه‌ها و اطراف مسیل‌ها تردد و اطراق صورت نگیرد و شبکه کانال‌ها و آب راه‌ها پاکسازی و لایروبی شود.

download

عکس دیده نشده مرد بستنی فروش شیرازی ۱۲۶ سال پیش

نحوه ثبت نام و خرید اینترنتی آرد روستائیان فارس اعلام شد


در شبکه های اجتماعی زیر در کانال اول فارس عضو شوید 

کانال اول فارس در واتساپ

 کانال اول فارس در  تلگرام

 کانال اول فارس در  ایتا 

 کانال اول فارس در سروش

 کانال اول فارس در  بله 

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار