چاپ کد خبر: 124629
6 آبان 1402

افزایش سقف وام خرید و جعاله تعمیر مسکن خانواده های دارای فرزند

سقف وام خرید و تعمیر مسکن از محل اوراق ممتاز به ازای هر فرزند زیر ۲۰ سال و حداکثر تا ۴ فرزند افزایش یافت.

 سقف وام خرید و جعاله تعمیر مسکن
به گزارش اول فارس به نقل از بانک مسکن، در راستای اجرای قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت»، سقف وام خرید و تعمیر مسکن از محل اوراق ممتاز به ازای هر فرزند زیر ۲۰ سال و حداکثر تا ۴ فرزند افزایش یافت.

به ازای یک فرزند زیر ۲۰ سال سن ۲۵ درصد، دوفرزند زیر ۲۰ سال ۵۰ درصد، سه فرزند زیر ۲۰ سال ۷۵ درصد وچهار فرزند زیر ۲۰ سال سن ۱۰۰ درصد به سقف وام خرید و تعمیر مسکن اضافه می شود.

دوره بازپرداخت وام موضوع این دستورالعمل در تقسیط به روش ساده، به ازای هر فرزند زیر ۲۰ سال سن، به میزان دو سال (در مجموع برای ۵ فرزند و حداکثر تا سقف ده سال) قابل افزایش است.

بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، اعطای این وام مشروط به آن است که نرخ باروری شهرستان محل تولد پدر و فرزند بالاتر از ۲.۵نباشد.

با توجه به مهلت زمان اجرای قانون، اعطای وام موضوع این دستورالعمل حداکثر تا آبان ماه ۱۴۰۷ امکان‌پذیر خواهد بود.

گفتنی است درحال حاضر سقف وام خرید مسکن از محل اوراق ممتاز برای متقاضیان در شهر تهران به صورت انفرادی ۴۰۰ میلیون تومان و درحالت زوجین ۸۰۰ میلیون تومان و سقف وام جعاله (تعمیر) مسکن در تمامی شهرهای کشور ۱۶۰ میلیون تومان است.

چنانچه خانواده ای دارای ۴ فرزند زیر ۲۰ سال سن بوده و پدر به همراه فرزندان متولد شهر تهران باشند؛ براساس قانون «حمایت از خانواده و جوانی جمعیت» این خانواده درحالت انفرادی می تواند علاوه بر ۴۰۰ میلیون تومان وام خرید مسکن به ازای هر فرزند ۱۰۰ میلیون دیگر و در مجموع تا سقف ۸۰۰ میلیون تومان برای خرید مسکن و همچنین برای تعمیر مسکن علاوه بر ۱۶۰ میلیون تومان، به ازای هر فرزند ۴۰ میلیون تومان و به عبارتی تا ۳۲۰ میلیون تومان درقالب وام جعاله از محل اوراق ممتاز بانک مسکن استفاده کند.

سقف وام قابل استفاده زوجین در شهر تهران از محل اوراق ممتاز برای خرید مسکن یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان و جعاله مسکن ۳۲۰ میلیون تومان است.

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کاپشن زنانه و مردانه برای فصل سرما

خیلی از شیرازی ها از این عکاسخانه قدیمی عکس یادگاری دارند

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

فال حافظ