چاپ کد خبر: 107841
10 فروردین 1402

واکنش رسمی ایران خودرو به قطع تولید محصول پژو پارس

معاون تحقیقات، طراحی و تکوین محصول گروه صنعتی ایران‌خودرو با تاکید بر ادامه تولید خودرو پارس گفت: دو محصول پارس و آریسان۲ موفق شدند آزمون ایمنی عابر پیاده را با موفقیت پشت سر بگذارند.

به گزارش اول فارس از ایران خودرو؛ آقای محسن رضایی منش محصول پژو پارس را محصولی راهبردی برای ایران‌خودرو و مورد توجه مشتریان و بازار دانست و افزود: این خودرو که در سبد محصولات ایران‌خودرو در سایت‌های فارس، خزر، کرمانشاه و خراسان با ظرفیت روزانه بیش از ۶۰۰ دستگاه تولید می‌شود با بررسی‌های مهندسی و محاسبات CAE و ایجاد تغییرات لازم، آزمون‌های مرتبط ایمنی عابر پیاده را در مرکز آزمون بین‌المللی با موفقیت پشت سر گذاشت تا همچنان جایگاه خود را برای سال‌های آینده در سبد محصولات ایران‌خودرو حفظ کند.

به گفته وی، آریسان۲ نیز که محصول جدید ایران‌خودرو است و در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ به تولید انبوه رسیده، با تغییرات مهندسی توانست استاندارد ایمنی عابر پیاده را با موفقیت دریافت کند.

رضایی‌منش با بیان این که اقدامات گروه صنعتی ایران‌خودرو در سال ۱۴۰۱ سبب ثبت رکورد‌های بی‌نظیر و کم‌سابقه‌ای در کسب استاندارد‌های بین‌المللی شده است، اضافه کرد: تارا نخستین محصولی است که ایران‌خودرو موفق به دریافت استاندارد ایمنی عابر پیاده شد و این خودرو از آزمون‌های ایمنی عابر پیاده در تصادفات جاده‌ای (Pedestrian Safety Test) سربلند بیرون آمد.

وی با بیان این که پس از تارا محصولات راناپلاس، دناپلاس، پژو ۲۰۷ و سورن پلاس نیز موفق به دریافت این استاندارد شدند، گفت: خودروی کراس اوور «ری‌را» نیز که مراحل پایانی طراحی و تکوین محصول را پشت سر می‌گذارد، موفق شد در بهمن ماه ۱۴۰۱ آزمون ایمنی عابر پیاده را به خوبی پشت سر گذاشته و مورد تایید قرار گیرد.

گفتنی است، استاندارد ایمنی عابر پیاده ECE –R ۱۲۷ از استاندارد‌های روز اروپا و یکی از الزامات ورود به بازار این کشور‌ها به شمار می‌رود.
این آزمون در مراکز تست معتبر اروپایی، منطبق با استاندارد روز بین‌المللی انجام می‌شود.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید

آخرین اخبار